„Ideeën van werkgroepen ;aan niet in prullenbak BURGEMEESTER OPENT NIEUW FILIAAL OPENBARE LEESZAAL 2 kranten voor één prijs Gevangenisstraf voor stroper Wethouder Bolmers over project Woudhoek/Spaland WSSBBêSKÈ cursus Cliristoforus Jaarlijks con eer Politie Muziek Gezelschap BELASTING §f Radiobuizen en slraalkachels gestolen tm SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's Donderdag 28 januari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang no. 24013 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum hebben gisteren de deelnemers aan het project Woudhoek-S paland (dat door het Wagenïngse studententeam wordt geleid) des kundigen van allerlei gemeentelijke diensten, de wethouders Bolmers en Collé, de stedebouwkundige ir. B. C. van Gent en de arclütect L. 3. de Jonge zich gezamenlijk over de resulta ten gebogen, die de werkgroepen die aan het project mee werken, tot nu toe hebben opgeleverd. Een lijvige nota met programma's van eisen is het resultaat van enkele weken van discussiëren, tekenen cn ontwerpen in de groepen. Drie leden van het Wagenïngse studenten team geven toelichting. Schiedam Via de vereniging voor EHBO Christophorus kan men deelnemen aan de cursus EHBO die door Teleac op de tv wordt gegeven. De praktische lessen beginnen dinsdagavond 9 februari in gebouw Arcade aar» de Lange Haven om acht uur. Voor de cursus kan men zich telefonisch opgeven op de num mers 708290, 705405, 705954 en 265027. De vereniging hoeft een net van EHBO-posten over de hele stad verspreid. De adressen van die genen bij wie men voor eerste hulp terecht >:an zijn: de dames Lammers Jansen, Toilensstrant 29b, Niemandsverdriet, Nieuwe Haven 75b, Van Bruggen, Jac ques Urlusplein G4 en de heren Van der Klink, Parkweg 174, Boks, Van .Raolteplein la, De Kort, Boerhaavdaan 122. Mark, Van Kamebeekstraar 78, Offerman, Van Heuven Goed- hartstraat 16, Wijnen, Maas straat 6, Van Souweien, Antno- nie Muysstraat 63 a, Schrau- wers. Broers veld 165, Grondel- Ie. Vondellaan 26a en Schelfers, Vlaardingerdijk 255a. Schiedam IieL Schiedams Poli tie Muziek Gezelschap geeft vrijdag 5 februari het jaarlijks concert in de grote zaal van ge bouw Arcade aan dc Lange Ha ven. Het concert beeint om acht uur, de zaal is om half acht open. Behalve ha-t S.F-M.G. verlenen na de pauze het Trio Amelung en dc* cabaretière Lydia Oosthoek. De bijeenkomst van gisteravond was eigenlijk maar één van da eerste contacten, want het ligt in de bedoeling, dat er nog meer contacten 'tussen deelne mers en diensten zullen komen, zeker in de nabije toekomst. Gisteravond traden raadsleden en gemeentelijke deskundigen in discussie met de deelnemers aan de groep, eerst in de groe pen zelf en later in de plenaire vergadering. Wethouder Bolmers gaf na afloop als eerste zijn mening over de tot nu toe bereikte resultaten van de groep. Hij zei de deelne mers nu reeds dankbaar te zijn voor hun werk, al kon hij op de grote vraag wat er straks met hun ideeënmateriaal gaat ge beuren, nog geen antwoord ge ven. Het gaat in ieder geval niet in de prullebak, verzekerde de wethouder, die vond dat de groepen ook tevreden zouden moeten zijn, als bij voorbeeld twintig procent van wat zij wil len inderdaad zou worden ver wezenlijkt. ,,ïk zal mv conclu sies praktisch elke week toet sen aan de mogelijkheden", be loofde de wethouder. De wethouder wilde zich bij da vraag wat haalbaar zal zijn niet laten leiden door wat nu uitgangspunten zijn. Verwij zend naar een Brandpunt-uit zending eerder deze week, wees hij er op dat een aantal Neder landers bereid is hogere belas ting te betalen, mits dat extra belastinggeld wordt gebruikt voor de verbetering van de woonomstandigheden. De be reidheid van de ondervraagde Nederlanders had hem aange naam gettroffen, zei hij. Stedebouwkundige ir. B. C. van Gent zei verbluft te zijn over hetgeen de werkgroepen in zo'n korte tijd hebben bereikt. Eén van de leiders van de Wa* geningengroep, drs. Pennartz, was dat wel met hem eens: „Ik ben tevreden over de gang van zaken. Het is de moeite waard om er verder over te praten en ■om een dialoog op gang. ite krij gen". Wethouder B. E. Collé zei één ding in de ontwerpen voor de nieuwe woonwijken te hebben gemist: het betrekken van het kind bij de ontwikkeling van de wijk. Verder meende hij dat het doorbreken van de eento nigheid zoals die nu in sommi ge wijken heerst in de nieuwe wijken van Schiedam makke lijk kan worden doorbroken: ..Dat is geen kwestie van geld, maar doodgewoon een kwestie van planning. Een wijk zonder eentonigheid hoeft ons nieits meer te kosten", vond de wet* houder. De werkgroepen beginnen dins-; dag aan de volgende fase in hun werkzaamheden: het be spreken van de uitgangspunten van stedebouwkundige ir. Van: Gent voor Woudhoek en Spa- land, waarover zij uitgebreid van gedachten zuilen wisselen. -L-- Een aantal belangstellenden bij de kaarten en tekeningen, die gedeeltelijk door de deelnemers van de werkgroepen werden vervaardigd. Schiedam De Vlaardinger J. V. is woensdag voor het Schiedamse kantongerecht