Wijk op wielen is wereld Sociaal Adviesbureau verleende in 69 in 306 gevallen hulp Meer verkeers ongelukken geen doden Uitslagen schaak vereniging Schiedam aafa«igah?3ti [STAPj 3 Geen spreek uren CAB in Schiedam en Maassluis BURGERLIJKE STAND In het jaar 1970: EHBO verzorgt j unioren wedstrijd Waterketel gestolen Inbraak in modezaak Drie gewonden in verkeer SCHOOL WATER EN LICHT Komende i.cuviteiten ii Schiedam ïvl 197! SCBIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 12 JANUARI 1971 Schiedam De afdeling van de Gemeentelijke Sociale Dienst voor immateriële hulpverlening, het Sociaal Adviesbureau, heeft in I960 306 cliënten gehad waarvoor op het gebied van maatschappelijk werk (het geven van informatie, advies of bemiddeling) hulp is vcrJecnd. Bij de werkzaamheden die ten behoeve van de cliënten werden verricht, werd medewerking verleend door Pro Juventute. de Raad voor de Kinderbe scherming, het Consultatiebu reau voor Alcoholisme, afdeling Kinderpolitie, afdeling Buiten dienst (Gemeentelijke Sociale Dienst), psychiater, Woning- dienst, Huisvestingsbureau, plaatselijke deurwaarders. Met de cliënten zijn in totaal 3018 contacten geweest, waarvan 1633 gesprekken oo het bureau werden gevoerd en 1153 ge sprekken bij cliënten thuis. In 243 gevallen werd het contact o» eigen initiatief gelegd; in 27 gevallen niet; met 45 cliënten bestond reeds contact in 1983. Meer dan de helft van de mensen aan wie op een of andere wijze via het Sociaal Adviesbureau hulp werd verleend is tussen de 21 en 50 jaar, rtl. 210. Jonger dan 21 jaar waren 12 mensen. Vlaardingen/Schiedam Het Gewestelijk Arbeids bureau Waterweg Noord zal geen zittingsavonden in Schiedam en Maassluis meer houden. De uren werden te weinig bezocht. Bovendien is het een kwestie van gebrek aan mankracht bij het GAB. Men hoont het avond spreekuur in Vlaardineen achter voortaan beter te bezetten, zodat er ook voorlichting aan de jeugd gegeven kan worden. Bij het nemen van deze maatregel is het GAB er van uitgegaan dat de mensen die 's avonds ko men veelal een ander mo tief hebben dan zij die dit overdag doen, In de avonduren wil men vaak informatie hebben en overleg plegen. Mensen die dit wensen zullen de iets grotere afstand ver moedelijk geen onoverko melijk bezwaar vinden. GEBORENJ Anne A JzvCA van Doodewaard en M M Mak; Nicole dv J van Jeveren en H M Scheuller; Jef- fry zv G Burger en I S Klerks; Mariska A M dv K F de Goede en C H van den Akker; Eric J zv A J M Etman en M C M Gebbe. OVERLEDEN: A de Waard, 72 jr; F L Lap 75 jr; J N Wamaar, wed v Luijk 85 jr; W J de Veld 91 jr; H Heet- man 73 ir. Schiedam In het jaar 1070 is het aantal verkeersongelukken met 70 toegenomen. In 1969 ge beurden er 212 ongelukken te gen 232 in 1970, De ongelukken met zware schade namen met slechts 3 toe. In 1970 waren er 31 ongelukken met zware schade. Het jaar 1969 telde 28 ongeval len met zware schade. Het aan tal verkeersongelukken met lichte schade en zonder schade nam af. In 1969 zijn er 149 onge lukken gebeurd waar slechts lichte schade te bespeuren, viel. Het afgelopen jaar was dit 147. De ongelukken zonder schade namen met 1 af. In 1970 waren er dit 4 tegen 5 in 1969, Dodelijke ongevallen zijn het vo rig jaar niet in Stidedam voor gekomen. ïn 1969 was er 1 on geluk met dodelijke afloop. Het aantal zwaar gewonden echter nam weer toe en wel met 6. In 1969 werden er personen zwaar gewond, het afgelopen jaar waren dit er 15. Er waren in 1970 7 aanrijdingen bij een voetgangersoversteek plaats. Hierbij waren in totaal 5 voetgangers bij betrokken. 2 werden er licht gewond en 5 zwaar. In 1969 waren deze ge tallen respectievelijk 3 aanrij dingen bij oversteekplaatsen. 