1970: Goed jaar voor de Schiedamse mi ddenstand Minder aanvragen in 1970 dan in 1969 Bezorgdheid en matig optimisme voor 1971 2 kranten voor één prijs Stedelijk vertoont drie films in weekend ai Schooladvies dienst als startpunt voor Rijnmond? H.V. Schildersbedrijf W. VAN PELT Plantsoenendienst niet zelfstandig Controle op uitkeringen Bijstandswet niet scherper Si Onverzekerde bromfiets: f 75,- boete In eerste drie kwartalen A. Sonneveld opvolger dr. Schuring Toeneming van binnen vaart op Schiedam Aad v. d. Hoeven bespeelt HJES-oi'gel 3971 SCHIEDAf ÏSCHECOURt NT pagina's j15 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 9Sste jaargang' no. 24002 t 'y vv ":/l De Schiedamse middenstanders bezien 1971 met bezorgheid, maar ook met een matig optimisme. chiedam Voor de Schiedamse Middenstand is 1970 een goed jaar geweest. Aldus blijkt uit het jaaroverzicht van de Ka mer van. Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas te Vlaardingen, dat uitgebreid op de ontwikkelingen in 1970 in gaat. De in 1969 ontstane teruggang door de traagheid tot ko pen in de eerste maanden varx dat jaar door de invoering van de nieuwe omzetbelasting, is in 1970 volkomen teruggewon nen. chiedam Aan de voorberei dingen voor de Schooladvies dienst wordt hard gewerkt. Dit deelde wethouder van Onder wijs en Culturele Zaken me vrouw G. D. Verwey-de Graait woensdagavond mee aan de ge meenteraad. Ze was van me ning dat een regionale opzet van deze dienst meer zinvol is dan een plaatselijke en dat het gesprek over de Schooladvies dienst met Maassluis en Vlaar dingen, weer is hervat. Ftl het rijk zo'n dienst subsidie- ren, dan is overigens een regio nodig waarin, zo'n 150.000 tot 200.00D mensen wonen, aldus mevrouw Verweij. Tenslotte vond ze dat Schiedam niet ma. wachten op besprekingen ei ders, „De dienst zou hier zelfs als startpunt voor Rijnmond kunnen fungeren. We moeten dus niet wachten op wat er el ders gebeurt". VOOR AL UW SCHILDERWERK ST. LIDUINAPLEIN 8 SCHIEDAM TEL...26.95.45 Schiedarp De Gemeentelijke Plantsoenendienst komt voorlo pig niet op eigen benen te staan. Dit deelde wethouder C. M. Bolmers woensdagavond tijdens de begrotingsvergade- hng van de gemeenteraad mee. De Plantsoenendienst blijft voorlopig een dochter van Ge meentewerken, ook al staat ia het programma van het college voor 19701974 dat de dienst 2elfstandig moet worden. we dat zouden doen, dan «hst ons dat 200,000, wat ge- ^en de financiële positie van de Efcmeente op het ogenblik een onverantwoorde uitgave is". Bij de meeste bedrijven is echter nog niet bekend, aldus het over zicht, of de hogere omzetten ook een betere nettowinst te zien zullen geven. De voortdu rende stijging van kosten en lo nen zal zeker invloed hebben op de nettowinst. Een aantal be drijven in Schiedam is ook in 1970 weer aan de grens van het bestaan' gekomen. Soms werd die grens overschreden, het geen tot gevolg had dat weer enkele kleine middenstanders de bedrijfsuitoefening hebben moeten staken. De winkeliers in het centrum zijn over het algemeen tevreden over 1970. De Hoogstraatwin keliers zagen hun wensen in vervulling gaan door de aanleg van sierbestrating, waardoor een winkelboulevard kon ont staan. Zoals bekend zijn er plannen in ontwikkeling voor een middenstandswarenhuis in de Hoogstraat, hoewel hierbij niet alles van een leien dakje gaat. De Kamer van Koophan del ziet bezwaren wat betreft de ligging, maar tekent