veroordeeld tot 14 dagen hechtenis met een proef tijd van 2 jaar en een boete van vijfhonderd gulden of 50 dagen. Hij werd augustus van het vorige jaar gesnapt toen hij met een vogelvangnet vogeltjes trachtte te vangen. Bovendien had hy lijmstokken tussen distels geplaatst en een kooitje met een lokvogel opgehangen. De kantonrechter stelde vast dat het reeds de vijfde maal was dat "V. voor de bali sond. Alle keren had hij de vogelwet over treden. „De laatste keer had ik ii aan uw verstand gebracht dat Ik van die dingen niet gediend was", aldus mr. Van Vloten. De officier van jusftitie begon zijn requisitoir aldus: „Het wordt nu echt te bruin. Dergelijke ma nieren zijn schandalig". On danks de verklaring van ver- daelite's dokter wilde de offi cier, mr, H. J. C. graaf van Randwijck, een strenge straf eisen. Hij vroeg twee weken hechtenis mei een proeftijd van twee jaar en 500 of 50 dagen. Verdachte was het duidelijk niert. met deze eis eens en draaide zich om naar de aandachtige toehoorders. „Wilt u hierheen kijken", vroeg de kantonrech ter. Later kreeg V. met het oog op zijn gezondheidstoestand een stoel aangeboden. De Vlaardin- ger verdedigde zijn stroopacti- virteiten, Doordat hij in de zie ken wet loopt, heeft hij de hele dag „niets te doen". De kanton rechter adviseerde „Dan vraagt u een vergunning om te vissen". De officier van justitie zei „U moet nou geen fabeltjes gaan vertellen. Vooral die lijmstok ken zijn bijzonder gemeen". Mr. \V. E. van Vloten vonniste overeenkomstig de eis. V. stel de er geen prijs op om in. hoger beroep te gaan. Schiedam Burgemeester H, Roelfsema heeft woensdag avond officieel bet nieuwe bibliotheek filiaal aan de Parkweg geopend. Hij deed dit door middel van een toe spraak en geven van de sleu tel van het gebouw aan wet houder Verweij van onder wijs en culturele zaken. De wethouder schetste in het kort de moeilijkheden die men ge had 'heeft bij het zoeken naar een geschikt gebouw voor een nieuwe bibliotheek. Volgens de nieuwe bibliotheekwet moesten alle filialen voldoen aan bepaal de voorwaarden. In dit nieuwe gebouw heeft men een mooie ruimte gevonden. Bovendien zullen er als de nieuwe biblio theekwet officieel van kracht wordt nog nieuwe filialen inge steld worden, meende ze. Burgemeester Roelfsema vroeg zich in zijn openingstoespraak af wat de bedoeling van zo'n grote bibliotheek zou sijn. Hij had wel zijn vermoedens, zei hij. De burgemeester was er van overtuigd dat een van de bedoelingen van de makers is om ie laten zien wat "men geza- - menlijk tot stand heeft ge bracht. De heer H. Roelfsema dacht dat de nieuwe bibliotheek wel veel mensen zou trekken. „Het is makkelijk te vinden. Naast het A.N.W.B.-gebouw en van buiten goed te zien". De burgemeester maakte nog een paar opmer- Schiedam De winkelier H. P. v.d P. (33) uit Schiedam heeft bij de politie aangifte van dief stal van 75 radiobuizen gedaan. De buizen, met een totale waar de van 650, werden ont vreemd uit een bestelwagen die v. d. P. op dc Lange Achterweg had geparkeerd. De 58-jarige chauffeur J.M.H. uit Schiedam deed eveneens aan gifte van een diefstal. Het be trof hier vijf kartonnen dozen, eik met vier straalkaehels, die werden ontvreemd uit een op een vrachtwagen staande con tainer op de Van Swindon sin gel, kingen over de geschiedenis van het Nederlandse bibliotheek wezen. Hij kreeg de indruk dat de Nederlandse burgerij meer aandacht zou gaan beste den aan het bibliotheekwezen in het algemeen. De heer Roelfse ma vond wel dat ook. het biblio theek wereld je wat rumoerig was. Hij zag dit „in het per spectief van de grote wijzigin gen in de maatschappij". Deze hebben hun grondslag in de ment aliteits%rerandering' Bij het zien van zo'n groot pro ject, alleen maar voor boeken, sprak de burgemeester de wens uit dat er ooit nog eens een gro te discotheek in Schiedam zou komen. Hij hoopte van. harte dat deze wens doorgang zou kunnen vinden. In het nieuwe filiaal staan onge veer duizend boeken. De opper vlakte bedraagt 340 vierkante meter. Het aantal lezers is ook aanzienlijk, namelijk een kleine duizend. Alen verwacht wel dal met de opening van het nieuwe filiaal meer lezers zullen ko men. In dit nieuwe filiaal zijn de openbare en de katholieke bibliotheek samen onderge bracht. Zij vormen nu dus één bibliotheek. Vroeger was de se- 0 Burgemeester Roelfsema meentelijke bibliotheek onder- gce{t de s|eIlt,j wethouder Verweij. gebracht in twee garages aan de andere zijde van Parkweg Profiteer nu Mn het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één r Schiedimjche Courant met nieuws «i« uw stad en omgeving, en het RotterdamschB Nieuwsblad met het Hitste binnen-en buitenlandse meuwi. Geefons nu opdracht ook bijS u 14 dagen gratis, zonder enigs verplichting, de SC -f- RN tc bezorgen en ontdek8 zelf dc vele pluspunten. Dete bon »n open envelop, zonder postzegel, sturen naar Rctterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer634,Rotterdam de SC 4- RN 14 dsgen gratis naar woonpL telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1