Nieuwe directeur S.G. neemt uitdaging aan Werkgroepen willen afwisseling in de nieuwe woonwijken 50.- boete voor parkeer- overtrediog ff. H. Pillard na 12V2 jaar weg bij NRT [STAD] Kantongerecht Schiedam Schapen op buurmans erf: 50 boete BAKENS VERZETTEN ASSISTENT f'ïi&Aé -- Nederlandse Politiebond houdt jubileum- receptie vWÊ Celstraf voor inbraak in Schiedam Ruilbeurs in Nieuivlatid Auto gestolen „Flats toegestaan, maar niet te hoog" Filmprogram in Stedelijk SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 28 JANUARI 1971 Schiedam Pruikenmaker» toneeikappcr, souffleur en regieassistent bij het Nieuw Kotterdams Toneel. Dat heeft de heer R. H. Pillard in de 22V2 jaar dat hij bij het Nieuw Rotterdams Toneel werkte, achter zich. Binnen kort, om precies te zijn met ingang van 1 april, wordt hij directeur van de Schiedam- se Gemeenschap. In zijn sfeervol ingerichte flat. in Ommoord waar hij met echtgenote. twee-jarige dochter en hond Flip (nog) zijn thuis heeft, vertelt hij waarom hij belangstelling heeft voor de functie die oer 1 april de zijne is. Schiedam Zeer verontwaar digd ging de heer A. v. d. D. uit Maasland woensdag de rechts zaal van het Schiedamse kan tongerecht uit. Hij was net ver oordeeld tot f 50 of vijf dagen. Zijn schapen en één koe hadden namelijk steeds het erf van verdachte's buurman „te gra zen genomen". Twee van zijn schapen en een koe wilden bulten het afgepaalde land van hun eigenaar vertier zoeken. Steeds wisten de dieren te ontsnappen. Meestal naar het terrein van v. d. D.'s buur man. Voor de kantonrechter bleek dat het niet de eerste keer was dat verdachte en buurman met el kaar onenigheid over dit geval hadden. De officier van justitie mr. R. J. C. van Handwijck merkte over dit geval op: „Hij (de verdachte) houdt zich onno- zeL". De Maaslander bleef be weren dat hij niet wist hoe de dieren op andermans land ko men. Hij was zelfs zo ver ge gaan de beesten een blok hout aan de poten te binden. ..Als u denkt dat ik de waarheid niet spreek.reageerde hij dien verontwaardigd. Aangezien v. d. D. de enige in de buurt is die last met zijn vee heeft hoeft de politie nooit ver te zoeken als er klachten ko men. Nogmaals verklaarde de verdachte dat hij blokken hout aan de poten van de vrijheids lievende dieren had bevestigd en dus toch wel goede wil wilde tonen. He officier van justitie eiste 50 boete of 5 dagen hechtenis. De Maaslandse schapenhouder was het hier helemaal niet mee eens. „Ik wilde graag méér doen; wil de me duidelijker opstellen in het cultuurleven. Het toneel is tenslotte maar een onderdeel van het cultuurleven. Cultuur beieken t samenleving, maar wordt naar mijn smaak nog te vaak gebruikt als randver schijnsel van de samenleving". Het is niet alleen toneel dat zijn belangstelling heeft, ook mu ziek. jeugdwerk, interesseert hem ten zeerste. „Natuurlijk, toneel heeft wel mijn speciale belangstelling, maar ik ben niet van mening dat ik dit onderdeel van de samenleving moet laten prevaleren, nee dal geloof ik niet. Er is ook nog het jeugd probleem, het bejaardenpro bleem. Alhoewel, van probleem zou ik liever niet willen spre ken, de problemen maken we zelf. De jeugd is een groep waarmee we te maken heb ben". Wat de heer Pillard, 28 jaren jong, zo heeft aangetrokken in de Schiedamse Gemeenschap is het feit dat de Stichting al 25 jaar bestaat. „Men moet bereid zijn om de bakens te verzetten. Als een dergelijke vereniging en hoe vele die er kort na de oorlog zijn opgericht, zijn niet weggevallen? 25 jaar kan be staan is dat een bewijs dót men die bakens kan verzetten. Men heeft zich naar mijn smaak aangepast aan de wisselende omstandigheden. Je dient in een dergelijk verband je ook goed te realiseren wat je doet". Naar aanleiding van het Stedelijk Museum komt de heer Pillard op het onderwerp kunst. „Geën gageerd zijn met, dat woord werd ineens erg veel gebruikt, Ik vroeg me af wat dat nu ei« genlijk betekende geëngageerd zijn met. In het woordenboek stond letterlijk „verbonden met", maar verbonden met wat? Ja, eigenlijk betekent het maatschappelijk verbonden. Een spiegel van de tijd. Wat vandaag modern is, kan mor gen verouderd zijn. „En dat