Betaald voetbal in mijn tijd. geen goudmijn" rPriïlpRM ®fisat Ufo, l;Ö -V - FEBI1H door Haan van der Zee Werk aan de winkel Vanaf de tribune gezien Klappen na ruzie van vele jaren [SPORT] VLAARDISGER JAM VAN DER BERG (42): LAAD- EN LOSPERIKE T.EN ÏN SCHIEDAM Vijftig gulden voor mishandeling LX III I ;Ai w MiX" .mm?.- WÊ/ÊËÊÊÊmmmm SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 2 DECEMBER 1963 Vlaardinsen ,,ik behoor tot de grote groep teleurgestelde fep ti lers in het betaalde voetbal die enkele jaren hebben meege draaid. maar diep zijn wegge zonken. M'n vrienden noemden mij altijd de meest bereisde speler van Fortuna. omdat de toenmalige trainer van de Ylaardingse club: Rinus Smits, mij altijd reserve zette ïn uit- ived strijden Jan van der Berg sr., geen familie van Jan van der Berg jr., lacht er nu oni .Beta a ld voetbal was in die tijd geen goudmijn voor de speler-, ook niet voor het «ros vandaag aan de dag". Be 42-jarige Vlaarclinger spreekt van de eerste twee jaar dat Fortuna betaald voetbal speel de. „Een wankele basis voer de club en voor de spelers. Wan neer je alles tegen elkaar af weegt kon je met overwerk méér verdienen dan dat je de hele week in touw was voor de club. Zakelijk gezien niet juist, maar ja, clubliefde was in die tijd neg hoog genoteerd. En te genwoordig verdienen de moes te semi-profs nóg maar een schijntje. In de verwachting dat het ideaal eens verwezen lijkt zal werden: hogerop te kunnen klimmen via transfers cf wat dan ook". Jan van der Berg had die idealen niet. In een periode dat Fortu na promoveerde naar de eerste divisie verdween hij uit he: toenmalige tepteam. Noodge dwongen door een knieoperatie na een opgelopen blessure thuis tegen DOSKO. In Fortuna's belangrijke duel tegen Tutoan- door BAS VAN DEN BERG tia. dat promotie opleverde, speelde Jan van der Berg sr. nog wel mee. maar moest hal verwege zijn plaats afstaan aan junior Jan Bouman. Van der Berg jr. scoorde toen de win nende goal voor do Vlaardin- 1 gers. Voor Jai» senior was het betaalde voetbal afgelopen. Samen met Piet en Arie Verburgh vroeg hij de amateurstalus aan bij For- luna. In één van de voormalige paviljoens van het gemeentelijk ziekenhuis aan de Hofsingel graaft Jan van der Berg sr. naar herinneringen, die hem zo zijn bijgebleven. Enkele jaren geleden trad hij toe tot de staf van het gemeentelijk sportbu- reau in Vlaardïngcn, als opzich ter, belast met onder andere het toezicht op de sportvelden en turnzalen. Een functie die hem nauw in contact brengt met de sportverenigingen. 1 I f'- I TECHNIEK üKEkS «•jSSsSsglS® f-, "t- Jan van der Berg: opzichter bij het gemeentelijk sportbureau lectie op te spelen. Voor mij is dan de trainer", aldus Jan van der Berg, „de aangewezen per soon om maatregelen te no men: te zorgen dat je selectie niet te groot wordt er. mogelijk heden ie zoeken om de straat op te gaan. Maar je niet ver schuilen achter het feit dat de accommodatie te slecht is om te trainen. Ik weet dal de su- tuatie in Vlaardingen verre van gunstig is geweest, maar het mag ook wel eens worden ge zegd dat de achterstand met forse schreden