IN SPORTHAL BIJ ZWEMBAD OP VOETBAL VELD LEEN VERHOEVEN BEHAALT EEN DERDE PLAATS Pupillen competitie begint eerste dag lente met record aantal elftallen Spelregel- wedstrijd gaat van start Gewestelijke kampioenschappen Hans van Kasteren bezet vierde plaats Shell en Schiedam '59 doen voor elkaar niet onder BELANGRIJKE VERBETERINGEN OP „DE VIJFSLUIZEN" Vijf hulp- instructeurs voor De W atervrienden Atletiek door Bas van den Berg- Biljarten Hans v. d. Broek een maan d naar Zweden Jan Koopmanschap legt functie neer SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 23 FEBRUARI 19Jo a Vlaardingcn/'Schietlam Voor de tweede maal in zijn bestaan zal bei Shell Sportpark ,.ï)e Vijfsluizen*' op de grens .tussen .Schiedam en Vlaardingen, belangrijke verbeteringen ondergaan. Zeventien jaar geleden was het cén van de fraaiste complexen van ons land en waren grote sporthallen In feite nog een onbekend begrip, liet verschil met de voornamelijk gemeentelijke accommodaties is echter steeds kleiner geworden. ..Open" sportverenigingen kunnen steeds' meer in fraaie accommodaties terecht, in tegenstelling tot enkele sportaldelingen van de UOVS, die zich op den duur zou- den moeten gaan behelpen". Een .sprekend voorbeeld daarvan is TSB, dat het ai jaren zonder verlichting moet doen. Ook daarin zal verandering komen, terwijl er.; achter de twee be schikbare- terreinen, 'hekwerken zullen worden geplaatst. Het is jen n duidelijke zaak dat het Shell Sportpark ten. enen male een visitekaartje moet blijven. Dat garandeert in de eerste plaats grote evenementen, zoals die in 1969 zijn gehouden. Uitgezonderd het dagelijkse be zoekersaantal in de zomerse dagen, dat varieerde van vier tot vijfduizend, zijn er vooral vele atletiekontmoetingen ge weest. Bijvoorbeeld de drielandenwed- strïjd en de nationale vijl- en tienkamp maar ook de nationa le sabelkampioenschappen, de kringkampioenschappen zwem- -men en het korenconcert in verband met het twintig jarig beslaan van hei dameskoor van de Shell. Verder zijn er de Vlaardingse ta feitennis ka m- pioen schappen gehouden en was er in, de sporthal een feest- J-. nen de kleedkamers en op het voetbalveld. Verder zuilen er nog meer verbeteringen wor den aangebracht om het com plex aan te passen aan de eisen van de tijd. Vooral' voor de re creatie mogeHjkhddèn voor het personeel is hiermee een groot bedrag genoemd. Tien jaar ge leden is het sportpark ook al een keer verbeterd. Toen werd de „grote" uitbreiding gereali seerd, waarbij aanmerkelijk meer accommodatie werd ver kregen, ZWEMBAD In het zwembad zullen de start en keerpunten worden verbe terd en verder zal er een nieu we (luikplank komen. Hoewel niet erg spectaculair voor de toeschouwers zal er in het bad een nieuwe drainering moeten worden gelegd. Van die gele genheid wordt tevens gebruik gemaakt om de hodem van het zwembad te verbeteren. Tot dc esthetische .verfraaiingen toehoren de betegeling van het kiamestollct, alsmede een her- bêtegeling van de perrons met sierbestrating. Tot meerder vermaak van dc kleuters be staan er plannen om in het pie- renbad een zg. spuiter te ma ken. Het gehele zwembadplan wordt gecompleteerd met een grote schildersheurt, inclusief de wisselcabines. SPORTHAL Het interieur van de sporthal zal aanmerkelijk mooier worden gemaakt. Er zullen kopwanden komen van hout of an dér mate- Betere start- en keerpunten, nieuwe .socialistische lijsttrekker. ris al bekleed en verder zijn er plannen om de verlichting te wijzigen, onder meer door het aanbrengen van spots, waar door bijvoorbeeld op feestavon den geen halsbrekende toeren meer behoeven te worden ver richt. Ook het plafond krijgt een resiauratiebeurt, alsmede de vloer. De dames- en twee herenkleedkamers zullen ge heel worden beregeld. Binnen kort zal een -aanvang worden gemaakt met het. uitdiepen van de singels en vijvers. Voorts zullen ten behoeve van het vuil een aantal containers worden geplaatst.