Weinig verrassingen bij de Sehiedamse handbal ers mmm 39 JSgg§iii|§ii m& «si li» Hulp van burgers (2) AGENDA DianvanderZee Vt MENINGEN VAM LEZERS SPORT Verjonging van publiek bij concerten ÉêiSfe® >31 us e uni con cert XVIII SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 2!) SEPTEMBER 1963 Van onze handbalmedewerker Schiedam De handballers hebben voor weinig verrassingen kunnen zorgen. Alleen de heren van UVG deden van zich spreken door de derby tegen DWS 2 in hun voordeel te be slechten. De heren van UVG traden de DWS formatie on bevangen tegemoet. Het goed opgezette aanvallen, zette het de DWS-defensie aan het werk. Veel in de breedte spelend, ging UVG doordacht te werk en behaalde een 73 rust stand. Na rust werd het spel w at romme lig. DWS ging zich beter verwe ren en kwam tot meer aanval*, spel. Maar de UVG-vcrdediging trad attent op, UVG bleef aan vallen, met Ludo van Mil en Ben de Kok als gangmakers en behaalde een verdiende 11-8 zege, wat de eerste punten voor UVG betekende, DAMES De dames van UVG kwamen er minder goed af. Verburgh uil Poeldyk toonde hoe het hand balspel gespeeld dient te wor den. Snelle aanvallen, met uit stekend samenspel, gaf UVG handen voi werk. Het Sehie damse team had dan ook weinig antwoord, alhoewel het hij vla gen goed tegenstand bood. De grote fout van. UVG was, dat het te laat terug kwam uit de aanval. Tot aan de rust kon men. in tien minuten tijd was EHC op 9-8 gekomen. Enige omzettingen bij Wilton hadden succes. Steeds weer stapte EHC in de open gezette val. Wilton bleek over een betere conditie te beschikken, wat de doorslag gaf. Met een 11-17 zege keerde Wilton naar Schiedam terug. De dames ontmoeting Union SportWilton is een wat rom melige strijd geworden. Het waren twee gelijkwaardige teams, die aantraden, maar Wilton ging wv.t ai te noncha lant met de bal om. Menigmaal werd het bruine monster, van uit de verdediging, direct in handen gespeeld van een. te genstandster. Mede hierdoor kon U.S. voor een 2-3 ruststand zorgdragen. Na rust kwam Wil ton aanvallend tot heter spel, maar vond steeds iveer de :n goede vorm stekende US-doeL vrouwe in de haan van in»t schot. Het werd tenslotte een Ttirr- j t 5-4 Ze%e V00r Union Sport. UVG de score tct 1-5 beperkt houden, maar m de tweede De dames van Scylla hebben we- helft had het geen antwoord derom heel wat doelpunten ia- meer en liep Verburgh uit tot 1-12. HEREN De heren van DWS zijn op meer tegenstand van Hermes 2 ge stuit dan wei v«wacht werd. Vooral de doelman van Her mes, Klaas v. d. Lubbe, beter bekend als contract speler van Telstar stond de DWS-aanval keer op keer 11 de weg. Met grandioze safes maakte hij me nig zeker schijnend doelpunt ■onschadelijk. De DWS-aanval was ook niet erg opdreef. Ver- dedigend was er niet veel ge vaar, zodat DWS aan een 4-1 rust&tand kwam. Na rust maak te DWS gebruik van een open aanval, wat resultaten ople verde. Langzaamaan kreeg de DWS-aanval meer ruimte. Dit had tot gevolg dat er moeilijk kontakt gehouden kon worden met de verdediging, die dan. ook vaak handelend moest op treden om de Haagse aanval len te keren. Het werd tenslot te een 10-6 zege voor DWS. dat in deze strijd twee aan ha«r toegekende strafworpen onbe nut liet. De dames van DWS zagen zich op het laatste moment een ge lijkspel ontnomen worden. Het js aan de Aibatrosiaan in Rot terdam een prettig treffen ge worden van twee gelijkwaar dige teams. Er was aan beide zijde sprake van goed samen spel, Alleen -de schotkrachc van DWS was niet daverend. Hierdoor ging menige goede kans verloren. Na een 2-3 rust stand, liep Actief snel weg naar 3-7. DWS herstelde zich uitste kend en wist zich weer naast Actief te spelen (7-7). Een mis tasten van een der DWs-verde- digsters in de laatste minuten, gaf Actief de kans om het een hoog schot de eindstand op 8-7 te brengen. RESERVES De reservedames van DWS had den bezoek van Animo 2 uit Den Haag, dat tot nu toe nog