itgebreide informatie over eugdbeleid naar gemeente bestuur m lijmen in de polder AGENDA Drie exposities Stedelijk xpositie in Galerie Punt Pier Goed nieuws uit Ulvenhout houdt tweede ontwikkelingsavond GPV waagt verbod condoomautomaten in BOETE VOOR „HINDERLIJKE" STRUIKEN LYA VAN KRANENBURG Administratieve kracht FINANCIëN I STOP] LAATSTE VERGADERING VOORBEREIDINGSCOMMISSIE: MATIGE PRESTATIES VAN RESERVES „VIJ FSLUIZEN" 55 BOETE VOOR RREDANAAR „LAND VAN 'zon EN WIJN" een JONGE ADM. KRACHT Autorijschool „CORINO" I Garage „Unique" SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 Schiedam Met een applaus voor lïans Krabbendam, als dank voor het vele werk dat hij als voorzitter van de voorbereidingscommis sie Jeugdbeleid, en als één van de opstellers van de „Nota Jeugd beleid" heeft verricht, besloot de voorbereidingscommissie gister avond in het stadhuis de laatste officiële vergadering. rie zaken werden er behandeld: er werd nagepraat over de hearing van dinsdag, er werd een voordracht opgesteld van kandidaten voor een eventuele open werkgroep en cr werd uiteindelijk bepaald hoe het pakket van documenten, dat naar burgemeester en wet houders zal worden gestuurd, zal zijn samengesteld. Vat dat laatste betreft: naar b. en w. zullen worden gestuurd; de officiële „nota Open werk groep", de minderheidsnota, een verslag van de hearing van dinsdag en de voordracht van de kandidaten. Daarbij komen twee nieuwe dingen, die giste ren werden besloten. Er werd een voorstel van Aad Wiegman aangenomen, dat behelst dat de voorbereidingscommissie, ge hoord het advies van het minis terie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en. ge- "chiedam Op vrijdagavond 6 februari om kwart over acht zullen in de aula van het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat drie nieuwe exposities worden geopend. et zijn exposities van aanwin sten van het jaar 1969, wand kleden van Wil my Conen, en de expositie Confrontatie UI, waaraan medewerken de kun stenaars Mart jLegersté met metaalplastieken, Gerda Edens met wandkleden en metaalplas- tieken. en Jan Mulder met plas tieken en tekeningen. Deze drie tentoonstellingen zullen jn het Stedelijk Museum te bezichti gen zijn tot 2 maart. chiedam Robert Terwindt ex- poseen vanaf vrijdag tekenin gen in Galerie Punt Vier 2an de Botterdamsedijk. Om kwart over acht is er een vernissage. De galerie is geopend iedere werkdag van zeven tot negen uur Ss avonds en op zaterdag en zondag van twee tot vijf uur 's middags. hoord de hearing, voorstelt toch te starten met een Raad voor Jeugd en Jongeren, maar dan volgens de in. de nota voorge stelde open structuur. Dit voor stel zal als advies aan b. en w. aan het pakket worden toege voegd, Voorts is er voor alle leden van de voorbereidingscommissie de mogelijkheij geopend opmer kingen bij de nota op schrift te stellen, die dan ook aan b. en w. zullen worden toegezonden. Hans Krabbendam stelde in zijn evaluatie van de hearing dat was gebleken dat de nota toch met voor iedereen buiten de voorbereidingscommissie dui delijk is geworden. Hij meende, dat dit kwam doordat veel din gen voor de leden van de com missie na de vele vergaderin gen te „vanzelfsprekend" wa ren geworden. Het aantal „niet-georganiseer- den" op de hearing was hem te gengevallen en hij meende, dat de georganiseerden op de hea ring wat oververtegenwoordigd waren. Hij trachtte opnieuw de vrees van de georganiseerd en weg te nemen, dat zij zouden worden buitengesloten met de verzeke ring dat zonder hen een goed jeugdbeleid onmogelijk zou zijn en dat er dubbel werk verricht 7.ou worden als de open werk groep of de Raad voor Jeugd en Jcngeren niet van de kennis en ervaring