Rijden zonder rijbewijs is 'n opzettelijke overtreding Kantonrechter ontneemt de rijbevoegdheid Kunst dicht bij huis BUURTEN IN VLAARDINGEN Wisselvallig DWS kan voor verrassing zorgen Iedereen doet maar BobirMejideA [STAD Kantonrechter oordeelde niet mild Geen kijkgeld betaald f35,- boete Kindercircus De Doele repeteert hard ■BSKffl Boze kan t on rechter: Stroom melheidsoverlrethrs voor de balie Sinterklaas ook in clubhuis De Doele Sporthuis Derby buiten Schiedam Handbal SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 13 NOVEMBER 19S3 Schiedam „Als u zonder rijbewijs in een auto stapt noem ik dat een opzettelijke overtreding!" Kantonrechter rar. W. E. van Vloten was gistermorgen dan ook onverbiddelijk toen de Schiedammer C. van de G. voor het groene hekje stond en officier van justitie mr. A. C. 't Hart 1150,- boete tegen hem had geëist. De rijbewijsloze bestuurder van de personenauto had op de Nieuwe Damlaan voor een nog- ai gecompliceerde botsing ge zorgd. Hij was gaan inhalen terwijl hij ingehaald werd, als gevolg -.vaarvan kort daarop drie wagens met elkaar botsten. „Ik geloof dat we hier verder kort over kunnen zijn", oordeel de de kantonrechter, die daar mee bij de verdachte we! aan Schiedam Dat het toch ver standiger is om maar direct na de aanschaf van een t.v. kijk geld te betalen, bleek gister morgen op de wekelijkse zitting van het Schiedamse kantonge recht weer eens. Stadgenoot B- van de H. had z'n kijkgeld niet op tijd voldaan en kreeg, toen men dat eenmaat geconsta teerd had, een schikkingsvoor stel thuisgestuurd van f 60,-. Van de H. vond dat bedrag' schrikwekkend hoog en wachtte tot z'n zaak voor zou komen. „Ik was van mening dut de handelaar dat door zou geven", klaagde hij, maar de kanton rechter geloofde, dat hij toch echt niet helemaal vreemd was in Jeruzalem, ,,'t Is toch altijd zo geweest", repliceerde de verdachte, „dat heeft de politie me trouwens zelf verteld". De al die dingen wel rekeningen f 40,- of vier dagen. De ver dachte accentueerde in zijn „laatste woord" nog, dat 't echt geen moedwil geweest was en officier van justitie wilde met houden en een boete eisen van het verschuldigde bedrag in- "niddfcls al Sang was- \oLdaim. De kantonrechter maakte er daarom f 35,- of drie dagen van. Schiedam In clubhuis „De Doele" oefenen de kinderen van het kindercircus in oprich ting nog steeds ingespannen om met Sinterklaas iets op de plan ken te kunnen brengen. Aange zien de tijd nog maar kort is gaat men ook op de maandag en vrijdagavonden met kleine groepjes repeteren. Er komen nog verschillende fraaie attri buten, zoals een echte circus poort en circusverlichting. Er wordt ook hard aan de „show- kleding" gewerkt, maar er is nog: heel wat nodig om die te vervolmaken. Oude overhem- den en dergelijke zijn erg wei- kom, daar kan namelijk van al les uit gemaakt worden. Verder is er behoefte aan oude harige gordijnen, oude bontjassen, oorbellen, kettingen, armban den, kralen, stukjes kant en bont. MINTTHEATER Van de oude timmerzolder van clubhuis „De Doele" wordt een minitheatertje gemaakt met een toneeltje met verlichting. Men hoopt daar kleine uitvoe ringen met de kinderen van het eigen clubhuis of van een gast- toneelgroepje te geven. Als het kindercircus op poten staat wil men met een poppentheater en kindertoneelgroepje gaan be ginnen. Elk kind dat hier aan mee wil doen is van harte wel kom. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor P.otterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie en abonnementen telefoon C6.80.91 Redactie: telefoon 26*5.66 K! neb ten ekens!: telefoon 26.17.73 van 2? 