Grote inschrijving jeugd voor bij de microkor ba toernooi1 TSF en NOAD stellen niet teleur [[«in DIAGNOSE Schoothorfbailers gaan de zaal in J Vanaf de tribune gezien EjEEÖI «ift Verbouwde Ursus-kantine in gebruik XXIV tankwagen/ trailerchauffeur TOTAL 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 7 OKTOBER 1969 Schiedam - De rond Pasen georganiseerde sc hooi sportdagen zijn veelal een gok. Een gok omdat niet hel aantal deelnemers be palend is voor het slagen cr van want deelnemers zijn er doorgaans genoeg maar de weersomstandigheden hebben al een aantal jaren roet in het eten gegooid. Dan konden voetballers en handballers bun programma afwerken de dag na de Pirik- bleven dan stèren, maar de korfballers meestal tussen wal en schip hangen. Dat heeft de school- korf bal commissie, bestaande uit mevrouw B. Steijlen en de heren A. Valk en C. Toussaint, doen besluiten iets anders te gaan organi seren, Het wordt nu een zaal microcompetitie. ,Jo", zegt de heer Valk, „het hele studiejaar wordt er naar uitgekeken. Die sportwedstrij den rond de Paasvakanties zijn onderdeel van het studiejaar. Maar negen van de tien keer Tijdens de voorbereidingen bleek verregend do zaak. Dan worden er bil de jeugd wel animo Mevrouw Steijlen heeft dc scholen afgelopen om deelnemers voor het toernooi. Het resultaat Is» dat er 21 teams aan deelnemen. door Bas-pan Bocliove niet een hele dag hebben. Een middag is. eigenlijk te kort." De heer A. Valk: Een schoolkorlbaltoernuoi i probeersel. de sporthal is een SVV-Vandaag. gaat zich ont wikkelen tot een goed pro grammablad. Djt opstellin gen boekje. zondags voor ie dere wedstrijd van SVV ver kocht, bevat niet alleen op stellingen en advertenties, maar ook een heleboel nieuws uit de vereniging. Dit geesteskind van Henk de Vries mag er best- zijn. Wij lezen het graag «n plukken er zo nu en dan voor u ook nog iets uit. Bijvoorbeeld de volgende prognose van een aantal Schiedam se doktoren ten aanzien van de wedstrijd tegen Telstar. Na het lezen van het stukje konden wij met.1- anders concluderen dan dat de diagnose van de H.H. doktoren verkeerd was. Locs u zelf maar. DIAGNOSE „Er was vorige week een vriendschappelijke wedstrijd van Sociëteit De Vrijheid te gen de A5vion-veteranen en na afloop van ebt zenuwsla- pende en op hoog peil staan de duel, heb ik getracht eni ge meespelende doktoren te interviewen. Ik zeg met na druk getracht, want pas nu onderhal/ uur bleek dokter Staalman in staat zijn me ning te geven. De oogarts was van mening dat SVV dit duel kon winnen mits het» de zelfde taktiek toepaste als zijn elftal had uitgedokierd. Dokter Jungerius, die twaalf penalties achter z'n oren kreeg, vond het jammer dat Ed v, d. Roer niet was we zen kijken, dan had Ed nog wat van hem kunnen leren. SW wint, dacht hij. Ook dokter Pet was van mening dal Svv vandaag wint, mits het niet zo speelt als in de laatste vijf minuten tegen NAC.Volgens dokter Houthuyzen, die op dat mo ment onder handen werd ge nomen door masseur Jen van Pelt s.s.t.t., zou SVV wel eens..maar toen kneep de masseur zo genadeloos hard door Bas-ran Bocliove in de dokterskuilen dal ik de i est niet kon ver si-a an. Zeer positief was dokier Mansoer toen hij zei dat er voor SVV winstmogelijkheden waren als de jongens maar net zo hard en zuiver schoten als hij vandaag had gedaan. CU moet weten dat de stand 1 1 bleef). In ieder geval is Sc-'rued am een gezonde »taö want alle doktoren waren bij de wedstrijd aanwezig en cr werd niet eenmaal om een dokter gevraagd SPORTSOOS De nu-uw te houdc-n spor'-soos is gepland op woensdag 29 oktober. Weer in clubhui» De Toekomst. Dc gezellige avond wordt vooraf gegaan door een puzzclnl voor au to s met na afloop gezellige feestelijke prijsuitreiking. Dc Spon-iooscommissie heeft terdege informaties in gewonnen. maar de KNVB is om de Sponsoos niet in de wielen te rijder. met van plan op om die 3vond aan welke vereniging dan ook toestemming te geven voor een ï&levi-siewedstrijd. Dus wat dat aangaat zit de Sporl- soos com missie gebakken „derde Pinksterdag" de voetbal- en. hand ba [program ma'» afgewerkt en korfbal hangt dan zo'n beetje tussen wal en schip. Wij hebben toen uitgezien naar een andere mo gelijkheid om de korfbalsport toch aan haar trekken le laten komen. Wij menen die oplos sing le hebben gevonden in een zaalcompetitie. De kosten zijn voor de drie Schiedamse clubs Schiedam, Succes en ODI. De sc hooi sport sub si die hebben we al opgesnoept dus betalen wij r.u alle kosten". De heer Valk. zelf al een reeks van jaren deeluitmakend van' Succes, vindt hel niet erg dat de clubs de kosten moeten dra gen. ..Ik heb er met de KNKB nog niet over gesproken, maar ik geloof wel dat deze school- wedstrijden toch een brok pro paganda kunnen zijn voor ons. Wij dachten dal de zaterdag niet zo'n gelukkige dag was, maar het aantal inschrijvingen overtreft de verwachtingen". VEEL TEAMS Er hebben 21 teams ingeschreven en dat verheugd ook de heer G. Rens, ambtenaar van jeugdza ken van de gemeente Schie dam. Er waren nogal wat aanmeldin gen van de huishoudschool. Die meisjes hebben nu teams kun nen vormen met schooljongens vun andere scholen zodat de meisjes toch konden spelen. Zaterdagmiddag aanvangende 13.00 uur gaat het „spul" van start. „Als het een succes wordt dan gaan we de zaak nog verder uitbouwen. Het gaat er ons ook om, dat de korfbalsport een wal bredere belangstelling krijgt. Vooral onder de jongens. Want daaraan heeft iedere korfbalvereniging gebrek." Mevrouw Steijlen van dc korfbal vereniging Schiedam is ook „in" voor het probeersel in de Sporthal „Het is jammer dat we de hal was, maar dat velen nog niet goed wisten hoe korfbal ge speeld moest worden. Tijdens het bezoeken van de scholen werd mij telkens de vraag gesteld van hoe moet dol nou. Om cle jongens en meisjes iets bij te brengen, heb ik ze op de woensdagmiddagen op het veld van Schiedam bijeen. Dan trainen mevrouw Van der Berg cn ik ze een beetje." Mevrouw Steijlen vindt het wel iijn, dat het. wat de opkomst aangaat, een succes wordt. „Fijn. 21 team4? op de been kun nen brengen. Hoewel je er wel een heleboel werk aan hebt. Scholen aflopen, stencils maker, en dan weer een programma". liet is te hopen en voor mevrouw Steijlen en de heren Valk tvi Toussaint dal het slaagt. Ook voor de korfbalsport in Schiedam kan het geen kwaad, dat er wat meer propaganda gemaakt wordt op de scholen. Je hoort wel eens de opmerking, dat de meeste leraren lichime- lijke opvoeding, een goede zet in die richting zouden kunnen geven als ze wat meer van korfbal zouden afweten. Schiedam NOAD heeft tegen het verzwakte Diveko een 91 zege behaald. Van der Sar, een van de sterkste spelers van Diveko kon niet van de partij zijn. Hierdoor wonnen de Schiedammers op een na al hun partijen. Alleen Trond Fageraas moest een partij aan zijn tegenstander laten. Loek de Lange en Jan Bayings hadden met hun tegenstanders weinig moeite. Bijna alle NOAD-partijen werden dan ook ia twee games beslist. Ook het eerste team van TSF voldeed aan de verwachtingen. Na ruim vier maanden noeste ar beid van de „bouwploeg" nam Ursus maandagavond tijdens een receptie de verbouwde kan tine fficieei in gebruik. „De kantine is niet alleen, verbouwd maar ook aangebouwd", liet voorzitter Piet Mouthaan maandagavond weten. De aan wezigen w.o. wethouder me vrouw G. D. de Graaff SBLO-bestuurslid Cor Bolmers vernamen tevens dat dc totale kosten van de ver- en aanbou wing van Ursus ruim vijftien duizend gulden heeft gekost. „Bij de uitnodiging had u niet moeten rekenen dat Ursus u iets spectaculairs zou laten zien. Een nieuwe kantine van oen paar ton kunnen we ons met veroorloven", liet Piet Mouthaan in zijn welkomst woord verder weten. „Vanaf juni zijn we hier bezig geweest en ik heb zo 't iclee dat het voor onze leden nu prettig is om hier te vertoeven." Ais bijzonder heid liet de heer Mouthaan ten slotte weten dat de kantine ge deeltelijk eigendom is van de gemeente en een gedeelte van Tjrus zelf. Een merkwaardig heid waarbij de aanwezigen toch even onwillekeurig bij stil bleven