Er komt tekening in competitie Heren van UVG zorgen voor grote verrassing HOCKEY ï&m TSF wint (8-2) en NO AD speelt gelijk ESBig Schiedam speelde voor „bordenbezetting" BNKMI WSmSêi Concours SHV De AUer saafe? Diefstal uit auto Schamel resultaat van Juventusteams VOLLEYBAL Knappe prestatie van Juliana SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 27 OKTOBER 1969 Schiedam Er begint een zekere tekening te komen in de promotie- en degradatiekansen van de Schiedamse hockey clubs. De Asvionheren leverden een beste prestatie door con current Ring Pass met lege handen naar huis te sturen. De dames drukten het zwakke Qui Vive nog vaster op de laatste plaats, want met 4 treffers werden de punten in de wacht gesleept. Ook de Spiritteams zijn iets wijzer geworden om trent hun toekomstige kansen. De dames speelden gelyk tegen Aeolus (1—1). De heren kregen hun eerste competitieneder laag sinds anderhalf jaar te incasseren, want Gooische trok met 21 aan het langste eind. Hing Pass en Asvion speelden een snelle wedstrijd onder uitstekende leiding: bepaald een voorwaarde voor goede partijen! Voor beide ploegen stond er veel op het spel en de 2—0 zege die de geel zwarten behaalden, mag zonder meer als uiterst belangrijk worden betiteld. Ring Pass is nu op een achterstand van 5 punten gezet. Met uitzondering van het eerste kwartier hebben onze stadgenoten, het spelbeeld beheerst. In die openingsfase drongen de Delftenaren enkele malen gevaarlijk door tot in de Asviondefensie. i:['ï X 4v> Nadien zijn de Schiedammers met meer overleg te werk ge gaan. In de 25e min. leidde dit tot het eerste doelpunt, toen uit een lange corner Jan Wattez drie spelers omspeelde en scoorde. Wak voor het xustsignaal hielp Nol Baarsschers Asvion aan een gerieflijke theestand: 2—0, Na de hervatting bleef Asvion de toon aangeven, maar ondanks de soms hacheiijke situaties voor het Ring Pass-doel, bleef de score ongewijzigd. Niette min beschikken de Delftenaren over een technisch elftal, dat zoals uit deze wedstrijd bleek, nogal wat ervaring mist. HAUTAIN Een zeer hautaine leiding die pre tendeerde alles van de spelre gels af te weten, heeft in feite de ontmoeting Spirit-Gooische een nare bijsmaak gegeven. De heren Ibelings en Lazet wilden ondanks alles hun gezag hand haven, hetgeen, omdat zij fout op fout stapelden een aanflui ting werd. Hun interpretatie van de regels bleek zeer eng te rijn en daardoor laakbaar. Spirit en Gooische hebben zich op toond; het arbitrale gedrag was daarom des te vreemder. Het was een stevige partij hockey waarin Gooische zich veruit su perieur toonde. Het systeemlo ze en krachteloze Schiedamse aanvalsspel manifesteerde zich ditmaal heel sterk. Dc robuuste Gooisehe-verdediging was zeer stickvast en na een serie storm achtige openingsaanvallen van Spiritzijde bleek zij heie- la de Spiritdefensie was ook ieder samenspel zoek en daar werd handig van geprofiteerd door snelle en technisch zeer vaardige aanvallers. Gooische verdiende de zege dan ook vol ledig. Het eerste succes was voor de oranjehemden. Een snelle aan val over de vleugels leverde een strafhoekslag op. Hoefsloot pushte fraai in, maar Verhey- den, de niet onverdienstelijk debuterende rechtsbinnen, gaf de beslissende tik. Nadien golfde aanval na aanval op het Splritdoel en na een tien- taï minuten werd een schitte rende voorzet prachtig inge schoten: 11. Nog voor rust had Gooische* alle gelegenheid de score op te voe ren. Een prachtig schot vloog rakelings naast en een strafbal werd naast het doeL geplaatst. Na de pauze eenzelfde beeld. Een krachteloos en ongeorganiseerd Spirit probeerde vertwijfeld aan te vallen. Gooische bleef gevaarlijk en volledig verdiend lieten zij na 10 min. de winnen de treffer aantekenen, ZWAK Het is zonder meer komen vast te staan dat Qui Vive, de tegen stander van Asvion, de zwakste ploeg in de damesafdeling is. Asvion heeft