raad houdt voorstel aan Badhuis Eendracht blijft voorlopig op slot SPORTFONDSENBAD ALS BADGELEGENHEID BOUW KAZERNE VAN DE BRANDWEER KAN BEGINNEN 2 kranten mor één prils I Bijdorp-beivoners stellen eisen aan wethouders w%m de tijd' a „Badhuis in 1971 uit ïS/M-; Met sexbladen de cel iii M.V. Schildersbedrijf W. VAN PELT Bezwaarschrift wordt mogelijk ingetrokken SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 26 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 260830 4 pagina's 98ste jaargang no. 24011 SCHIEDAM EN KETHEL ren. ïgen was trijd 7irh k en dat ►vas. fker atig oor- toen en :eds ress type Ie:o bal- nan )ch- Suggestie raadslid Verlinde: i" ehiedam Badhuis De Eendracht in Schiedam-Zuid gaat oorlopig niet open. De raad heeft gisteravond besloten een voorste! daartoe aan te houden. Na een fel debat tussen voor- en tegenstanders van de heropening besloot men met 28 stemmen voor en 9 stemmen tegen tot aanhouding van het voorstel. De meeste raadsleden bleken kritisch tegenover de heropening te staan, sommigen vonden een badhuis zelfs ,.uit de tijd". Ondanks een fel betoog Kon wethouder B. E. Collé (CPN) van Sociale Zaken en Volksgezondheid de raad ten slotte toch niet overtuigen. felle debat over de heropen stelling van het badhuis leverde meest fervente tegenstan der P.v.d.A.-worodvoerdster mevrouw T. Krikke-Hem op. die in een emotioneel betoog om allerlei redenen tegen hero pening was. Ook de heren M. Eijkenaar (PCG)> L. H. Knip- scheer (SGP) en mevrouw M. C. Taverne-van Campen (KVP) waren tegen het voor stel. De wethouder kreeg als •oorstanders slechts de VVD* en de CPN mee. ...g nooit heb ik het met een raadsvoorstel zo moeilijk gehad als nu'', zei mevrouw Krikke- Hem. „We tonen hier onze on macht om de huisbazen te dwmgen, douches aan le bren gen in de woningen". Mevrouw Krikke deed een pleidooi voor sanering van oude wijken, vond zij in de afgelo pen jaren beslist onvoldoende aandacht heeft gekregen. Ze betwijfelde het of het aantal van de in het voorstel genoem de 200 bezoekers wel juist is. Als wij nu in 1971 een badhuis heropenen, dan is dat de klok terugdraaien", vond mevrouw Krikke. „Ze worden overal ge sloten. En dan moet je nog zien hoe dit badhuis er bij staat. In bad Zuid zal iedereen straks kunnen douchen, als hij dat wil", aldus de PvdA-woord- vo er ster. die de wethouder er aan de hand van een door haar gehouden enquête in De Gorzen wilde aantonen, dat de behoefte aan een badhuis daar beslist niet groot is, ïoewel wethouder Collé enig be grip toonde voor de verbolgen heid van mevrouw Krikke en haar dankbaar was voor het cijfermateriaal dat zij hem le verde, kwam. ook hij met cij fers om zijn gelijk te staven. De wethouder deelde mee. dat in nabuurgemeenten de cijfers van 't gebruik van badhuizen een coede belangstelling te zien geven. foch was mevrouw Krikke niet te overtuigen. Ze beschuldigde de wethouder ervan, bij het ma ken van het voorstel niet naar de adviezen van raadscommis sie en gemeentelijke instanties te hebben geluisterd. „Ik heb maar een oplossing: dat is pe troleum over dat badhuis en de wand er in. Zoek het verder zelf maar uit"* besloot ze vin- big. wm„ I '•'v- j tK-TSS® 9 Badhuis De Eendracht: voorlopig dicht Ook PCG-woordvoerder M. Eiïke.