Aantal commissies or >en baar op proef SG- LAAT VERENIGING PROVENIERSHUIS BEHEREN Ratten op de Parallelweg 2 kranten voor een prijs Raad moet keus maken Voorstel h. en n\. over nieuwe iii c Wethouder over sanering binnenstad: „Veranderingen naar de letter" Buitenlandse werknemers mogelijk in commissie M. Eijkenaar voorzitter PCG-fractie REGELS Koninklijke onderscheiding Suggestie uit raad: Zwembad Zuid wordt ondergebracht in stichting SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's Zaterdag 16 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 238091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang no. 24003 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Namens de fractie van D'GS heeft de heer G. Kaptein. gister avond kritische geluiden laten horen over de Schie- damse Gemeenschap - nieuwe stijl. ,,De. opzet van de S.G. is wel veran derd, maar het is geble ven bij een wijziging naar de letter en niet naar de geest" vond de heer Kap- De woordvoerder van D36S meende dat de S.G. „tus sen de burger en niet er naast of erboven, -moet staan. Hij mag geen pa ter familias worden! Een gedaohtenverandering moet dan ook echt plaats vinden". In haar antwoord wees wet houder G. D. Verweij-de Graaff er op, dat zij o^'er veranderingen bij de S.G. nog weinig kan zeggen omdat de nieuwe be stuursraad nog maar juist is benoemd. De heer Kaptein ging op de sugge stie van de wethouder, zijn kritiek in de commis sie door te praten (waar hij zelf ook lid van is) dan ook graag in. Schiedam Zestien commissies zullen bij wijze van proef openbaar worden. Burgemeester en wethouders hebben de raad een. voorstel in deze zin gedaan, hiermee gevolg gevend aan de wensen die hier over bij de raadsleden al enige tijd leefden. Nog in de vorige raad stelde FvdA-fractievoorzitter P. Boschman voor, tot het openbaar maken van commissies over te gaan, maar toen werd besloten het probleem van de openbaarheid in studie te geven aan de commis sie van Algemene en Bestuurlijke Zaken. Het voorstel van B. en YV. steunt op het advies, dat deze commissie inzake de openbaarheid van raadscommissies heeft uitgebracht. Het advies van de commissie van. Algemene en Bestuurlijke Za ken. is er ook de oorzaak van, dat de openbaarheid slechts bij wijze van proef wordt inge voerd. Burgemeester H. Roelf- sema zei gisteravond tijdens de raadsvergadering over de be handeling van de begroting, dat deze „proef" niet al te letterlijk moet worden opgevat. Men wü de gang van. zaken, bij het openbaar maken van de zestien commissies eerst eens bekijken. B. en W. stellen de raad dan ook voor, het Regie ment van Orde aan de gewijzig de omstandigheden, aan te pas sen. Artikel 39 van dit regle ment zal nu inhouden dat de ee- daehtenwisseling in de commis sies vertrouwelijk is, voor zo ver foii verordening of bij afzon derlijk besluit niet anders is be paald. Schiedam De opneming van buitenlandse arbeiders in de commissie Buitenlandse werk nemers zal worden bestudeerd. Wethouder B. E. Collé zegde dit gisteravond toe, nadat hij hier toe suggesties uit -de raad had ontvangen. Hij bleek wel van mening, dat het grote aantal nationaliteiten een opname wel kan bemoeilijken. De wethouder bleef overigens een. antwoord schuldig op een. vraag van de heer Verhuls donk over het hanteren van een water dichte controle op de pensions waarin de buitenlandse werkne mers veelal wonen. „Het mag niet zo zijn dat deze mensen als kistkalveren zijn gehuisvest", vond het raadslid. Schiedam Dr. H. A. Schuring, tot voor kort fractievoorzitter van de PCG in de gemeente raad, zal in deze functie wor den opgevolgd door oud-wet houder van Sociale Zaken M, Eijkenaar, thans fractielid van dé PCG. Zoals bekend wordt de heer Schuring opgevolgd door de heer A. Sonneveld, die in de raadsvergadering van maan dag 25 januari als raadslid zal worden, beëdigd. Drank- en Horeca verordening, de Onderwijscommissie, de commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding, de com missie voor de Volksgezond heid, de Adviesraad voor de tailhandel en consumentenbe langen, de Gemeentelijke Jeugdcommissie, de commissie Maatschappelijk