Gemeentelijk bouwbeleid roept afkeuring op SVV blijft gemeente belasting betalen Bestemmingsplan voor binnenstad binnenkort rond Kritiek in raad op kosten onderwijs-planning GEORGE KESSLER J. H. Leusink directeur gemeente-ziekenhuis KRITIEK VAN PvdA J. Dijkstra verlaat gemeenteraad Nationale schietwedstrijd in Maasland Holiday on Ice in Mar«i'ietlial Beroepskern brandweer krijgt barak Ondanks VVD-pleidooi: Smetanalaan enHargplein in Groenoord Benoemingen Lange Kerkstraat gedeeltelijk afgesloten Politieke partijen zoeken naar samenwerking Subsidie voor Geivestelijk Orkest ZH Motor en auto in botsing Vanaf de tribune gezien SCHIEDAM VLAARDIXGEN MAASSLUIS MAASLAND ROZENBURG IIOEK VAN HOLLAND N 2 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 26 AUGUS1US L. Schiedam Wethouder mr. J. M. van Kinderen rammelde gis teravond heel even met dc portefeuille, toen PvdA-woosdvoerder ir. C. Boerman in een motie fel zijn afkeuring uitte op het beleid inzake tie woningbouw in IVoudhoïk-Zuid en dc stadsontwikkeling in Schiedam in het algemeen. Niemand in de raad was volslagen gelukkig met bet gemeente-beleïd inzake de bouwactiviteiten in de nieuwe wijk, maar behalve mevrouw Blaauw-Rïeu van de PSP had niemand behoefte, de motie te ondersteunen. De wethouder hoefde zijn aangekondigde ^persoonlijke consequenties" niet te trekken. flats niet de meest ideale bouw methode. Hij vond het verheu gend, dat er aan bejaarden en alleenstaanden is gedacht en drong aan op de bouw van zo veel mogelijk eengezinswonin gen. KRITISCH Schiedamse Ook de heer Collé (CPN) zei, met WETHOUDER Van Kinderen; Portefeuille-kwestie. Schiedam De heer J. Dijkstra, fract'e-voorzitter van de Partij van 'le Arbn*d 'n d~ ra°'\ heeft weger-, drukke mhrdr.i '-ladsMd bcdan!:*. In een brief zet hij uit een, dat de werkzanmheden als zeel cods teveel tijd vergen. Hij dankt voor de vriendelijke sfeer die er in de gemeenteraad is en wenst het college van B. en W. en de raadsleden veel wijsheid toe. Met instemming van dc gehele raad besloten B. en W„ net scheidend0 raadslid een brief te sturen, waarin hem dank wordt gezegd voor zijn verdiensten in de gemeente raad. Ir, Boerman noemde de tot nu toe ontwikkelde ideeën vaag en be treurde het, dat men in een pe riode van zeven maanden voor bereiding tot geen enkele pro- duktie van Ideeën was geko men. Ook de soort bebouwing In Woudhoek-Zuïd vond hij ver re van ideaal: muren nu ook daar", wat be trekking had op de enorme bouwblokken van hoge flats, zoals die ook fn Groenoord bij het Bachpieïn zijn verrezen. 13. en W. hebben ons in een dwangpositie gebracht. Nu u ondanks de kritiek en u beroe pend op de woningnood met zo'n plan komt. dwingt u ons ge woon. tot voorstemmen, omdat we met deze woningnood niet anders kunnen. Aan dit plan is geen enkele analyse voorafge gaan", aldus de heer Boerman. ,,We zitten raet de rug tegen de muur", zei de heer Houtman van de VVD, die zich met het betoog van de FvdA-woordvoer- der kon verenigen. Hij pleitte voor inschakeling van woning bouwverenigingen bij de bouw activiteiten. „Die moeten zich waar kunnen maken. Ik ben bang dat ze weer vriendelijk opzij zullen worden gescho ven". De heer S. Kuiper van de PCG toonde zich milder in de kri tiek, al vond ook hij de hoge Schiedam „Door vertraging in het schema van de stedebouw- kundige is achterstand ontstaan bij de bekendmaking van het bestemmingsplan stadscentrum en dat voor Schiedam-Zuid en Schiedam-West. Het was de be doeling geweest, die respectie velijk in januari en in de loop van dit jaar bekend te maken. Dat is niet mogelijk gebleken", aldus burgemeester H. Roelf- sema gisteravond op vragen van raadsleden over vorderin gen van de plannen en naar aanleiding van de brief, die de Schiedamse Handels- en