niet veel heeft kunnen preste ren. Bij DWS was Nel Robert weer in de formatie opgenomen, wat meer stootkracht aan de aanval gaf, Als spelverdeelster optredend heeft zij de grond slag gelegd voor de zege. Een verrassend doelpunt van aan voerster Joke van 'tHart was de inleiding tot een lawine van DWS aanvallen, wat een 3-0 zege tot gevolg had. De heren van Wilton heisben zich volko men gerevancheerd. In Le'd- sendam trad het aan tegen EHC, dat fel an start ging en Wilton op een 2-0 achterstand plaatste. Wilton werd hierdoor wakker geschud en ging het tempo verleggen. Resultaat bleef niet uit en Wiltcn zorgde voor een 4-0 ruststand. Na rust zette EHC een fel offensief in en overspeelde Wilton volko- ten noteren. Het door Scylla vertoonde spel, was aanmerke lijk beter dan dat van vorige week tegen Spoda. Het samen spel was goed, wat hen een overmacht bezorgde op het toch niet slecht spelende Achil les. Na met de rust reeds een 7-0 stand te hebben laten aan tekenen, werd het een 10-0 zege SCHEEDAMSCHE COÜBAKT teven» bijkantoor Rotter dam $ch Kieuwsblad Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91. Redactie telefoon 26.25.6S. KlachlendJcnsi: telefoon 26117,1 van iS.üö—iü.oa uur. zaterdag van n.OO-iB.oo uur. Deze krant wordt ultgeBeven door de Sijthoff Pew NV. Vervol ff van pagina 1 is zelfs nog gedacht aan een A-- en een B-serie, Op die manier kan zelfs in de jeugdconcerten noR een duidelijk verschil In programma voor twee leeftijds groepen worden gemaakt", zo dat wanneer er voorstellingen voor de lagere school zullen worden gegeven daar een spe ciaal aangepast programma voor is. „De programma's zijn al voor een deel samengesteld, maar het is nog wat moeilijk om een programma op te noemen. De keuze is zo gemaakt dat het al lemaal muziek is die de jeugd aanspreekt. Muziek waarbij wat te vertellen valt en waarbij ze zich wat kunnen voorstellen, om het beter te doen aanspre ken. Maar het is wel duidelijk uit datgene wat we voorlopig hebben gezien, dat het duideljk is afgestemd op de jeugd en wel zo, dat ook een behoorlijke inleiding kan en zal worden ge geven, ter plaatse ook nog". Het ingezonden, stuk in de Schiedamsche Courant van vrijdag 19 september over de hulp die particulieren hebben verleend bij de brand die vorige week dinsdag heeft gewoed in de Van Beverenstraat, heeft tot resultaat gehad, dat de ge meentelijke overheid een onderzoek naar de gang van zaken heeft ingesteld. De schrijfster van het stuk, mevrouw Ligt- hart uit de Brugmanstraat, meende aanvankelijk, dat de brandweer pas een kwartier na het uitbreken van de brand aanwezig was, en niet na twee minuten, zoals aanvankelijk was vermeld. Bij een gesprek tussen de heer J. Keuzekamp, waarnemend commandant van de brandweer en mevrouw Ligthart is gebleken, dat er een misverstand in het spel is geweest, dat mevrouw Ligthart graag recht wil zetten: „Na al de goede berichten van de burgerij, die heel goed mijn be doeling hebben begrepen over het artikel „Hulp van Bur gers", wil ik graag nog iets recht zetten. De mensen zelf ïs het niet opgevallen dat er in stond, dat de brandweer 20 mi nuten na de melding aanwezig was. Dit had moeten zijn: na het begin van de brand. Het iag niet in mijn bedoeling de brandweer te compromitteren. Ik ben daarom erg dankbaar dat ik nu wat meer van hun teem af weet, omdat ik nu contact heb gekregen met de commandant van de brand weer, Die is de hulp van bur gers, mits die goed en verant woord wordt gegeven, zeer er kentelijk en vermeiden dit ook altijd in haar rapport. De brandweer was na de melding die van de zijde van de politie kwam, ook snel ter plaatse, dit heb ik zelf kunnen constateren. Het had echter nog sneller kun nen gaan, ais er goed was opge beld. Er was dat wist ik bij de garage van Rossum om even over zes uur al naar de brandweer opgebeld door de heer Numan. Dit bericht is jammer genoeg niet bij de brandweer door gekomen. Ver moed