Materiaal gymnastiek lokalen vernieuwen of aanvn en Hulpmiddelen voor Don Bosco-school 2 kranten voor één prijs De raad vanavond Voorstel h. en w. tot onbywoon- baar- ver klaring Voorstel b. en w.: Boots en Bleeker in Stedelijk tot 22 februari Bromfietsen botsen GESCHATTE KOSTEN CASMIR-SCHOOL 3 Tegen stilstaande auto gereden Brandje door over-verh itting Geen voorrang Schade door storm Inbraak in kerk Geen voorrang: één gewonde SCHIEDAMSCHE COURANT ■4 .pagina's .Maandag 25 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98stc jaargang no. 24010 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een deel van het groot materiaal in een drietal gymnastieklokalen van Schiedamse scholen is toe aan ver- uieinving door veroudering of slijtage, respectievelijk aan enige aanvulling van de reeds aanwezige toestellen. B. en w. hebben daarom een voorstel aan de gemeenteraad om de no dige voorzieningen ter waarde van 22.850 te treffen. Het betreft hier de scholen aan de Anthonie Muijsstraat, aan het Edisonplein en aan het Frans Halsplein. Voor wat de eerste school "betreft (aan de Anthonie Muijsstraat) zouden de vaste klimpalen in het gymnastieklokaal verwij derd moeten worden, alsmede de rekstokinstallatie en de vas te wandrekken. Aangeschaft zouden moeten worden drie drievaks draaibare wandrek ken met toebehoren, twee rek stokken, drie Zweedste banken, twee stel Irapezoïden, een hangladder en een steuniadder en een volleynet. Voor het gym nastieklokaal van de school aan het Edisonplein zouden moeten worden aangeschaft twee vier- vaks beweegbare klimramen, een Zweedse bank, twee brug gen met toebehoren. De vaste Wandrekken zouden moeten worden verwijderd. De vaste wandrekken en de rek stokinstallatie in het lokaal van de school aan het Frans Hals plein zijn verouderd en zouden eveneens dienen te worden ver wijderd. Aanschaf van drift drievaks draaibare wandrek ken met toebehoren is gewenst. Bovendien, is het nodig dat in deze zaül de vloerbedekking wordt vernieuwd het betreft een oppervlakte van vijftig vierkante meter omdat deze door het (ondeskundig) ver plaatsen van toestellen, ernstig is beschadigd. B. en w. schatten dat de kosten van de veranderingen per zaal op respectievelijk f 8.000, 7.550 en 7.300 zullen komen. Het totaal voor het extra kre diet dat men hiervoor zou wil len uittrekken komst dus od ƒ22.850. De twee bruggen die voor hel les lokaal aan het Edisonplein no dig zijn, zijn bestemd voor ver enigingen die van deze gymzaal gebruik maken en niet voor de leerlingen van het gewoon la ger onderwijs. De kosten van deze toestellen zouden derhalve ten laste van de gemeentebe groting dienen te worden ge bracht (ƒ3.115). Een dergelijk voorstel maar hier betreft het dan niet de voorzieningen, in de gymnastiek lokalen ten behoeve van de dependance van de openbare b.l.o.-school Prof. Casimir aan het Oude Kerkhof 10, willen b. en w. vanavond voorddragen, B. en w„ hebben voor de bouw van een nieuwe dependance een urgentie-verklaring aange vraagd, omdat de oude depen dance in de toekomst niet meer zal voldoen aan redelijke eisen die te stellen zijn aan een ge bouw voor het geven van bui- t engewoon onderwijs. Aange zien deze urgentieverklaring nog wel enige tijd op zich zal laten wachten willen b. en w. voor de goede gang van het on derwijs de gemeenteraad voor stellen om alvast enkele voor zieningen aan het nu in gebruik zijnde gebouw te treffen tot een waarde van 21.200. Het be treft de volgende voorzienin gen: het maken van nieuwe plafonds in twee speellokalen, het schilderen van drie lokalen en een gedeelte van de boven gang (beide posten, te« weten 6920, zouden ten laste van de gewone dienst komen), het leg gen van een linoleum vloerbe dekking in twee speellokalen op de begane grond, een lokaa. en de gang, het in twee lokalen le veren, plaatsen en aansluiten van gaskachels, het plaatsen van een voetenwasbak in de ducheruimte en een wastrog op de verdieping, het aanbrengen van t.l.-verlichting in vijf loka len en de gangen, het plaatsen van een zandbak op de speel plaats. De kosten (behalve de eerste twee posten) van 13.280 zouden ten laste van de kapi- taaïdienst worden gebracht. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvanjen Schiedamtchc Courant met Nieuvoblad met het laatste bin ncn-en buitenlandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook brj 14 dagen jratii, aondef enige verplichting, de SC -+ RN te bezorgen en ontdek nlf de vele pluspunten. de pnji van één: de om je vin j, en het Ratterdamsch Qeze bon In epen envetop, zonder pojtzejci, sturen naar Rotterdzmsch Nieuwsblad, antwoordnummer834, Rotterdam de SC -J- RN 14 dajen jratia i»*r: fy ,V '.