Be- drijfsraad aan de gemeenteraad heeft gestuurd, om opheldering over de activiteiten rond de be stemmingsplannen te vragen. Ir. C. Boerman (PvdA) toonde be grip voor de brief, maar voerde aan dat de sanering van de Schiedamse binnenstad een moeilijk probleem vormt. „Al les bijeen gaat het om een half miljard investering en dan moet je alles doen om fouten te ver mijden. Prognoses van nu zijn over tien jaar al niet meer bruikbaar". Ook de KVP-er Metaal kon zich de onrust van de Bedrijfsraad voorstellen. Hij stelde voor, bij een onderdeel van de plannen te beginnen. Motivering: „Als we blijven studeren, houden we de zaak op". De heer Collé (CPN) stelde, dat diegenen, die in de binnenstad zijn gevestigd wel eens weten willen waar ze aan toe zijn. „Het maken van plan nen heeft niet alleen in commis- EURGEMEESTER Roclfsema: „Er zit vaart in. sies, ook inspraak bij de burge rij kan daartoe bijdragen", meende hij. Burgemeester Boelfsema betreur de vertraging, maar kon mede delen dat de stedebouwkundige over het „dode punt" heen is en thans hard werkt om de plan nen zo snel mogelijk gereed te hebben. „Er zit vaart in", ai- dus de heer Boelfsema. Maasland In het schietlokaal van SV Maasland zijn de prij zen uitgereikt aan de winnaars van de korps- en vrijebaanwed- strijden, die 20 weken hebben geduurd. Op de vrijebaan wer den ruim 3000 series verscho ten, een aantal dat nog nooit is bereikt. De oorzaak hiervan is dat voor klasse A een gouden plaquette en voor klasse B en C elk voor de hoogste schutter een gouden tientje beschikbaar was gesteld. De gouden Pla quette werd gewonnen door de heer A. Korpel en de gouden tientjes door de heren P. Kalk man en A. van Buuren. Voorzitter A. Korpel deelde mee dat men vergunning had ver kregen om van 4 tot 18 oktober in Maasland een nationale schietwedstrijd te houden. Ruim 200 schietverenigingen zullen, worden uitgenodigd. Met Sjoukje en Joan O Schiedam De beide Nederland se schaatssterren Sjoukje Dijk stra en Joan Haanappel zuilen binnenkort voor bet eerst sa men in de nieuwste produktie van de Amerikaanse ijsshow Holiday on Ice te zien zijn. Zij treden van maandag 24 tot en met zondag 30 november op in de Margriethal te Schiedam. De Margriethal wordt speciaal voor deze gelegenheid ver- fraaid. Extra bijgebouwen voor garderobe en kleedkamers wor den geplaatst. De combinatie van olympisch kampioene Sjoukje Dijkstra en. Joan Haanappel is door Broad- waychoreograaf Ted Shuffle aangegrepen om rond deze schaatssterren een feestelijke revuesnow te scheppen. Meer dan 80 medewerkenden, on der wie ook de Tsjechische ijs- danskampioenen Eva Romano- va en Pavei Boman en het Tsjechische paar Jan Sraniek en Bohunka Sramkova verlenen medewerking aan de ijsshow. de rug tegen de muur te staan. Desondanks zou hij noodge dwongen voorstemmen. Hij be loofde wel zich in de toekomst zeer kritisch jegens het woning- beieid te zullen opstellen en spoorde de commissie woning bouw aan, zich bezig te gaan houden met Woudhoek en Spa- land. „Anders staan we straks weer tegen de muur..." voor spelde hij. De KVP kon zich bij monde van de heer H. W. Metaal met het: voorstel verenigen. Wel meen de hij. dat de roep om een win-; keicentrum steeds luider wordt. Mevrouw Blaauw van de PSP waarschuwde tegen de macht van bouwondernemingen. Wethouder Van Kinderen toonde zich in zijn repliek verwonderd over de vele betogen. „We zit ten met een kwantitatieve wo ningnood en die moeten we los van theoretische beschouwin gen oplossen", vond hij. De PvdA-verwijten vond de wet houder onjuist. Hij verwees naar de notulen 1966, toen de PvdA waardering uitsprak voor eenzelfde bestemmingsplan (Groenoord). „Dus hebt u nu niet het recht, kritiek te oefe nen". De heer Van Kinderen verklaarde zich bereid