goede naa Wat gaat er gebeuren zeven of elfhandbal? Vader en zoon Van Geene bonwen Schiedamse aan Vanaf de tribune gezien Ook hockeyteams gaan bekerwedstrijden spelen Overbodig iverk [sport Kleine maar verdiende zege damclub Scliiedam Nieuwe taak voor Sportraad burgerlijke stamp SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 2969 door Bas van Bocliove „Toch blijven we knokken voor de Eoys" de heren Van Ge ene spreken steeds van De Boys in.plaals van Schiedamse Boys „want die naam. -onze.naam is goed, dat weet ik, maar toch kon- ie nog beter worden". Dat zegt voorzitter Jan van Ge ene (58), grij ze kuif ontspannen onderuit zittend in het-kantoor van zijn con structiebedrijf. Zelf oud-speler van De Boys, is hij er zo'n jaar of 5 geleden ingerold als bestuurder. „Eerst als tweede voorzitter en later, toen er wat moeilijkheden waren bij ons, als eerste voorzit ter. Maar die narigheden liggen nu ver achter ons. Duax px*aten we vandaag niet meer over". Praten kan Jan van Geene ech ter wel. Als het over Schiedam se Boys gaat kan hij dal zelfs uren. Schiedamse Boys is de laatste tijd nog al eens in het nieuws. Dat is een gevolg van het feit. dat De Boys in korte tijd zo'n enorme iedenaanwas kreeg te verwerken, dat het overal is opgevallen. Schiedam Het eerste tiental van de damclub Schiedam heeft een overwinning behaald op het tweede tiental van Char- lois. Schiedam speelde met diie invallers waarvan er iwee de aandacht trokken. Dat waren aan bord 1 en 2 de heren W. de Rond en A. Risseeuw.- Beide dwongen hun sterke tegenstan ders remise af. De verdere uitslagen waren als volgt J. Her re wijnW.C. Heuvelman 02, KortmanW. Vrijland 0 2, L. LamersM. de Houting 1—1, J. SnijderM. van Erkel 02, W. BoogaardH. Willem- se 20, L. Vlasblom—J. van Kuik 11, A. den Boer—P. Landsbergen l1 en P- -yan Staveren—C.W. Sleeuwe nhoek 2—0. Totale uitslag voor Schiedam 11 —9. Dinsdagavond 21 oktober gaat Schiedam op bezoek bij QDR. Een kleine zege lijkt hier mo gelijk. Geboren: Annemarie d.v. L. de Waard en M. 'N'. Reijgersberg, Gebriëlle d<Vi J: J.-yamOyen- en H. Hoogland; Johannes H'. J. z.v. C. M. J. Vollebregt en A. M. C. Vermeulen. Ondertrouwd: C. van den Berghe, 33 jr. en E. Blumenthal, 20 jr.; H. Blomsteei, 23 jr. en M. A. de Zwart, 22 jr.; A. D. Braven- boer, 25 jr. en E. J. H. van Eijk, 20 jr.; J. B. Brouwer, 22 jr. en A. Bekkering, 22 jr.; A. M. van Dijk, 22 jr. en S. S. van Dijken, 20 jr.; C. van den En den, 21 jr. en A. A.W- den Boer, 21 jr.; L. C. Goppel, 19 jr. en J. van der Linden, 17 jr.; M. G. Huijzer, 21 jr. en J, S. van der Valk, 20 jr.; G. A. Markus, 32 jr. en B. M. L. M. van der Meer, 23 jr.; J. van der Meer, 21 jr. en J. \V. van Knotsen burg,. 21 jr.; 3. Ophor, 20 jr. en M. J. M. van Dijk, 18 jr.; J. H. A. Schoonakker, 42 jr. en M. J. van Dijk, 23 jr.; G. Vreeswijk, 21 jr. en M. Kriek, 19 jr.; G. Galeotti, 29 jr. en S. A. West dorp, 22 jr. Gahuwd: R. J. de Vries, 20 jr. en H. C. Bezemer, 22 jr.; H. P. Hukshora, 2i jr. en E. M- H. J. Meijer, 22 jr.; P. Groenewegen, 26 jr. en W. M. T. Lieven, 24 jr.; L. T. Boer, 33 jr. en M. J. Lagendijk, 28 jr.; J. W. van Grootveld, 22 jr. en C. J. T. Vrijenhoek, 23 jr.; W. A. Vre- denbregt, 22 jr. en a. 1. jan sen, 20 jr.; J. H. Luijendijk, 26 jr. en M. W* Heubel, 25 jr. Overleden: P. Kleinendorst, 77 jr. ACTIE Van Geene junior daarover: „Het is eigenlijk begonnen op een jaarvergadering. De agenda was afgewerkt en toen heb ik naar voren gebracht, dat we iets aan de ledenwinning moes ten gaan doen. Ieder lid wint 'n lid, heb ik toen gezegd. Niet wetend dat het zo'n sneeuwbal zou worden. Binnen een paar weken hebben wij er ongeveer 250 leden bijgekregen. Niet al lemaal spelende leden. Dat niet. Maar dat is niet belang rijk. Ook donateurs brengen in de kas en daar ging het ons om. Bij mij leeft ook, dat die donateurs ook kinderen hebben die wellicht bij ons komen spe len. Want wij willen zo snel mo gelijk en dat gaat binnen niet al te lange tijd gebeuren wat juniorteams op de been brengen. Mijn vader, hamert er maar op dat we kampioen moeten wor den. Kijk, dat is natuurlijk wel leuk, maar als je achterelkaar kam pioen wordt en de vereniging groeit niet mee, dan hoeft het voor mij niet. Zo vind ik per soonlijk. de voetbal en honkbal vereniging Schiedam zo'n goed voorbeeld. AL zou Schiedam naar de tweede klas of zelfs- naar de eerste klas gaan, dan kan dat gewoon. Die mensen hebben een bestuurslichaam opgebouwd; waardoor het moge lijk .is dat ze hpog gaan. spel en.. Wij zijn zover nog- niet.