G ladheidsbestrij ding op Lange Haven levert problemen op Receptie en rede van burgemeester Jehovah's getuigen vergaderden in JES 70 Sporthal Margriet Drukke feestdagen voor De Doele Twee kranten voor één prijs WmSsM SÉ®®! SNELLE MAATREGELEN ZAAK VAN LEVENSBELANG NIEUWJAAR: Bromfietser gewond Katholieken en Hervormden luiden samen jaar uit Portefeuille met -600 verdwenen Vele uitvoeringen van „Euplioniakoo r" Sclnedam In de nacht van zondag op maandag kwam een 18-jarig meisje uit Rotterdam om het leven, toen de auto waarin zij ais passa- giere meereed op het door ijzel spiegelgladde wegdek van de Lange Haven weggleed en van kade in het water stortte. De chauffeur van de auto kon worden gered, maar voor het meisje kwam de hulp te Iaat, Er heerste onder de toegeschoten mensen grote verontwaardi ging over het feit, dat de gemeentelijke VROM-dienst niet op de Lange Haven had gepekeld. In die mening werd het publiek ge staafd door een functionaris van de YROM- dienst die omstreeks half twee 's nachts per jeep een gestrande ambulance uit zijn benarde positie kwam ver lossen, Deze functionaris verweerde zich met de op merking: Orders van de baas. We mogen er geen auto's aan wagen TE GEVAARLIJK De directeur v&n de VROM- dienst, de heer E. T. Kraan, kon ditjn grote lijnen bevesti gen. Hij vertelde ons desge vraagd: ,,Na een ongeluk van een paar jaar geleden, waarbij door de gladheid twee o£ drie van onze wagens in de Lange Haven, terecht kwamen, strooi- en we .de Lange Haven niet - meer. Het is te gevaarlijk en we wagen er onze mensen niet aan. De Lange Haven is het moeilijkste punt van cle hele stad als het ijzelt, omdat hij dan onberijdbaar is door het een dergelijke afsluiting van de Lange Haven overigens op bezwaren van de brandweer. We voelen ons door het onge luk van zondagavond niet schul dig. Trouwens, bij dat ongeluk speelde ook alcoholgebruik een rol". TOCH GESTROOID ,De Lange Haven is overigens zondags twee keer gestrooid voor het ongeluk gebeurde. Toen we 's morgens omstreeks half tien in de stad begonnen te pekelen, hebben we de Lan ge Haven gewoon meegenomen. Dat was ook het geval bij de tweede ronde, die 's middags om ongeveer vijf uur begon. Toen we 's avonds voor de derde keer de stad introkken, omstreeks half elf, was het vooi: onze Wagens- aam de Lan ge Haven niet om te doen. We hebben toen na afloop van de strooiroutes daar voor de derde 'keer gestrooid", aldus de heer Kraan. hellende wegdek. We moeten daar hoofdzakelijk met de hand Het is duidelijk dat afsluiting Een takelwagen haalt de auto uit het water, die gisteravond bij gebouw Musis Sacrum in de Lange Haven reed strooien en dat kost erg veel mankracht. De Lange Haven komt dus pas aan de beurt als de strooiroutes in de stad zijn afgewerkt". ,De regeling voor de Lange Ka- ven wordt trouwens op het ogenblik onder de loep geno men, want we vinden dat de zaak daar wel beter kun. De huidige regeling bevredigt ons na dat ongeluk niet helemaal. We denken bijvoorbeeld aan een tijdelijke afzetting van de Lan ge Haven bij gladheid, maar deze regeling is nog niet rond. Een paar jaar geleden stuitte van de Lange Haven bij glad- heid de enig afdoende oplos sing is. Hopenlijk komen ook de daarbij betrokken ge meentelijke instanties tot die conclusie. Het ontwerpen van een regeling voor de gladheids-afsluiting zal niet veel meer tijd hoeven vergen dan een paar uur, zodat