staan. Drie landelijke TSF-teams heb ben het zaterdag j'l. uitstekend gedaan: driemaal volle winst binnen gehaald. Het eerste team versloeg in Den Haag ty'i- bats 3 met 9—1 (alleen het dub belspel ging verloren; en het tweede gunde eveneens in Den Haag) de zesde lichting van dezelfde vereniging het redden van de eer niet eens- JO—0. T.S.F. 3. nog steeds landelijk de buterend en daardoor wellicht ten onrechte als een zorgen kindje beschouwd, deed het in Roelofarendsveen tegen de Treffers III méér dan uitste kend: Dick Boer c.s. konden met een 7—3 zege door de mist de weg huiswaarts zoeken Zulks dank zij Dick Boer en Hans Dries die elk ongeslagen bleven en Peter v.d. Broek, drie goede wedstrijden speelk in aar er slechts één van ir winst kon omzetten. Het begin was voorspoedig: Did- en Hans wonnen in drie resp twee games en TSF leidden du? met 02. Peter verloor enerve rend zijn eerste partij (22—2,' 21—19 en 18—21) en toen DicK Hans het dubbelspel niet kor- den houden was de strijd open 2—2. Dank zij overwinningen van elk van onze spelers liep TSF uit naar 25 voorsprong, die weer wat kleiner werd toen Peter, opnieuw in drie games (24—2G, 21—17, 17—21) het on derspit dolf. Dick^en Hans stel den daarop oe zege veilig: 3—7. Donderend stortte het dak van de sloommolen ineen, brandende balken balanceerden even en vielen dan in de vlam men vloed, die opgutste van de grond. Von ken spatten aan alle kanten, dre ven mee op in het rookgordijn, waarop ze gouden lovertjes to verden. En de waterstralen gin gen voort haar zilver re gen neer te plassen in de vloed van vuur. Corrie rekte haar hals wat uit, ging op haar tenen staan. de saamgevlochten handen staan en nu stak ze ver boven ae menigte tut, kon ze het gan se brandende gebouw over- scliouwen. O, en 'l was zo mooi. be tuigde Corrie. 't was gewel dig. U had eens moeten zien Ja, maar d'r zal voor jullie wat opzitten. viel juffrouw Snij ders in. O, hoe énig! riep zp m die pe bewondering voor het wilde vuur, dat m woeste ca donzen uitlaaide, dat schaterde m won derlijke vlammen, dat soms be-, dwongen scheen door de zilver- regen om daar plotseling boven uit te stijgen in de glorie van -Ja- meneer Brouwer wou zijn Wei, heeft meneer Brouwer begon Chris, en een vraag in zijn schuwe ogen voltooide de zin. - Kun Chris. je .vel zien? vroeg Alleen de bovenkant. zei zc spijtig. Achter hen drong de menigte op Ze waren, rondom ingesloten door een haag van hoofden. Ik weet wat, 2ei Chris, cn vervolgde toen: Klus, steek je poot eens uit. De Klus stak achter Corries rug zijn hand toe, die Chris greep. Hun vingers haakten in elkaar en vormden nu een kleine brug. Ga hier nou opstaan, nood de Chris, en voorzichtig nam Corrie die uitnodiging aan. Steunend op de schouders van haar beide cavaliers ging ze op TOTAL Nederland N.V. gt voor spoedige ind lenst tred m ten behoeve van haar depot aan de Hoofdstraat no. l te Schiedam een ervaren in tijdelijke dienst. Soil iei ta ti e-m ogel i j k h ede n schriftelijk aan bovenvermeld depot telefonisch onder no.(010) 26 46 10 rijn zelf-verheffing. Maar Chris cn de Kius konden zo goed als niets meer zien. Ze stonden licht gebogen onder hun last. voelden Corries voe len schrijnen op hun ineen ge vlochten handen, maar voelden zich ook geprikkeld lot een kor daat volhouden. Want op hun schouders drukte de zachte hand van Corrie en deed een warm gevoel hun doorstromen. Vergeten was hun rivaliteit van weken en maanden, want in ge lijke verhouding, met gelijke aanspraken, stonden ze nu bij hel wezentje, dat in hun zoetste gedachten gestalte had verkre gen. We moeten naar huis, re» Corrie opeens, en hipte tegelijk op de grond. Maar hoe ko men we er door? De Warande om. dat is 't eni ge, zei Chris gedecideerd, en reeds begon hij langzaam ach terwaarts te drongen door de mensenhaag, die zich onwillig opende, om telkens nadat het drietal iets vooruit was geko men, onmiddellijk weer toe te vloeien. Eindeiiik waren ze weer vrij in hun bewegingen. Ze haastten zich naar de West er ka, waar Chris in net