be doelt hij dan klaarblijkelijk met ,,ae bakens verzetten". Da heer Pillard, Haarlemmer van geboorte woont al 21 jaar in Rotterdam, Binnenkort is ook dat afgelopen, want hij is var» plan zo snel mogelijk in Schie- fam te gaan wonen. Hij vindt dat hij in de stad en tussen d« mensen met wie hij werkt moei wonen, Al op zeer jeugdige leeftijd, vlak na zijn schooltijd begon hij aanvankelijk niet in vaste dienst bij het Nieuw Rotter dams Toneel als leerling prui kenmaker loncelkapper. „Als jongen die net van school komt, weet je nog niet wat je eigen lijk precies wil". Later werd hij souffleur. Vermoeiend? „Daar bestaat vaak een ver keerd begrip over. Als souffleur gaat het meer om een psycholo gisch contact. Het meeste werk heb je op de repetities. Bij de eerste uitvoeringen heb je niet zoveel werk. Juist later, als het routine is geworden voor de ac teurs, dan gebeurt het wel dat men z'n tekst vergeet". Als regie-assistent had dc heer Pillard een organisatorische functie die vrijwel allesomvat tend was. Hij had zich te be moeien met de goede gang van zaken, het werk betrof zowel de décors, als de costuums, maar ook de artistieke cn technische kant, het noteren van geuids- en liehtwaamemingen. Eigen lijk 'n centrale plaats by 'h tot stand komen van een produk- tie, Zenuwen? „Jazeker, die heeft iedereen wel. Maar het is je taak om het niet te laten merken. Heb je dan een paar keer gedraaid, dan wordt het ook routine". Hobby's? „Vele. Lezen, vind ik erg fijn. van Beckett tot Slauerhoff, muziek, vooral Beethoven, tekenen en schil deren, en zwemmen. Maar helaas heb ik er te weinig tijd voor". De heer Pillard vindt Schiedam een leuke stad. Hij zegt „Iedere ge meenschap heeft z'n speciale dingen. Die moet je er een beetje uithalen". En die uit daging neemt hij aan. iT Schiedam De Schiedammer -T. E. is voor het Schiedamse kan tongerecht tot f 50 af vijf dagen veroordeeld. In juni van het af gelopen jaar had hij zijn vrachtwagen oo het trottoir ge parkeerd. Verdachte ontkende pertinent liet ten laste gelegde feit. Ter zit ting kon de verbalisant echter stille getuigen aanwijzen. Te gels van het trottoir waren ge knapt. Bovendien was een tak van een boom boven de stoeo aok afgerukt, hetgeen alleen kan gebeuren als er een hoog voertuig langs rijdt. De officier van justitie, mr. R. J. C. graaf van Randwijck, eiste 60 of 6 dagen. De kantonrech ter deed er tien gulden af. Schiedam De Nederlandse Po litiebond. afdeling Schiedam, bestaat 25 jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum wordt za terdag een receptie gehouden in café-restaurant Europoort. Maasboulevard 5. van elf uur tot half één. Rotterdam Tot vijf maanden cel met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regering met een nroeftiid van drie jaar is een 32-jange werkloze huis schilder uit Schiedam, die er-n inbraak pleegde in een sigaren winkel in zijn woonplaats:, van daag door dc rechtbank te Rot terdam veroordeeld. Zijn 27- jarige broer, die op de uitkijk had gestaan, is veroordeeld tot zes maanden cel met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Beiden zijn on der toezicht van de reclasse ring gesteld. Een 23-jarige clas sificeerder, die twee pakjes shag had aangenomen, is tot een boete van f 100 veroordeeld. De broers zijn beiden reeds meermalen veroordeeld. De oudste broer wordt enigszins verminderd toerekenbaar ge acht. De jongste is in 1983 voo.*. vvaordelijk ter beschikking van de regering gesteld. De buit bestond uit geld, sigaren, shag, sigarettenaanstekers, tijdschrif ten en vibrators. De eis van dc officier van justi tie, mr. R. A. Schimmel, was wat betreft dc oudste broer ge lijk aan de uitspraak van de rechtbank; togen de jongste broer had dc officier zeven maanden met aftrek van voor arrest geëist. De classificeer der is conform de eis van de officier veroordeeld. Schiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt donderdag 3 februari weer een ruilbeurs voor verzamelaars. De beurs zal worden gehouden in de Prinses Bernhardschool aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1155 en begint om zes uur voor kinderen en voor volwassenen om half acht. Reeds twee jaar