er niet meer slachtoffers behoe ven te vallen als de gemeen te de problemen met vaart aanpakt. Schiedam In maart vol gend jaar zal het Schie dams Stedelijk Museum xo'n tien dagen lang In het teken staan van creatieve uitingen van Schicdamsr scholieren en werkende jeugd, dan organiseert de Stichting Schiedam se Ge- "meeiisehap namelijk de manifestatie JES 70: Jeugd Expressie Schiedam 1970. Het zal een unieke, ongebon den en experimentele bele venis worden, die ergens een opvolger zal vormen van de declamatie wed strijd die zes jaar lang een traditie in onze stad is ge weest maar op den duur toch niet meer voldeed en dan ook twee jaar geleden ter ziele ging- Meer over JES 70 op pagina twee. SCHIEDAMSCHE COURANT Ero=rsvest 3 - telefnrm ?RSnqï ONAFHANKELIJK DAGBLAD91ste jaargang no, 23680 -r vest j telefoon 263091 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Burgemeester en mevrouw H. Iloelfsema-Poeislra hou- den op 1 januari een receptie ter gelegenheid van het nieuwe jaar, I)e receptie begint om half vier, duurt tot zes uur en wordt gehou den in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De gemeenteraad komt vrijdag 2 januari in bijzondere vergade ring bijeen. Burgemeester Roelfsema zal dan zijn Nieuw jaarsrede uitspreken. Na afloop van cle raadsvergadering is er een informele bijeenkomst, waarin een vertoning zal plaatsvinden van dia's die in maart van 'dit jaar zijn ge maakt, toen de burgem. en wethouder mr. M. ,T. M. van Kinderen en enkele ambtena ren een studiereis naar het bui tenland hebben gemaakt. De raadsvergadering wordt 2 ja nuari gehouden in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat en begint om ac-ht uur. vlak voor loslopende Schiedam Doorckv zijn brommer een hond de Troelstraluun overstak kwam cle 19-jarige drukker P. Stoker uit VIaarelingen te val len. Hij liep hierbij een hersen schudding op en werd per G.G. en G.D. naar hei Gemeentezie kenhuis vervoerd, waar hij werd opgenomen. Schiedam De Hoorns-Katholie ken en Hervormden van Ke- thel-Groenoord gaan ook dit jaar samen het oudo jaar uitlui den. in de Sinl-Jacobuskerk fDorp) vieren de parochianen van deze kerk en de hervormde dorpsgemeente Kethel de jaar wisseling, terwijl in de Sint Martinuskerk de Groenoorders hetzelfde doen. De dienst in do Sint Jacobuskerk begint om half acht, dïo in de Martinus* kerk om zeven uur. De dienst in Kethei-tlorp wordt geleid door pastoor Groencveld en ds, S. Gerbrandy. Do inwoners van Schiedam en Kethel profi teren van een unieke krantencombinatie. Voor de normale abonnementsprijs (f 13,— per kwartaal) krijgen zij dagelijks de Schiedamsci» Courant met het Rotterdamsch Nieuwsblad, zoals dat ook in Rotterdam wordt bezorgd. Door deze nieuwe organisatie krijgt men nu dus naast de Schfedamsche Courant, dia uit sluitend en zeer volledig - ptaatselijk nieuws brengt, ook nog het „algemene" Rotterdamsch Nieuwsblad voor hei nieuws utfc de Randstad, uit Nederland en uit de werel<k~. Probeer de2e unieke combinatie eens gratia veertien dagen. Vul onderstaande strook in, doe hem in een envelop en stuur deze onge- R f% KI frankeerd naar: Rotterdamsch Nieuwsblad, O ..V^ -.flf antwoordnummer 834, Rotterdam. Ik wil de Schiedamsche Courant het Rotterdamsch Nieuwsblad 14 dagen gratis op proef. Ik geef mij op als kwartaalabonnee. Naam: Adres: Plaats: doorhalen wat niet wordt gewenst. B Schiedam In hel afgelopen weekeinde