1 voetganger was hierbij betrok ken en deze was de enige zwaargewonde in het jaar 1969. Schiedam Op zaterdag 16 ja nuari zal de afdeling Schiedam van de EHBO voor de Kring Schiedam een juniorenwed strijd verzorgen. Deze wed strijd wordt gehouden in de kantine van Schiekarton. De aanvang van 'de wedstrijd is vastgesteld op 14.30 uur. De toe gang is gratis. Schiedam Uit de kantine van 1 hockeyclub Spirit, in het sPörtpark Thurlede, is in het weekeinde een elektrische wa- terketel gestolen. De onverla ten zün door een niet afgesloten boven raampje naar binnen ge- Klommen. .Schiedam In de modezaak Alja N" aan de Broersvest is in het Weekeinde ingebroken. De da ders verschaften zich toegang Q(*>r het vernielen van een ruit £aast de toegangsdeur. Uit de Kassa werd slechts 25 ver mist. Q In het kamp is. ook een school gevestigd. Helaas volgen de meeste kinderen uit het kamp geen opleiding na de lagere school. Schiedam Aan de Schiekade ligt een terrein dat een woon* wijk op zich vormt. De bewoners verblijven er permanent en hebben een vaste behuizing, al staat dié in dit geval op wie len. Het woonwagenkamp aan. de Schiekade vormt een gemeen schap in een stadsgemeenschap, met haar eigen gewoonten en gebreken. ïn de 44 wagens die op het terrein staan wonen 180 mensen. Geen enkele wijk in Schiedam heeft zo'n apart en tijdelijk karakter als deze wijk. Officieel is het woonwa genkamp een tijdelijk kamp. Het staat er echter al elf jaar. De sloop is de belangrijkste inkomstenbron van de kampbewoners. 5 december 1959 hebben de Voonwa ge nbewoene rsdie eerst in een kamp aan de Oude Dijk woonden, het terrein aan de Schiekade betrokken. Zij hoorden toen waar het tijdelij ke regionale kamp gepland was. De plannen voor het tijde lijke kamp bestonden sinds 1958. Sedert 1957 bestaan er al Schiedam Het eerste team van de schaakvereniging Schiedam heeft de wedstrijd tegen Rotter- dam-3 met een voorlopige 43 voorsprong afgesloten. Een uit eindelijke 5Vs4*/g overwinning is mogelijk. De punten komen van Vrijland, Den Uyl, Van Se- ters en Harmarmy die remise speelden en door fraaie winst- partijen van Planken en Dek ker. Reitsma verloor terwijl de partijen van Troost, Van. Gre- venbroek en Noordergraaf wer den afgebroken. et tweede team leed een grote nederlaag tegen Spijkenisse-l met 2'/j7Va en bezet nu de vijfde plaats met twee punten. Het derde team behaalde een mooie 62 overwinning op Westen Regna-4 uit Rotterdam en behoort nu tot de koplopers ui zijn klasse met vier punten. [Het vierde team verloor met 53 van Grostacon-2 uit Zwijn- dreoht en bezet nu de laatste plaats met nul punten. gaardingen Doordat geen voorrang werd verleend is gis teren op de kruising Eerste Van Leyden GaelstraatOost- havenkade een aanrijding tus sen twee auto's ontstaan. Een 24-jarige Vlaardinger en zijn 20-jarige passagier liepen bei den een hersenschudding op. poor dezelfde oorzaak reden twee auto's tegen elkaar op de krui sing Dirk de DerdelaanVan Leeuwenhoekstraat. Een 20- jarige inwoner van Vlaardin- gen raakte licht gewond. De drie gewonden zijn naar het Holy-ziekenhuis vervoerd. plannen voor een. aangepast nieuw regionaal kamp aan de Woudweg. Tot nu toe is het bij de plapnen gebleven. Het „vas te" kamp is er nog steeds niet. De kosten voor het kamp aan de Schiekade bedroegen toen- rlerüjd (1958—1959) 70.000 gul den. De heer M. van Opijnett, sinds oktober kampbeheerder on vroeger hoofdagent van politie, dacht dat de moeilijkheden voor een nieuw kamp, vooral op het hogere vlak liggen. „Het Is een kwestie van bestuursni veau". Daarbij moet men reke ning houden met de behoeften van de woonwagenbewoners. De meesten werken op de slo perij en de sloperij is naast het kamp. Anderen handelen weer en hun afnemers wonen meest al in de buurt van het kamp, een verplaatsing van het kamp zou dus vrij moeilijk