wordt ingelopen. Ik behoef alleen maar te kijken naar het prachtige Zwaluwen- comple.N in wording met z'n even fraaie tniiningsaccomoda- tie. Natuurlijk heeft elke club niet die mogelijkheden", gnat de heer Van der Berg verder. ..maar de gemeente doet z'n best de mogelijkheden te ver groten. Zo zal Fortuna een sirook verhard trainingsveld krijgen langs het derde veld". Schiedam Het laden en los sen van vrachtauto's op de „Schiedamse grachten" eist dikwijls veel van het geduld van de automobilisten die het ongeluk hebben achter een vrachtwagen te zitten, die zijn vracht kwijt moet. Dikwijls is een oponthoud niet te vermijden, maar soms kan wat handig manoe- vreren oplossing brengen. De vrachtwagen op de ene foto had bijvoorbeeld beter aan de linkerkant langs het wa ter kunnen gaan staan. Nu rijdt de bestelwagen die wil passeren zich klem door de aan de waterkant staande boompjes. Op de andere foto het resultaat van dit wat on handig opstellen. Gelukkig zijn we nog niet zo ver als in Amsterdam waar men niet in minuten, maar in uren oponthoud rekent, maar toch geven de foto's een beeld van een in Schie dam niet altijd ongebruike lijke situatie. En er zijn al tijd wel chauffeurs, die een probaat middel gebruiken: even rondrijden om de zaak weer „lucht" te geven. De tafeltenniscompetitie mag don voor een poosje stil lig gen. deidames en heren die telkens het contact tot stand brengen tussen bal en bai, blijven toch actief. Kunnen actief blijven omdat er voor de maand december een toernooiagenda is samenge steld voor elk wat wils. 7—12—1969. Utrecht, Stden- ontmoeting Utrecht/Rot terdam; 13—12—1969, div. zalen, halve finales R'damse jeugdaehtkampen; 201? 196,9, div. zalen. Finales R'damse jeugdaehtkampen; 20—12—1969, TTC IT dam, Drie-stedenon tmoefmg E'da- m/Gouda/Dordrecht 26121960, 's-Gravenhage, Nat. teamtoernooi Den Haag met Rotterdamse deel name; 28—12—1969, TTC R'dam, Germinal-toernooi; 29/30—12—1969 Beurs S'dam, Schiedamse scboïierenkam- pi a ensc happen; 29/30/3112, TTC R'dam, Rotterdamse scholierenkampioenschap pen; 2l1970. Maassluis, Maassluise Tafellenmskam- pioenschappcn; 2/31-1970 Beurs S'dam, Schiedamse Ta fel tenniskampioen schappen; 31—1970 TTC R'dam, „Official toernooi" afdeling Rotterdam; 4 t/m 7—1—70 TTC R'dam, Elan- toernooi, 15-2-70 Drie-steden- wedstrijd A'dam/Den Haag- /K'dam; 1/2—4—1970 TTC R'dam ,,Bouman"-toernooi; 1241970 Rotterdamse ju- nlorenka mpioenschappen, 12—41970 Zilveren Battoer- nooi; 1011970, „Tele foon". Invitatie-toernooi Te lefoon. door Bas van Bochove DEELNAME De drie-s tedenont moe ting lus sen Rotterdam, Gouda en Dordrecht, gespeeld in het tafeltenniscentrum in Rot- tex'dam, aanvangende 14.00 uur, geeft ook Schiedamse deelname te zien. Zo zullen Hans van den Broek van TSF, De Lange van NOAD, j. Buyk NOAD deelnemen. De teams zijn als volgt sa mengesteld.: Ovrg. kl.N. v. Capelle, A. v. Herel (T.O.G.B.) én H. v.d. Broek (TSF), reserves: Olst- hoorn (TOGB) en De Lange (NOAD); le klas: J, de Meij (Eendracht), F. Suttorp en J. Buyk (N.O.A.D.), reserves J. Ey- knls (Unilever), B. Aard oom (21up) en Biesen (Armoba); 2e