Winkeliers stichten nieuwe vereniging Medewerking gemeente laat te wensen over Spelende kinderen nadeel van de Korte Haven S3 Rapport Jachthaven [STAD Op Breersveist en Rotterdamseidijk SCHIE-SECRE TARIS C, W. FHOLMGREN Ledenvergadering BURGERLIJKE STAMP NBWW-SCHIEDAM KIEST NIEUWE BESTUURSLEDEN Gering inlego ver schol in september T oonkunstkoor repeteerde ERE-VOORZITTER VAN DE KEEMEL handbediening SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 15 OKTOBER 1969 Schiedam Tijdens een vergadering van winkeliers, die weid bijgewoond door ongeveer 31 middenstanders uit het cen trum van Schiedam, is besloten tot de heroprichting van de winkeliersvereniging voor de Broers vest en de Rotterdamse- dijk. In totaal zijn hier 97 winkelbedrijven gevestigd; staan de de vergadering meldden zich van hen ongeveer 27 win keliers aan. Bemoedigend feit voor de initiatiefnemers is, dat ditmaal ook de grote winkelbedrijven van de Broersvest meedoen, zoals de Hema, Bervoets, Van Dalen, Vlug en Lampe. Aanleiding tot het beleggen van de vergadering, waar dit besluit is genomen, was het initiatief van de heer J. van der Griend van de Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen om mee te werken aan een vrat feestelijker viering van de herdenkingsdagen tussen 5 en 9 mei 1970. De heer Van der Griend beoogde het organiseren van -een feestcircuit en een feestmarkt, een soort Braderie, zoals thans ook door de winkeliers T .-r juvrjd IRnRI DE BitüEüoVEST zal in tie nabije toekomst tijdens de feestdagen en feestelijkheden feestelijk woruen verlicht. van Schiedam Zuid. wordt opge- j zet. Hiervoor moet materiaal I worden aangeschaft en daarbij j rees onmiddellijk de vraag of daarin niet voldoende aanleiding zat tot wederoprichting van de Winkeliersvereniging Broert- vest. VERSTERKT IMAGE De ter vergadering aanwezige winkeliers waren unaniem, van oordeel dat vernieuwde activi teit van de middenstand aan zienlijk kan bijdragen tot ver sterking van Schiedams image als winkelstad en dus van grote betekenis kan zijn voor da toe komst. Zo staat dan ook aan stonds kerst- en sinterklaasacti viteit op het programma van de jonge vereniging. Men denkt daarbij aan feestelijke verlich ting van de Broersvest. Daarvoor is een vrij groot bedrag per winkelier vereist en de voorlopige bestuurscommissie is dan ook voornemens zich lot elke in aanmerking komende winkelier persoonlijk te richten met een aantal vragen: l. Hoe vindt u de oprichting van «en eigen winkeliersvereniging. 2. Staat u ook achter activitei ten voor kerst en sinterklaas, en 3. Is u bereid in de kosten, welke voor u zo en zoveel zou den bedragen, te delen en. dit bedrag meteen te voldoen, zo dat met het werk kan worden begonnen? KOOPAVOND Behalve de Braderie staat verder ook de koopavond op het pro gramma. De initiatiefnemers willen proberen te komen tot oen uniform standpunt, d.w.z. tot een beslissing of men een maal in de week, eenmaal per maand of zo nu en dan een koopavond wenst. De heer K. Vlug, die tijdens de vergadering een uiteenzetting gaf, stelt zich voor het bestuur ook verder van advies te die nen, maar verklaarde geen ac tieve bestuursfunctie op zich te kunnen nemen. Het voorlopige bestuur bestaat uit de heren A. P. M. Peet, be drijfsleider van Bervoets, Leen- derfs van Timco Herenmode, de heer Paans van de firma Van Dalen, mevrouw Van derZwan van de wolzaak Mondain op de Rotterdamsedijk, de heer Aliens van het Schoenenhuis en de bedrijfsleider van de Hema, de heer Ekman. De nieuwe vereniging wil nauwe samenwerking met andere mid denstandsverenigingen in Schie dam, onder andere met die uit de Hoogstraat, om gezamenlijk op te treden om het hoofd te bieden aan de concurrentie van Vlaardingen en Rotterdam. In principe wordt gedacht bij de Braderie in mei ook standplaat sen toe te wijzen aan winkeliers uit Schiedam-Zuid en van. de Mgr. Nolenslaan, indien -deze daarvoor interesse hebben. De winkeliersvereniging Broersvest wil namelijk geen misbruik ma ken van haar centrale plaats in onze stad ten nadele van de win keliers elders in de gemeente. 