tot op heden vrij wel geen winstpunten geboekt en daarom is de 40 zege des te belangrijker. Het verschil tussen beide teams bedraagt zes punten en het ziet ernaar uit dat dit verschil eerder gro ter dan kleiner zal worden. Het 0 Het team van Asvion leverde een goede prestatie door concurrent King Pass terug te wijzen. is gevaarlijk om te zeggen, dat Asvion nu op haar lauweren kan gaan rusten; het zal toch op haar „qui vive" moeten zijn. Asvion is de gehele wedstrijd constant in de aanval geweest. Voor rust gaven Leoni Datema en Fransje Ingelse het elftal een 20 voorsprong. Na rust zorgde hetzelfde duo voor nog twee doelpunten en score zou zeker hoger uitgevallen zijn, wanneer een aantaL doelpunten niet wegens „sticks" waren af gekeurd. TIEN „MAN" Ondanks het feit dat Aeolus met tien man speelde, is Spirit er niet in geslaagd deze numerieke meerderheid adekwaat uit te huiten. Het team was voortdu rend voor het vijandelijke doel te vinden, maar op het beslis sende moment ontbrak een af maker. Aeolus boekte het eerste succes. Een afgeslagen aanval werd snel overgenomen en voor dat de Spiritverdediging het besefte lag de bal achter Tineke v.d. Water. Dit doelpunt riekte lich telijk naar buitenspel. Spirit bleef continu gevaar stich ten en uit een strafcorner bracht Marian Kioos, die met Trees Eenhuizen een voortref felijke partij speelde, beide teams op gelijke voet. Na rust een identiek spelbeeld. Een dominerend Spirti dat zel den echt gevaarlijk was. Na 10 minuten kwam het succes bijna aan de andere kant, toen Trudy Janse een straf bully veroor zaakte. Zij wist zich er goed uit te redden. Doordat Marian Kloos naar de spilplaats verhuisd is, is de stootkracht in de voorhoede voor een belangrijk deel ver dwenen. Schiedam Het schooldamtoernooi behoort ook weer tot het verleden. De organisatie, die in handen was van de Damclub Schiedam, was van goed gehalte en de schooljongens en meisjes hebben twee dagen hun „dambest" gedaan. Er wa* ren acht leden van de Damclub Schiedam die er voor zorg den dat hel toernooi van twee dagen een vlot verloop kende. Vor de nieuwe bordenbezetting voor het nieuwe damjaar, heelt de damclub Schiedam een wedstrijd gehouden waar de volgende resultaten werden behaald. Den Houting—Ris- seeuw 20, AntesVan der Spek 02, Brem anVrijland 0 2, BreevoortRogerd 11, Onink—Landsbergen 20, L. Vrijland Nijhuis 1l, Van KuijkDe Rond 20, De Heer Sleeuwenhoek l1 en De Koning—Den Houting 02. Schiedam De Schiedamse Hen- gelsportvereniging De Alfer heeft gisteren een onderling concours in de Delfhavense Schie gehouden. Na het eindsig naal werd de vis gemeten en weer terug gezet in het water. In totaal waren dat 163 maat- yissen met een lengte van 2755 cm. "A-*»» De flames van DWS hadden weinig moeite met het Haagse EIIC. Joke van der Most Is hier met de bal in de handen tot in de EllC-defensie doorgedrongen. Van onze handbalmedewerker Slechts drie Schiedamse hand- baiteams kwamen zondag binnen de lynen, maar deze |Schiedam NO AD heeft een eerste puntje moeten laten vallen. Te gen Volewijckers werd met 55 gelijkgespeeld. Het waren wed strijden die op een hoog niveau stonden. De score ging regelmatig en bleef dat tot het einde toe. Loek de Lange moest toestaan, dat bij alle wedstrijden in de min eindigde. Fa geraas kwam maar tot een zege terwijl Bayings er in slaagde alle partijen in zijn voordeel af te sluiten. Het dubbelspel Fageraas-Bayings-Marrees-Poortar werd een Schiedamse zege, De partij tussen Bayings en Marrees werd een, goede, maar ook iandurige partij. Hier moest de tijd uit komst brengen, TSF heeft tegen Never Dispair de volle winst bin nengehaald. Met 8—2 bleef de zege in handen van de Schiedam mers. Opmerkelijk feit bij deze wedstrijd was het eerste verlies voor Henny Stolk. Cas van Koetsveld won al zijn partijen en Gerrie Vaessen verloor een partij. Het dubbel werd ook een Schiedamse zege. TSF 