Schiedam is groot genoeg voor een eigen atletiekcl ub Mijn zelfvertrouwen is weer helemaal terug „KLAVERGEJAST" Marcel van voor honkbal Waterpolotite! ging verloren r Vanaf de tribune gezien Rien van Kampen „In onze stad ont breekt een baan Schiedam In 1954 werd ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de sportvereni ging SVV een jubileumboek uitgegeven. SVV was toen niet alleen voetbalvereniging, zoals nu, maar had ook nog een honkbalafdeling en een talentvolle afdeling atletiek, in dit jubi leumboek schrijft de huidige secretaris van SVV, Cor de Vries toen zelf nog atleet met als specialiteit polsstok-hoog een groot overzicht van de atletiekafdeling. Cor de Vries besk it zijn bijdrage aan het boek met de volgen de zin: „Want. in SW zit ook toekomst op atletiek- gebied.Lat was in 19£ Een van die atleten van toen uas Rien van Kampen, vele malen kampioen van Nederland en een man van wie men alleen al toy hel noemen van zyn naam bij de Schiedamsc oud-atleten schitteringen ïn ogen teweeg brengt. Die „goede oude tijd" op het SVV-terrcin aan dc Havendyk. Hier Rien van Kampen die op nieuw de zege pakt. Tussen start en finish duurde voor Rien nog erg lang. Snel van start en snel aan dc eindstreep. SCHIEDAM Toen vorig jaar de toen 18-jarige Sije Visser bij Hermes-DVS on der contract kwam te staan, heeft men zo hier en daar in Hermes-kringen even met de ogen geknipperd. Men vond hem nog lang niet rijp en hard genoeg voor het be taalde voetbal Achteraf bleek dat ook wel. Maar nu. ïn het nieuwe seizoen, ont popt Sije Visser zich als een bard werkende linksachter, die, wanneer dat nodig is tegen een stootje kan cn als het moet ook een stootje kan uitdelen. „Ach, vorig seizoen speelde 'k zonder enig zelfvertrouwen. Na de wedstrijd werd er nooit eens Lets tegen je gezegd. Nooit eens zeggen dit was fout en dat moet je anders doen. Er was totaal geen begeleiding. Gelukkig is dat nu anders". Trainer Joop Castenmiller zegt van Sije Visser: ,,Sije is hard vooruit gegaan. Nou moet ik eerlijk zoggen dat ik hem in het vorige seizoen niet heb zien spelen. Maar van anderen heb ik gehoord dat Sije te zacht" was. Liep liever een straatje om dan er eens fiink tegenaan to gaan. Dat doet hij nu wel. Voorts vind ik, dat hij op de linksachterplaats beter tot zijn recht komt dan op de half- plaats. Hij moet alleen nog wat meer aandacht aan de opbouw besteden. Maar ik ben tevreden over hem". Die tevredenheid is wederzijds. Sije Visser: „Castenmiller doet het prima. Dat zeggen alle jon gens en je merkt het gewoon. Je krijgt de aandacht die je no dig hebt. Ik ben nog jong (19 jaar) en kan nog steeds leren m de sport. De teamgeest is ook belangrijk en die is er nu zondermeer. Vo rig seizoen speelde ik heel lang in het tweede. Dan zakt het weg en zak je zelf net zo hard mee. Ik speelde zonder enig zelfvertrouwen. Nu voel ik ge woon dat het gaat. Dat komt je spel geheel ten goede". Sije Visser gaat verder in de sport. Hij gaat in Den Haag een M.O. opleiding volgen aan de sporta- cademie. „ik ga rustig aan die cursus beginnen en zie dan wel wat ik precies ga doen. Men heeft mij onder andere ge vraagd of ik in Juventus kwam basketballen. Daar heb ik ook nog even aan gedacht, maar als je in een sport wil uitblin ken dan moet je echt één sport kiezen. Dat werd bij mij na tuurlijk voetbal". Evenals verleden jaar heeft de Schiedamsc Zwem club het kam pioenschap van ae derde klasse KNZB niet kunnen bekronen met promotie naar de tweede klasse. Na eerder met 72 van BZPC Bodegraven te hebben, verloren trok SZC gisteravond ;n G roenoord in de strijd tegen. Morvtcde met 8—2 aan het kort ste eind. Zoals uit deze score is af te Ie/en was hel krachtsverschil bijzon der groot. Merwede heeft het grootste gedeelte van de wed strijd aangevallen, /.onder dut SZC daar veel