- naar bleek niet onder de indruk te zijn van de cijfers die wet houder Collé had genoemd. „Die cijfers trek ik sterk in twijfel. Op het laatst gingen er ook nog maar weinig mensen naar het badhuis aan de Lange Haven. Wat het advies aan de wethouder betreft: de ambtena ren zijn een soepel volkje. Ze kunnen de wethouder altijd wel een advies geven dat hij graag leest, want zij moeten met het college werken"* vond de oud wethouder. Wethouder Collé was zeer boos over deze oDmerking. „Deze smet die op de ambtenaren wordt geworpen wijs ik vier kant af", riep hij uit. De wet houder toonde zich niet bereid het voorstel terug te nemen, zoals PvdA-fractielid A. Verlin de hem had gesuggereerd. Ook rar. Van Kinderen (KVP) voel de veel voor uitstel van behan deling van dit voorstel. „Als het college jaarlijks 10.600 voor dit badhuis over heeft, en de raad is zo huiverig als nu, dan kunnen we dat bedrag be ter aan de pot toevoegen waar uit bewoners geld ontvangen als ze in hun woning een dou che willen aanleggen"» vond hij. Toen vier raadsleden tenslotte een motie indienden tot aanhou ding van het voorstel, was er voor de wethouder geen redden meer aan: met de reeds hierbo ven vermelde grote meerder heid besloot de raad, het voor stel ter nadere bestudering aan te houden: het badhuis blijft dus voorlopig dicht cn de ge meente houdt de ƒ47.000 die %'oor het opknappen van het hadhuis zijn uitgetrokken, voor lopig nog even in kas. Profiteer nü vin het unieke aanbod 2 kranten te ontvingen vpor de priis van één: del Sdiiediimche Courant met nieuws uit uw stad en omgeving, en het RoKerdamjthl Nieuwiblad met het laatste binnen-en buitenlandte nieuws. Geef onj nu opdracht ook bij I u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN te bezorgen en ontdek alfde ve'e pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rocterdamjch Nieuwsblad, antwoordnummer 634, Rotterdam Kuur m.i de SC RN 14 dagen gratis Mars woonpl telefoon Schiedam Na jaren discussië ren en plannen maken kan het nu gebeuren: de gemeenteraad heeft gisteravond een krediet van 4.423.650 goedgekeurd voor dc bouw van een nieuwe brandweerkazerne met werk plaats, dip aan de Breedstraat zal verrijzen. Het voorstel werd met instemming begroet, al deelde wethouder van Openba re Werken en Stadsontwikke ling J. C, M. Bolmers mee, dat de onteigening van pandjes in het gebied waar de kazerne moet komen, nog niet gehceJ is voltooid. De onteigening zal echter nog in de loop van dit jaar gebeuren, beloofde dc wet houder. De heer J. H. M. Voorwald (PvdA/PPR) wilde van burge meester Roelfsema weten of de nieuwe kazerne een centrum voor de rampenbestrijding in de regio kan worden. De burge meester zag wel iets in die mo gelijkheid: „De kazerne zou dan één. van die centra kunnen worden. De calamiteitsbestrij- ding is tenslotte een zaak A'an decentralisatie. Men moet de mogelijkheid hebben om binnen drie minuten ter plaatse te zijn. Ik kan uw vraag dus positief Schiedam PvdA-fractielid A. Verlinde heeft gisteravond wet houder Collé twee suggesties aan do hand gedaan als alter natieve oniossir.g voor het hero penen van het badhuis De Een dracht aan de Eendrachtstraat in De Gorzen. De heer Verlinde suggereerde, het met verlies werkende Sportfond senb ad voor een deel ais badgelegen heid geschikt te maken. Hij voerde aan, dat dit bad beter bereikbaar is dan het nogal af gelegen badhuis aan de Een drachtstraat. Als tweede suggestie noemde de heer Vertinde het aanleggen van openbare badgelegenhe- den, zoals dat m de Hoogstraat in Rotterdam het geval is. ,.Dan zijn we gelijk van de moeilijke ligging van het bad huis De Eendracht af", vond hij. (In de Hoogstraat in Rot terdam zijn ondergrondse open bare badselegenheden aange bracht). Wethouder B. E. Collé vond deze laatste suggestie te duur. Maar wel wilde hij toezeggen de mo gelijkheid het sportfondsenbad aLs badgelegenheid te gaan ge bruiken, eens te zullen bestude ren. Steun kreeg de wethouder van zim partijgenoot de heer T. op 't Ende, die wel met de argu menten van mevrouw Krikke (PvdA) omtrent