Op Broersvest en Rotterdamsedijk: TWEEDE WOONWAGENKAMP IN DE FOKKERSTRAAT Bulderbaancomités zitten niet stil Burgemeester opent expositie in Galerie Punt Vier Opnieuw klachten over zware zandtransporten ll_- .mM Machinekamer m.s. Perija nu vrij van water t A"" Sinds vier dagen in Schiedam M SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 24 oktober 1969 Eroersvest 3 - telefoon 268091 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 97ste jaargang no. 23629 WINKEL IERS RICHTEN ACTIVER]DVG! 5 O m V RUM OP Schiedam Broersvest en Rotterdamsedijk worden rond 24 november feestelijk verlicht. Dit is een actie van het „Acti- veringscentriun Broersvest/Rotterdamsedijk" waartoe de winkeliers van beide Schiedamsc straten hebben besloten. Zij bielden gisteravond een oprichtingsvergadering in De Amstelbron en besloten toen tot deze naam. „We zijn een prille vereniging" aldus voorzitter C. A. Lecnders, „maar niettemin hebben we al heel concrete ideeën. Sinds vorige week beeft bet aantal winkeliers dat op de Rotterdamsedijk en op de Broersvest wil meedoen aan onze actie zich ver dubbeld: Het zjjn er nu rond de zestig. Samen zullen wc de verlichting bekostigen, weliswaar een dure zaak. maar toch de moeite waard". Het activeringseentrum Broers vest/Rotterdamsedijk is een volledig nieuwe naam voor de heropgerichte Winkeliers vereniging van beide straten, die de naam aanvankelijk weer zou gaan dragen. Men heeft nu echter besloten tot de nieuwe naam, omdat men wil benadrukken dat grote én kleine winkeliers samen één vereniging vormen en Schiedam Burgemeester H. Roelfsema zal zaterdag middag om kwart over drie in Galerie Punt Vier aan de Rotterdamsedijk een tentoonstelling openen van schilderijen van. Jan Rijnders en keramiek van Dick Bouman. De expositie zal zijn geopend dagelijks van 19. tot 21 uur en op za terdag en 2ondag 's mi dags van 2 'tot 5 uur. De tentoonstelling duurt tot 16 november. Schiedam De omlegging van de route waarlangs grote 2and- auto's hun lading ver voeren vanaf.het ovevlaadstation aan de Wilhelm in ah a v enbrengt op nieuw pennen in beweging. De route liep aanvankelijk door de Willem de Zwijger!aan en de Schoolstraat, waar de bewoners zoveel overlast ondervonden dat -de politie liet vrijdag nood zakelijk vond in. te grijpen. Nu zijn het echter een aantal be woners van de lie mbrandü aa n :en de Rubenslaan, die last van liet gedreun en de herrie krij gen. De bewoners van de Ru benslaan. en'de Rembrandttaan dringen er op aan opnieuw de route le veranderen, en leveren daarvoor meteen een suggestie: Westfrankelandse dijk—Adm. de RuyterstraatArij Prins-laan —Burg, Knappertlaan. Deze route sluit overlast wel. niet ge heel uit, maar de hinder zal minimaal zijn omdat de Arij Prinslaan maar aan één kant door bebouwing wordt begrensd de Burg. Knappertlaan is ge asfalteerd zodat de huizen daar riet zoveel grondtri-liingen te verwerken krijgen. Overigens komt op het ogenblik maar een klein deel van de zandwagens door de Rubens laan en de Rembrandtlaan. De overgrote meerderheid van de transporten kiest al cle route door de Arij Pi-inslaan. het publiek bij winkeliers verenigingen in de regel denkt aan middenstanders. Inderdaad is dit bij het Acti veringscentrum niet het ge val, want ook „grote" bedrij ven als HEMA en Bervoets doen mee. VERORDENING De verlichting van beide straten begint dus rond 24 november en eindigt vlak na de kerst. De winkeliers hadden het geen be zwaar gevonden als de feestver lichting tot na nieuwjaar zou hebben gebrand, maar een ver ordening van de politie