„Leren van eikaars werk" STRATEN IN KETHEL GEVAAR VOOR VOET- GANGERS Fotokring Schiedam door Louis Brousdijk V erkeerscursus BURGERLIJKE STAND SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 14 OKTOBER ijw voor reeds de toezegging van museumdirecteur Paalman. INSPIREREN Alle activiteiten van de fotokring hebben een gemeenschappelijk doel, namelijk het leren van el- kaars werk en het daardoor geïnspireerd worden tot het op voeren van het peil van het ei- Secretaris J. Blokker:,,Mij trekt vooral het werk in de donkere kamer, het ontwikkelen en ver groten. Ik vind dat gewoon een heerlijke afleiding daar eens een avond in te duiken. Het meest trekt mij de architec tuurfotografie. Ik probeer dan vooral de herhaling, het lijnen spel van een bouwwerk te van gen. Dat ligt misschien aan je instelling, maar mij intrigeert dat sterk. Ik doe ook aan dia-fo tografie maar daar spelen an dere factoren een rol, met name de kleur." Voorzitter J. Penning wordt even eens erg aangetrokken door de architectuur fotografie. Maar de laatste tijd wordt ik meer en meer getrokken tot ,,de mens" als onderwerp van mijn foto's." Ook hij vindt het donkere-ka- mer-werk het meest aantrekke lijke van de fotografie. ,,Het mooiste is als er zo'n lekker groot vel in die bak ligt te drij ven en je ziet het beeld opko men en je ziet dat het goed is geworden." Oud-voorzitter Paardekam, die de fotokring zeven jaar leidde fotografeert het liefst „mensen in hun doen en laten in het da gelijks leven, omdat je daar door goed gaat leren zien, de mens gaat waarderen. Ëoven- Voorzitter Penning van de fo tokring meel bij welke belich tingstijd en by welke lensope ning het model „het voorde ligst" uit komt, ■dien intrigeert mij het feit dat je door ccn druk op de knop een beeld jarenlang kan vastleg gen. En tenslotte is het een hobby waar je al je vrije tijd mee zoek kan brengen. Het houdt je bezig, je hoeft niet be zig gehouden te worden." En ik vindt onze vereniging een erg fijne sfeer hebben, waar je door het prettige onderlinge contact je werk op een beter peil kan brengen." Schedammers met belangstel ling voor de fotografie zijn wel kom op de contactavonden en kunnen, inlichtingen krijgen bij de secretaris de heer J. Blok ker, Dieselstraat 52, Schiedam. Schiedam Bij voldoende deel name zal de afdeling Schiedam van het Verbond van Veilig Verkeer in samenwerking met de Schiedamse Gemeentepolitie weer een verkeerscursus orga niseren. De cursus zal in no vember en december worden gehouden op dinsdagen van 20.00 tot 22.00 uur en bestaat uit vier lessen. Aan liet eind van de cursus is er een schriftelijk examen en de geslaagden voor dit examen ontvangen een di ploma. De kosten voor deze cursus zijn bijzonder laag, na melijk in totaal vijf gulden. In dit bedrag is bovendien het les materiaal begrepen. Aanmel dingsformulieren voor de ver keerscursus zijn te verkrijgen op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat 53. De inschrijving moet wel ge schieden voor 1 november aan staande. Schiedam De 16-jarige donkerharige Corrie Bon tenbal was gisteravond in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen het doel wit van de amateurfotogra fen van de Algemene Foto kring Schiedam die daar één van zijn tw eewekelijkse bij eenkomsten hield, dit keer gewijd aan de portretfoto grafie. De APK Schiedam werd In 1951 opgericht met het doel: het be vorderen van de fotografie in de ruimste zin van het woord. Lange tijd was tic AFK eigen lijk een gezcllighcidsvcreni- gtng, maar sinds de heer J. Penning begin dit jaar het voorzitterschap op zich nam is de bedoeling echt om zoals hij zelf zegt:„De leden tc brengen tot werkelijk creatieve fotogra fie. Om de portretfotografie tot voorbeeld te nemen, het gaat er niet om dat het model er zo goed mogelijk gelijkend op komt te staan, maar de foto graaf moet het model brengen zoals hij zelf dat wil. Fotofrafie is dan voor mij gewoon een vorm van kunst." Of zoals se cretaris J. Blokker aan vult:,, We willen een beetje af van de rechttoe-rechtaan foto grafie". De fotokring tracht dit doel langs verschillende wegen te berei ken. Voor de twee bijeenkom sten in de maand wordt een zo gevarieerd mogelijk program ma uitgestippeld. Er worden in terne fotowedstrijden gehou den, zo'n vijf tot zes per sei zoen, meestal met een speciale opdracht zoals in september teen het onderwerp „De moder ne jeugd" was. De jury wordt dan uit de leden samengesteld en van elke foto worden de moeilijkheden, de fouten en de verdiensten beke ken. Op andere avonden wor den weer sprekers uitgenodigd die zich hebben gespecialiseerd De geïmproviseerde studio van de Algemene Fotokring Schiedam, met Corrie Bontenbal als charmant en voorat geduldig „proef persoon" voor de amateurfotografen. in een bepaalde tak van de foto grafie, als bijvoorbeeld de ar chitectuur fotografie, de micro- fotografie en de experimentele fotografie. „Diafotografie wordt bij ons gelukkig niet meer gedaan" zegt voorzitter Penning. Waarom gelukkig? ,.De dia's begonnen het zwart wit werk te verdringen en dat