wordt dat door nerveusi- teit een verkeerd nummer is gedraaid. Wij willen daarom, ook namens de brandweer, een dringend beroep doen op de ge hele gemeenschap om ais u belt, te wachten op een duide lijk antwoord, de haak niet neer te gooien, maar rustig de betreffende gegevens door te geven. Wanneer u belt gaat er gelijktijdig een alarm over, waardoor alles paraat staat en er geen tijd verloren gaat. Mijnheer en mevrouw Numan vinden het erg jammer dat zij de hulp, die vele onbekender, hun hebben verleend niet per soonlijk kunnen bedanken. Hierbij hun dank aan de hei pers, brandweer en politie. Te vens een dringend beroep op de telefoonbezitters: Hangt u eui kaartje met de telefoonntir» mers bij uw telefoon van po tje, brandweer, G.G.d. en tu huisarts, want elke secor.t telt. Er kunnen beter te vei meldingen, binnenkomen ongelukken dan te late melt, gen. Eeken nooit op andc-rc Wanneer een taxichauffeur :e opmerkt, wat vaak gebeuit o: dat zij overal rijden, is do zijn melding de politie alt: snel ter plaatse. Wel zou graag zien dat ais de heer I. man verkeerd was verbonde diegene die de telefoon het: aangenomen zich bij de bram weer meldt zodat dit ook ree is gezet. Tevens hoop ik, d< ook de politie de hulp van bur gers eens meer doorgeeft aan de dagbladen. Mevrouw M. Ligthart Brugmanstraat 19 Tel. 159258. Tegen dit schot was de doelman van Hermes niet. bestand. Kogelhard verdween de bal in het doel. KUNSTGEBITTENREPARATIES Binnen een half uur klaar B.T.V. (betere tandverzorging) Heer Kerstantsxraat 57c (Dij Bergweg), R'dam-N, trams 4 en 6. Telefoon 010-28.13.97. iedere dag geopend v. 9 tot 19.30 uur. 's Zaterdag» tot 14 u. Bejaarden 10 pet, korting. Schiedam De Vereniging Vrienden, van het Stedelijk Mu seum te Schiedam organiseert aanstaande zoterdagavond een museumconcert in het Stedelijk Museum aan dc Hoogstraat. Do avond wordt verzorgd door het Andreas Ruckers Ensemble, gevormd door Jole de Wit, dwarsfluit. Ever hard Spelberg, hobo, Wieb de Rook, clavecim- bel en Victor Bouguenon. vio loncello. Uitgevoerd zullen wor den werken van Frescobaldi, Teiemann, Vivaldi en voor het eerst in Nederland werken van Kalsey Jones. De toegangsprijs voor het concert bedraagt voor leden van de Vereniging f2,50, voor niet le den f 3.50 en voor jeugdleden en houders van het cultureel jeugdpaspoort eén gulden. Kaarten zijn m voorverkoop da gelijks te verkrijgen van 10 tot 5 Uur aan het museum. In de pauze van het concert bestaat er gelegenheid de tentoonstel lingen in het museum te bezich tigen. Aanvang van het concert 20.15 uur. VANDAAG Arcade Arcade Ti vol i Irene Irene DINSDAG 20 uur Rep. Excelsior 20 uur Bridgeclub Schiedam '59 19.30 uur Rep. Drumband O.B.K. 20 uur Economische opleiding Meyers en De Pater 20 uur Vergadering Hand balver. D.W.S. Zonder wezenlijk besef keek Landstra naar al oeze dingen. Hij kende ze van zijn jeugd af, had feitelijk nooit anders ge kend dan het vergoorde leven van de werkstad. Die werkstad had hem haai levenssfeer gege ven om in te ademen en te ar beiden, en geheimen had ze niet voor hem. Zo gaf hij er zich geen reken schap van, waarom hij daar in. die stilte toefde, waarom hij niet was bij zijn vuur, bij zijn gemetselde ketel met diens gladde vacht van kakkerlak ken. Hij schepte een luchtje, zonder meer, drentelde wat, terwijl zijn blikken werden vastgehouden door de zacht be wegende figuur van de spoe- Jmgboer. Opeens stootte hij eigens tegen, 't Was de rand van het spoe lingluik, Hij "wankelde in de wa sem, die opdreef langs zijn be nen. Zijn evenwicht ging verlo ren en plotseling drong de gruwzaamheid van hetgeen ge beuren ging door in zijn versuf te kop. Hij gaf een schreeuw, die de stille van de Noordvest De Damlaan bij het Kermes DVS-terrcIn Arcade Arcade Arcade Tivoli Irene Wtfkc. „Nieuwland" Irene 19.30 uur E.H.E.O. 19.30 uur St. Eloy 20 uur Rep. Orpheus 18.45 uur Orkest rep- O.B.K. 20 uur Rep. Kerkkoor der