*y Schiedam Zaterdagmïd- dag om half vier zijn in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat twee ten toonstellingen officieel geopend. Beide kan men gaan zien tot 22 februari. Van Sies Bleeker zijn schilderijen, grafieken en tekeningen tentoonge steld, van de in 1969 over leden kunstenaar Jacob Boots is een overzichts tentoonstelling te zien van werken uit zijn oeu vre- Tijdens de opening in het Stedelijk Museum werd een film vertoond, geti teld Portret van Jacob BOOtfi.. Schiedam De Sint Willibrordus stichting heeft in een brief aan b, en w. medewerking verzocht voor de aanschaf van twee groepsta- feis, een vloeistof duplicator, een magnetisch verkeersbord, een naaimachine cn pen pick-up voor de leerlingen van de School voor woonwagenkampkinderen Don Boseo aan de Sehiekade 56, die on der genoemde stichting ressorteert. Schiedam Vrijdagavond zijn bij een inhaalmanoeuvre op het fietspad aan de Xieuwe Dam- laan de 30-jarige bankwerker E. .7. B, uit Schiedam en de 18-ja- rige inpakster mej. E. W. S. eveneens uit Schiedam, met hun bromfietsen in botsing ge komen er. gevallen. Mej. S. had klachten over haar been, maar kon ter plaatse door de GG en GD worden behandeld en haar weg vervolgen. De kosten van de aanschaf van deze hulpmiddelen zijn ge raamd op 1.368, In verband met de vernieuwing van hel on derwijs zijn de groepstafels be paald nodig, terwijl de overige hulpmiddelen deze school steeds hebben ontbroken. B, en w, menen dat bij inwilliging van het verzoek (eerder is nog geen medewerking verleend voor de aanschaf van de hulp middelen) de normale eisen van het geven van buitenge woon onderwijs niet zullen wor den overschreden en stellen daarom de gemeenteraad voor de medewerking te verlenen, Schiedam De gemeenteraad komt vanavond om acht uur bijeen in de raadszaal van het stadhuis. Op de agenda staan onder andere de punten over de openbaarheid van raadscom missies, het verlenen van een krediet van ruim vier miljoen voor de brandweerkazerne, het verlenen van een subsidie aan de Vredeswerkgroep Schiedam en ook het voorstel tot herope ning van het badhuis De Een dracht, Met name het voorstel inzake de openbaarheid van raadscommissies zal aanleiding geven tot veel discussie. De overige agendapunten betreffen voor het grootste gedeelte rou tinekredieten, onder meer voor het onderwite. Schiedam Zaterdagmiddag is op de Xieuwe Damlaan de stil staande auto van. de 25-jarige mevrouw C. A. H.-R. van ach teren aangereden door de wa gen van de 18-jarige .stelling- maker C. J. uit Schiedam. Zijn passagier, de 22-jarige C. v. W. uit Rotterdam, is vermoedelijk met een lichte hersenschudding m het Dijkzigtziekenhuis be handeld. Mevrouw H. liep ver moedelijk enkele gekneusde nbhen op. Schiedam De woning Roosbeek 2 zou onbewoonbaarveHdaard dienen te worden, menen b. en w. omdat het huis niet meer door verbeteringen bewoonbaar gemaakt zou kunnen worden. De Hoofdingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland en de Commissie voor de Gemeentelijke Woning- dienst hebben zich met het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van b. en w. kunnen verenigen. De gebreken aan. de betreffende woning zijn ér veie: te weinig licht, luchtverversing en hoogte tussen de verdiepingen, ernsti ge mate van vochtigheid door •doorslaande gevels en daklek- kages, het vloeroppervlak van het h o ofdwo onve rtrek is te klein, verkeerde ligging van het privaat (de toegang bevindt zich in de keuken), het inte rieur is vervallen, de buitenmu ren zijn. bouwvallig en de hou ten bmnenafscheddmgen zijn brandgevaarlijk. Schiedam Bij de familie B. aan de Alexander Xumanstraat is zondagavond een brandje ontstaan doordat de potkachel, die twee jaar niet was gebruikt, oververhit was geraakt. De brandweer heeft de familie B. een stookverbod opgelegd. Schiedam De 16-jarige maga zijnbediende R. V. Uit Vlaardin- gen heefc \Tijdagavond op de Mgr. Xolenslaan-Loeffstraat met zijn bromfiets geen voor rang verleend aan de 31-jarige R. ,G. D. R. C. uit Den Haag, die met zijn auto het kruispunt naderde. De Vlaardinger liep hierbij een linkerbovenbeen fractuur op en werd in het Ho- Jyziekenhuis in Vlaardingen op genomen. Eveneens doordat geen voorrang werd verleend, is zaterdag avond op het Van 't Hoffplein een botsing ontstaan tussen de auto van de 55-jarige conciërge •J. X en de bromfiets van de 19- jarige bakkersgezel P, t». uit Rotterdam, die de automobilist geen voorrang verleende. De bakkersgezel liep een hersen schudding en schaafwonden op en is in de Dr. Xoletstichting behandeld. Schiedam Storm en wind heb ben zaterdag nogal tvat ravage aangericht. In een woning aan de De Meesterstraat werden in het trappenhuis diverse werk zaamheden uitgevoerd. Door dat er een ruit ontbrak, had de wind er vrij spel, waardoor de stuclaag van het plafond los raakte en naar beneden dreigde te vallen. Een oude bouwkeet aan het Cho- pinplein stortte in onder het ge weld van de storm. Enkele zin ken golfplaten werden door de wind meegenomen en kwamen op vijf auto's terecht, die daar door schade opliepen. Voorts moest de brandweer wor den ingeschakeld om enkele tv-antennes die waren losge raakt onschadelijk te maken. Schiedam Zondag is ingebro ken in de apostolische kerk aan de Stadhouderslaan. Flessen en boeken lagen over de grond verspreid, de geluidsinstallatie van de kansel was afgebroken en verdwenen. Vlaardingen De 26-jarige M. A. v. d, M. liet vrijdagavond met zijn personenauto de door gang niet vrij voor een tege moetkomende auto, bestuurd door de 21-jarige G. J. v. L. Van der M. wilde van tie West- Jandseweg de Delftseveerweg inslaan. Bij de botsing die volgde, werd zijn echtgenote gewond. Zij werd naar de Dr. Xoletstichting gebracht. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1