schrijft voor, dat die na de kerstdagen moet worden afgebroken, zulks met het oog op mogelijke onrust gedurende de jaarwisseling. De actie is als volgt begrensd: vanaf het Emmaplcin tot d,e Hoogstraat zal men feestver- lichting aanbrengen: op de Rot-, terdamsëcfijk vanaf de Hema en" café De Ster tot waar de win kelgalerij ophoudt. De winkels die verder op de Rotterdamse dijk gelegen zijn nabij Lange Singels-tra at (Van Krugten, Huis) en de Grensllat doen niet mee. omdat ze te ver uit het eigenlijke centrum liggen. VERLEVENDIGING Verdere acties voor de feestda gen'heeft men nog niet ont plooid, omdat de vereniging nog jong is en nog hiel de gelegen heid heeft gehad de leden en mogelijke aspirant-leden te vra gen naar eventuele wensen. Het voornaamste doel van het Activeringscentrum Broersvest/ Rotterdamsedijk is beide stra len te verlevendigen door aller lei acties, maar die staan, al dus voorzitter Leenderts, voor lopig nog ,,in ae grondverf". De ledenaanwas heeft een gunstig verloop en verschillende filiaal bedrijven hebben toegezegd aansluiting te overwegen, maar eerst overleg met hun directies te moeten plegen. BINDING AAN SCHIEDAM Het is de bedoeling de Schiedam- se kopers zoveel mogelijk aan Schiedam te binden. Met name het probleem van de wekelijkse koopavond kamt dan om de hoek kijken. Het Activerings eentrum heeft een mening over' een wekelijkse koopavond op de vrijdag nog niet vastgelegd. Wel denkt men. aan een vignet, dat de leden als herkenningste ken op hun etalageruiten kun nen plakken. Ook dit is nog niet vastgesteld, maar in. de komen de tijd wil men dit plan wel concretiseren. Financiële problemen zullen al thans voorlopig geen rol spelen, vooral nu er ten grote aanwas van nieuwe leden is. Het Active ringscentrum wil proberen ge zamenlijk op te treden als het gaat om samenwerking met andere winkeliersverenigingen, waaraan men grote waarde hecht, omdat men niet van de centrumfunctie van Broersvest en Rotterdamsedijk wil profite ren ten nadele van andere win keliersverenigingen. Schiedam Personeel van werf De Nieuwe Waterweg heeft gisteren een begin ge maakt met het concerveren van motor- en rnachineka- merapparatuur aan boord van liet gezonken m.s. Pe- rya. Onder leiding van W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf N.V. is men erin geslaagd de machinekamer vrij van wa ter fce maken. Aanvankelijk lukte dat niet omdat het wa ter even snel binnenstroom de als het eruit gepompt werd. maar toen de capaci teit van het pompmaterieel werd opgevoerd ging het be ter. Dc machinekamer van de Perya bleek niet lek te zijn. Het water stroomde de ruimte binnen door een niet waterdicht geslo ten luik tussen machinekamer cn toonageluik. Met een mobie le kraan zijn inmiddels twee in het stuurboordsgangboord vast gesjorde vrachtauto's aan wal gebracht. Verder heeft men een begin ge maakt met het lossen van la ding uit de voorste ruimen, waaronder een. grote partij elektronische apparatuur van Sic man, die was bestemd voor de Syrische post- en telecom municatie maatschappij. De geborgen lading wordt voorlo pig opgeslagen in de San Fran- eiscc-loods op het terrein van de Hol land-Amerika Lijn in Rotterdam. Het ligt in de bedoeling ongeveer 600 ton van dc lading te lossen.. Daarna moet het volgens des kundigen van Van den Tak mo gelijk zijn het vorige weck vrij dagavond gezonken schip drij vende te maken en naar een dok over te brengen. Broersvest, en Rollerdamscdük: Activeringseentrum. BESTUUR Het bestuur van de nieuwe ver eniging bestaat ten slotte uit: C. A. Leenders, voorzitter en voorlopig eerste penningmees ter; A. Peet, secretaris; A. Paans, tweede voorzitter; me vrouw M. .J. van der Zvvan, tweede penningmeesteresse en \V. Ariëns, tweede secretaris. Als adviseurs zijn aangezocht de heren K. Vlug. F. Ekkcrs en C. J. van der Klink. G.'