Ned. Herv. Gem. Schiedam 10 uur Kath. Vrouwenbond Koffieochtend 20 uur Verg. van Alg. Bond van Ambte naren 20 uur Anti-bulderbaanbijeenkomst tentoonstellingen Galerie de Graaff tot 9 okt. Galerie Punt 4 26 sept. tot 20 okt. Stedelijk Museum tot 9 okt. WEEKFILM Passage Theater Joop Berkelmans, schilderijen Ben Hoezen, schilderijen Kindertekeningen van Sehiedam se scholen tot 6 okt. Kees Bierman, kleur collages en Gerrit Kooy, objecten Oproer" („Riot") 18 jaar - Wal js er? senreeuwden ze al uit de verte. En toen lichtte de spoelingboer hen in: - D'r is een vent in de spoeling gedonderd. Verdomme, maar niet is ierknecht, naar buiten. als dat Landstra zei de mees- die ging zoéven zondagse schoenen. Maar het dalen van de kist in die vier kante diepte bracht hem geen ontroering. Er was nooit een band van hartelijkheid geweest tussen hem en zijn vader, tus sen hem en de man, die voor zijn moeder een weekgeld ver diende. wereld moest bevredigen. En. in. het volbrengen van zijn dage lijkse taak schuimde het zijn afval naar alle zijden weg: het afval van zijn grondstoffen naar de grachten, het afval van zijn werkmateriaai naar het kerkhof bij de ruïne. Dan. in het besef iets te moeten doen, riep hij: Gauw, een haak. En nu kwam ook de «poelmgboer tot bezinning, rende weer naar /:jn schouw en kwam hijgend met een haak terug Nou kalm an, zei de mees terknecht, terwijl hij de haak overnam. Geeft toch niks meer, zeier een, die is naar de verdom- menis. De haak greep in het goed, dat boven de spoeling uitbolde, en toen werd de levend verbrande opgehaald, lag hij op de kam, op de keien van de Noordvest, terwijl de spoeling uit hem sijpelde de figuren met hun korte blau- Drie dagen later stond Chris tus- we broeken en rood-baaien sen zijn twee broers op het hemden ui de morgenscheme- kerkhof met zijn zondagse pak- ring. je, zijn zondagse pet en zijn openscheurde, zwaaide hulpe loos met zijn armen, en ver dween toen in het open gat, in de heet-vloeiende spoeling, die zich boven hem sloot. Maar de spoelmgboer had de senreeuw gehoord, had die laat ste wanhopige wankelbeweging gezien, sprong op de kant en rende onmiddellijk naar het gat dat, als een open muil der verzwelgende a a roe bij de pomp lag. En uit ac branderij kwamen de kameraaen, vreem- Feitelijk door niemand betreurd was de werker ter rust gegaan tussen de zerken en de nog vol bloeiende struiken van het stille kerkhof. En. nu lag hij in de oude grond van Maihenesse, in het land bij de Schie, waarover vm npnnRPFfi tijden en levens gelrokken wa- vlli GLDOBBER ren in onvermoeibare gang. Als Na de dood van vader Landstra een wachter bij de doden rees poogde Willem al spoedig het de ruïne in haar donkere ver- leidend gezag te worden in het brokkeling boven do struiken achtergebleven, gezin. Hij was En voor de versufte Landstra was een andere versufte in de plaats gekomen, een nieuwe prooi voor de spoeling of voor liet vuur of voor de armoe, die op de oude dag de werkers in de jen everindustrie wachtte. en zerken uit. De doden van zes eeuwen waren langs haar ge dragen, en rond haar was de stad gewassen, die steeds nieu we doden voerde naar de gewij de grond van de historie, zoals zij haar afval voerde naar de grachten, die haar eenmaal ten schut waren geweest. Het grote werkbeest in de vor men van een stad bracht in zijn onverzadigbare driften zijn fus ten. zuivere alcohol voort, die in schoon-geëtiketteerue flessen de bizarre verlangens van een al bijna negentien, verdiende reeds een groter weekgeld dan zijn vader in de branderij, voel de in zichzelf een verantwoor delijkheid opgekomen, die op hem als het oudste mannelijk gezinslid natuurlijkerwijze kwam te drukken. En dat besef van zijn nieuwe positie uitte zich in zijn zekerder bewegin gen, in een beslister toon van zijn woorden, in het grotere kostgeld, dat hij zijn moeder ongevraagd gaf. (Wordt vervolgd)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2