9 KORTE HAVEN: Door sluizen, bruggen cn ligging aan de openbare weg ongeschikt ais jachthaven. n C5 Schiedam De Wijkvereniging Nieuwlanö houdt vrijdag 24 ok tober een ledenvergadering in het gebouw Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein, die om 8 uur begint. De avond zal wor den be*loten met een bingo avond, waarop fraaie prijzen te winnen zijn. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdarcsch Nieuwsblad Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 25.80,91. Redactie telefoon 26.25.66. Klachtendienst: telefoon 26iTCt van la.Qo—20.ü0 uur, zaterdag van 17.00—19.00 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de 5«tboff Pers NV. GEBOREN: Cornells J z.v. J. Buskes en C. P. Feiffer, Paul z.v. H. Hilbennk on J. C. Ver vers, Johanna M. d.v, B. van Noordennen en I. A. B, Bos, Jan L z.v. E. F, Zandsira en C. Verwaal, Nicoiine J. M. d.v. H. van der Vlist en T. Knops, Pa tricia A. d.v. P. Bouts en C. F. Gelderblom, Jeanetle A. E. d.v. G. P. Liesting en J. M. van Leeuwen Els H. d.v. J. van Herwijnen en M. H. Mate*man, Ellen d.v. L- C. Benlem en A. Lejour, Eduardus A. 2.v. A. J. Ballijns en L. de Vries, Marcel z.v. J. a. Vellinga en A. Langbroek, René z.v. W, Bravenboer en A. Boekee, Renate M. S, d.v. A. AV. G. Olsthoorn en H. M. C. T. W. van Leeuwen. Nathalie J. d.v. A. W. G. Olsthoorn en H. M. C. T. W. van Leeuwen, Cor nelia A. W. d.v. M. P. Rietman en F. A. Notenboom. Overleden: J. van der Eijk, 75: jr., J. de Ridder, 71 jr. Verrol ff van papin a 1 De huidige liplauts aan de Schie wordt door niemand als de op- loss ing aanvaard. Indertijd is aar. de ligplaats de?e tijdelijke bestemming gegeven. In feite grenst er een industrieterrein aan. De lengte van. de ligplaats is vrij lang, ongeveer van de- Rolbrug tot de Hulpbrug over dc Schie. Die zou kunnen wor den teruggebracht ir. lengte, als de WSV de Schie in de Polder- watering terecht zou komen. Het rapport zal binnenkort aan de leden van de WSV in een le denvergadering ter inzage en ter discussie worden voorge legd. Van het rapport zijn co pies ges-tuurd naar de fracties uit de gemeenteraad en naar andere instanties. Er wordt ook nog oen andere oplossing open gelaten: verplaatsing naar de overzijde van de Schie, waar men. op Rotterdams gebied te recht zou komen. De gemeente Rotterdam heeft al laten weten, hiertegen geen bezwaren te op peren. Ook hieraan is echter het be zwaar verbonden, dat de jacht haven aan een stuk openbare weg. de OvcTschiescweg, komt te liggen, en ondanks het ad vies van de hoofdcommissaris van politie in Rotterdam, dat het verkeer daar niet druk is, verschilt het echter weinig van de bezwaren die op dit punt al in Schiedam bestonden. Samen vattend dus: het rapport vindt; keuze \a de Polderwatering alleszins aanvaardbaar. Schiedam „De gemeente werkt beslist niet mee aan de belangen van de Schie damse watersporters". Dit is de kern van het betoog van de heer C. F. W. Holmgren, tweede secretaris van de WSV De Schie. De heer Holmgren vindt alle plan nen die tl- bestaan rond de plaats van de jachthaven weinig ideaal, vooral die plannen, die m de Schiedam- se binnenstad de nieuwe lig plaats voor de jachtjes be ogen. „De beste plaats is en blijft aan de Schie. Trou wens, daar is de vereniging begonnen. Veel van onze leden zijn helemaal niet hap pig op de Maas en varen lie ver op rustig water. We hoeven nu alleen de Rol- brug maar door en klaar zijn we. In Schiedam zou je veel aan bruggen- en sluï- zengeld moeten betalen en dat is dan tot daar aan toe, maar wat een tijd kost dit allemaal niet?" De secretaris van de WSV is ook enthousiast voorstander van de situering van de Jachthaven in de Polderwatering. ,,We liggen daar uit de weg voor iedereen en van bruggen en sluizen, heb