tegenover kon stellen. De aanvallen van de Schiedammers waren weinig in aantal en zonder veel fantasie. Steeds werd het zelfde patroon gevolgd, van de achterhoede uit ging de bal ineens naar de middenvoor Jan de Bruin (in de derde periode naar Me!s Zijlstra) die probeerde op het doel te schieten maar hier door zwaar verdedigen niet of nau welijks aan toe kwam. Kreeg De Bruin een vrije worp mee. dan zagen de andere SZC- voorwaartsen geen kans in vrije positie te komen, waar door de aanval door Merwede gemakkelijk kon worden afge slagen. De Do rd rechte nar en, die BZPC dinsdag j.l, ook met 82 ver sloegen. namen in de eerste periode een 2—0 vooisprong, In hel tweede speldecl werd de ze verhoogd tot 50. Pas in het derde kwart kon SZC het net van de tegenstander vinden. Kr was een straf worp voor nodig, die door Ruud Kramer Freher onhoudbaar werd ingeschoten. Merwede ging echter door. Tn de zelfde periode werd het nog 6—1. In de laatste 4 minuten brachten zij de stand zelfs nog op 8l. Kort voor tijd kon Ruud Kramer Freher via een stafworp de eindstand op 8—2 bepalen. Dit resultaat beteken de voor Merwede de promo be. SZC zal het volgende jaar weer in de derde klasse uit moeten komen. In SZC gelederen leeft op dit moment het plan dan het eerste team drastisch te verjon gen, zodat de wedstrijd tegen Merwede tevens de laatste wed strijd in het topteam beteken de voor spelers als Henk Roo- denrijs 35, Jan de Bruin 35, Mels Zijlstra 33 en Peter van de Boom 33. Nico Kolmcyer 33, die niet aan de pro mot Le-wedst rij den kon deelnemen, omdat hy van zijn werkgever enkele we ken in het buitenland moest verblijven, zal nog wel een seizoen in het eerste worden opgesteld. Schiedam Er wordt zo hier en daar weer een stevige „klavergejast". Zo ook bij de Klaverjasvereniging Het Sin gelkwartier. De eerste wed- kwartier. De eerste wed strijd werd een duidelijke zege voor de heer C. Volle- biecht. Hij vergaarde 4762 punten. Het blijft niet bij een avond. De eerstvolgende avond wordt gehouden op 7 oktober opnieuw in zaal Ma rijke in het Broersveld. BAAN Toch vindt Rien van Kampen dat een stad van de omvang van Schiedam een atletiekvereni ging zou moeten hebben. „Maar De voorzitter van HBSS heeft in het clubblad uit de doeken gedaan waaraan het heeft gelegen dat HBSS de eerste wedstrijd tegen Excelsior M heeft verloren. Zijn ontboezeming ziet U hier: Wanneer? AI vóór de wedstrijd 1 Waardoor? Door het verschil t In welk opzicht? Het enthousiasme! Van wie? Van ons, het publiek! Heb je 't ook gemerkt? De moed zonk je toen al in de schoenen. En die werden toen zo zwaar, dat we steeds iets te laat bij de bal waren! Hoe te veranderen? Door ze vanaf nu enthousiast te begroeten en niet met alleen maar zo'n flauw handjeklap. Daar kunnen de supporters van. HBSS het mee doen. dacht ik. feest het feit herdacht dat 20 jaar geleden de Schfedamse Scheids rechtersveremging werd opgericht. Dat feest wordt ook gehouden in zaal Irene. nogmaals, zondter sintelbaan hoef je er niet aan te begin nen". De herinneringen aanzijn wedstrijden bestaan nu nog slechts uit vergeelde krante knipsels. Foto's, oo'.: al vergeeld latten zien, dat Rien in zijn tijd maar weinig atleten, vóór zich kon velen. „Ja, dat was nou eenmaal mijn aard hè. Blijven doorbijten en je optrekken aan de man. die voor j2 loopt. Als je al half in de wens.rijd je kop laat hangen hoef je eigenlijk niet eens van start te gaan. En dan mijn eindsprint. Die was voor velen „dodelijk". Rien, die in het trainen van voetballers een deel van zijn eigen atle- tiekgenoegens terugvindt, is blij leen aantal jaren geleden dnt trainingsdiploma te hebben ge haald. ,,Je blijft bezig en dat is goed voor je body". ZELFWERKZAAMHEID De zelfwerkzaamheid \ran de sportverenigingen in Schie dam is vaak onderwerp van gesprek. De laatste maan