Werk, de com missie Buitenlandse Arbeiders, dc Sportraad, de Verkeerscom missie, de Adviescommissie voor de Volkstuinen en tenslot te de commissie voor het Stede lijk Museum, De volgende commissies worden aangewezen voor het vergade ren in het openbaar: de com missie vaststelling vraagpunten begroting, de Beroepscommis sies Bouwverordening. Motor- brands tofpompen verorde ning, Verzorgingstehuizen en De openbaarheid van. commissies wordt overigens wel strikt aan regels gebonden. De voorzitter van de commissie bepaalt, wel ke punten in commissies met gesloten deuren worden behan deld, al kan de commissie hier in met meerderheid van stem men verandering in brengen. De pers krijgt de stukken van de commissies toegezonden, ter wijl de aankondiging van de vergadering wordt aangekon digd op het mededelingenbord van het stadhuis. In de raads vergadering van gisteravond ontving D'66-woord voerder G. Kaptein het voorstel weinig •gunstig, ook al omdat verschil lende „gemengde commissies", bestaande uit raadsleden en niet-raadsleden, niet op het lijstje van de zestien voorko men. De raad neemt het voorstel van B. en W. m de vergadering van 25 januari in behandeling. mm Schiedam/Dordrecht Aan de heer Willem Johannes Ebert is op vrijdag de eremedaille in. zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend. De heer Ebert, geboren op 11 mei 1902 te Dordrecht en daar wonend aan de Erasmuslaan 85 heeft de onderscheiding ge kregen vanwege zijn vijftigjarig jubileum bij de Glasindustrie Pieterman NV in Schiedam. De jubilaris is op 15 januari 1921 bij Pieterman NV in dienst getreden. Dit was slechts drie dagen na de oprichting van het bedrijf. Burgemeester Roelfse- ma van Schiedam, reikte de onderscheiding uit in de kantine van Pieterman. In zijn huldi gingstoespraak tipte ae heer Roelfsema aan dat het langzamerhand een zeld zaamheid geworden is zo lang m een bedrijf te werken. De burgemeester wilde betreffende het jubileum een vergelijking trekken met Artis. Hij zei tegen ue heer Ebert „In een dieren tuin zou alles naar u toe lopen". Hpt glas is wonderlijk materiaal. De uitvinding van glas was een revolutionair feit. ^corts sprak de burgemeester zijn waardering uit voor het werk van de jubilaris. De bur gemeester deed uit naam van de samenleving. „Voor de economie van ons land zijn mensen als u gewoon nodig". Schiedam Het is niet onmoge lijk, dat een vereniging in de toekomst het Proveniershuis gaat beheren. Wethouder G. D. Verweij-de Graaff deed deze toezegging vrijdagavond tij dens het debat over de begro ting. Zij wil de suggestie, die Uit de raad voortkwam, graag voorleggen aan de commissie, die zich met de bestemming van het Proveniershuis bezig houdt. Mevrouw M. A. C, Ta verne-van Campen vroeg de wethouder om een nota over de exploitatie van het Proveniers huis. had met de verdere bestem ming weinig moeite. De heer G. Kaptein, die bovenge noemde suggestie een vereni ging voor het beheer op te rich ten deed, en stelde tevens de vraag, of ook sportverenigingen toezegging hebben gekregen, om een pandje te betrekken. Wethouder Verweij antwoordde, dat vier sportverenigingen een pandje m het Proveniershuis hebben betrokken. Met de sug gestie van de heer Poot was ze minder gelukkig: ze meende dat er nog maar onvoldoende ruimte was om iedere fractie een eigen pand te geven. Terrein achter de huizen; verzamelplaats van ratten. Schiedam Ook al is door b en w een toezegging gedaan, dat de woningen aan de Paral lelweg binnen een periode van anderhalf tot twee jaar zuilen worden ontruimd, de bewoners hebben voorlopig voortdurend te kampen met allerlei ongemakken. Eén van de bewoners van de Parallelweg lijkt er een complete „boerderij" op na te hou den, hetgeen voor zijn mede-bewoners hinder veroorzaakt. Toen enkele bewoners allerlei ongedierte zoals ratten bemerkten dienden ze een klacht bij enkele gemeentelijke diensten en bij de politie in. Drie bewoners meldden zich vrijdagmiddag op onze redactie met een doos vol dode beesten en gaven op deze wijze uiting aan hun ongenoegen over de toestanden die aan de Parallelweg heersen. Wethouder B. E. Collé van Sociale Zaken