hebben de Jehovah's getui gen een halfjaarlijkse kringvergadering gehouden in de sporthal Margriet. De vergadering kreeg een speciaal accent door de aan wezigheid van ongeveer zeventig Spaanse getuigen van Jehova, die over het algemeen hier in Nederland mol deze beweging hebben kennis gemaakt. Voor hen werden in een afzonderlijke zaal toe spraken in het Spaans gehouden. De vergadering had als thema j „De juiste soort van bediena- l ren" en de inleidende toe- spraak van de districts-opzie- 5 ner, de heer J. H, D. Tolenaar was gebaseerd op Mattheus 7 29. In zijn openbare toespraak op zondagmiddag, nam de heer Tolenaar uitdrukkelijk stelling 5 tegen de gedachte dat alle vor- men van aanbidding acceptabel voor God zouden zijn. Aan de hand van de Bijbel loonde hij een scherpe tegenstelling aan j tussen ware en valse aanbid- ding. Op zaterdag vond er in het zwem- l bad in Delft een doopplechtig- 5 heid plaats. Van. de 67 nieuwe Jehovah's getuigen die hier werden ondergedompeld, had den er zeven de Spaanse natio naliteit. De kringvergadering trok zondagmiddag 2128 belang stellenden. Schiedam De 26-jarige vloeren- tegger A. J. B. deed bij de poli tie aangifte van diefstal van zijn portefeuille mei een be drag van f 600 en papieren zoals rijbewijs en kentekenbe wijs. Hij had de portefeuille in 2ijn jas laten zitten toen hij die achterliet in het kleedlokaal van de voetbalvereniging SVV. Schiedam Het „TSuphoniakoor" zal in de kerstweek op vele plaatsen, in Schiedam optreden. Op woensdag 24 december, des avonds om half tien, zal het. koor de kerstnacht viering in de Johannes de Doperkerk opluis teren en daarna om twaalf uur de kerstnachtviering voor de bewoners van het woonwagen kamp aan de Schiekade. O]) eerste kerstdag zal het koot- om tien uur 's ochtends voor de parochianen van de H. Hart- kerk in Schiedam-Zuid bekende en minder bekende kerstliede ren ten gehore brengen. De zaterdag na kerst zal het „Eu- phoniakoor" de feestelijke hu welijksmis van twee van de le den opluisteren. Het huwelijk zal worden voltrokken in de Martinuskerk in Kethel om half elf. Voorts zal het koor de zieken in de Dr. Noletstichting verschil lende kerstliederen laten horen op zondag 28 december in de kapel van de Noletstichting. Schiedam Ook voor clubhuis De Doele vormen de komende feestdagen weer een drukke pe riode. Vanavond om half acht is er kerstfeest voor ouders en andere belangstellenden, met daaraan verbonden een etentje. De bijeenkomst vindt plaats in het clubhuis aan het Doeleplcm en begint om half acht. Voor-de kinderen is er morgen middag feest. Het gaat hier om rit: kleintjes van vijl tot en met negen jaar. Er zullen dia's wor den vertoond en er zal een ver haal worden verteld. Ook de grootouders zijn welkom op deze feestmiddag. De kosten voor het bijwonen bedragen vijftig cent. Om zeven uur is or feest voor de groep van tien tot dertien jaar. Ook het nieuwe jaar wordt geani meerd begonnen: vrijdag 2 ja nuari is er om twee uur een film middag en om acht uur i:r:r. n ieuwjaa rsbalwaa ra an de Jack of all Tra des medewer king verlenen. Bij dit feest be hoort ook een light-.show. Zaterdagmiddag 3 januari is er een gekostumeerd bal voor meisjes en jongens van vijf tol dertien jaar. Het leest begint om drie uur en de best verklede deelnemers kunnen rekenen op leuke prijzen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1969 | | pagina 1