toch aan dat men actief en optimis tisch blijft over de realisatie. De plannen voor het winkelcen trum aan de Zwaluwenlaan zul len in 1972 tot uitvoering komen. Veel Schiedamse middenstanders staan, nog sceptisch tegenover de plannen voor de stadssane- ring, ook gezien de bestaande onzekerheid over de uiteindelij ke vorm. Hoewel onder de mid denstanders op het ogenblik1 voor 1971 bezorgdheid en matig optimisme heersen, hoopt men toch op een succesvol 1971. Schiedam Burgemeester en wethouders voelen er weinig voor, een strengere controle uil te oefenen op diegenen, die een uitkering ontvangen via de So ciale Bijstandswet. Wethouder B. E. Collé van Sociale Zaken deelde dit woensdagavond in de gemeenteraad mee. De wethou der was van mening, dat de huidige manier vai. werken bij de Gemeentelij );e Sociale Dienst de waarborg geeft dat fraude tot het minimum wordt beperkt. „Sociale zaken is overigens een teer onderwerp", ^.ond de wet houder. ,,Een vc.cherpte con trole mag geen beletsel vormen voor de mensen die naar de Bijstand toe willen voor een uit kering. De huidige gang van za ken bevredigt ons clan ook wel". De heer G. P. Verhulsdonk, raadslid voor de VVD, had de wethouder gevraagd, of een strengere controle niet moge lijk zou zijn. Naar zijn mening komt ongeveer tien procent van de Bijstandsgenietenden (lan delijk) ten onrechte in aanmer king voor een uitkering. De wethouder bleef echter op zijn standpunt: „De tijd dat we de warme-beddenploeg (een voor oorlogse controle-methode, red.) moesten laten uitrukken is definitief vooroij", besloot hii. Schiedam Wegens het onverze kerd rijden op een bromfiets is de heer H. uit Mctassluis woerv dag veroordeeld tot een boete van 75 of 7 dagen. H. verklaarde voor het kantonge recht te Schiedam, dat de bromfiets nog nieuw was. Wel had het voertuig anderhalf jaar in de schuur gestaan. De Maas- sluissenaar beweerde dat hij de bromfiets juist had schoonge maakt. En hem nu even wilde proberen. De kantonrechter /ei op vaderlij ke toon: „Maar stel nu dat u een aanrijding had gemaakt". Hij vond het niet verstandig om op een onverzekerde bromfiets te rijden. Dc officier van justitie eiste 75 boete of 7 dagen. Daarbij vroeg hij ontrekking van de bromfiets aan het verkeer. H. betoogde nogmaals dat het een geheel nieuwe fiets was. Boven dien wilde hij het voertuig ca deau doen aan een nichtje. De kantonrechter wilde hier wel rekening mee houden en von niste geen onttrekking aan het verkeer van de brommer maar wel de 75 of 7 dagen. 9 G. P. Verhulsdonk; Geen scherpere controle op uitleningen bijstand, ook geen „warme beddenploeg". Schiedam In de eerste drie kwartalen van 1970 zijn in totaal 6482 aanvragen bij de Gemeentelijke Socia le Dienst te Schiedam bin nengekomen voor de Alge mene Bijstandswet; 253 aan vragen zijn afgewezen. Het aantal aanvragen is duide lijk minder dan in de eerste drie kwartalen van 1969, toen kwamen er 8220 bin nen. Ook het totaal aan uitgekeerde bedragen was in 1970 minder dan in 1969, respectievelijk 2.949.797,- en 3.245.767,-. Het aantal malen dat inciden teel bijstand werd verleend was in de eerste drie kwar talen van 1970 556, waar van 256 bejaarden, 30, woon wagenbewoners en 270 ove rigen. Eveneens was het aantal malen in 1969 hoger, namelijk 73J. In 340 gevallen werd de bij stand in 1970 beëindigd om redenen als eigen inkomen, uit arbeid, of ais zelfstan dige; verhoging van het in komen uil AOW AWW en andere sociale wetten. Aan verzorgings- en verpleeg- kosten voor bejaarden is in de drie kwartalen een be drag van 2.640.206,- uitge geven; idem- voor verpleeg den in inrichtingen beneden 65 jaar 251.321.