- Voor het vuil rond het zwembad wordt een specia le vuilmaehine aangeschaft. Het grote terras, voor de sport hal aan de zijde van het hoofd voetbalveld zal worden uitge breid met gemakkelijke stoe len, Voor v;at de verbeteringen aan het zwembad betreft wil men er 1 mei mee klaar zijn, terwijl de werkzaamheden in de sporthal hartje zomer zullen worden uitgevoerd. VlaarcHngen/Schiedam De Vlaardingse Pupillen Commissie heeft de afgelopen dagen twee avonden Intensief moeten vergaderen met de jeugdleiders van vrijwel alle verenigingen uit het Waterwegge bied om tot de opzet van de zoveelste voorjaarscompetitie te "ko men. Aan dit tweejaarlijkse toernooi dat in Vlaardingen is begon nen en zich vla Schiedam uitgebreid heeft naar Maassluis, Maas- tand cn Rozenburg, doen voor dc komende competitie, die binnen enkele weken weer op de velden gaat beginnen, zo'n 134 elftallen mee. Een absoluut record, bevestigt de Vlaardingse commissie, in tegenstelling tot andere to er- avond van de gen 1908. Olie-ontmoetjn- De verbeteringen op het Shell Sportpark hebben voornamelijk betrekking op dc verfraaiing van de sporthal, verbeteringen in en onder het zwembad, bin- Schiedam Op vijf maart gaat de Séhiedsmse Scheidsrech- tersvereniging weer van start Tnet de jaarlijkse wedstrijd voor .spelregelkennis van junio ren. In de kantine van ..Schie dam" komen als eerste de B-ju nioren aart bod. Op 19 maart is het de beurt aan de C-junioren. Ook zij strijden tegen elkaar in de kantine van Schiedam. De finale wordt gespeeld in Zaai Irene op 2 april. Dc- prijzen zul len worden, uitgereikt door de voorzitter van de KIN*VB afde ling Rotterdam, de heer ,J. Bij- loo. Er wordt gespeeld om de BuMoBo-wisselbeker. Verder is er dos een wiss el bokaal be schikbaar .gesteld door de Spasrbank Anno 1320 Schiedam/Vlaardingen Het district Schiedam van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond kreeg vrijdag, zaterdag en zondag de ge westelijke kampioenschap pen tweede klas libre te or ganiseren. ïn café De Grif fioen in Vlaardingen werd aan twee tafels door dc ne gen gewestelijke kampioe nen gestreden. Drie dagen hebben deze deelnemers in Vlaardingen een goede strijd geleverd. Vrijdagmiddag heeft de heer P. F. A. van Ewijk, bestuurder van het gewest, tot de spelers een kort welkomstwoord ge sproken waarna hij de organi- Schiedam De Watervrienden heeft e&..weei' vijf hulpinstruc teurs bij, In het afgelopen weekeinde hebben 1.3 leden van De Watervrienden examen ge daan in Rijswijk. Vijf van hen kwamen met het begeerde di ploma van. hulpinstructeur naar Schiedam terug. Acht Schie dammers moeten herexamen doen. Al met ai toch een prach tig resultaat voor instructeur Knotsenbórg. De gelukkigen zijn: mevrouw Bonefaas, me vrouw Van. Vessemde heel*' Rijnsbérg en de jeugdleden Ria Oösterman en. Marian Kalh->- veh- sa tie overdroeg aan het district Schieda m"'"Wédstrijdleider~ J van der Have heeft hierna de spelers aan elkaar voorgesteld, waarna de deelnemer van het district Schiedam, de Via ar din ger L. van dor Hoeven, de wed strijden serie opende in ei-ii partij tegen T. Akeboo'm en dc Veen en Rijnstreek. ,yiei vrijdag de publieke hektrtgs-tel- jing een beetje teger», zaterdag tn zondag is het bijzonder druk geweest, yobfül de supporters varude Vlaardinger Verhoeven zijn-'volledig .aan.