liggen. Bovendien kan men de bewo ners niet van de buitenwereld afsluiten. „De bewoners weige ren in een soort getto te zit ten". Aldus de heer Van Opij« nen. Het kamp is ook een kleuter school rijk. Kinderen vanaf drie jaar kunnen hier naar toe gaan. Op de basis-school die ook in het kamp gevestigd is zitten in totaal 29 leerlingen. Deze zijn onderverdeeld in twee groepen. Een oudere leef tijdsgroep die negentien leer lingen telt, de leeftijd loopt van ongeveer tien jaar tot veertien jaar. En een jongere leeftijds groep die tien leerlingen heeft. Hier lopen de leeftijden van zes tot negen jaar. De meerderheid van de kinderen houdt op met studeren als zij van de lagere school afkomen. „We oefenen wel druk uit op de ouders om hun kinderen naar een school in de stad te stu ren", zegt de heer Van Opijnen, „maar dit ligt nog erg moei lijk", In de toekomst streeft men er wel naar om de kinde ren op een school in de stad te i De heer M. van Opynen, de kampbeheerder. doen. Dit zou ook helpen de weestanden te overwinnen, die er in de stad nog heersen tegen over woonwagenbewoners. Wanneer de jongens van school komen gaan zij meestal bij hun vader in „de sloop" werken. Soms gaan zij ook in loon dienst. „De sloop" blijft echter de voornaamste broodwinning voor de kampbewoners. De meisjes gaan vaak bij hun moeder in de huishouding wer ken. Er zijn er slechts een paar die in de stad werken. Anderen zijn. in loondienst in het kamp. Ze helpen bijvoorbeeld in het politiegebouwtje of doen andere noodzakelijke dingen in het kamp. Kampbewoners trouwen meestal met kampbewoners. In de meeste gevallen houdt dit in dat zij in hel kamp blijven wo nen. Als er „burgers" (de men sen die in de stad wonen wor den door de kampbewoners on veranderlijk met burger aange duid) zijn die met een woonwa genbewoner trouwen, gaan zij in sommige gevallen ook wel in het kamp wonen. Het omge keerde gebeurt ook. Maar de mensen die in de stad gaan wo nen vormen de kleinst mogge- lijke minderheid. De heer Van Opijnen vond „De struc tuur van de bevolking op zich is al speciaal". In iedere wagen van het kamp is elektriciteit. Waterleiding be vindt zich niet in de wagens. In het kamp zelf is wel een water leiding, er staat echter te wei nig druk op de leiding om wa ter in iedere wagen te hebben. Het water kan men op vier plaatsen in het kamp krijgen. In noodgevallen is het zeer wel mogelijk om aangepaste voor zieningen te treffen. Een invali de die in het kamp woont heeft van de gemeen te een aange paste woonwagen gekregen met waterleiding en al. De sanitaire voorzieningen van het kamp kunnen echter beter. Het kamp telt maar op één plaats een wc en wasgelegen heid. Ih een nieuw kamp zullen deze voorzieningen ongetwijfeld beter georganiseerd zijn! Schiedam De komende vijf da gen hebben verschillende bij eenkomsten in petto voor de Schiedammers. Dinsdag 12 ja nuari van 9 uur 's avonds tot 1.30 houdt de biljartvereniging «.Terminus" weer biljartwed strijden. De wedstrijden heb ben plaats in een café aan het Rubensplein 26b. Woensdag 13 januari houdt de so ciëteit Quousque Tandem aan de Nieuwstraat 12 een contact bijeenkomst. De bijeenkomst begint om 8 uur en duurt tot half één 's nachts. Eveneens op 13 januari houdt ,,RK School- voetbal" een filmvertoning in gebouw Irene. De filmvoorstel ling begint om 2 uur en eindigt om 5 uur. De Sociëteit Quousque Tandem houdt op 14 januari een contact bijeenkomst. Deze begint, even als op de voorafgaande avond om 8 uur en eindigt om half één. De plaats van het gebeu ren is de Nieuwstraat 12. Op vrijdag 15 januari houdt de wijkverenigmg Bijdorp een contactbijeenkomst met een dansje in gebouw De Rank. De avond begint om 8 uur en duurt tot 2 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3