- en voor geesteszieken f 58.761,-. Aan oorlogsslachtoffers die periodiek bijstand omvan gen werd ïn 1970 f 75.733,- uitgekeerd. meer dan na drie kwartalen in 1969 69.749,-). Schiedam Do open gevallen plaat» m de PCG-tractie van de Gemeentel aad, ontstaan door het ont&lug van dr. H A. Schu ring, zal worden ingenomen door cie heer A Sonneveld, eveneens lid van de CHU. De heer Sonneveld. voorgedragen door de voorzitter van het Cen traal Slembureau voor de ver kiezing van de leden van de ge- meenteu»ad, maakte reeds eer der deel uit van de Sehiedatmo gemeentel a ad. Schiedam Het wekelijks film programma dat in het Stedelijk Museum wordt gehouden be staat het aanstaande weekeind uit dne onderdelen. „Neigh bour»" is een film van Norman McLaren (zijn naam klinkt de regelmatige bezoeker zo lang zamerhand wel bekend m de oren) over twee vrienden die ruzie krijgen ovei een bloem. .Kleines emsiges Volks", een film over het leven van mie ren; een film met veel macro opnamen. Bert Haanstra maak te de film Over glas gespro ken" die eveneens in het Stede lijk te zien zal zijn. Men kan het werk van dc glasblazer van nabij volgen en zien hoe uit ruw materiaal de mooiste vormen ontstaan. De films worden gedraaid op vrijdag om half een en half ne gen 's avonds, zaterdag om elC uur en om een uur en zondag om een uur en drie uur. Minder zeeschepen in 1970 Schiedam De binnenvaart in Schiedam in 1970 heeft een ta melijk grote stijging te zien ge geven. Aanzienlijk meer motor en sleepschepen dan in i960 passeerden de Buitens luis (2526 tegen 1.522), terwijl het binnen- vaartverkeer door de haven iets terugliep. In 1970 passeer den 265 schepen de Binnensluis tegen 313 in 1969. De zeevaart heeft over 1970 een zekere daling te zien gegeven. Er kwamen 746 stoom- en mo torschepen aan (796 in '69), waarvan de meesten kwamen dokken en/of repareren of ont gassen en'of schoonmaken. Bo venstaande cijfers staan ver meld in het overzicht \<an dc Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden Maas m Vlaardmgen. Schiedam Zaterdagmiddag 16 januari zal Aad van dei Hoeven een concert geven op het Hess orgel m de aula van het Stede lijk Museum. Het programma dat om drie urn begint bestaat uit de volgende werken; Vier verselten op de Ie toon van A. v cl Kerkhoven, Tiento op de 4e toon van Andrés de Sola. Suite in i> kleine terts van Domcnico Zipoli, Variatie* voor een Ga- gliunda van Samuel Scheidt. „Jesus me me Zuversicht" een ko raai voorspel van Max Reger, Schmueke dich, o liebe Seele, eveneen.» een koraal voorspel van .Joh. Brahms en Adagio en Gavotte uit Concerto nr. 2 in g kleine ten» van Matthew Ca- midge. Profiteer nu van het umeke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pms vin «én tfel Sch.edimsche Courant met nieuws u<r uw stad «n ontjevmr, en het Rotterdamiehl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuw*. Geef ons nu opbracht ook bijl u U darn (raus, zonder «mje verpiithtu»*. de SC RN te bezorgen en ontdekl 2eIf de vele pluspunten Deze bon ar» open eftvtlop, aonder postzegel, sturen naar Rotterdarruch Nieuwsblad, antwoordnummer CJ4, Rotterdam de 3C -J- RM 14 daien (Min nm; woonpl. telefoon f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1