ben we geen last meer. Boven dien is het er niet zo druk als in het stadscentrum, waardoor de kansen op diefstallen minder groot worden. Wat we nodig hebben is al in de Polderwate ring en ook het Koninklijk Ver bond van Watersportverenigin gen vindt deze plaats erg ge schikt. Het mag dan een hoop kosten, maar ik geloof dat ze bij de gemeente vergeten zijn. dat je van het rijk nogal wat subsidie kunt ontvangen, als je een jachthaven aanlegt." De heer Holmgren vervolgt: ,,De medewerking van de gemeente is niet direct om over te jui- chen. Burgemeester Roelfsema heeft mij gezegd, dat er voor de WSV De Schie maar zo weinig plaats is en dat we beter naar de Brielse Maas zouden kun nen verhuizen. Maar laat die Brielse Maas nou vol zijn! Trouwens, hoe kom je daar als je geen auto hebt? Ook in de Spuihaven is trouwens geen plaats. Daar zijn al andere ver enigingen en er zijn daar wacht lijsten van 20'n jaar of tien". De heer Holmgren meent, dat de gemeente indertijd een vergis sing heeft gemaakt door de WSV De Schie tijdelijk toestem ming te vertenen om de hui dige aanlegplaats als zodanig tijdelijk te gebruiken. „De bur gemeester heeft tegen me ge zegd dat hij liever voetbalvel den ziet, maar daar zijn wij natuurlijk niet mee geholpen. Ik blijf geloven in de Pol de r- xvatering als ideale ligplaats. Van daaruit slechts "één brug, die ook het weekeinde open gaat dat is niet het geval met dc andere Schiedamse bruggen en je kunt zó verder varen, richting Delft of Rot terdam. En dat industrieter rein, daar wil tóch niemand op gaan zitten. De grondprijs is veel te hoog. Schiedam De afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaars heeft een nieuw bestuur ge kozen. Mevrouw M. Janssen is gekozen tot presidente van de afdeling en neemt voorlopig ook het secretariaat waar. Me vrouw H. de Visser-Winters wordt vice-presidente, de heer J. Wbhler eerste penningmeester en de heer D. K. Ripper t wee de penni ngmeester. De bijeenkomsten die de afdeling organiseert, zullen steeds in hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein worden gehouden. Een dia-avond wordt op 13 november gehouden, dansles en klaverjassen op 20 november en op 27 november een Sint Nicolaasavond. Zondag 6 november start men om twaalf uur met een koffie-uurtje, eveneens in het Rijnmondhoteï. Schiedam In september is bij de Spaarbank anno 1820 in Schiedam f 5,938.463.36 ihgeVgd en f 5.882.590,72 terugbetaald, tegen een inleg en terugbel e- ling van de respectievelijk f 4.211.293,73 en f 4.209.845,68 m september 1968. De omzet is hierdoor flink gestegen, maar evenals vorig jaar september is er een gering inlegoverschot. Het inlegoverschot van januari tot en met september bedroeg f 4.432.040,66 tegen f 3.797.330,62 over dezelfde periode in 1968. Het gezamenlijk tegoed van in leggers bedroeg op 30 septem ber 1969 f 78.033.065,31. Vorig jaar was dat op die datum f 71.341.949,55. Ultimo september waren het te goed van inleggers en de reser ves voor f42.412.847,88 belegd in effecten, voor f 9.011.172,78 in hypotheken en voor f 22.598.695,43 in onderhandse leningen aan gemeenten en der gelijke, terwijl de onbelegde cn de op korte termijn belegde gelden f 9.333.180,75 bedroegen. Schiedam Het Schiedamse Toonkunstkoor, gevormd door bijna honderd Schiedamse da mes en heren, gaf gisteravond iedere belangstellende de ge legenheid eens mee te maken hoe het bij een repetitie van het koor toegaat. Dat er maar een handjevol mensen van deze ge legenheid gebruik maakte deerl niets af aan het enthousiasme van de zangers en zangeressen en nog minder aan de bezield heid en het enthousiasme waar mee en de prettige wijze waar op dirigent Aad v. d. Hoeven deze repetitie leidde. „We repe teren vanavond eens niet ir. hemdsmouwen, maar allemaal in het net" zei de heer Van der Hoeven aan het begin van cle avond, maar de temperatuur in het gebouw voor Christelijk Sociale Belangen en