09—20.09 uur saterdag van 17.00—59.90 uur Doxe krant wordt utigegeven door de üüthoff pe« NV een goed adres was. „Ik heb eigenlijk niets te zeggen", was zijn enige reactie. Conform de eis van de officier werd hij d.-mrna tot totaal f 150,- boete veroordeeld of 15 dagen hech tenis. IN SLECHTE STAAT Twee andere verdachten hadden zich te verantwoorden voor de technisch slechte staat waarin hun auto's verkeerden. De Viaardinger P. A. had op de Van Hogendorplaan in zijn woonplaats in een auto gereden „met klinknagelglad afgesleten banden", zoals de kantonrech ter het formuleerde, terwijl de remmen en ook de uitlaat niet deugden. Het excuus van de verdachte sprak mr. Van Vlo ten niet aan. „U mag met die \s\.igen in een dergelijke toe stand r.iet op de weg komen. 'l Is overigens niet de eerste keer dat u voor deze soort over tredingen hier komt". De offi cier vond dat ai met al zo ern- stig, dut hij een boete eiste van i 2i»0,-, subsidiair 20 dagen hechtenis en onttrekking van de auto aan 't verkeer. Dat laatste kon hij overigens niet ten uitvoer brengen. De wagen lag al op het autokerkhof, maar de kantonrechter wilde deson danks niet minder dan f 180,- boete opleggen of 18 dagen. ONDEUGDELIJK Een iindere Vlaardinger, R. A., er ;.il niet veel beter van ai". Toen hij kort geleder, door de msc politie op de M. irconisitrndl werd aangehou den. block dc stuurinrichting var. zijn uuto niet te deugen, evenals do schok brekers en de remmen. „Dal is al met al niet >:o best", zei de kantonrechter lot de verdachte die de auto kort daarvoor voor f 200,- ge kocht had. 't Risico van oude auto'K kopen is, dat u op den duur tóch duur uit bent", con stateerde de officier die een boete eiste van f 175. De kan tonrechter wilde er niet meer clan t 30,- afdoen. „Er rijden teveel van deze ondeugdelijke auto's op de weg", zei hij zeer ernstig, waarna de verdachte kon gaan. SCHIEDAMMERS zijn rijkey dan ze zelf weten. In hun muséa be zitten ze tal van kunstwerken en bezienswaardigheden, die bij eerste of nadere keninisma- king een „joy for ever", altijd weer vreugde verschaffen. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat waar voor ieder een de deuren wijd open staan heft onze fotograaf Ed. Ley- ten van het museurabezit een serie foto's gemaakt, die waard is in wekelijkse afleveringen in onze Schiedamsche Courant tc worden afgedrukt. Vandaag twee oude schilderijen, bijna 400 jaar oud. Links het portret van Fieter Ser- vaesz Fabri, stichter van het Oude manhuis. Het schilderij is 95 x 72 cm. groot. Het dateert uit 1552. De maker is onbe kend. Rechts het portret van Elisabeth van der Linde, echtgenote van Jacob Muys van Holy, burge meester van Dordrecht. Her man van der Mast portretteer- de haar in 1593 op een schilderij dat 105 x 78 cm. groot is. Schiedam „Mijn bezwaar is hier, dat men maar doet en to taal geen rekening houdt met anderen". Kantonrechter mr. W. E. van Vloten voelde niets voor de argumenten van de Schiedammer M. 33. die zijn auto voor een uitrit had gepar keerd en prompt op de bon ge gaan was- „Er was hei err. a al niemand die er last van had", /mi de verdachte, maar de kan tonrechter meende dat het maar eens uit moest zijn. Offi cier van justitie mr. A. C. 't Hart eiste i 15.