in een volgende raadsvergadering over de woningbouwverenigin gen te spreken. De motie, die constateerde dat aan het voorgestelde bebou wingsplan geen program van eisen en een analyse ten grond slag heeft gelegen en geen ze kerheid tot het beste alternatief bestaat hoewel er voldoende tijd was voor het opstellen van een plan en daardoor de raad in een dwangpositie heeft gesteld, omdat ondanks bezwa ren verwerping van het voor stel onmogelijk is, spreekt te leurstelling over het gevoerde beleid uit. De fracties van de heren Hout- ngan (VVD), Collé (CPN), Kui per (PCG) en Metaal (KVP) verklaarden aah de motie geen behoefte te hebben. De motie werd met 21 tegen 11 stemmen verworpen. Schiedam De raad heeft zich gisteravond in snel tempo ak koord verklaard met het ver lenen van kredieten voor aan schaffingen voor diverse ge meentelijke diensten. Voor de verplaatsing cn inrichting van een tot onderkomen van een beroepskern voor de brandweer bestemde barak verleende hij een krediet van 45.700. De brandweer kan ook rekenen op een nieuwe manschappenwagen ter waarde van 9.ÓÖ0. De politie krijgt een auto voor de recherche-afdeling ter waarde van 83ÖO.de GG en GD een krediet van 39.700.voor de aanschaf van een ziekenauto, de reinigingsdienst kan binnen kort beschikken over twee elektroveegwagens die samen 20.000.kosten en de Ge meentelijke Sociale Dienst krijgt tenslotte een boekhoud- machine 11.760.- ter waarde van Schiedam De gemeenteraad heeft goedkeuring verleend aan twee nieuwe Schiedamse straat namen: Smetanalaan en Harg- plein- beide gelegen in de weste lijke randbebouwing van Groen oord. Mevrouw A. C. Blaauw- Rieu (PSP) drong aan. op groenvoorziening in de Smeta nalaan, die daarmee, meende zij, pas een echte laan zou wor den. Burgemeester Boelfsema zegde toe, haar wensen aan de bevoegde gemeentelijke dienst te zullen overbrengen. De raad ging ook akkoord met de naam Poldervaartpad voor een voetpad langs de scholen gemeenschap Spieringshoek met het voetpad in het verleng de daarvan, lopende naar de Burgemeester Van Haarenlaan. Schiedam Twee amendementen op een voorstel van B. en W. SW tegemoet te komen in !öc financiële moeilijkheden, die de keerzijde van de medaille van promotie naar de ere-divlsie zijn, hebbon gis teravond In de raad voor een lange «n verwarde discussie gezorgd. De amendementen deden een beroep op de rekenkunde van de raadsleden, van wie enkelen, zoals de KVP'er mr. J. B. Schueler, openlijk toegaven, ze niet te begrijpen en daarom maar tegefi te stemmen. Burgemeester Roclfsema kon in een samenvatting de zaak enigszins verduidelijken. Burgemeester en Wethouders zijn bereid, SVV een tegemoetko ming bij betaling van vermake lij kheidsbelasting tc geven. Zij zijn van mening, dat bij SVV talloze stadgenoten passieve re creatie op de zondagmiddag vinden en alleen al uit dit oog punt souplesse bij de heffing aanbeveling verdient. Het voorstel van het -college houdt in, dat bij een tarief van 20 procent van. de onzuivere op brengst van de eerste 3000 ver kochte toegangsbewijzen, 15 procent van de onzuivere op brengst van de volgende 1000 verkochte kaartjes en. 10 pro cent van de onzuivere op brengst van de overige kaar ten, de vermakelijkheidsbelas ting ten opzichte van het vorig seizoen, met een bezoekersge middelde van 6500 en een toe gangsprijs (gemiddeld) van f 3,50 met ongeveer f 28,000 doet stijgen. Het voordeel van SW bedraagt dan ongeveer f 13.500. De heer A, Verlinde (PvdA) merkte als eerste spreker op, weinig gelukkig te zijn met het voorstel. Hij wees op Haarlem, dat de gelijknamige voetbal club, evenals SW gepromo veerd, 4 jaar lang subsidie toe- Schiedam Het voorstel van Burgemeester cn Wethouders, f 20.440 beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de