-..hun .trekken gekomen.-Hih ging bljznder "STerveus" evenals de andere spe lers slecht, van start tegen. Akeboom. Die eerste wedstrijd ging dan ook verloren. Maar irt het verloop van de drie dagen heeft Verhoeven 2ich keurig hersteld. Bij eindigde dan ook als een goede derde. De eerste plaats wtis voor de Rotterdam mer C. R or ijs dia in totaal 12 punten vergaarde/Hij werd ge volgd door de deelnemer uit de Veen- en Rijnstreek. T. Ake boom met elf punten. Derde dus Verhoe met J'i punt' n ooien. Het vuarjaarsloernooi is verdeeld in twee groepen: A voor tien- en elfjarigen en B voor de acht- en. negenjarigen. In de laatste groep hebben 52 elftallen ingeschreven. Het feit dat op de meeste voetbaiterrei» nen reeds in de late zaterdag ochtend wordt gespeeld is er zo langzamerhand voor de pu pillen niet zoveel ruimte meer overgelaten. De pupillencom- missie heeft gemeend dit te moeten ondervangen door de wedstrijden al om negen uur te laten beginnen. Het bestuur van de Vlaardingse pupillen- commissie is als volgt samen gesteld: 'voorzitter Figee, se cretaris Swaneveld, wedstrijd secretaris» Van Zwieten, pen ningmeester Van Gulik en lid Berkhout. De volgende clubs zullen aan de competitie deel nemen: (eerste getal geeft de elftallen voor de A-afdeling aan; en het tweede voor de B-afde ling) Sparia 1—0; MVV '27 4— 3; Rozenburg 54; DVO '32 5 5; HVÖ 4—3; VFC 6—2; SVV 3 —1; TSB 3—1; VDL 6—3; Indus '67 20; Vlaardingen 43; Sun light 21; Zwaluwen 63; For- tuna 10—3; RKWIK 5—4; Ex celsior Maassluis 105; Excel sior '20 11; Hermes DVS 1 2; Dc Hollandiaan 43. Leo vati der Karfond? Schiedam Het Leo- van der Karfonös, een fonds dat ieder jaar de gelden bijeenbrengt om talentvolle sportmensen ie doen uitzenden naar het buitenland, heeft ook dit keer weer een se lectie gedaan. Het zijn 22 sport- jongeren die dc-ze keer in aan merking komen. Daarbij is ook de Sehiedum.se tafeitennisspe- ler Hans van den Broek. Samen mei de 17-jarige An ton-Wil van Zoelen, gaat Hans voor een maand naar het „tafeltennis- mekka" Fuiken berg in Zweden. Jaarlijkse Schiedam De strandloop van de atietiekver. eniging A AC uit Amsterdam tussen IJ muiden en Bloemen» dual heen en terug, gaf zateyJ dag weer een groot aantal lo. pers aan de start tc zien. Daar. onder was ook onze stadgenoot Hans van Kasteren. Dêz^ kreeg, met de eindstreep j-; zicht, nog een onaangename verrassing te incasseren.. Op dut moment dat Van Kasteren zich naar dc eindstreep begaf kwamen de duizenden presta- 'tielopers in beweging. Zij gin, gen van start en dat gaf de no- dige moeilijkheden. Hans van Kastei'en kwam met een van hen in botsing wat hem een ge. 1)roken bril en een blauw oog opleverde. Toch kwam zijn eindrangschikking hierdoor niet in gevaar. Hij werd 4de en moest Wim van Gerven van De Spartaan, Kees Hopman ven Trias en Bert van Sijtveld van A.V. '32 voor laten gaan. Schiedam Jan Koopman schap heeft zijn functie aan anderen overgedragen. Hij, de man die in 1959 in Schiedam kwam wonen en daar al snel in contact kwam met de Schiedamse Reddings Brigade waarvan hij nog sneller een be st u u rsfunctIe kreeg, heeft er een streep onder gezel. Hij is van mening, dat in een. vereniging zoals de SRB. die over het alge» meen uit jeugdige leden bestaat, het bestuur