„Er wordt te licht over pupillen edacht" NOAD kan tegen SVE zeker strijd winnen Dames Juliana kunnen in moeilijkheden komen Bridgetitel voor echtpaar De Jong ODO in kopgroep HDVS'er Ruud Glansbeek Vergadering van schutterij j sport] Tafeltennis ONGESLAGEN SCIIIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 28 JANUARI I07t Schiedam „Over het pupillemverk in z'n totaliteit wordt er te gemakkelijk gedacht". Aan het woord is Ruud Glansbeek (43), de nijvere pupillenseeretaris van Hermes DVS. De Schiedamse club is één van de grootste verenigingen met ruim honderdvijftig pupillen. Glansbeek, die twee jaar gele- dep"secretaris werd, spreekt uit ervaring, In de vierentwintig maanden, dat hij .de pupillen leidt, heeft liij het nodige in zicht gekregen om over dit probleem te kunnen oordelen. Jongens vanaf acht jaar kunnen bij elke vereniging terecht, om zich te bekwamen in het spel met het „bruine monster". Het is de eerste lichting, die voor bereid moet worden voor de jeugd elft allen, die vanaf der tien jaar in de C-klasse worden geformeerd. Twee jaar is Ruud Glansbeek bij Hermes DVS met de jongste categorie bezig. Hij trekt met deze kanpen op en is er vele uren van de week mee bezig. Daarom stelt Ruud Glansbeek: „Het is maar een suggestie. Ik zou er naar willen streven om een top pupillen- competitie te maken, die als echte voorbereiding geldt voor de C-competitie". Hij staaft met deze bewering het feit dat er naast Hermes DVS nog een aantal grote verenigin gen zijn, die op deze manier de enthousiaste knapen op een ho ger plan kunnen brengen. „De afstanden spelen tegenwoordig geen. rol", deelt hij ontspannen mede. „Daarbij wil ik niet stel len dat de Commissie Schie dams Pupillenvoetbal geen goed werk doet. Het is namelijk uitstekend georganiseerd. Zo mers op de velden en in de win terdag kunnen we ook met een. aantal teams in. de Sporthal te recht". Glansbeek, die mei zijn vrouw een fervent supporter is van de blauwwitten, gaat helemaal in z'n hobby op; Toen zijn zoons in de pupilienleeftijd waren, be gon hij met leider ie spelen. Het is 'intussen' z'h enige hobby geworden, waarover hij zegt: „Ik zou er niets meer bij kun nen hebben. Ik heb voor het pu- pillenwerk wel het een en ander moeten laten schieten, maar ik doe het met plezier". Met een goed bijgehouden admi nistratie tracht Ruud Glans beek alles in goede banen te lei den. „Niet dat ik opereer als een dictator, want ik ben ver antwoording schuldig aan de juniorcommissie, waar ik als pupillenseeretaris deel van uit maak", zegt: hij ^onomwonden. Wcfabbij hij te"Vehs^de leiders van de elftallen bij wil betrek ken, die hem altijd bijstaan. „Want", weet hij, „zonder de huio van deze mensen is het niet te doen". Ook wordt Ruud Glansbeek thuis met de nodige steun bijgestaan. Het hele gezin is bij het pupil lemverk betrokken. Al op de za terdagavond begint hij, nadat de wedstrijden zijn gespeeld, zijn voorbereidingen te treffen voor de volgende week. Buiten liet Schiedams pupillen- voetbal heeft Hermes DVS ook nog twee elftallen bij de Vlaar- dlngse Pupillen Commissie spe len. Het zijn de twee beste elf tallen, die geformeerd kunnen worden en die te sterk zijn voor de Schiedamse competitie. In de voorja ars competitie ver dwijnen er nog twee elftallen naar Vlaardingen, waar Ruud Glansbeek bijzonder blij mee is. Anders hadden er in Schie dam elftallen van Hermes DVS tegen elkaar moeten spelen. „Ik weet niet waar het naar toe gaat", verduidelijkt hij. „We blijven groeien. Een ledenstop zou ik niet wenselijk vinden. De