2 speelde bij AMVJ 2 met 5—5 gelijk. Hans van der E?oek won alle drie de partijen, Nol Braak en Henk Eikmans won nen er ieder een. zorgden alle voor de volle winst. Hierbij was de over winning van de heren van UVG de klap op de vuurpijl. Koploper Wik uit Vlaardin- gen was op bezoek op Harga. In de thuiswedstrijd, die een zege voor Wik werd, was het Vlaardingse team reeds ge waarschuwd voor UVG. Wik trachtte dan ook in de eerste helft om het initiatief in handen te houden, maar slaagde hierin niet volledig. Het was UVG dat de score opende. De goed vrijgeko men Theo van der Water zorgde voor 10 met een verrassend linkshandig schot, waarop de Vlaardingse doel man geen antwoord had. WIK was hierdoor allerminst ont moedigd en bleef aandringen. Succes bleef niet uit, maar Wik: kreeg geen gelegenheid om ver van UVG weg te lopen. Een 3 4 ruststand was het resultaat. In de rust had trainer van Zelm zijn mensen er van doordron gen dat winstkans aanwezig was. Liet de verdediging in de eerste helft nogal eens een gat vallen, .na rust sloot deze echter zeer goed. UVG ging zeer be dachtzaam tewerk. Rustig com binerend drong het in de Vlaar dingse verdediging en bouwde een kleine voorspprong op, die het niet meer uit handen gaf. Jos Loch had bij UVG een zeer belangrijk aandeel in de zcger doordat hij de gevaarlijke Vlaardingse spïtsspeler volko men uitschakelde. Het werd een 98 zege voor UVG, dat hiermee WIK tot op twee pun ten Is genaderd. De dames van DWS hadden be zoek van het Haagse EHC, dat geen grootse tegenstandster bleek. Door het natte veld was er bij DWS veel balverlies, wat remmend werkte in de aanval. Ook het plaatsen was slecht af gewerkt, waardoor de zwakke EHC verdediging telkens weer de kans kreeg om op tijd in te grijpen, was het ke situatie zuiver in de uiterste hoek scoorde. EHC kreeg voor rust nog de kans om naast DWS te komen maar de strafworp werd door doeivrouwe Tillie Debets goed gekeerd. Na rus! kwam er meer rust in het DWS spel, dat zich door snel in te starten vele kansen verschafte, maar een goed werkende EHC doeivrou we tegenover zich vond, welke haar ploeg van een al te grote nederlaag redde. Toch liep DWS uit naar 30. Dit werd door EHC zeLf in de hand ge werkt. Het trachtte Rita Berg- kotte uit te schakelen, maar hierdoor werden soms twee of meer speelsters uit de verdedi ging weggetrokken, zodat er gaten vielen waarvan DWS gre tig gebruik maakte. ËHC kwam tot twee treffers, beide uit een aarzeling van de DWS defensie. Marja de Bie ontnam EHC de illusie op een gelijk spel, door op fraaie wijze voor icn zette het de thuisploeg on der grote druk. Een break-out van Olyveo, waarop de Scylla verdediging mis tastte, zorgde voor 1—0. Scylla kwam snel te rug en liet voor rust reeds een 25 stand aantekenen. Na rust beheerste Scylla het spel volko men. Goed combinerend schep te het zich vele kansen, waarop Oliveo weinig tot geen ant woord had. De sporadische uit vallen van Oliveo werden door de defensie goed verwerkt, dat na rust geen fouten meer maakte. Net werd tenslotte een alleszins verdiende 210 zege van Scylla. een 42 zege te zorgen. In de tiende minuut dames van Scylla hebben te- Joke Steenbergen, die gen j,et pynakkerse Oliveo 2 na goed samenspel vrij in de hoek kwam en uit deze moeilij- getoond dat de conditie steeds beter wordt. Met snelle aanval- Schiedam Zaterdagmiddag deed de 21-jarige leraar J. E. M. H. aangifte van diefstal van diverse eigendommen uit zijn personenauto, die geparkeerd stond aan de Mgr. Ni lenslaan. Hij mist onder meer verschil lende papieren cn een verband- trommel. Schiedam Het was een droevig basketballweekend voor de eer ste teams van Juventus. De da mes verloren van Amstelveen- Zapad en ook- de heren konden het tegen USS niet bolwerken. Dames 1 had een goede start in Amstelveen en stond na tien minuten zelfs nog met 108 voor. Dit door doelpunten van Harmeke van