- of - dag en mr. Van Vloten vonniste conform. Voor het Schiedamse kantonge recht moest zich gistermorgen ook de heer P. R. uit Voorburg verantwoorden en. antwoord ge ven op de vraag waarom hij op rijksweg 20 een inhaaiverbond had overtreden. De man kwam met een totaal andere lezing van hoi gebeuren dan hij in het proces-verbaal tegenover de verbalisant had verklaard. Dat was voor de kantonrechter aan leiding om voor tc stellen de zaak aan te houden en de poli- tie-agoni nis getuige op to roe- pen. Daar voelde R. niets voor. „Dan moet ik weer een vrije dag nemen. De fabriek ligt dan bijna weer een hele dag stii". Vijftig gulden, zo luidde de eis van de officier, waar de kan tonrechter er nog tien afdeed. Schiedam Kantonrechter mr W. E. van Vloten is er gister morgen toe overgegaan om in gevallen waarin de maximum toegestane snelheid werd over schreden derijbevoegdheid te ontzeggen. Een inwoner van DeUt die voor dc vierde koer binnen twee jaar voor deze: overtreding voor de balie stond moet zijn rijbewijs één maand missen; bovendien werd hij con form de^ eis van cEf icier van justitie mr A. C. "i Hart tot een geldboete van f 50 veroordeeld. Een inwoner van VI aarding en die al voor de zesde keer Ier verantwoording geroepen werd kreeg een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar. De Haagse officier van justitie zal echter moeten bepa len of hem ook onvoorwaarde lijke ontzegging van de rij be voegdheid zal worden opgelegd. Eind 1968 kreeg hij van deze of ficier een voorwaardelijke ont zegging met een proeftijd die nog tot februari 1971 loopt. De Schiedamse kantonrechter gaf de man ook nog een. geldboete: f 50 of vijf dagen hechtenis, 't Waren gisteren voornamelijk overtredingen van de maxi maal toegestane snelheid bin nen de bebouwde kom. De moester verdachten wilden zich verontschuldigen door te zeg gen dat zij om geldige reden veel haast hadden. „Maar 't gaat mij niet alleen om uw be langen", zo stelde de kanton rechter duidelijk vast. „U moet ook om die van anderen den ken; Ik kan moeilijk rekening houden met huiselijke of ande re omstandigheden". SNELHEIDSCONTROLE Het grootst aantal snelheidsover tredingen was gepleegd op de Parallelweg in Vlaardingen waar de politie kort geleden een normale snelheidscontrole met de radarapparatuur had uitgeoefend. Het merendeel van de verdachten had snelheden binnen de bebouwde kom. be reikt van ö0 tot 70 kil om etui- per uur, De opgelegde boeten waren navenant. Alleen de reci divisten werden strenger ge straft. De Schiedammer L. A. kreeg een boete van f 40 of 4 clagen. Iiij had 62 kilometer per uur gereden. De heer C. M. uit Vlaardingen (64 km./u) kreeg een gelijkluidende boete, ter wijl zijn stadgenoten W. S. en H. T. veroordeeld werden tot f 35 subsidiair 3 dagen. Het was- een onophoudelijke stroom overtreders, waarbij de heer L. van de H. uit Maasland dc kroon spande: 100 kilometer in plaats van 50. De officier wilde een boete opgelegd zien van f 100 of 10 dagen, maar de kan tonrechter was iets milder: met een ernstige waarschuwing en een boete van f 75 of 7 dagen liet hij de jongeman gaan. Schiedam Ook dit jaar heeft' St. Nicolaas beloofd weer hei clubhuis De Doele met een be zoek te zullen vereren. Ma<i: hij heeft zich daarnaast ook be- re id verklaard om een aantal' kinderen van het clubhuis thuis, te bezoeken. De ouders van' deze kinderen kunnen daarvoor het telefoonnummer 268333 draaien, dan bekijkt de Sim even of hij een ogenblikje heeft voor een. bezoekje. ADVERTENTIE VERHUUR en VERKOOP van SKI'S en SKISCHOENEN. Tevens grote collectie SKIKLE DING van diverse bekende bui tenlandse huizen. Bergselaan 332 - Tel. Schiedamseweg 105 Tel. 253B71 IX VLAARDINGEN TOBT men ai vele jaren met een afschrik wekkend tekort aan gymnas tiekzalen. Al eerder heeft het gemeentebestuur daaraan de hoogste prioriteit toegekend, maar door allerlei wat moeilijk te begrijpen en door hoger hand opgelegde bestedingen op ander gebied, is dat probleem tot nu toe nog niet opgelost. En kele weken geleden kwam het gebrek aan gymzalen, waar door met name de leerlingen van d e lagere scholen gedu