best wat jongere mensen kan gebruiken. Vandaar zijn besluit om als bestuurder af te treden. Koopman schap gaat de Brigade-ech ter niet verlaten. Dat kan ook moeilijk als je, zoals Jan Koopmanschap, er zo veel jaren mee verbonden .bent geweest. Na een aantal jaren, secreta ris te zijn geweest, was hij het laatste jaar voorzitter. Hij, een man die zich liet kennen als een goed orga nisator, - hij had daar mee zijn sporen al ver diend in de vakbeweging werd vrijdagavond door de ledenvergadering van de SRB, welke gehouden werd in zij. hee. zaal Christelijke 'angen, dank ge- alles wat hij in jd voor de SRB n. Woord vergei Jan Kt,. niet zo maar der. Hij stond dank gingen «esc henken. hap was ..«stuur de bres voor de Brigade en hij was daarbij een vurig pleitbe zorger voor de zwemsport niet alleen, maar vour het reddend zwemmen in het bijzonder. Keen -Verhoeven, herstel. Ken keurig jcvon (Schiedam) H. GT .Murk K rimpenenva urd IMSmit (Gouda) en Th. Verstegen uit Den Haag kwamen tot ieder acht punten. A. van Maren uit Dordt werd zevende met zeven punten, IV'. Versteeg kwam op een totaal van ze-s punten en G. Schaaveman uit Delft sloot de rij met drie punten. Ka afloop heeft de heer Van Ewijk de prijzen uitgereikt. Hij bracht het district Schiedam dank voor de goede organisatie. Vol gend jaar worden in café De Griffioen de kampioenschappen eerste klas gehouden en ook dan rekent de heer Van Ewijk on een goede organisatie. Na mens het district Schiedam was hel de heer Den Toon die de be kers aan de spelers kon uitrei ken. Vlaardingen/Schiedam. De overwinningen van dc eerste teams van Shell en Schiedam '59 in de hoofdklasse hebben geen verschuivingen ïn de top opgeleverd. De viertallencom petitie bridgen is vrijwel op de helft van de competitie span nend. Kïi Shell met 14 punten en Schie dam '59 met 13 punten, volgt Schiedam '59 2 met 12 punten, dat deze week het derde team van de Schiedammers op ver- lies. zette met G0. Shell 2 sluit in de hoogste klas de rij met 4 punten. In de overige klassen zijn de Schiedammers goed'op dreef. Het vierde team staat in de eerste klas B bovenaan de ranglijst met 13 punten en in de tweede klas B schittert het zes de, team van Schiedam '59. De uitslagen zijn:; hoofdklasse: Schiedam '59 2Schiedam '59 2 7130 (60), Schiedam - West 1—Shell 1 47—82 (0--5), Shell 2Schiedam '59 6295 (06), Eerste klas A! Shell 4—UBV 1 8329 (60), Rijnmond 1 Shell 5 109—16 (6—0), Rijn mond 3Schiedam '59 5 5865 (2—4). Eerste klas B: Rijnmond 2UEV 2 25-71 (6—0), Schiedam '59 4 Shell 3 7771 (42), Maassluis 1—Shell 6 36—70 (0—67. Tweede klas AMaassluis 4 Maassluis 7 4162 (15), Schiedam '59 8Maassluis 2 27—117 (0—6), Rijnmond 4— Schiedam '59 7 6983 (24). Tweede klas B: Maassluis 6 Maassluis 5 2387 (06), Rijn mond 5Schiedam '50 6 4487 (06), Shell 7Schiedam '59 9 84—31 (6—0). Standen; hoofdklasse: Shell 1 3— 14. Schiedam '59 1 313. Schie dam '59 2 3—12, Schiedam '59 3 37, Schiedam West l 34, Shell 2 3—4. Eerste klas A: Rijnmond 1 3—U Shell 4 3—10. Shell 5 3—10. Run- mond 3 3—8, UBV 3—7. Schie dam. '59 5 34. Eerste klas B: Schiedam '50 4 3 13, UBV 2 3—12. Shell 3 3—IJ. Shell 6 3—10, Kijnmond 2 3—ft Maasluis 1 30. Tweede kl. A: Maassluis 2 3—17, Schiedam '59 7 3—12, Schiedain '59 8 3—9, Maassluis 7 3—3, Rijnmond 4 3—5, Maassluis 3—3. Tiveerte klas B: Schiedam '59 6 3—18, Maassluis S 2—11, Sheil 1 3—9, Schiedam '59 9 3—6, Ma*»- sluis G 2— 5. Rijnmond 5 3—3, Maassluis 3 22.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1970 | | pagina 4