be hoefte aan scholen voor kleu ter-, lager en voorgezet onder wijs in Schiedam tot 1980 heeft gisteravond kritiek ondervon den in de gemeenteraad» Ver scheidene sprekers uitten kri tiek op het feit, dat wethouder van onderwijs mevrouw G. D, de Graaff hiervoor een derge lijk bedrag meende nodig te hebben, terwijl naar hun me ning de noodzaak voor een scholenplanning in Schiedam niet of nauwelijks aanwezig was. Wethouder De Graaff verzekerde de raadsleden, dat men in de komende jaren de scholenplan- Schiedam De gemeenteraad heeft gisteravond besloten, de lieer J. H. Leusink, arts in dienst van de Provinciale Utrechtse Revalidatie Stich ting, te benoemen tot direc teur-geneesheer van het ge meenteziekenhuis. De heer Leusink (53) treedt met ingang vun een nog niet vastge stelde datum in dienst. Hij werd 20 december 1915 te Oos terbeek geboren, studeerde me dicijnen in Utrecht en werd in 1946 assistent-huisarts te Tiel. Van 1947 tot 1960 was hij als huisarts in Medemblik werk zaam. Na een studie sociaal-geneeskun- de en algemene gezondheids zorg tc hebben gevolgd in Lei den en Nijmegen is hij als arts-coördinator belast met de leiding van het samenwerkings verband van bovengenoemde stichting. Vooral in deze functie heeft dr. Leusink de behoefte aan en het belang van het werken in team verband ingezien en leren han teren. De heer Leusink ver klaarde, goede verwachtingen te hebben voor een goede en duidelijke onderlinge verstand- houding in het gemeentezieken huis en de samenwerking tus sen directie, medische staf en ziekenhuisbestuur. Hij meent dat dit samenspel van werkers op alle niveaus de be langen van de zieke én van de herstellende meng het beste dient, waar het, meent hij, in eerste instantie om gaat. De nieuwe directeur-geneesheer verklaarde tenslotte te ver wachten, dat het met volhar dendheid hieraan mee te bou wen, met materiële én niet-ma- terlële inzet, ook de wens van het personeel van het zieken huis is. Schiedam Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Roede (BP) als lid van de Vcrkeers- commissie, heeft de gemeente raad benoemd mevrouw A. C. Biaauw-Rieu (PSP). De heer J. van der Gaag, onder wijzer aan de Comeniusschool B, is met algemene stemmen benoemd tot hoofd van die school. Schiedam De komende veer tien dagen zal het wegdek van dc Lange Kerkstraat worden vernieuwd .Daarvoor zullen tel kens gedeelten, worden afgeslo ten. Morgen wordt begonnen met het gedeelte tussen Grote Markt en Oude Kerkhof. Het gedeelte van Broersvest tot Oude Kerkhof is dan nog wel bereikbaar, maar gestremd \-oor doorgaand verkeer. Om- leidingsroutes zullen door bor den en pijlen worden aangege ven. Rus 33 gaat in verband met de wegomleggmg rijden via Broersvest - VGravcnland- seweg - Burgem. Honnerlage Grethclaan en Parkweg. Terug wordt de normale route gere den tot de Grote Markt, maar daarna via de Ooievaarsteeg naar de Burgem. Honnerlage Grethelaan. ning vrij exact kan bepalen en rekende uit, dat in nieuwe wij ken elf procent van de bewo ners naar school gaat, zodat daar de moeilijkheden het kleinst zijn. Anders lag het vol gens de wethouder bij de reeds in gebruik zijnde scholen, waarvan men de plannen voor de komende jaren moet weten, vóór bijvoorbeeld een uitgebrei de onderhoudsbeurt te begin nen. De heer H. W.'Metaal (KVP) be pleitte een uitstel van het voor stel totdat uitspraken over de nieuwe stadsdelen zijn gedaan en de reconstructie van de oude stad bepaald is. WD-raadslid G. P„ Verhuls donk vroeg zich af waar -de commissie, die zich in het verleden altijd met de onderwijsplanning bezig hield, heeft gefaald, omdat B. en W. om een betere planning vragen. Uit de hoek van de CRN kwam bijval voor dit standpunt en de heer B. Coiié vond de uitgave dan. ook volstrekt