de slechte toe stand van. sanitaire voorzienin gen in de oude wijken wilde meegaan, maar toch vond dat het badhuis open zou moeten „omdat er nog zo veel mensen zijn die geen douche hebben". De VVD-er G. P. Verhulsdonfc liet zich in dezelfde bewoordin gen uit, tevergeefs, zoals even later bij de stemming zou blij ken. beantwoorden, al moet ik wel zeggen dat we zo langzamer hand van het woord „brand weer" af moeten. Er zal een andere naam voor deze organi satie moeten komen, want de term „brandweer" is in deze tijd eigenlijk niet juist meer", aldus de heer Roelfsema. Rotterdam Tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en toezicht van het Leger des Heils, is een 26-jarige montage werker zonder vaste woon- of verblijfplaats vandaag door de rechtbank te Rotterdam ver oordeeld omdat hij in de nacht van 30 op 31 oktober in een sex- shop te Schiedam had ingebro ken. De man nam een aantal sextijdschriften, fotobladen, diasets, voorbehoedmiddelen en films weg. De officier van justitie had zes maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk, geëist. VOOR AL UW SCHILDERWERK ST. LIDUINaPLEIN 8 SCHIEDAM TEL. 28.95,45 Schiedam De besloten verga dering die de wijkverenïgïng Bijdorp op 20 januari over de bouw van de MTS heeft gehou den, heeft geresulteerd in enke le eisen die het bestuur heeft neergelegd in een brief aan de wethouders Collé en Bolmers. De brief is ondertekend door de heren W. H. van Gisteren (voorzitter), K. van Kasleren (2e voorzitter) cn E. BIaauw (secretaris). „In aanmerking nemende het be lang van. de MTS voor Schie dam en omgeving en mede in het licht van het feit dat het voortbestaan van de wijk Bij dorp nog slechts enkele jaren zal duren, lijkt het ons dat de bezwaren inzakeaantasting landelijk karakter van de wijk (beperking uit2icht), vrijheid in de achtertuinen en beperking zonlicht, niet onoverkomelijk zijn", vindt het bestuur. Voor de schade echter die zou kunnen ontstaan direct dan wel indirect ten gevolge van de bouw der MTS verlangen de ei genaren volledige genoegdoe ning. Het bestuur biedt de ge meente daarom het volgende ontwerp-contract aan: Voor de aanvang der werkzaam heden aan de MTS zal door de Gemeente Schiedam aan de volgende punten worden vol daan: 1. Indien de eigenaar de wens daartoe te kennen geeft, zal de woning en de bedrijfsruimte in clusief de grond worden ge taxeerd. 2. Iedere woning en'of bedrijfs ruimte wordt opgemeten en ge fotografeerd. Aan iedere wo ning en/of bedrijfsruimte wor den verklikkers aangebracht. 3. Woningverbeteringen (ook aardgasinstallaties na taxatie aangebracht) dienen bij ontei gening te worden vergoed. Dit onder andere om verkrot tins van de wijk tegen te gaan. 4. Schade aan woningen en/of be drijfsruimten aangebracht i.g.v. de werkzaamheden, die nen tot volledige genoegdoening van de eigenaren te worden ge repareerd of vergoed, 5. Bij gedwongen verlaten der woningen en/of bedrijfsruimten zal de Gemeente Schiedam de maximale verhuis- em of ver plaatsingskosten betalen. 6. De eigenaar van een woning en'of bedrijfsruimte met eigen grond, zal na onteigening, in dien hij dat wenst grond in ei gendom moeten verkrijgen (immers hij staat grond af en wenst derhalve grond terug). Bij gedwongen verhuizing zal de bewoners een bij hun inko men passende eengezinswoning worden aangeboden. 5, Bij gedwongen verhui zin g/ver- plaatsing zal aan de eigenaars van bedrijven een passende be drijfsruimte worden aangebo den. I. Tot intrekken van het bezwaar schrift zal pas worden overge gaan als bovengenoemde over eenkomst tussen partijen nota rieel is vastgelegd".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1