voorbijgaan naai de Willem III keek of hij zijn vriend de mouter met zag, sloe gen de Warande m, kwamen met moeite door de dichte me nigte. die zich bij de school van Van der Hout had r. aamgedron gen, en bereikte toen door cie Laurensstraai de Oranjebrug. die hen weer op de weg naar huis voerde. En terwijl zij zo voortgingen in hun haast, om gauw thuis te ko men, dreef de brandklok van de Sim-Janstoren nog altijd haar roep om redding over de ver doemde stad. Op de Koemarkt-brug haalden ze juffrouw Snijders in en gevie ren gingen ze nu verder, de Koemarkt over en de Broers- vest op. - Waar komen juliie vandaan? Zeker naar de brand geweest. klas overgeven aan een van de ouderen, deed jullie deur open en vond niemand. Toen begreep hij al gauw, dat jullie naar de brand waren. Dat jij zoiets zou doen, dat verwonderde hem niet. Maar van. de twee anderen had hij dat niet verwacht. Ik heb ze overgehaald. zei Chris moedig. 't is mijn schuld. En zo oordeelde die middag ook mijnheer Brouwer, toen deze hen alle drie schuldig boven hun boeken gebogen vond. Cor- ne en de Klus kregen een flinke schrobbering omdat ze zich door een jongen als Chris Land- ïgL fed?en verleiden. Stum. t k toch naar dE Maar Cnns werrt imnr ot>n imll/a i Maar toen hij die middag van de straf naar huis was gegaan en daar zijn moeder alleen had ge vonden, was hij geschrokken van haar ontsteltenis. Want op eens had zij begrepen, wal haar jongste te wachten stond. Het schone gedachtebeeld, dat ze maanden lang in haar geest had omgedragen, dat ze elke dag weer had vermooid, elke dag weer schoner opgetrokken, verschrompelde in de grauwte van een komende mislukking. Want een kwekeling, die we gens wangedrag naar huis was gezonden, had daarmee zelf de weg versperd naar de grote toekomst, zoals zij zich die al tijd had gedroomd. Vind je dat nou lieus zo erg, moeder? had hij nog ge vraagd. En toen kon ze niet hard zijn tegen, haar jongen, hem met wrede woorden haar ontgoocheling toeschreeuwen, hem vol bitterheid verwijten, dat hij haar de mooiste illusie van haar leven had geroofd. Toen zei ze alleen: Erg. érg, 't was beter geweest van niet. En maak nou maar, dat je zo gauw mogelijk weer bij meester Brouwer in de pas komt. Daarna was ze weer doorgegaan met het schoonmaken van haar kleine huisje, dat zc naar haar eigen traditie op haar vrije da gen proper hield. Toen Willem het 's avonds hoorde brak al zijn opgekropte vijan- digheid tegen cle opvreter los. Dat wou me daar de jongeheer uithangen, elke dag met een boordje lopen, en dat was me nou nog te beroerd om op z'n zaken te passen. maand weggestuurd. Het nood lot, dat het jeneverbeest had aangegrepen in cle grote molen- brand, voltrok over zijn jonge dagen. En het rees boven die dagen uit zoals hel verslinden de vuur was uitgerezen boven de stad van de zwoegende ar beid X. HERNOMEN RECHTEN Een maand lang liad Chris geen leven thuis. Eerst had hij erover gedacht, elke dag naar de Willemska te trekken en zijn uren bij de mouter te gaan slijten, voor de Bedaren. stoof Willem op- eest en op de graanzolders. nieuw op, bedaren, neen, ik leren naar brandjes te gaan kij ken, daar ken-ie 'n stuk hout naar z'n kop krijgen als-ie tvil luiwammesen. Chris had zich maar stil gehou den. Maar dat prikkelde Wil lem nog meer. En vol woede raasde hij door: Nou zég je niks, hè, nou is me neer de schoolmeester z'11 woorden kwijt, nou doet-ie wat in z'n broek, die vuile slam pamper. Bedaar nou 'n beetje, maande moeder. Maar een maand tvas toch wel heel lang en allicht werd het feit bekend, dat hij van de Gor- zenschool was weggejaagd. Dan was 't maar beter het zélf te zeggen: de oorzaak, die mooie brand van de stoommo- len, was waarlijk toch niet zo ernstig. mot '*t nog móói vinden, ik mot dankie zeggen, dut-ie mijn kost geld wel op wil vreten, ik mot opslag vragen an me baas, om dat de jongeheer nodig 'n nieuw dasje mot hebben, 'k Sla'm nog liever allebei z'n poten kapot, dien kleinen salie mander. Wordt vervolgd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4