houdt de wijk vereniging op de eerste woens dag van de maand een ruil beurs, die tot nu toe zeer druk wordt bezocht. De kosten voor deelneming zijn een kwartje. Schiedam De 22-jarige roeier J. G. O. uit Schiedam heeft bij de politie aangifte van diefstal van zijn auto gedaan. De wa gen. een lichtblauwe Fiat 850, kenteken 43-57 FU, stond gepar keerd op het parkeerterrein aan de Broers vest. Schiedam Dc werkgroepen die aan het Wageningenpro- ject deelnemen, hebben pro gramma's van eisen opge steld waaraan de toekomst! - woonwijken Woudhoek Spaland zullen moeten voldoen. De acht groepen hebben daarin hun wensen uitgesproken voor onder an dere de woningen (hoog bouw of laagbouw) het ver keer, voorzieningen in dc (wijkcentra en dien- groenvoorzie- bet handhaven de huidige landelijke bebouwing. ge en wijk stencenlra), ningen en In. de werkgroepen hebben zich in de afgelopen tijd en kele tientallen Schiedam mers een oordeel gevormd over hoe in de toekomst de twee woonwijken zullen moeten worden. Hun wen sen zijn die van ae door snee-Schiedammer, althans, daar hebben de Wageningse studenten bij het samenstel len van de groepen op ge mikt. In de groepen is enthousiast ge werkt en is zelfs buiten de ge wone bijeenkomsten met de studenten vergaderd over de nieuwe opzet van. de wijken. Vrijwel iedere groep heeft een groot aantal wensen ontwik keld, die per groep natuurlijk verschillend zijn, maar CLe in grote lijnen toch enige overeen komst vertonen, al besteedde de ene groep aan bepaalde de tails meer aandacht dan de an dere. tamelijk genuanceerd hebban uitgelaten over de hoog- en laagbouw. Hoogbouw wijst men niet /.onder meer af. al zijn er groepen die het aantal verdie pingen van een huis in deze groep beslist lot Vier of vijf wil len beperken. Verschillende groepen spreken zich er voor uit, dat de „lage" flats cn de eengezinswoningen verschillend van hoogte en ui terlijk moeten zijn, teneinde eentonigheid tc voorkomen. De eengezinswoningen zouden even eens afwisselend en dus niet in starre rijen moeten worden gegroepeerd. In enkeie geval len spreekt men zich voor hoog bouw in een pyramïde-achtige stapelvorm uit. Eén groep geeft een percentage aan voor hoog- en laagbouw: 70 procent als laagbouw, 30 als hoogbouw, ter wijl men daarbij denkt aan de woningen die nu aan de Pucci- nistraax en de Verdistraat zijn gebouwd. Een andere groep gaat wat ver der m zijn eisen voor de woon vorm en snijdt het het punt Opvallend is, dat de groepen zich aan, dat de wijk wat dat betreit Eén van de werkgroep heeft een maquette vervaaardigd, die bij de discussies inten sief werd gebruikt. „variabel" moet zijn: iedere groep moet er kunnen wonen, do vorm van de gevels moet ge varieerd zijn. iedere bewoner moet zich kunnen identifice ren met zijn woning, door hier aan zelf kenmerken toe te kun nen en te mogen voegen. Ook de grootte en bestemming van de woningen moet volgens enkele groepen gevarieerd zijn. Er wordt gedacht aan variaties In het aantal kamers per wo ning, en zelfs aan een veentuele latere uitbreiding van de wo ning. Dc eindconclusie van één van de groepen: „Gevraagd een wijk op gewone menselijke schaal, zoals een gemiddeld ontwikkeld mens zijn huiskamer en zijn tuin zal inrichten". Op andere punten uit de programma's van de eisen (verkeer, wijk voorzie ningen enzovoorts) komen wij in onze krant van morgen terug. Schiedam Tn het Stedelijk Mu seum wordt vrijdag, zaterdag en zondag weer een filmpro gramma gegeven. Er worden vijf films vertoond: „Loops", een tekenfilm zonder camera of ge-Iuidssystcem, „Pen Point Percussion", „Het Oponthoud", een korte Nederlandse speel film van Nico Crama en „That Mouse", een dierenfilm. Ook staat op het programma „Piet's haring een Openba ring", waarin een persiflage op reclameteksten wordt geleverd. De samenstellers van deze film drijven een goedmoedige spot met de pogingen van de recla memakers, op allerlei mogelij ke manieren verkoopbevorde ring te bedrijven. De begintijden zijn op vrijdag om half één 's middags en om half negen 's avonds, op zaterdag om elf, één en drie uur en op zondag om elf en drie uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3