klas: B. de Rod;." (Divo- ko), van Vliet (Amroba) en A. Hofland (Favoriet), re serves Waterreus en v.d. Wal (Elan) en H. van Eek (Feijenoord).3e klas: A. Ra venschot (Meeuwen plaat), P. Jansen (Borsje B.), K. Ooms (HPV), reser ves P. van Dijk (H.P.V.). Oostendorp (RET), Ooster- om (Telef.); <>e klas: J. van Niekérk (T.O.G.B.), van Zomeren (Germinal), \V. slaa (Atlantic), reserves Vervat (N.K.F.), Dumortier (In tiem'55), Beuzenberg (DNM); Dames: T. v.d. Hoek (Xerxes), J. Rath (H.P.V.), L. Sehoonderbeek (Elan), reserve A. Koks (21 up). DHS Het gaat er voor honkbal DHS nu reeds slecht uitzien. Voor het: komende seizoen goed en wel is samengesteld, doen zich reeds de nodige muta- tjes •voor. Voor DHS is de meest opvallende het vertrek van Bob Soudijn naar het Haag se Celeritas. Met Bob ver trekt ook Hans de Lange. Niet naar Celeritas, maar Hans heeft de wens te ken nen gegeven met honkbal te stoppen. Het zal DHS moeite kosten om deze opengevallen plaatsen weer goed gezet te krijgen. TRAINER Evenals zijn trame'rschap bij de Krimpense tweede klasse r DCV. Een nevenfunctie die hij bij DCV al vijf jaar volhoudt. Hij maakt furore met de club, die aan de top staat. Enkele ja ren geleden sloeg hij een aan bod van -Dennis'Neville af om hulptrainer van Sparta te wor den in een periode dal hij zich had verplicht aan de Haagse club Westerkwartier. Jan van der Berg sr.. na zijn betaalde voetbaltijd nog één jaar in het Maassluise VDL gespeeld, on der leiding van broer Cor, liep tegen Leonidas in het- eerste jaar al een blessure op die hem voorgoed buiten de actieve voet balsport plaatste. 23jn periode Westerkwartier, dat vier jaar duurde, werd, na het diploma sportmasseur, opge volgd door DCV. Het eerste jaar in de hoogste klas van het amateurvoetbal, speeJt DCV nu een eerste* viool in de twc-ede klas. „Jongens, die alles voor je over hebben", zegt Jan van der Berg niet zonder trois. „Wanneer er op het veld niet kan worden geoefend, gaan we de straat op. Door de Dorps straat in de plantsoenen enz. Ik j loop dan wel het risico dat de gemeente de andere dag belt dat wij in overtreding zijn ge weest, maar we doen .iets. En dat is heel belangrijk voor een trainer. Zorgen dat je de" spe lers, die je onder je hoede hebt, jets kan bieden. KLACHT In VLaardingen lees je wel eens de klacht dat clubs verliezen omdat er geen goed trainings veld is of dat de accomodate te klein is om er met de hele se- Rotterdam Het boterde al lang niet bost tussen de 32-jarige vloeren legger Ectuard D. en tic boekhouder var. zijn Schiedam se werkgever. De schuld lag niet alleen bij D.. al moest deze wel voor de politierechter ver schijnen, omdat het op een warme dag in juli tot een uit barsting was gekomen. D. had zich niet langer kunnen inhou den en ha cl eon paar keer ferm uitgehaald. De boekhouder moest twintig dagen in het zie kenhuis worden verpleegd en was pas twee maanden daarna weer helemaal de oude. D. was op die bewuste dag de ka mer van de boekhouder binnen, gelopen om zijn loon te halen. De boekhouder was echter in gesprek en stuurde de vloeron- legger weer weg, daarbij ter men