ïa#;ÏS'.:isaS^E IIET NIEUWE, lijdelijke woonwagenkamp bij de Fokkerstraat. Schiedam Schiedam heeft er plotseling een tweetic woonwa genkamp bïjgekrcgen. Vïer da gen geleden streek een groep wagens, afkomstig uit Gouda neer bij de Fokkerstraat, nabij het terrein van de NV VEGRO aan de 'sGravelandseweg. Deze elf wagens worden bevolkt door zo'n zestig mensen. Voor deze wagens was zo gauw geen plaats op het woonwagenkamp aan de Schickade. zodat de ge meente hen volgens de wet op de woonwagens elders terrein moest toewijzen. Van lange duur zal het verblijf aan de Fokkerstraat echter niet zijn, want op het bestaande kamp verzekerde men, dat er spoedig, wellicht maandag al, plaats vrij komt. Als dat dan tenminste nog nodig is. want de mensen uit Gouda zijn echte 7.wervers, die ook elk moment weer uit Schiedam kunnen ver trokken zijn. Bij de XV Vegro wist men te ver tellen, dat men van deze onver wachte nieuwe buren beslist geen hinder heelt. „Het zijn ge woon aardige en rustige men sen. Alleen toen ze er pas wa ren begonnen, ze een muur van ons onder te kalken, maar sinds de politie hen duidelijk maakte, dat zoiets niet kan, hebben we nog geen last met ze gehad. ,,Het is alleen een wat slordig gezicht, dat wei." Na dat de woonwagens een dag een de Fokkerstraat stonden ver schenen cr ook een achttal au to's, die voor de sloop bestemd zijn. Het betreft hier dus kenne lijk een aantal oudij/.er-hande- la ren. Schiedam Dc actiecomités die in dc randgemeenten rond Rotterdam en in enkele Rotterdamse buitenwijken zijn gevormd tegen de uit breidingsplannen van de Luchthaven Rotterdam, zit ten niet stil. De acties zijn inmiddels gecoördineerd in een Centraal Comité Anli- Bulderbaan, waarin ook twee vertegenwoordigers zit ting hebben van het Schie damsc comité, dat onlangs een protest vergadering be legde in De Rank in Kcthel- Groenoord. Het zijn de heren A. Kleijhccg en C. Koning, die als Schiedam se verte genwoordigers in het cen traal comité zitting hebben genomen. Dit comité vergadert 4 novem ber in Schiebroek over wat cr verder ïe doen staat, nu de gemeenteraad van Rot terdam in een openbare commissievergadering op 24 november de beleidsnota van wethouder nur. H, C. G. L. Polak behandelt, waarin dc aanleg van een twcerle Kiartbaan van JSOO meier lengte voor de Luchthaven Rotterdam ten noorden 'van de Docnfcade wordt aanbevo len. De gemeenteraad van Rotter dam neemt op 24 november overigens geen definitieve beslissing in deze, maar hei Centraal Comité zal bij de behandeling zeker aanwezig zijn. Voorzitter van het co mité is de heer E„ H. P. Swarte uit Berket en Roden rijs, die op de hearing in De Rank als inleider optrad. Het Centraal Comité onder zoekt op het ogenblik de hui dige stand van zaken. Het wil zo snel mogelijk komen >,jÖ. J Nog steeds zijn er geen maatregelen genomen en veroorzaken overkomende vliegtuigen grote geluids overlast. De Bulderbaan comités laten hel er in ieder geval niet bij zitten. tot een gezamenlijk rapport, dat zowel aan dc planologi sche als aan. de sociologi sche aspecten rond de uit breiding van Luchthaven Rotterdam aandacht zal be steden. Ook wil men de poli tieke partijen inschakelen. Alen hoopt op de verga ring van 4 november met het rapport gereed te zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1