jongens die bij ons komen, po pelen om te kunnen voetballen. Zeg dan maar eens, het kan niet. We streven er dan ook naar, dat de knapen die Is maandags bij ons komen, za terdags in het veld staan". Het allerbelangrijkste vindt Ruud Glansbeek, dat de jeugd wordt beziggehouden. „Het winnen of verhezen speelt geen rol. Het Clubkampioenschap Van onze sportredactie Vlaardingen Het clubkam- pïoenschap van dc bridgeclub Vlaardingen is op naam geko men van het echtpaar L. de Jong, dat met 55.42 procent mi nimaal voor bleef op het echt paar J. den Brinker (54.36 pro cent). In het tweede gedeelte van deze wintercompetitie, dat eind vorige week is afgesloten, eindigde het echtpaar Den Brinker èp1 dé4-eerste plaats in groep>A met,33J.J5'punten. Het echtpaar De Jong behaalde hier 327.06 punten. tweede prijs (algemeen ge middelde) ging naar i. het paar Schepen/Van der Windt met 57.64 procent en 2. het echtpaar Aamoudse met 55.59 procent. e laatste uitslagen waren: roep A: 1. Echtp. Den Brinker 331.75; 2. Echtp. L. de Jong 327.96; 3. Echtp, Spek 315.03; 4. Echtp. Boshart. *304.35; 5. Ro za/Yerheij 299.14; 6. Echtp. de Goeij 280.76;' 7, Mv.- Bakker/v. Aperen 279.73; 8. 'D'e;Leede de Wilt 253.45. roep B: 3. van Loon v. Wens- veen 354.90; 2. Bakker/Wille- brandt 298.79; 3. Mostert'Smit 295.79: 4. Echtp. Gort 291.53; 5. Brinkhorst/v.d. Vaart 289.80; 6. de Jager,'Pelt 284.67; 7. Mv. Heek de Ruiter 284.42; 8. Echtp. W. de Jong 283.21. roep C: l. OostdijkV.d. Stolpe 322.40; 2. Echtp. Aarnoudse 318.73; 3. Offerman/de Vaal 307.74; 4, Echtp. de Kruijf 296.06; 5. Kribbe/Moll em on 290.02; 6. Echtp. Kleute 287.18; 7. Kramer/Steenhoek 284.718. Boddeman/te Winkel 282;51. roep D: ..JU SchepeiVvd Windt 365.48; 2, vd Waal/Berlanu 328 70; 3. Mv. van Ginneke- n/Niemans 298.41; 4. Ds. Smi- tfvd Windt 297.34; 5. Echtp, Gorter 296.03; 6. Echtp, Groot 3.61; Ds. PelgromAVape- naar 269.21; 8. van Digge- Ze/Visser 259.72. roep E: 1. Mw. de Mos/Hage- man 338.65; 2. Ds. de Bruin Kop 327.38; 3. Mw. Franke 324.72; 4. Echtp. Post 311.83; 5. de Haan 302.72; 6. Echtp. van Apren i.93; 7. Echtp. vd Molen 294.17;,8. Ds. den Draak/Feis ""8.18; Öé^vlw." Hossen/Metaal 283.77; 10/ Echtp. Ordelman 247.94. ubkampioenschap: 1. Echtp. L. de Jong .53.42^; 2. Echtp. J. den Brinker 54.36e-o. eede prijs (algemeen gemid delde): l. Schepen/vd Windt 57.64%; 2. Echtp. Aarnoudse 55.59%, Aandachtig luisteren de Hennes-pupillen naar docent Jan Lansbergen, die met de jeugd cle spelregels doorneemt. Maasland ODO doet het tot nu toe in de mikro-competitfc aanzienlijk beter dan op hel veld. In de veldcompetitie ver keert het eerste team in de on derste regionen, maar het mi- kro-tcam heeft zieh door twee achtereenvolgende overwinnin- gen bij de kopgroep gevoegd. Allereerst speelde ODO tegeti Sportlust een eentonige wed strijd. ODO beheerste de strijd volkomen en scoorde zeven treffers tegen Sportlust twee. De uitslag werd 72. De tweede wedstrijd werd ook ge- wonnen, maar dat was tegen Noorderkwartier geen eenvou dige opgave. Voor de rust draaide ODO goed en bepaalde de ruststand op 30. Na de rust kwam Noorderkwartier sterk terug en 5 minuten voor het einde was de stand gelijk: 4—4, Kees v.d. Kooy en Siem v.d! Vaart, wisten beiden nog een maal de korf te vinden en dit leek dc eindstand te worden. Het laatste schot van de wed strijd werd nog een doelpunt voor Noorderkwartier. Eind stand 65. De ODO-junioren zijn eveneens succesvol in de competitie en staan momenteel in hun afde ling op de tweede plaats, met één punt achterstand op de lei der. Op