Leen Verhoeven prolongeert biljarttitel tweede klas libre SPSV MAAKT HET ALCAZAR MOEILIJK DKC neemt ruim afstand van Wilskrach t Olymp m VDL oefent tegen amateurs Hennes Jubileum programma Volley dames volledig van slag af [sport] ia Volleybal O ZENUWEN Biljarlkanipioenschap MAANDAG 25 JANUARI 1971 de valreep zijn titel kon prolongeren Leen Verhoeven die op Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Zon der te spelen zijn de dames van Sunlight in de derde klasse een stapje dichter bij de kampioenstitel gekomen. Tegenstander MVC 3 uit Maassluis stond op het vast gestelde tijdstip met slechts vijf dames aangetreden. Re glementair krijgen de MVC reserves nu twee punten in mindering waardoor Sun light met een punt voor sprong de kopgroep van de derde klasse aanvoert. De heren van Sunlight troffen het niet dat juist in de derby tegen Shell slechts twee spelers van He basisopstelling beschikbaar waren. De invallers deden wat ze konden, maar het verhinde ren van een regelmatige Shell zege was een te grote opgave. Shell maakte minder fouten en won de eerste set dan ook ver diend met 715. Ook de tweede set had Shell het beste van het spel maar kon pas bij de stand 77 definitief afstand nemen Via 10—7 werd het een ruime 157 overwinning. De laatste set bleek Sunlight volledig van slag. Shell voelde dit en bouwde aan een regelmatige voor sprong. Wat Sunlight ook pro beerde, het scoren van een. te- genpunt bleek een te moeilijke opgave waardoor met 150 de eindzege naar Shell ging. Geen moment zal Alcazar gedacht hebben dat het tegen het Schie- damse SPSV nog zo in moeilijk heden gebracht zou worden. De politiemannen wisten dat ze te gen deze koploper van de twee de klasse bij voorbaat als kans loos geboekt zouden staan. Juist deze wetenschap deed hen vooral in de eerste set met verrassend sterk spet tegen stander Alcazar overrompelen. Pas bij 86 konden de Rotter dammers voldoende afstand ne men om de eerste zege veilig te stellen. SPSV deed het in de tweede set 2onodig nog beter dan in de voorgaande. Met har de aanvallen en bekeken plaatsbaren werd de koploper teruggedrongen en zelfs op een 5IQ achterstand gespeeld. Hooghartig Alcazar dacht wel even de bakens te kunnen ver zetten toen het terug kwam tot 1010 maar had daarbij builen de vechtlust van de Schiedam mers gerekend. Met soms zeer goed snel behaalde SPSV een even verrassende als verdiende 1510 setzege. De derde set was een volledige Alcazar aan gelegenheid, SPSV wisselde en kele van zijn basisspelers waardoor al snel een grote achterstand werd opgelopen. De afstraffing van Alcazar loog er niet om 151. De vierde en laatste set waren beide teams volkomen, aan elkaar gewaagd. Dan weer was het Alcazar dat een kleine voorsprong nam, dan weer SPSV. De strijd kreeg een extra spannend slot toen beide teams bij de stand 1010 weer gelijk kwamen. Al cazar, toch wel iets sterker, nam een beslissende 1310 voorprong en won tenslotte met 1511 van het dappere SPSV dat moe gestreden ea te genstander feliciteei-de met de overwinning. Pech blijft het Schledamse VG achtervolgen In de strijd tegen de dreigende degradatie. Ook tegen het beslist niet Impone rende Set Up moest de UVG formatie met drie invallers aantreden. De eerste set lukte het nog wel door met 1614 te winnen, maar daarna wandelde de ploeg uit Berkel naar een regel matige overwinning. Met een 615 zege maakte Set Up dui delijk dat het geen genoegen zou nemen met een nederlaag. Deze instelling bezorgde Set Up ook in de derde set met 315 de zege, terwijl UVG geen vuist meer kon maken om in de laat ste set nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Set Up was op permachtig en stoomde regel recht door naar een 715 zege. Vlaardingen/Schiedam Evenals vorig jaar is Vlaardingse Leen Verhoeven erin geslaagd om de titel van de tweede klas libre van het biljartdistrict Schiedam op zijn naam te bren gen. Concurrent M. Poot van bv Molenwiek kwam na veel spanning uiteindelijk maar drie caramboles te kort om de VJaardinger» die vorig jaar bij de gewestelijke kampioen schappen in „De Griffioen" struikelde, schaakmat te zetten. De wedstrijden zijn enkele weken lang in cafc Van der Valk in Vlaardingen gehouden, waar Flardinga, de club van Leen Verhoeven, zijn domicilie heeft. Naast M. Poot was ook L. Coenradie van DVO '65 aanvankelijk een grote kanshebber, maar onverwachte verliezen maakten hem kansloos waardoor hij voortijdig werd uitgeschakeld. Van onze scortredactie Maassluis Het eerste elftal van VDL, heeft zondagmorgen een nuttige oefenwedstrijd tegen het derde elftal van Hermes ,DVS in Schiedam gespeeld. Op één van de bij veld en van sport park Har ga behaalde de Maas* sluise club een verdiende 31 overwinning. Niet zozeer heeft de omzetting van eDkele spe lers een positieve uitslag ge had, doch er werden nu te#imin. ste doelpunten gemaakt. Die bleven in dc competitie als. maar uit. VDL moest in de beginopstelin^ v. Ruiven missen. Deze speler had zich bij het intrappen ge blesseerd, Van der Kraan nam zijn plaats in. Na twintig minuten wist v.d. Hoek de score te openen: 0—1, Deze stand bleef tot aan de rust ongewijzigd. Tien minuten na de rust wist Van Ast de stand op 02 te brengen. VDL had 't ritme te pakken en nog geen vijf minuten later werd de sco re door dezelfde speler op O3 bepaald. Daarna vond VDL het blijkbaar genoeg en zakte het peil terug. Uiteindelijk wist Hermes de eer te redden en kwam terug tot 13. Op de voorlaatste avond zorgde H. Struik van biljartvereniging. Flardinga voor een grote ver rassing door M. Poot het eerste verlies toe te brengen en daar door de spanning weer geheel terug te brengen. Poot miste door deze nederlaag wel de titel en moest nu in een spannende partij tegen potentiële kansheb ber Leen Verhoeven er alles uit halen om de titel te veroveren. Op de laatste avond won aller eerst H. Boot van J. Bredius in 45 beurten. Coenradie ver sloeg Van Dorp in 38 beurten en Van der Kooy won van H. Boot in 44 beurten. Deze partijen wa ren evenwel van geen enkel be lang meer voor de titel omdat er aan 't begin van de laatste GOUDA De lustrum-commis. sic van het deze zomer 85 jaar bestaande Oij-mpla heeft een voorlopig jubileum-programma opgesteld- Het programma wordt in vrij korte tijd afge werkt, vanwege de zomerstop voor het veldengebmik op 7 juni, Genoteerd staan 15 of 29 mei: volleybal-tweekamp Olympïa Oiympia Soest in de sporthal, speurtocht voor de jeugd van 12-16 jaar gevolgd door een bin go-dansant in de bar, 20 mei (Hemelvaartsdag): veteranen- toernooi, 22 mei: pupilien-voet- baitoernooi, grote feestavond in Kunstmin, 31 mei (tweede pink sterdag): lustrum-toei*nooi B- junioren, oudejaarsavond voor seniorleden en A-junioren in de bar, 5 juni: onderlinge sportdag voor alle voetballers, volleybal lers en cricketers, 6 juni: ere- wedstrijd Olympia, 12 juni: au- topuzzelrit, na afloop gezellig samenzijn in de bar. avond maar twee kanshebbers waren: M. Poot en Leen Ver hoeven. Een goed begin In de „ouvertu re" leverde na 12 beurten nog steeds 'n bijna gelijk aantal ca ramboles op: 57 voor Poot en 55 voor Leen Verhoeven. In het verdere verloop van de partij bleek at gauw dat Poot zijn ze nuwen het best in bedwang kon houden, maar bij de veertiende beurt ging de strijd zich even wel fel ontwikkelen. Gesterkt door vier poedels van Leen Verhoeven kreeg Poot de kans om een voorsprong te nemen, zodat na 30 beurten de stand 137—107 was in het voordeel van M. Poot. Evenwel vond Leen Verhoeven in een ademlo ze slotfase zijn ritme terug en kondigde in de 31 en 32ste beurt zijn series aan met 12 en 22 ca ramboles. Poot raakte door deze knappe series van de kook en Leen Verhoeven zag toen op dc valreep kans zijn titel te prolongeren. Bij remise was Poot de nieuwe kampioen ge weest. De eindstand kwam cr daardoor als volgt uit te zien: L. Verhoeven (Flardinga) E L. Coenradie (DVO *65) S M. Poot (Molenw.) H. Boot (Molenw.) J. Bredius ('t Oosten) A. vd Kooy (De Kroon) H. Struik (Flardinga) CC J Pronk (DKC) KWv Doro (De Kroon) J. d. Koning (De Sluis) 14 1227 294 35 4.17 13 1294 343 35 3.77 9 13 1273 342 37 3.72 3 10 1237 317 35 3,90 9 10 1244 323 28 3.85 9 10 1135 367 17 3.09 9 8 1114 301 47 3.70 9 4 1082 347 30 3.11 9 4 1032 345 22 2.99 9 4 1087 367 23 2.96 Door dit resultaat zal Leen Ver hoeven worden afgevaardigd naar de gewestelijke biljart kampioenschappen tweede klas libre die dit jaar door district Bollestreek zullen worden geor ganiseerd. Van onze sportredactie Schiedam /Vlaardingen Hoe anders lijkt de slotfase van de competitie in de overgangs klasse 8 zich te gaan ontwikke len. Volley '68 week in week uit