was niet goed, want diafotogra fie is niet creatief genoeg. Je kunt er niets zelf aan. doen, Je kan alleen het filmpje maar op sturen". beste zijn van alle produklen het oordeel van de leden de van de leden. Deze „top-eollec- tie" wordt dan steeds weer ver verst mot nieuwe aanwinsten, die volgens de jury een plaats in de Top Tien waardig zijn. Aan de wanden van het clublo kaal hangen, tien foto's die naar De vereniging stuurt ook selec ties van leden in naar tentoon stellingen van de landelijke Bond van Nederlandse Ama teur Fotografen Verenigingen. Omstreeks mei 1970 zal de Al gemene Fotokring Schiedam echter ook zelf een grote expo- TOP TIEN sitie van werk van de leden houden, namelijk in het Stede lijk Museum aan de Hoog straat. De fotokring heeft hier- gen werk. Daarom zijn zowel leden die meer dan het gemid delde werk produceren, als le den die beginnen in deze hobby van harte welkom. „Mindere" leden kunnen zich „optrekken" aan het werk van de verder ge vorderde leden. Op het ogeblik telt de Fotokring ongeveer dertig leden. De leden kunnen beschikken over de ei gen bibliotheek van de vereni ging waarin zo'n 70 boeken staan handelend over alle ver schillende takken van fotogra fie. Het lidmaatschap van de fotokring kost f'2,50 per maand. WAAROM FOTOGR AFIE? Een vrachtauto draait het Koordeinde in, waarvoor hij vrijwel de gehele rijbaan nodig heeft. In een gevaarlijke S-boeht haait een auto het voertuig van gemeentewerken in, zonder voldoende zicht tc hebben op het tegemoetkomend verkeer. Schiedam De straten in het oude Kethel zijn niet meer be rekend op het moderne verkeer. Bussen, vrachtauto's en landbouwtractoren rijden in beide richtingen door de smalle straatjes, van trottoirs of vluchtheuvels kan geen sprake zijn, omdat er tussen de huizen te weinig ruimte over zou blijven. Enkele gevaarlijke bochten en kruisingen hebben ertoe ge leid, dat het KVP-raadslid P. J. Beekman vragen heeft gesteld aan Burgemeester en Wethouders. Vooral het ver iaeer op het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dorpsstraat, de-Daan van Spaland en de Lijndij er straat baart het raadslid zorgen. „Vooral 's zomers is er een vrij druk verkeer uit de richting Delft", meent het raadslid. „Het verkeer kan via het smalle Noordeinde naar de Schiedamseweg, waardoor op het Noordeinde verkeer in twee richtingen mogelijk is, terwijl het gedeelte Laan van Spaland- Lindijerstraat ongebruikt blijft. Dit gedeelte is zes meter breed met aan weerszijden een trot toir van respectievelijk 2, 2.75 en 1.75 meter breed", schrijft het raadslid. Hij wijst er bo vendien op, dat tussen Noord einde en Schiedamseweg geen trottoir is en bovendien nog een gevaarlijke S-bocht voor komt. De heer Beekman uit in zijn vra gen aan het coliege ook kritiek over de plaats waar de eind halte van buslijn 53 is geves tigd. De halte ligt aan de krui sing Lindijerstraat—Schiedam seweg en belemmert volgens het raadslid het uitzicht op te gemoetkomend verkeer, welk uitzicht naar zijn mening aan zienlijk kan worden verbeterd, als men tot het instellen van eenrichtingsverkeer via Laan van Spaland en de Lindijer- straat zou overgaan- Men zou dan slechts hoeven te letten op het van rechts komend verkeer. Het raadslid meent, dat het uitzicht daartoe vol doende is, alleen de bushalte zou moeten worden verplaatst. <1 Buslijn 53 ontneemt in de Lindtferstraal het uitzicht nan het verkeer dat rechtsaf wil slaan. De personenauto, hoewel op de stoep geparkt»crd, belet de doorgang voor brede voertuigen. De Laan van Spaland: Breed wegdek met trottoirs. Hij stelt voor, de eindhalte van lijn 53 naar het braakliggend terrein tegenover de Christelij ke school aan de Vlaarding.se- weg te verplaatsen. De heer Beekman wil tenslotte van Burgemeester en Wethou ders weten, of zij zich het ge vaar bewust zijn, dat naar zijn mening in de huidige situatie dreigt voor winkelende moe ders, dikwijls met een kinder wagen bij hen, door te lopen in straten met tweerichtingver- keer en zonder trottoir. Hij vraagt of B. en W. met hem eens zijn, dat eenrichtingver keer het gevaar voor de helft zou terugbrengen, en waarom zij in dat geval geen maatregelen zouden treffen, nu er een mo gelijkheid is. GEBOREN: Maria,d A d.v. E. Kraus Torres en B. M. J. Kers- sen; Regina V. R. d.v. M. J. Wiese en G. G. Loch; Raymond z.v. R. C. C. Brugman en J. G. Klandermans; Sander z.v. J. W. C. van Henten en J. E. M. Oomen. Natasja d.v. J. Feteris en M. de Held; Oscar R. z.v. J. van Vie- gen en M. Smit; Andreas, z.v. J. G. van der Lubben en G. de Regt; Jan z.v. T. J. van Leenen en J. Kop; Nancy d.v. G. H. Rosters en E. de Waard; Antoi- net J. d.v. H. G. R. Hummeien en A. C. Bieringa; Harold z.v. W. J, Bosma en H. Mande rs: Rudolf J. z.v. H A. van der Wal en W. Schneider. OVERLEDEN: J. P. H. van Broeke, 48 jr. echtg. H. J. Ver beek. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 2a.8ö.9i. Redactie telefoon 26.25.6S. Klachlendienst: telefoon 261773 van J8.0D—20.00 uur, zaterdag van 17.00—19.00 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2