- Het komt wel, let maar op mijn woor den". Vader en zoon Van Geene zijn beiden enthousiast. En voor de vereniging èn voor En terprise. Van Geene senior: Schiedamse Boys is mijn hob by. Naast mijn drukke zaak is dat een beetje de uitlaatklep. Het is wel eens veel werk maar dat doen we dan nog graag ook. Wij hebben een fijn bestuur, dat bestaat uit allemaal hard werkende mensen. En zo moet het ook. Een vereniging moet niet op een of twee mensen draaien. Aan een. eenmanswa- gen heb je niets. Daar zijn veel clubs aan dood gegaan". H Vader en zoon Van Geene. Een paar apart voor Seiucdamse Boys en voor hun bedrijf Enterprise. De voetbalclub is een uitlaatklep na ccn dag van hard werken. tijd wel mensen die iets op hun hart hebben. Die vallen dan bij het bestuur binnen en zeggen waar het op staat. Dan pas kan je narigheid voorkomen. Wij zijn bijvoorbeeld zaterdags veel op het veld. Er is daar altijd wel wat op te knappen, onze kleedlokalen eigenlijk work voor de gemeente hebben vrij zelf geverfd binnen. Schiedam se Boys leeft, dal raag ik wei zeggen. Wij hebben er hard voor moeten werken om het zo ver te krijgen. De grootste klap kregen wij, na die wedstrijd te gen Voorwaarts. Wat zich toen binnen en buiten de lijnen heeft afgespeeld, daar schamen wij ops nu nog voor. Dat hebben we door hard werken weten uit te wissen. Ik geloof dat dit ons is gelukt. Wij blijven echter bou wen aan De Boys. Onze c-Iub verschaft aan heel wat mensen een gezonde vrijetijdsbeste ding. Dat is prettig", zeggen vader en zoon in koor. EIGEN HOME CROSS 29te nov. Spaansepolder om de Ruyter-Visser prijzen. Start jeugd 9.00 u., nieuwel. en adsp. 9.30 u., am. 20.15 u. 2330 nov. Spaansepolder om de Mantis Brinkman prijzen. Start: zie boven. 6 dec. Nationale cross in het Kra lingsebos. 7 déc. St, Nikolaas-cross In de Spaansepolder. 27 dec. Kampioenschap van Rot terdam in de Spaansepolder. zie boven. HOMETRAINER; 23—30 nov. Concordia, Oostzee dijk in Rotterdam. Am-nieuwei. 2x750 meter verzet 117 inch. Adsp. 2x500 meter verzet 92 inch. Start 10.00 u. Losrijden 9.00 u. H» dec. Open Kampioenschap van Schiedam in gebouw Irene. Am-nieuwei, 2xlOQ0 meter'ver zet 108 inch. Adsp. 2x500 meter verzet 92 inch. Start 20,00 u. Losrijden 19.00 u. 14 dec. Officieus Kampioenschap Hometrainer van Nederland voor Nieuwelingen. Concordia, Oostzeedijk in Rotterdam, 2x1000 meter start 10.00 u. Los rijden 9.00 u. De wens om nog eens een eigen home te hebben, leeft natuur lijk ook bij Schiedamse Boys. „Maar let wel", zegt Van- Gee ne junior, „ik kan er best inko men, dat verenigingen, zoals Martinit, daarbij voorrang krij gen. Die zitten eigenlijk waar 21 i dec. Officieuze Kampioen schappen van Zuid-Holland. Ge bouw Irene, Nieuwe Haven. Am-nieuwel. 2x1000 meter ver zet 108 inch. Adsp. 2x500 meter verzet 92 inch. Start 20.00 u. Losrijden 19.00 u. dec. Kampioenschappen van ze nu zitten veel te klein. De kans zit er natuurlijk in, dat wanneer Martinit een eigen on derkomen krijgt, en dat speelt, dat wij dsn iets meer armslag krijgen". De werkzaamheden bij Schiedamse Boys is een sa menstel van bestuur, trainer en spelers. Daar streven wij maar. ledereen heeft bii ons zijn eigen inbreng. Als wij onzebestuursvergade ringen hebben, dan zijn er ai- Publiek ook van harte welkom. Rotterdam. Zaal „De Uit komst", Capeile a.d. IJssel (de Schenkel). An>nïemveï. 