bezigend, die D. tol in het diepst van zijn hart krenkten. Toen hij weer binnen mocht ko men had hij niet naar zijn Joon zakje gegrepen, maar naar pa pier. waarmee hij was gaan smijten. Enkele flinke klappen sloten het drama in het kan toortje af. De officier van justitie, mr. Peif- fer, toonde toch wel begrip voor de verdachte, die naar zijn me ning jarenlang onder de onaan gename uitlatingen van de boekhouder had geleden. Hij eiste een geldboete van 1' 50. waarmee de politierechter zich wel kon verenigen. Deze gaf zo wel D. als de boekhouder een berisping. Dadelijk was Chris naar bed go- gaan, zonder één woord los ie laten over de resultaten van zijn tocht. En toen hij laat op do morgen wakker werd en mets zei, begreep zijn moeder dat de inval tot niets had ge leid, dat ze een onzekere toe- Komst onder de ogen had le zien. Chris Landstra viel weer geheel op zichzelf terug. Het leven van de bohémiens, waarmede hij nu reeds zo lang in aanraking was geweest, was hem altijd vreemd gebleven en dat was nem in de afgelopen nacht voor goed klaar geworden. Hij was een vreemde voor de vrijheid, die opbloeide uit de ongebon denheid van een andere geest, hij was de geketende aan de burgerlijke wereld, die de zonen van de vrijheid wel moesten vervloeken met al het enthou siasme van hun geestrijke ziel. Hij was eer. slaaf, een horige van Schiedam naar geboorte r*n wezen, in hem woonde de ziel vay de oude j"neverstad, die reeds was ondergegaan aan de zelfgenoegzaamheid van haar vette jaren. Hi.i ging de straat weer op, de straat met haar vele cafés, haar minder vele branderijen en distilleerderijen, de straat van de alcohol. En bij de Koe markt-brug liep hij een van zijn oude vrienden legen het lijf. 'k Geloof, dat ik wat voor je weet, zei deze joviaal, er waaide me vanmorgen aan, dat er een baantje open is in die confectiewinkel op de hoek van de Dam en de Hoogstraat, je weet wei. Ga daar eens heen En meteen groette de vriend, vóór hris hem aan de praat kim houden. Regelrecht staple Chris Landstra nu naar de Dam, de oude dam van Aleid van Henegouwen, waaruit de jenc-verstad was ge groeid, en in de grote confectie winkel vroeg hij naar de chef. - Een vakante plaats als boek houder? zei die chef met een glimlach, nee, dal is een vergissing. Uw informatie zal misschien doelen op een van onze expeditiebedienden Welk salaris is daaraan ver bonden? vroeg Chris, en da delijk beschouwde de chef hem opmerkelijker: zou die meneer Landstra van het algemeen ad ministratie- en incassokantoor op de Singel, misschien expedi tieknecht willen worden? Zat die man zó aan de grond? Natuurlijk niet zoveel als een boekhouder, antwoordde hij met een glimlach, niet meer dan vijftien guld.en per week en een beetje verval en vrij uni form. Er zijn al hopen liefhebbers Zou ik die betrekking kunnen krijgen? vroeg Chris nu re soluut En uw kantoor dan? ver volgde de chef belangstellend. Day zal ik. dan moeten sluiten, erkende Chris, en met een meewarige glimlach voegde hij uraan toe: maar er-valt niet veel meer'te sluiten. De chef van het grote confectie magazijn begreep. Hij had al zoveel kleine