van het bestaande jeugdwerk gebruik zou maken en het niet sterk zou inschake len bij hei werk van het stede lijk orgaan. Verder stelde Hans Krabbendam, dat het misschien nuttig zou zijn om eens een informele be spreking te organiseren tussen de commissie en de leden van de gemeenteraad en de ge meentelijke jeugdcommissie, mede ge/ier. het onbegrip, dat hier en daar nog blijkt te heer- BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. A, z.v. u. Faase en J. J. Boender, Cornells z.v. P. Touw en C. T. Mols, Robin J z v. C. van der Tuijn en F.J. M. Xiemarkt, Franciscus L. A. z.v. F. L. J. Rodenburg en M. L- Rog, Job J. z.v. J. B. Reeser en. H. Bo», Shirley d.v. F. A. Kiepke en G. C. M. Buijten- hek. OVERLEDEN: J. WiUcmse 87 jr., A. A. Merci er 95 jr., P. D. Klem, 38 jr., J. van der Heijden 55 jr., C- Peekei 35 jr. cchtg. J. de Winter. 9 Schiedam Onze fo tograaf Ben Blumers maalt te van deze foto van het plastiek bij café-restaurant De Europoort aan de Maas boulevard een fraai spel van strakke en speelse lijnen, een com binatie van menselijke creativiteit en natuur lijke schoonheid. Vlaardingen Het afdelings team van „De Vijfsluizen" moest het opnemen tegen de kampioenen en dat werd een grote 71-nederlaag. Het vier de team van „De Vijfsluizen'' snoepte een p-nt af van het sterke Eridos uit Zoetermeer. W. v.d. Vlies en Alfons Frazer konden het heren enkelspel niet tot winst brengen. R. v.d. Vlies kwam. in de derde game lot een 1231-zege. E. Toutenburg moest in de eerste game alle zeilen bijzetten, maar finishte tenslotte met winst. E. Touten burg on Th. vcin der Heem sr. speelden een sterke gemengd dubbel, waarbij voorat opviel dat de onmogelijkste ballen werden geretourneerd. Eridos was echter toch een te zware opgave. R. v.d. Vlies en W. v.d. Vhes wonnen hun partij in twee games, terwijl Th. van der Heem cn W. v.d. Vlies een voor het oor minder goede partij was omdat het af en toe leek alsof er een indianenteam aan het spelen was. De nederlaag in twee games was echter niet af te wenden. R. v.d. Vlies en E. Toutenburg wonnen het dames dubbelspel waarmee zij het vierde wedstnjdpunt binnen- haalden. Hoek van Holland Louter goe» de berichten, uit Ulvenhout, waar klas 5A van de Van Rijc- kevorsselschool deze week op de vakantieboerderij vertoeft. Deze week is een werkweek, waarbij de kinderen bezoeken brengen aan verschillende ob jecten en daarover opstellen, tekeningen en dergelijke moe ten maken, Maandagmorgen, direct na aankomt in Ulven hout, werd al een bezoek ge bracht aan een champignon- kwekerij. 's Avonds was er een dia-vertoning en dinsdagmor gen volgde een boswandeling. Woensdag brachten de kinde ren een bezoek aan de Greve- lingendam, een geheel nieuw onderwerp, waarvan de Hoekse jeugd de primeur kreeg. Ge meente Botterdam laste dit be zoek namelijk voor het eerst in. Donderdag werd een zuivelfa briek bezocht en vrijdag, op de laatste dag, gaat men rondrij den door de Baronie van Breda en Baarle-Nassau. De stemming onder de kinderen is uitstekend, er zijn geen zie ken en er is geen sprake van heimwee In de vrije tijd ver maken ze ssich m de uitgebreide recreatiezaal en vrijdagavond tegen acht uur wordt de bus weer thuis verwacht. Overigens kan het aankomsttijdstip wel een beetje afwijken. Schiedam „Positie en proble men Vdn dc 'vakbeweging". Dat is het probleem waarover zich chiedam Ondanks herhaalde aanmanin gen van de gemeente, had C. J. M. P. uit Maassluis zeer beslist geweigerd een aantal heesters die in zijn tuin stonden en het uit zicht belemmerden voor het verkeer dat op de kruising Zwa- luwstraat/Nachte- gaallaan in Maassluis xeed. te verwijderen. Deze volhardende hou ding leverde