zijn druk ke werk vóór het koor en ach ter de piano maakten dat hij óp eerste was die het jasje erbij neerlegde. Na de openbare re petitie hield het toonkunstkoor nog een algemene ledenverga dering. Schiedam ,.Al twintig j'aar zït ik op het water. Zo langza merhand heb ik er wel wat kijk op gekregen. Ja, ïk ben zo'n beetje overal geweest: Buiten gaats en de Rijn op naar Duits land, waarbij ik steeds schade loos heb gevaren". Aan het woord is de heer C. van de Kec- mel, ere-voorzitter en actief lid van de Schiedamse watersport vereniging De Schie. Over dc mogelijke verplaatsing van dc vaartuigen van de Schiekade naar de Korte Haven zegt hij: „Het nadeel van de Korte Haven is, dat er nogal wat spelende kinderen zijn, die het nu eenmaal niet zullen la ten zo nu en dan eens op onze vaartuigen te stappen. Dat kan daar erg gemakkelijk", zegt de heer Van de Keemel. Ook bij de huidige steigerplaats van De Schie heeft men vol gens hem trouwens wat last ge had van vernielingen en kleine diefstallen. ,,Ook baldadige jeugd", aldus de stoffeerder". Maar beslist geen jeugd van het nabijgelegen woonwagen kamp. Alle praatjes daarover zijn uit de lucht gegrepenDe scheepjes liggen trouwens ten opzichte van het kamp aan de overkant van de Schie ge meerd. Teneinde de baldadig heden tegen te gaan heeft de vereniging maandenlang een waakdienst ingesteld. Ook de heer Van de Keemel heeft daaraan intensief deelgenomen. SLUIS „Mijn voorstel", aldus de heer Van de Keemel, „aan het ge meentebestuur is geweest om langs de aanlegplaats van de boten voor het merendeel kleine motorjachten rond de prijs van tweeduizend gulden een pad te creëren met daar omheen een hek van drie meter hoog en met prikkeldraad, om daardoor te voorkomen, dat de jeugd bij de vaartuigen kan ko men". „Dit werd ons gewei gerd. Het gemeentebestuur vond het plan te duur". Toch zou de kans op vernielingen etc. voor de watersportvereni ging nog wel een te overkomen punt zijn, ware het niet, dat er nog een andere moeilijkheid bestaat. Het is de moeilijkheid die schuilt in de oude sluisdeu ren en de vierbruggen die de schippers moeten „nemen", al vorens in open water te zijn. Afgezien nog van de kwaliteit van de oude binnensluizen zul len, de kosten geheel voor reke ning van de vereniging komen en dat gaat tezamen met de ERE-VOORZITTER prikkeldraad". kosten van bediening van de vier bruggen nogal wat bedra gen. De bruggen vereisen namelijk handbediening. Wanneer de ha vendienst bereid zou zijn, de kosten van bediening voor haar rekening te nemen zou dit „De Schie" bijzonder welkom zijn. Daar dit er echter niet inzit zou de heer Van de Keemel zijn vloot liever buiten Schiedam zien. „Het gaat er ons slechts om, de periode tot 1985 te over bruggen. In dat jaar zal het nieuwe watersportcentrum „De Kandelaar" bij De Zwet Keemel; ,,Hoog de huidige meerplaats weg moeten is duidelijk. De indu strie dringt op, en die kan je niet tegenhouden." „Een ande re en vrij goede mogelijkheid is, dat we desnoods de laatste honderd meter van de Polder vaart naar „De Zwet" krijgen. De Poldervaart wordt namelijk gedempt, maar waarschijnlijk niet helemaal. Een stuk van die vaart zou ons kunnen redden. We zitten dan vlak bij open wa ter. Achteraf bleek dit echter op Rotterdams gebied te hg' gen, en de gemeente Botter dam zag weinig in ons ver zoek". ge reedkomen en daar is ook voor Het zou dan voor de Koninklijke vereniging „De Schie" t°ck kunnen uitdraaien op de Korte Haven. „Tot 1985 de vereniging ons een prima onderkomen' ANDERE OEVER „Een van mijn eerste voorstei len, aldus de ere-voorzitter, is indertijd geweest om de scheepjes aan de andere oever van de Schie te meren, aan Rotterdams gebied. Dat we van opheffen zou het zekere eind van de watersport betekenen", aldus de heer Van de Keemel. „Er moeten daarom snel zaken gedaan worden. De sport is het waard"-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2