den is daar, omdat geen nieuwe objecten op stapel staan, een beetje de klad in gekomen. Kantmes zijn op die van PPSC na niet meer in „aanbouw" en ande re grote bouwsels staan niet meer in de steigers. Toch is die zelfwerkzaamheid er wel. Binnenskamers wordt er hard gewerkt aan opknap pen van kleedlokalen en het in een nieuw (verf) jasje ste ken van clublokalen. Ook bij Martinit heeft men ondanks het feit dat Martinit geen eigen kantine heeft met stii gezeten. Wij halen uit het clubblad van de rooö- witten het volgende stukje, geschreven door voorzitter Aad van der Horst. Door zelfwerkzaamheid ver kregen bezit, is een bezit waar je dikwijls nog veel ge lukkiger mee kan zijn dan het meestal voor veel geld verkregen bezit. Zo ook met on/e pas gebouwde zittribuno die plaats biedt aan plm. 72 personen. Het idee al. dat er door een geza menlijke inspanning iets tot stand gekomen is, stemt mij tot dankbaarheid. SCHEIDSRECHTERS Wie dacht dat voetbalscheids rechters alleen maar wed strijden leiden heeft het mis. Ze doen ook wel eens andere dingen. Vermaard zijn de clubavonden van de Schie damse Scheidsrechtersver- eniging. Gehouden iedere donderdagavond in de kanti ne van Schiedam. Donder dag hebben de heren het clugavondseizoen weer ge opend. Het ging er gezellig aan. toe. Voor 11 september staat de jaarvergadering op hel programma in zaal Ire ne. Dan wordt er natuurlijk ook nog geklaverjast en is cr op 25 september de rapportbe- sprekmg van de afgelopen ABC-competilie. Lau van Ravens houdt weer zijn spel regels vond en en dan op 13 oktober wordt met een groot Schiedam Marcel van dc Na gel Is nog maar vyftien jaar. Toch heeft hü sportief gezien al wat in de melk te brokkelen. Marcel is deze zomer op uitno diging van de Koninklijke Ne derlandse Honkbal Bond (KNHB) naar Duitsland ge weest om daar met nog andere jeugdige Nederlandse honkbal lers aan een toernooi mee te doen. Het toernooi werd door de Nederlanders bevredigend afgesloten niet een vierde plaats. maar: Dat pakken we dan fijn Marcel is al vanaf zijn jongste ja- even mee. Het toernooi duurde ren lid van Schiedam". Dat kan zeven dagen en het waren ze- bijna niet anders", lacht hij, ven fijne dagen" zegt Marcel. ..de gehele familie zit in Schie- Ondanks zijn nog jeugdige leef- dam". Nooit eens gedacht om tijd blijft Marcel, die lid is van in een andere vereniging te Schiedam, met beide benen op gaan spelen? Aarzelend zegt de grond staan. In Schiedam Marcel, „Ja, ik heb er al eens zit hij in het BRL-team en is aan gedacht om naar Sparta te daar werper. ,,In Duitsland heb gaan. Niet omdat ik hel bij ik een wedstrijd op de heuvel Schiedam niet naar mijn zin gestaan. "We verloren wel, zou hebben, maar omdat ik bij maar we speelden toch een goe- Sparla dacht verder te kunnen de wedstrijd. In een andere komen". Het is er (nog) niet wedstrijd werd ik in het verloop van gekomen. Marcel heeft het van de strijd van de heuvel ge- bij Schiedam nog best naar zijn haald. Het ging niet zo best. vul. Zeker nu Schiedam kam- 31 aar dat kan iedereen cverko- pioen geworden is en terwijl men", i* deze regels schrijf— bijna m de eerste klasse speelt, zal Marcel wel blijven. Hij moet nog een jaar naar school (Mulo en wil daarna als sport- fotograaf proberen zijn brood te gaan verdienen). Waarom sport- fotograaf? Marcel: „Dan zit je altijd bij en rond de sport. Daar leef ik gewoon voor. Ik zou hei- heel graag doen. Alleen ik weet niet of ik er wat van terecht zri brengen. „Als Marcel niet zo serieus het fotowerk ter hand neemt als dat hij dat met z'Jn honkballen doet, komt hd er best. .Dat was mei het aller belang rijkste. We hebben er veel van geleerd en dan denk ik altijd SCHIEDAMCCHE COURANT ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1969

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4