ongeslagen aan kop van de ranglijst, verspeelde in twee achtereenvolgende wedstrijden de comfortabele voorsprong van vier punten. In een uiterst spannende en nerveuze wed strijd veroverden de Vlaar- dïngsen vorige week tegen con current A31VJ opnieuw de eer ste plaats. Dat dc Yolleydamcs nog: steeds niet in hun gewone doen kunnen komen bewees de strijd tegen het lastige Achilles uit Delft. De Delftse dames trokken zich niets aan van de reputatie van de Vlaardingsen cn behaalden in een spannende slotfase een 2—3 overwinning. Volley leek in de eerste set met allure de Delftse dames naar een regelrechte nederlaag te spelen. Met veel pijn en moeite hadden de Vlaardingsen de eer ste ontmoeting in Delft tot een goed einde kunnen brengen waardoor het wist dat juist deze tegenstander er alles aan gelegen zou zijn een goed resul taat te bereiken. Een 64 voor sprong moest toch weer worden prijsgegeven waardoor het Vlaardingse spel steeds onze kerder en angstiger werd. Achilles voelde dat het tegen dit Volley beslist niet kansloos was. Met harde aanvallen werd het onzekere Volleyspel door een 12—15 zege afgestraft. Ook de tweede set bleef Volley be- 9 Spanning aan het net neden het normale niveau ope reren maar had nu het geluk dat ook Achilles naar een lagere versnelling moest terugschake len. Vrij eenvoudig bracht Vol ley de stand toch weer op gelij ke voet 11. De derde set ver raste Volley de Delftse dames door een snelle 70 voorsprong te forceren. Achilles, niets te verliezen probeerde met alle ten dienste staande middelen 't Volley overwicht te breken. Toen dit leek te lukken kroop Achilles weer in. de verdediging waardoor het iedere kans op de eindzege ging verspelen. Achil les bepaalde tenslotte de eind stand op 10—15. Ook de laatste set bleef, ondanks de 1510 Volley zege in de der de set, de koploper angstig en Achilles wist dat dit Volley zonder overtuiging spelend, kwestbaar was en probeerde mot fris spel een voorsprong te forceren. Volley kon dit nog verhinderen maar zag zelf ook geen kans voldoende afstand te nemen van de Delftse dames. De kleine V ol le y voor spron g werd in de slotfase nog ver speeld en via 1313 greep Achilles met 23 de volle winst. Voordat de teams van DKC en Wilskracht hun de gens gingen kruisen. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Onder redelijke belangstelling in cafe ,,De Kroon" aan de Vlaardingse Hoogstraat Is het bib jartkampioenschap van Vlaardingen. Maassluis en Schiedam van start gegaan. Aan dit toernooi, dat voor de tweede maal m successie wordt gehouden, hebben maar liefst twaalf ver enigingen zich opgegeven. De „ouverture" werd uitgemaakt door Wilskracht uit Vlaardingen en het Schiedamve DKC De stryd eindigde met een 7I zege voor DKC. De Schledamse formatie, die uit de heren J. Beljaart, J. van Beek. G. Arends en J. van der Ven bestond, maak te een veel betere indruk dan Wilskracht met dc spe lers W. J, Rienks. J. van Darssen, P. Mondt en J Don. Alleen de partij tussen J. van Beek en P. Mondt was van gelijk karakter, hoewel »T. van Beek uiteindelijk met da Winst ging strijken. In de openings part ij moest Arends 22 en Rienks 80 ca ramboles maken. Winnaar Arends had er 39 beurten voor nodig, daarmee Rienks achterlatend die toen nog op 61 beurten stond. In de twee de partij won Beljaart in 35 beurten voor 25 caramboles, terwijl Van Dorssen, die er 82 moest maken, op 67 ca ramboles bleef staan. Van Beek moest er GO maken en Mondt 100. In 39 beurten had Schiedammer Van Beek zijn maximum bereikt. ter- wijt Mondt toen slechts zes caramboles van de löD was verwijderd. De enige partij die tot remise kwam was tussen Van der Ven die 90 caramboles moest maken en Don met 110, Beiden eindig den bij 47 beurten. Wed strijdleider was P. van dei- Have. Komende donderdag staat het tweede duel, dat tussen Flardinga en De Kroon, op het programma. Vanaf 20 uur in café Dc Kroon aan de Hoogstraat. Met biljarttoer- nooi werd geopend door de heer A, van der Kooij, voor zitter van bv „De Kroon". De inzet van het kampioen schap is een beker die op 't ogenblik in bezit is van DVO '65, een PTT-vercniging. Deelnemende verenigingen zijn.- Wilskracht, DKC. Flar dinga, Dc Kroon, Bellevue. De Waal, DVO '65, Sunlight, 't Oosten, OBK en DGL,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3