overbodig, Drs. J. Bastiaans (PvdA) ver dedigde het beleid van de wet houder en meende, dat zij recht heeft op de (geld) middelen, voor het voeren van een verant woord beleid. VERWIJT De opposanten waren niet over tuigd. AI gaf de heer Metaal toe, het belang van een progno se in te zien, het tijdstip ervoor achtte hij onjuist. De heer Ver- hulsdonk verweet de wethouder een afschuiven van verantwoor delijkheid op het planning bu reau, terwijl ze die juist nu zelf zou moeten dragen. Mevrouw De Graaff reageerde verstoord: ze vond de beschul diging grof en vond, dat men zich bij een dergelijke bestuurs- aangelegenheid moest laten adviseren. Het VVD-raadslid wilde daarop zijn „grofheid" best terugnemen, als de wet houder hem kon vertellen wat er in het deelrapport van de ETl over de planning stond. Dat kon mevrouw De Graaff niet: Het rapport geldt pas van af 1985. Met een vrij krappe meerderheid, 18 stemmen voor, 14 tegen, werd het voorstel ten slotte aangenomen. Schiedam De afdelingen van de PvdA, D*66, PSP en PPR in Schiedam zijn op verzoek v.m de PPR bezig met een verken nend gesprek omtrent eventue le punten van overeenkomst be treffende de gemeentelijke pro gramma's. Op dn moment is het nog niet duidelijk of deze contacten zuilen leiden tot een of andere vorm van samenwer king. kent, op voorwaarde dat de club niet degradeert. „Schie dams financiën laten zoiets niet toe", aldus het raadslid. Hij stelde daarom voor, op elke be zoeker boven de 6000 geen be lastingen te heffen. Ook de heer P. J. Beekman (KVP) kwam met een amende ment op het voorstel van B. en W. Tot 300 bezoekers wilde hij 20 procent, boven de 300 10 pro cent heffen. Beide amendemen ten maakten echter geen kans; het amendement-Beekman werd met 25 stemmen tegen en 7 voor verworpen en het amen- dem ent-Verlinde met 17-15 stemmen. Drs. J. Houtman (VVD) leverde kritiek op de, wat hij noemde, „bescheiden hulp" die de gemeente SVV geeft. „Het is toch iets gewei- digs, dat een club in de eredivi sie komt. Je zou minstens een royaler gebaar moeten ma ken". Hij bepleitte, daarin t steund door fractie-genoot Ver- hulsdonk, afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting. DOMPER Wethouder J- Scheffers van fi nanciën zette een domper op het liberale enthousiasme, door te verklaren, dat de financiële toestand van de gemeente nog steeds abominabel is en kon dus niet akkoord gaan. met het voorstel. De wethouder jnerkte op, begrip te hebben voor de si tuatie in de sportwereld, maar van een subsidie zoals in Haar lem kan in Schiedam geen sprake zijn, zolang de begro ting niet sluitend is. Hij ont raadde stemming vóór de amendementen. De heer Van Katwijk (PCG) Icon geen sympathie voor de SVV- plannen hebben. Hij zag bezwa ren tegen het betaalde voetbal („Slaafse arbeid") en tegen de zondagssport („Volksophopin gen in het Stadion") en meende dat de kosten voor de gemeente bij een wedstrijd al hoog ge noeg waren door bijvoorbeeld extra politie in te zetten. De heer Willemsen bepleitte be handeling van het probleem in de Sportraad. Wethouder De Graaff was het hiermee wel eens, vooral wat de terreinac- comodatie betreft. Over het voorstel werd tenslotte gunstig beslist: het werd met 25 tegen 7 stemmen aangenomen. Schiedam De Stichting O westelijk Orkest voor 7. Holland krijgt een subsidie v 11.000 voor 1969 en 1970 L bate van de exploitatie van he gewestelijk orkest voor Zu *- Holland Wethouder mevr. G. D. de Graaf kon de raad, die eenstemmig met het voorstel akkoord ging, meedelen dat het orkestprogramma voor het ka mende seizoen rond is. Het or kest, dat bij een uitvoering van het Toonkunstkoor voor bege leiding zorgde, zal waarschijn lijk ook verdere kooruitvoerin gen in Schiedam van dienst zijn. De raad ging akkoord met het