2x1000 meter, adsp, 2x500 meter. Start 10.00 u. Losrijden 9.00 u. 28 dec. Kampioenschappen van Vlaardingen. Volksgebouw (te genover Stadsgehoorzaal). Am-nieuwel. 2x1000 meter, adsp. 2x500 meter. Start 10.00 u. Losrijden 8.30 u. Schiedam In verband met bekerwedstrijden staat deze week hel compelitierad stil. De dames ran Asvion en Spirit spelen hun tweede wedstrijd om de Amsterdam Beker, terwijl de heren zullen proberen een stapje dichterbij de Tresiing Beker te komen. Schiedam In een voorstel aan de Raad tot intrekking van de verordening betreffende de ex ploitatie van gemeentelijke ter reinen ten behoeve van de li chamelijke oefening, zomede betreffende de samenstelling en de werkkring van dc Sportraad voor de gemeente Schiedam, welke op 6 maart 1958 is vast gesteld, geven B. en W. de vol gende motivering. De plaats van de sport in onze maat schappij is belangrijk gewij zigd. Tot dusver ligt de voor naamste taak van de Sportraad in het beheer van de geraeenter lijke sportterreinen, terwijl daarnaast ook andere werk zaamheden kunnen worden op gedragen. Maai\ aldus B. en W., volgens huidige opvattingen behoort het werkterrein van de Sportraad niet te worden be paald door incidentele opdrach ten: een ruimere omschrijving van. de taak der commissie is nodig. Verder hebben B. en W. bezwaar tegen de bepaling, dat de bur gerleden van de sportraad uit het bestuur van. de SBLO moe ten worden, benoemd. Het is voldoende te stellen, dat dit be stuur eèn voordracht indienst Als men zijn vertrouwen wil schenken aan niet-bestuursle- den, "dan kan daartegen gaan 'bezwaar worden ingebracht. B. en W. komen daarop met een nieuwe formulering van de Ver ordening op de Sportraad, waarvan de voornaamste bepa lingen zijn, dat naast het be heer der velden, .het desge vraagd of eigener beweging ad viseren van het gemeentebe stuur mede tot de taak van de Sportraad behoort. Zoals bekend, is ieder team inge deeld in een poule van vier teams. De winnaar van de pou le gaat over naar de volgende ronde waarop het oude, be proefde afvaisysteem van toe passing is. Voor de Asvionheren staat de thuiswedstrijd tegen EMHC III op het programma. De Eindho- venaren komen uit in de res. tweede klas en hebben getoond tot het een en ander in staat te zijn. Zij versloegen namelijk in ■de eerste wedstrijd tweedeklas ser Kraaien. Asvion moest des tijds de eer aan Tempo '41 la ten, Wij verwachteneen boeiend duel waarin onze stad genoten de handen vol zullen hebben aan „underdog" EMHC. Asvion is aar. zijn stand verplicht de overwinning in Schiedam te houden, maar in een bekerstrijd kan een under dog vaak voor hondse moeilijk heden zorgen. DE DAMES De dames van Asvion en Spirit speler, uit tegen resp. Strawber ries I en II. Asvion won eerder dit seizoen met dubbele cijfers (10—0) van Be Fair III, maar kon tot op heden in de competi tie niets bijzonders klaarma ken. Ook Strawberries begon de bekerstrijd goed; nadien wer den ook hier alleen negatieve geluiden gehoord. Het terrein- voordeel zier. wij voor Straw berries als een pluspunt, maar dat is dan ook alles. OEFEN-PARTIJ Van de Spiritdames verwachten wij zor.der meer dat zij winnen Het kiassevcrser.il zal zich dui del ijk manifesteren wat het ge schokte zelfvertrouwen weer op het gewenste peil zal brengen De Spiritheren hebben nooit be kend gestaan als ware cupfigh- ters. Dit is ook het enige voor deel wat wij voor M'ageningen II zien. Of dit winst voor de Wageningers op zal leveren, moeten wij ernstig in twijfel trekken. De herent earns van Asvion en- Spirit spelen een oefenpart:). Het lijkt ons een bijzonder goed idee, temeer daar nieuwe er. onervaren spelers uitgepro beerd kunnen werden. Toi eer. krachtmeting die men in de competitie zou kunnen ver wachten, komt het o.i. ni£t; het karakter van dc ontmoeting leent zich daar niet voor, Schiedam Elf- of zevenhand bal, dat is de brandende vraag bij de handballers. Helemaal eruit komen doet men nog