peerd worden, weer in 't nieuws, toen een aktiecomité een petitie aan burgemeester en wethouders aanbood voor zien van duizenden handteke ningen, waarin met alle kracht gewezen werd op de leemte in de sector van de lichamelijke ontwikkeling. Het schijnt, dat de aanbieding van de petitie, waarvan een afschrift aan de gemeenteraad ging, sukses ge had beeft. Burgemeester en wethouders althans hebben een nota opgesteld, waarin, opnieuw de hoogste prioriteit aan de bouw van onder andere tien gymnastiekzalen wordt gege ven, waardoor het aantal weke lijkse lesuren, voor lichamelijke opvoeding met 380 kan worden uitgebreid. De raad heeft de nota aangenomen ais uitgangs punt voor een nieuw beleid dat men op dit punt wi Igaan voe ren. De leden van de gemeente raad hebben goede hoop, dat de tien gymzalen, een tweede sporthal in Holy en een instruc ts ebad in deze nieuwe stadswijk binnen niet al te lange tijd ver wezenlijkt kunnen worden. WONEN, LEVEN EN WERKEN DE DISCUSSIE-AVOND die be- gin deze week in de Stadsge hoorzaal werd gehouden, geor ganiseerd door de ilavenvereni- ging Rotterdam, over het enke le maanden geleden verschenen rapport „Wonen, leven en wer ken in het Rijnmondgebied" is, voor wat betreft de belangstel ling, geen sukses geworden. Bij wijze van spreken een handvol mensen was naar het Vlaar- dingse cultuurpaleis getogen, om te praten over zaken zoals luchtverontreiniging, recreatie, wonen en dergelijke. Merk waardig, want het zijn met name onderwerpen die de Viaardingers na aan het hart liggen. Dat weet ook het ge meentebestuur van deze stad. die de afgelopen tijd enkele malen een openbaar gehoor heeft gehouden over bepaalde onderwerpen. Maandagavond is er weer zo'n hearing, nu in de plm. 20.000 inwoners tellende Westwijk. Burgemeester Heus- dens zal eerst iets over de alge- denszaieerstielsoverdealg e- mene plannen van de gemeente vertellen, waarna wethouder T. de Bruijn do stadsontwikkeling voor zijn rekening zal nemen. Na de pauze dan gaan forum en publiek met elkaar in bejaar dencentrum ,,De Valkenhof" wellicht de degens kruisen over controversionele onderwerpen, zoals bijvoorbeeld de luchtver ontreiniging. GOUDEN BUSSEN HET VL AARDING SE reiswagen- bedrijf en reisbureau, de N.V. Evag, viert op 22 november zijn halve eeuwfeest. Op die dag recipiëren directie en com missarissen van drie tot- vijf uur in gebouw Triangel en daags daarvoor is er een groot personeelsfeest in het Rotter damse Groothandelsgebouw. De Evag begon het bedrijf met één, door de toenmalig direc teur P. J. Konings eigenhandig bestuurde taxi. Een jaar later begon hij, de oud-Scniedam mers zullen zich dat nog herin neren, een busdienst, eerst op Schiedam en later doorgetrok ken naar Rotterdam. Wat is er van de Evag geworden? De taxi van weleer is veranderd in een gestadig groeiend wagen- door HANS DE JONGH park, dat op 't ogenblik bestaat ui 35 wagens voor toer- en groepsvervoer en waarin bij el kaar 2Va miljoen gulden is geïn vesteerd. Gedurende de laatste vijftien jaar heeft het bedrijf zich gespecialiseerd op het luxe toerisme, waarvoor de Evag deelnemer werd van de Cebuto. Het modewoord „schaalvergro ting" drong "twee jaar geleden bij de Evag binnen. Het Vlaar- dingse bedrijf is thans een van de vier ondernemingen, die sa- Met deze speciale reiswagen een Renault, maximum snelheid 35 kilometer per uur begon de Evag In het begin van de jaren 20, haar toer- wagenbedrijf. men in de Coachsroep Holland voor het inkomende toerisme het grootste wagenpark in ons land hebben aan te bieden. SINT NICOLAAS SINT NICOLAAS heeft toegezegd zaterdag Vlaardingen te zullen bezoeken. Om 10 uur 's morgens wil men hem