hem een uitnodiging voor het Sehiedamse kantonge recht op, waar hjj zich gisteren voor zijn han delwijze moest verant woorden. P. was het niet eens met de maatregelen, die de gemeente Maassluis tot nu toe had geno men. Gemeente-amb tenaren hadden «i spoedig een aantal struiken verwijderd. ,.Zij waren onbeschoft en legitimeerden zich niet", aldus verdachte. Kantonrechter Mr. W. E. van Vloten tilde daar echter niet zo zwaar aan. ,Ik begrijp niet, dat U zo weinig sociaal ge voel hebt en er zoveel moeilijkheden over maaki. Er waren al zoveel aanmaningen, waarop u had moeten letten". Officier van Justitie mr. A. C. 't Hart vond het ten laste gelegde „wet telijk en overtuigend" bewezen en eiste een geldboete van f 50 of vijf dagen. Mr. Van Vloten maakte daar f 40 oL 4 dagen vajx de leden van de XVV-Bestuur- aersbond vanavond tijdens een bijeenkomst in wijkcentrum Xieuwiand aan het Dr. Wibaut- plein zullen buigen. Het is de tweede on twikkekngsa vond* in dit seizoen. De heer P. Bur- gerjon uit Botterdam zal over dit onderwerp een inleiding houden. Men 2al zich vanavond afvragen of de vakbeweging wel genoeg doet voor speciale groepen als vrouwen, (werkende) jongeren en beambten en of de vakbewe ging zich meer moet richten op individuele belangenbeharti ging. Xa de inleiding is er gele genheid tot het stellen van vra gen mx los. Srhiedam Veel bewoners van onze zuidelijke pro vincies hebben een grote liefde voor vogeltjes. Die liefde is echter beperkt als het er op aankomt, deze diertjes te vangen. Er worden dan allerlei slinkse methoden uitge dacht om hen letterlijk In netten verstrikt te doen raken. In vaktermen heet deze overtreding i,sijsjes lijmen" en hoe wel die in noordelijker streken maar weinig wordt begaan, stond gis teren toeh zo'n geval op de rol van de zitting van het kantongerecht. J. J. van der V. uit Breda had in september op de Broekpolderweg in Vlaar dingen geprobeerd enkele vogels m zijn netten te verstrikken. Er stonden ook twee lokkooitjes op gesteld. Een hoofdagent van politie betrapte de Brcdanaar en vroeg hem naam en adres op te ge ven. Dat deed Van der V., maar hij gaf een valse nu am en adres op. De po ging mislukte, want de .lange arm van de wet achterhaalde hem toch. „Wee de wolf die in een. kwaad gerucht staat", vond mr. Van Vloten. „Het is niet de eerste keer dat u dit heeft ge daan". Officier van Justi tie mr. A. C. 't Hart wees verdachte terecht: „We hebben in deze omgeving al zo weinig vogels meer over. Als u er dan ook nog gaat vangen, is dat droevig". Mr. 't Hart eis te dan ook een boete van f 150 of 15 dagen voor het „sijsjes lijmen" en een boete van f 50 of 5 dagen voor het opgeven van een valse naam. ,,Ik veroordeel u conform de eis, maar ik zeg erbij dat ik de boetes veel te laag vind", aldus mr. Van Vloten. „Betalen kan ik niet dus we zullen er maar bij gaan zitten" zei verdachte berustend. „Dat moet u zelf weten, maar blijft u voortaan wel van de vogels af", be sloot de kantonrechter. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Administratie cn abonnementen telefoon 2GS091 Redactie: telefoon 262566 Klachtendienst: telefoon 2SI7Ï3 van 18—20 uur zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de Sijthoff Pers NV. Donderdag: Irene, 20 uur Toneel manifestatie SG :Brederode; Arca de 20 uur Klaverjasver. Ons Genoegen West; De Rank 20 uur Chr„ Vrouwenbond: Politiek Café, Nieuwstraat 12, 20 uur Bijeenkomst. Vrijdag: Arcade 20 uur Feestavond Politie Harmonie; Chr. Soc.Beï. 20 uur Bingo-avond Martinit; Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaver 4. Zaterdag: Arcade 20 uur Instuif Carnavalsavond; Soc. De Waag 20 uur Carnavalsavond. Maandag: Arcade 20 uur Bridge Schiedam '59; Chr. Soc. Bel. 20 uur Onze Woning; Chr. Soc. Bel. 20 uur Klaverjasclub O.S.V. Dinsdag Arcade 20 uur Bond van Vogelliefhebbers; Chr. Soc.Bel. 13 uur Bridge Schiedam. Woesndag: Irene 20 uur Combo Han Overdijk „De Clieck". Weekfflm: Passage Theater „Brigade zonder vrees" 18 uur. Zo.mi. 14 uur: Kindermatinee „Machiste de veroveraar" 14 jaar. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum 7 febr. tot maart. 1. Confron tatie III, Mart. Legersteen, plastieken; Gerda Edens, Wandkleden en textielplastieken; Jan Mulder, beeldhouwwerken en tekeningen. 2. Aanwinsten 1969. Maassluis De afdeling Maas sluis van het Gereformeerd Po litiek Verbond heeft zich met een schrijven tot de gemeente raad gericht (de GPV is niet in de Maassluïse raad vertegen woordigd) met een verzoek. Het bestuur van de afdeling wijst de raadsleden er op dat zij In de gelegenheid zijn maat regelen te nemen tegen het on beperkt verkopen van middelen ter voorkoming van zwanger schap. De gemeenteraden kun nen verbieden dat contraceptiva op of aan de openbare weg, openlijk of ongevraagd bij voorbeeld door middel van au tomaten ten verkoop worden aangeboden dan wel aan min derjarigen wordt verstrekt. Het lijkt ons thans de tijd van deze' wettelijke mogelijkheid gebruik te gaan maken zo zegt het be stuur. Dat de verkoop aan zeer jeugdigen tot uit zedelijk oog punt laakbare gevolgen kan lei den. behoeft, volgens de GPV- afdeling, geen betoog. Zij ziet in dit alles voldoende aanlei ding de raad te verzoeken in de algemene politieverordening een bepaling op te nemen van de volgende inhoud: Het is ver boden enig middel ter voor koming van zwangerschap ten verkoop aan te bieden of te ver strekken. Dit verbod geldt niet voorzover de verkoop of de ver strekking plaats vindt in een besloten ruimte. Tenslotte merkt het bestuur nog op dat een dergelijk verbod de ver koop van middelen tot voorko ming van zwangerschap niet onmogelijk maakt; slechts wordt bereikt dat misstanden, welke gemakkelijk kunnen ont staan wanneer in het geheel niets wordt bepaald, naar ver mogen worden tegengegaan. Hoek van Holland Op de leden vergadering van de afdeling Hoek van Holland van de Ned. Christen Vrouwenbond spreekt dinsdag 10 februari a.s. mevr. Groot-Enzerink-v. d, Tas uit Maasland. Zij zal het boek be spreken „Land van zon en wijn" van Wil Hollander-Brou- der. De vergadering vindt plaats in. de grote zaal van de geref- kerk en begint om 8 uur. uur. Voor de kantoorbezetting van de dependance van een middel groot bedrijf wordt gevraagd (m, of vr.y voor receptie en het voeren van de fabrieksadminis- t rat ie. Accuratesse en zelfstan dig kunnen werken zijn de eisen, omdat het voor een groot gedeelte v«n de dag éénmans-1 bezetting is. Salaris overeen- i koxnstïg prestaties. Brieven onder nr. 13457 bureau van dit blad. Ter kennismaking de eerste les f4.50 Een cursus van 10 lessen f 90.— Losse lessen f U.— Tel. 25.59.85 v. d. Palmstraat 40 B Rotterdam Exclusieve klassieke verlichting Perzische tapijten Onyx en houten bijzettafels Porselein Koper en tin Wij maken op ons atelier iedere gewenste kap voor uw lamp. Schiedaniseweg 123 - Rotterdam Tel. 010-230QB9 Vrijdag tot 21.00 uur geopend. vraagt voor haar afdeling motoren, B.K.-laan 2, een die tevens bereid is licht magazijnwerk te verrichten. Liefst in hat bezit van Mulo-diploma. Aanmelden: B.K.-laan 2, Schiedam, tel, (010) 264313. Auto financiering" in 2 uur geregeld. Persoonlijke 5 jeningen, hypotheken tot van de koopsom. B Zomerhuizen, salonwagens, woon- en plezierboten. H Looptijden tot 60 maanden. 5 Ass. kant. OOMS, MOORDRECHT. Tel. 01827-2644 S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 2