der Beek en Tilly van Schijndel. Toen echter kwam Amstelveen-Zapari pas goed los en gaf Juventus nau welijks nog een kans om een punt te scoren. Zo kon het zijn dat de stand na 15 minuten om gebogen was tot 2612. De rust werd bereikt met een stand 30—17. hetgeen weinig hoop gaf voor óe tweede helft. Ook in deze helft was Juventy* duidelijk de mindere, wat nog sterker naar voren kwam doc~ de diskwalificatie van Tilly van -Schijndel en Jenny Paa-r.s. ó'e belden met vijf persoonlijke fouten het veld moesten verlo ten. De invalster Canny Tom- brimk weerde zich goed en wist nog vijf punten te scoren. De eindstand werd 62—37 waar mee de vijfde nederlaag van Juventus een feit was. Scoren: Sylvie Franzen: 2—5. Tilly van Schijndel 7—2. De heren deden het niet beter :n de zware uitwedstrijd in Utrecht tegen USS. Zoals he laas tot nu toe steeds de ge woonte was startte Juventus zeer zwak en de stand na 10 mi nuten was dan ook 27—5, Daar na ging het wat beter en Juven tus liep wat 'in zodat de rust stand 3722 was. Rob Mark had hier met 8 punten het grootste aandeel in. In de tweede 'helft kwam Juven tus sterk terug, en aanvanke lijk leek het erop dat een over winning nog binnen het bereik lag. Na 15 minuten was de stand 4544! Helaas zakte Ju ventus toen weer af en USS maakte hier dankbaar gebruik van door een "overwinning van 6147 binnen te halen. Scores: Rob Mark 35, Otlo Voruk 47, Jan Willem Engels man 37, Hans Lemm 44. Uitslagen lagere teams He ren: Juventus 3BOB3 3S11; Juventus 4Rowic 4 2112; Ju ventus 5Hoogvliet 2 1025; Juventus 6Green Eagles 2 38—22. Schiedam De stijgende lijn in het spel van Juliana is tegen het vorig jaar op de vierde plaats geëindigde Delta be kroond met een 2eer goede overwinning. Met degelijk aan valsspel werd Delta zelfs keer op keer overklast. Ook de ver dediging zag kans om met spectaculaire reddingen het goede aanvalsspel te ondersteu nen. In de eerste set, na een twijfelach tig begin, bleek voor Juliana de mogelijkheid te winnen aanwe zig. Na een gelijkopgaar.dr: strijd tot 1212 begon de Juliü- na-aanval steeds beter te draaien. Met enkele harde smashes van de weer in oude vorm stekende Peter So eters ging de setzege naar Juliana (1512). De tweede set begon met een overdonderend Julia- na-offensief. Vla flitsende aan- vaisacties bleek duidelijk dat Juliana op een grote setzege af ging. Spelend met veel zeifver- 1 rouwen wisten in deze set vooral de aanvallers Aad Kore- mans en Henk v. Oossanen de Delta verdediging voor onoplos bare problemen te stellen. Via 5O en 10—4 won Juliana met 255. Juliana, overmoedig ge worden door deze goede set- overwinningen, speelde in de derde set met te weinig flair. Delta wist hiervan te profite ren. Bij de stand 310 leefde Juliana weer even op en kwam terug tot 7—10. Delta gaf deze set echter niet meer uit handen en won vooral door een goed in vorm zijnde Frans van Herk deze set met 715. De vierde set bleek de beslissende set. Door grandioos verdedigings- spel van grote inspirator Aad Besuyen en bekeken aanvals spel van Hans Soeters liep Ju liana uit naar een 96 voor sprong. In deze spannende fase bleek Juliana superieur tegen een voor de laalste kans knok kend Delta. Vooral aanvoerder Aad Bremer wist vele malen met listige set ups de blok ver dediging van Delta te mislei den. Door een 15li zege in deze set won Juliana verdiend met 3—1. Woensdag speelt Juliana tegen nummer drie op de ranglijst Octopus in Alkmaar. In het ver leden heeft Juliana slechts zel den van deze ploeg kunnen win nen. Het speltype van de Alk- maarders is gebaseerd op een enorme vechtlust. In deze vorm echter moet Juliana in staat worden geacht een overwinning te behalen. De door studie af wezige Aad Koremans zal door dc op dit moment goed in vorm zijnde Louwrens Doe ven. wor den vervangen. Aanvang 20 uur in de sporthal te Alkmaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 3