zakenmensen zien afvallen van het heuveltje, dat ze voor. zichzelf in de maat schappij hadden opgericht. Nu was ook deze man blijkbaar weer aan het eind van zijn la- tijn..' Overigens een net type, ver uitstaand boven de-tiental len sollicitanten, op wie scher per het stempel van hun lagere afkomst stond geprent. En zo'n gekelderde zakenman was meestal een man vol plichtsbe sef, trouw en toegewijd aan het belang, dat hij verplicht was te dienen. Als net u ernst is met die solli citatie, viel de chef in nt zijn korte pauze van nadenken, dan heb ik wel lust om het met u te proberen. Kunt u de volgende week uw zaken afge wikkeld hebben? Chris' gretig bevestigend woord overtuigde de chef volkomen, dat hij een maat schappelijke drenkeling voor zich had. En hij nam die dren keling op in zijn dienst, in het nederige werk van de expedi tie, over zichzelf tevreden, dat hij goed had kunnen doen. Wordt vervolgd ant nu BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: L. H. Ande- w&g, 23 jr. en M. Heus, 21 jr.; D. van Belle, 24 jr. en J. M. B. Huigen, 20 jr.; D. H. W. J. Blankenstein, 24 jr. en. L. E, Rozenberg, 20 jr.; M. J. M. Dries, 21 jr. en A. A. H. Amme- rant, 21 jr; P. Kouramanis, 30 jr. en C. J. Bevaart, 20 jr.; C. A. van der Linden, 50 jr. en H. W. S. Couvée. 29 jr.; H. Luijt, 22 jr. en C.-.I. Roskam, 22 jr.; W. G. van Oudheusden, 30 jr. en N. Bogaert, 33 jr.; H. W. Peits- man, 10 jr. en C. van Deijfe, 18 jr.; B. H. Slee, 23 jr. en G. C- van Til. 21 jr.; J. G. Trapman, 26 jr. en C. C. Filius, 23 jr.; T. H. Tromp, 24 jr. en M. J. Ro- mijn, 21 jr.; R. van der Velden, 25 jr. en J. M. Bol, 22 jr.; B. E- Vianen, 27 jr. en J. Post, 20 jr.; A. Visser, 21 jr. en J. W. A, van Hoek, 19 jr.; P. Wulff ra at, 24 jr. en C. C. M. Lansbergen, 21 jr.; H. B. Veeneman, 37 jr. en J. D. Rense, 36 jr. GEHUWD: E. C. Tollenaar, 25 jr. en P, Rink, 21 jr.; F. P. A. van der Poel, 22 jr. en C. Oranje, 23 Jr.; E. Blauw, 22 jr. en C. E. Boks, 23 jr.; J. Lemmen. 21 jr. en G. H. de Vries, 20 jr.; J. C. M. van Rosmalen, 23 jr. en A. J. Stieber, 22 jr.; F. G. van Kesteren, 21 jr. en F, Ooms, 20 jr.; E. Mulder, 22 jr. en H. M. G. van der Meer, 21 jr.; J. L. M. Fransen, 24 jr. en P. J. A. Manssen, 23 jr.; Q. A. J. Ham, 25 jr. en M. A. M. VoIIebregt, 2f) jr.; J. E. de Boer, 21 jr. en M. van Limborgh, 22 jr.; R- Voogd, 36 jr. en A. Mak, 38 jr.; F. A. Stuart, 30 jr. en I. Sumter, 27 jr.; N. J. C. van Schaick. 22 jr. en H. J. Ver vloed, 18 jr.; 3, J. Koliing, 18 jr. en W. J. P- Kamp, 17 jr.; W. van Biezen, 23 jr. en F. M. Dijkstra, 20 jr.; L Lourens, 24 jr. en V. S. C. Braunts, 23 jr.M. F. A. H, van der Straeten, 24 jr. en M. L Cobben, 17 jr.; C. Noordegraaf» 26 jr. en M. de Lange, 26 jr.; J* Zonne, 24 jr. en H. J. Kuiters» 19 jr.; J. J. SIaakweg. 26 jr. en J. M. C. E. van Luik, 24 jr.; 3. W. Beukers, 21 jr. en P. L. F« J, Windhorst, 20 jr.; P. Brand, 21 jr. en M. M. Lowes, 20 jr.; R. van Oosten, 21 jr. en J. J. G. T. Dedrog 21 jr.; C. H. van Dijke, 33 j.;. en L. B. Kelly, 27 jr.A. M. C. Loch. 22 jr, ett L. E. Daalmeijer, 23 jr.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 4