voorstel tot verlening van een krediet van ƒ8000 ten behoev van verhuizing en aanschaf' van enig meubilair van enl* scholen en met een voorste' het verlenen van medew aan de St. Willibrordusst'^ bij de aanschaf van te-- hulpmiddelen ten bate V" uitbreiding van het t leerjaar. Het voorstel van B. en V* verzoek van het bestuur Vereinging voor Chr Volksonderwijs te Kethe' zake het verzoek tot het telijk ophogen en opnieuw gelen van het speelterrr de Koningin Julianaschc de Vlaardingseweg 23 n: vankelijk te verklaren, r vond algemene instemm' de raad. O Schiedam Gistermiddag L - men de automobilist J. T. *- K. en de motorrijder J. C op de kruising Rotterdam d i j k-V an De venter stra at rr hun voertuigen in botsing, do - dat geen voorrang werd ver leend. De motorrijder liep hier bij vlees- en schaafwonden op. die dn de Dr. Noletstichting werden verbonden, waarna hij naar huis terug kon keren. Bet- de voertuigen werden bescha digd. Vermoedelijk doordat :."t gaspedaal van zijn auto b' -•>; steken, reed de 29-jarige vr o- genwoordiger E. K. g'r.'-i- avond tegen twee geparke-'c auto's en een boom, toen hij n het Johann Straussplein wütlï wegrijden. Schiedam Van de ja renlange ri valiteit tus sen de sup porters van SW en het "Vlaardingse Fortuna was zondag niets te merken. De junioren van SVV en For tuna namen deel aan een toernooi van DHC in Delft. De regen, die de gehele dag meedogenloos op de kleine ruggen van de spelers had neergekletterd, had alles wat ze aan hadden doorweekt. Toen de junioren van SVV in de finale moesten aantre- den tegen ADO hadden zij geen droge draad meer aan het lichaam. Spontaan bo den de spelers van Fortuna aan de spelers van SVV hun croge res erve shirts aan. Een. sportief gebaar wat door de verkleumde SVV-ers op hoge prijs werd gesteld. Wat meer verbazing wekte was, dat onder deze barre weers omstandigheden het toernooi doorgang vond. TSF Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Zo ook bij de tafeltennissers van TSF. Volgende week zater dag begint dc landelijke com petitie cn maandag die voor dc* afdeling Rotterdam. Daarvoor wordt al druk ge traind. Maar alvorens het zo ver is, staat de leden van TSF eerst nog een ledenver gadering te wachten. Deze wordt gehouden op vrijdag 29 augustus in de zaal van het Wijkcentrum, Dr. Wi ll autplein- De jeugdleden van TSF, Ham van der Broek, Wim van d' Poort en Jan Landsberge zijn door de afdeling Rotter dam van de NTTB uitgeno digd deel te nemen aan dt seleetietraming, die vooraf gaat aan de afdelings-top- training voor dit seizoen. LEEN WARN A AR Toen bondscoach George Kess- ler zaterdag bij SVV op de tribune de verrichtingen in het veld gadesloeg, was 2ijn belangstelling niet alleen ge richt op Veenstra en Koud- ij2er, maar ook het spel van Leen Wamaar trok zijn aan dacht. De naam van Leen staat nu reeds in het boekje van Kessler. Naar het ons voorkomt niet alleen als bladvulling SCHIETEN De Schietvereniging Schiedam reikt op vrijdag 12 septem ber de prijzen uit, die de le den van de S.V. Schiedam in het afgelopen seizoen bij el kaar hebben geschoten. Dat zal gebeuren in de 2aat Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven. De leden van Schiedam gaan over tot een andere punten telling en daarvoor wordt nu reeds druk geoefend. Men wil proberen de Schiedam se schietprestaües nog meer op te voeren. UNILEVER Net als voorgaande jaren wordt ook dit jaar het tradi tionele taf el tennistoernooi van de Unilever In de Schie damse Sporthal Margriet gehouden. Dit landelijke toernooi (het 23ste) geeit iedere keer weer enkele hon derden deelnemers te zien, die de gehele dag uitmaken wie straks op het bedrijf de grootste mond mag opzetten. BAS VAN BOCHOVE.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1