aan de Maasboulevard ontvangen. Hij zal zowat de hele dag in Vlaar dingen blijven. Dat mag ook wel, want het aantal Viaardin gers groeit met de dag. Uit de statistieken over de vorige maand is gebleken dat het aan tal met 256 gegroeid is tot 78.463. Voor al die Viaardingers wordt er volgende week dins dag in gebouw Triangel een tentoonstelling georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Men ver wacht enkele honderden inzen dingen van vogels uit alle delen van de wereld. Van onze handbalmedewerker Het komende weekeinde geeft een aantrekkelijk programma zaalhandbal in de Margriethal. Zaterdagavond komen de da mes van UVG binnen de lijnen tegen het Rotterdamse Neptu- nus. Wat deze strijd gaat bie den is een volkomen open vraag. De beide teams hebben, tot nu toe niet veel strijd in de zaal geleverd. Het zal echter een enerverende,strijd worden, daar beide teams steeds weer met een grote inzet binnen de lijnén verschijnen. De heren van UVG gaan de strijd aanbinden met Neptunus 3. Deze strijd geeft goede per spectieven voor UVG, dat de laatste tijd zeer goed op dreef is. Het enthousiaste spel van de zeer jeugdige UVG-formatie geeft de respectievelijke tegen standers telkens weer grote problemen. De volle winst is beslist aanwezig voor UVG. DWS-DAMES Zondag komen de dames van DWS in het veld tegen het Haagse Hercules, dat in een uitstekende vorm steekt. De on verwachte zege van DWS op Actief heeft misschien de prik kel in het Schiedamse team ge bracht, die het zo hard nodig heeft. Het heeft laten zien dat het tot goed combinatiespel kan komen, wat hen veel steun zal zijn tegen Hercules. De heren van DWS krijgen het reserve- team van het Haagse Operatie op bezoek. Hierin zijn verschil lende oud-internationals opge nomen. DWS steekt momenteel in een zeer sterke vorm en komt tot het beste spel, als het een team tegenover zich heeft dat ook kwaiiteitshandbal speelt. De kans op en DWS zege is echter zeer groot. DERBY In de Vlaardingse Sporthal staat een Schiedamse derby op het programma. De dames van Wilton en DWS 2 gaan daar een spannende strijd tegemoet. Het is een strijd, waarin de winst kans voor beide teams open vraag is. Wilton heeft een vrij constante spelwijze, roa» het team van DWS is zeer wi; selvallig en kan voor grote ver rassingen zorgen. De heren van Wilton ontmoeten liet Rotter damse Neptunus. Dit zal een zeer moeilijke strijd woeden voor Wilton. De Scheepsbou wers hebben in de laatsïe wedstrjden nogal wat steken la ten vallen. Als het spel niet die uitwerking heeft, als er wel vaa verwacht mag worden, dan raakt het team nogal snel ia paniek. Hierdoor laten zij das goede kansen lopen. Neptunus is een team dat zich niet SM- gewonnen geeft. Het is dus zaak dat Wilton van meet a! aan het spel in handen trachtte krijgen. De dames van Scylla krijgen be zoek van Schutters 2, dat in de veldcompetitie enige klassen hoger uitkomt dan Scylla. ft routine van Schutters is aan merkelijk groter dan van Scji- la en dit kan het struikelblok wel eens gaan. worden. Als sportredactie van dc ScWf; damsehe Courant willen wij BI deze voorbeschouwing van onzf handbalmedewerker een aan!* kening maken. Net als tijdMj de vorige competitie is het y het indelen van de wedstrijd weer een hopeloze zaak. den wij het vorig jaar ven" dat de handbalderby O»* —UVG in Maassluis gespeeld terwijl er in Seint" dam toch een sporthal is ook in het programma van o komende week wordt uitgespw ken de derby DWSWilton mes) buiten Schiedam S*" speel'd. Het blijft een vree»# zaak en je zou je afvra$t» waarom we een sporthal hc ben in Schiedam0 B. vafl P-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 2