cn Volksgezondheid heeft zich op de hoogte laten brengen van het probleem. Hij verklaarde ons desgevraagd dat voor wat de „boerderij" betreft een bevredigende oplossing in de maak is, die op korte termijn zal worden uitgevoerd. Drie bewoners van de Parallelweg met enkele dode ratten. Verschillende raadsleden be steedden gisteravond in hun be schouwingen in. tweede instan tie aandacht aan 't Proveniers huis. De heer P. Poot deed de suggestie, enkele van de pand jes aan de fraoties uit de ge meenteraad beschikbaar te stellen voor hun vergaderingen. De heer "Verhulsdonk (VVD) constateerde, dat rond het Pro veniershuis „de boel wel eens uit de hand is gelopen", maar Profiteer nü van het unieke aanbod 2 krant»» t» ontvangen voor de priji van één: del Schiedamtche Courant mee nieuws ure uw icarf «n cmjevinf. «en het Rotterdamscb8 Nieu wsbfad m«s hes Iwute binnen-en buitenlands» nieuws. Geef ons nu opd richt ook bij 1 14 dagen gratis, zonder enige «rpUehclng, de $C -f- RN te bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten. Deze bon In Open «nvetep, zonder postMgel, Roiterdarmch Nieuwsblad, antwoord nummer 634, Rotterdam de SC 4- RN 14 dagen gratia urj stuur tn.l.v.2 raam waonpï. telefoon Schiedam In de raadsvergade ring van vrijdagavond de derde vergadering over de be grotingsbehandeling heeft wethouder van Openbare Wer ken en Stadsontwikkeling C. .1. M. BoJmers een dringend be roep op de raadsleden gedaan, in april of mei een keuze te ma ken voor één van de ter tafel liggende plannen voor de recon structie en sanering van de bin nenstad. „Het is wat de sane ring betreft al vijf voor of vijf over twaalf" riep de wethouder uit, die er de raadsleden na drukkelijk op wees, dat het de hoogste t(jd Is om met de sa nering en reconstructie van de binnenstad te beginnen. „Kiezen moeten we m ieder ge val. Het is beter dat we voor een plan kiezen met fouten dan helemaal niet. Trouwens, we moeten niet voor een star plan kiezen. Het kan ook een combi natie van darmen ziin. Wa moerter* er rekening mee hou den, dat het gekozen plan voortdurend aan de zich wijzi gende omstandiaheden zal moA- ten worden, aangepast." De heer Bolmers sorak een dui* dclijke voorkeur uit voor vesti ging van warenhuizen in de bin nenstad, „Die vormen de motor van de herstelde binnenstad. Ze trekken nieuwe middenstanders aan, Waar zij zijn, komt het pu bliek. We moeten aan de vesti ging van warenhuizen dan ook de grootste prioriteit toekennen en hen in ieder geval inpassen in het eerste deel van de plan nen voor de sanering en recon structie van de binnenstad". YYethouder Bolmers was verdol' van mening dat de aanleg van de SingelbouJevard, waarover in dc plannen van Fleddeius cn Van Gent wordt gesproken. In elk stedebouwkundig plan kan worden opgenomen. „Tocb moeten we hiermee nog even voorzichtig zijn. We moeten re* kening houden met de boule vard. maar de aandacht voorlo pig even concentreren op de wezenlijke binnenstad", zei hij. De wethouder besteedde tenslotte nog aandacht aan het aanleg gen. van verkeersvrije straten in de te bouwen nieuwe wijken, „We zullen nagaan wat daar van de mogelijkheden 2ijn en ik ben van mening, dat we in Woudhoek-Zuid straks best een paar van deze straten zouden kunnen aanleggen, ai moeten we de moeilijkheden van het vervoer wel in de gaten hou den, Denk daarbij maar eens aan de leveranciers, die de wo ningen toch moeften kunnen be reiken en aan de loopafstanden voor de bewoners". O Schiedam Het te bouwen Zwembad-Zuid zal worden on dergebracht bij de Stichting Openluchtbaden. De naam van deze stichting zal dan wel moe ten worden gewijzigd, omdat het Zwembad Zuid geen open- iuchtbad wordt. AId.U3 wethou der mevrouw G. D, Verweij-de Graaff gisteravond tijdens de behandeling van de gemeente begroting 1971. CPN-woordvoerder T, op 't Ende had er reeds eerder zijn voldoe ning over uitgesproken, ,dat een. voorstel tot de bouw van het bad binnenkort kan worden tegemoetgezien. De heer Op 't Ende toonde zich verder ver heugd, dat de welzijnsnota bin nenkort In de diverse commis sies zal worden besproken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1