niet. Op de clubavond van de Schie damse handbalvereniging DWS, maandag 20 oktober, gaat men er nog eens uitvoerig over praten. Men is er bij DWS .in geslaagd een forum samen te stellen van zowel elf als zevenhandballief- hebbers. Het forum bestaat uit de heren Chr. Agterbosch uit Den Haag, (11 handbal), W. Blom, Rotter dam (11 handbal), H. Hoops, Den Haag 7 bandbal en E. Coomaiis, Rotterdam 7 hand bal. Twee heren geven duidelijk de voorkeur aan zevenhandbal en de andere twee zijn „in" voor elfhandbal. Als gespreksleider fungeert de trainer, van DWS, de heer A. Sigmond, Iedereen, is bij deze forumavond van harte welkom. Als we de oproep in. het club blad goed begrijpen, dan is deze avond ook voor leden van andere verenigingen; De avond zal plaatsvinden in Gebouw Ire ne, Lange* Haven 155. i Trainer Aad Sigmond van DWS, zit maandag een forum voor. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotteröamsch Nieuwsblad Broersvest 3. Administratie en abonnementen telefoon 26.80.91. Redactie telefoon 26.23.65. Klachtend lenst: telefoon 261773 van 18.00—20.09 uur, zaterdag van 17.00—19.00 uur. Deze krant u-ordt uitgegeven door de Sijtboff Pers NV. Twee clubbladen dwarrelden deze week op ons bureau. Een van de voetbalafdeling van Wilton en een van SFC. Door BAS VAN BOCHOVE Schiedam Op de deur van zijn kantoor is een plakker ge plakt met ais opschrift „Geef SVV de ruimte". Het staat daar wat onwezenlijk, want binnen is het allemaal Schie damse Boys wat de klok slaat. Binnen in het kantoor van Enterprise zitten Jan van Geene senior en Jan van Geene junior. Hun dagelijkse werk wordt keurig verdeeld tussen het constructiebedrijf Enterprise hun ene liefde en de voetbalvereniging Schiedamse Boys hun andere liefde. Samen niet hun andere bestuurders zijn zij er op uit om Schiedamse Boys een betere naam tc geven in de Schiedamse voetbalwereld. Een nog betere naam, zouden wij willen zeggen, want de tijd dat Schiedamse Boys een slechte naam had ligt al weer verder achter ons. In het blad van "Wilton pres teert men hel om met bij dragen te komen van 4 mei terwijl het blad van SFC verhalen heeft over gebeur tenissen die zich begin juni hebben afgespeeld. In het blad van WF legt men uit" waarom liet blad zo laat is uitgekomen. Gebrek aan kopy was er de oorzaak van. Zonde van alle werk... REDACT i-Til! Om de secretaris van de Ren nersclub Schiedam een beet je te ontlasten van werk, heeft het bestuur van de R.C. Schiedam besloten, om als redacteur van het blad van de R.C. aan te stellen de heer J. Voorsluys. De secre taris van de rennersclub, de heer Letterman is niet al leen secretaris van de ren nersclub, maar ook nog van het stichtingsbestuur wieler baan Schiedam. Daarnaast was hij óok nog redacteitr van het blad. En dat werd nou net iets te veel van het goede. LOTEN Het Stichtingsbestuur van de Wielerbaan Schiedam, heeft van de autoriteiten toestem ming gekregen om op de za terdagen 18 en 25 oktober op straat loten te koop aan te bieden voor de' wielerbaan. Deze loten, wij schreven er reeds eerder over, kosten een gulden en daar kan men dan een auto op winnen. In het centrum van de stad zal eeri showwagen wordep neergezet met de daarop te winnen auto. De burgemees ter van Schiedam, de heer H. Roelfsema, gaf de eerste stoot door tien loten te ko pen. Het bestuur van de ren-' nersclub zoekt iotenverko-, pers. Zij die de rennersclub een handje willen helpen, kunnen zich melden zater- dag 25 oktober bij het VVV- gebouw aan de Tuiniaan- Plantagc. In het clubblad van de Ren nersclub Schiedam vinden we tevens het ivinterpro- gramma. Twee bladen die ver achter lo pen. Wij hebben alle respect voor de mensen die clubbla den volschrijven. Dat werk is geen sinicure en draait meestal op een of twee men sen. Maar wie de clubbladen van Wilton en SFC inkijkt komt tot de ontdekking dat deze bladen eigenlijk over bodig zijn uitgegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4