zaterdag 29 januari is er een speelmiddag voor de ad- spiranten en de pupillen. Deze spelmiddag wordt gehouden in de Olympiahal te Maassluis en begint om 12 uur. Tijdens deze spelmiddag wordt een demon stratiewedstrijd gespeeld, aan vang 14 uur. Schiedam Erekiasser NOAD zal zaterdag in dc thuiswedstrijd te gen SVE zeker met goede moed aan de tafel verschijnen. Het Schiedamse team heeft uit de eerste twee wedstrijden drie punten verzameld en gezien de kracht van het Utrechtse SVE-team lijkt het alleszins redelijk dat NOAD optimistisch is over de uitslag van het komende duel. Dc Utrechtse erekiasser beschikt in feite slechts over één sterke speler. Het is oud-Swift speler Jaap van Hummel en voor hem moeten Ger Gcerline c.s. zeker op hun tellen passen. Het is zelfs denkbaar dat na za terdag NOAD alleen aan de kop gaat van deze Ereklasse-groep want Maasbree heeft het bij AMVJ beslist zwaarder. TSF 1 gaat zaterdagmiddag in Delft het team van Phoenix bestrij den. Hoewel Phoenix tot de sterkere hoofdklasse-teams ge- geen winstpunten kunnen ha len. NOAD 2 in de promotie- groep van de overgangsklasse kan het goede pad hervinden in de thuiswedstrijd tegen Bel- crum 2, terwijl TSF 3 bij De Treffers 3 het mogelijk nog las tiger krijgt. Ruud Glansbeek: „Van het totale jeugd voetbal, bestaat de helft uit pupillen". rekend mag worden, moeten er voor Henny Stolk, Hans van den Broek en Hans Dingen twee winstpunten zijn weg te halen. De onberekenbare Overbosch en de lastige van de Borg mo gen echter niet bij voorbaat als geklopt worden beschouwd. Als TSF 2 ook nog serieuze plan nen wil maken voor een plaats bij de eerste drie, dan zal er bij de Treffers 1 in Roelofarends- veen gewonnen moeten worden. Hettrio Vaessen, van Koets veld en Van den Broek heeft twee zware opponenten gehad en van beiden verloren, maar mogelijk begint voor TSF 2 za terdag het herstel. De beide overgangsklasse-teams TSF 3 en NOAD 2 hebben* nog j1 Van onze sportredactie Maasland Op vrijdag 29 ja nuari houdt de Schietvereniging Maasland haar jaarvergade ring, die gehouden wordt in het schietlokaai aan de Doelstraat. De aanvang is 20 uur. Het huis houdelijk gedeelte vermeldt o.a. een bestuursverkiezing. Zo wel de heer P. Kalkman als de heer A. Korpel zijn herkies baar. Het laatste agendapunt vermeldt de prijsuitreiking van de afgelopen serie en nog enke le attracties. kan goed zijn voor je naam als vereniging, maar het mag niet prevaleren. In de winter, op dit moment, hebben we ondanks dat er niet op het veld wordt gespeeld toch zaterdags tachtig of negentig jongens in het club huis. Dit is te danken aan het goede werk dat de Jeugd Kon- takt Commissie doet". Met deze commissie, onder voor zitterschap van D. Scheepma ker, is Giansbeek bijzonder blij. Door allerlei evenementen wordt de jeugd bij elkaar ge houden. Eén van de zeer ge slaagde zaterdagen was de strandloop. Er werd gevraagd om nog zo'n uitstapje, maar het programma voor de gehele winter wordt reeds vroeg in el kaar gezet, zodat dat niet meer mogelijk is. Maar met speïre- geitesten, badminton en films weet men de jongens goed te binden". Ruud Glansbeek, die nogmaals stelt dat hij dit werk alleen kan doen met de volle medewerking van iedereen, blijft bij zijn eer der gedane uitspraak, dat er te licht over het pupillenwerk wordt gedacht. „Het is een zeer belangrijke groep, die zich steeeds uitbreidt. Van het totale jeugdvoetbal, bestaat de helft gedaan moeten worden en moet do samenwerking tussen de Uit pupillen.' Er zal meer aan verenigingen, die al goed is, nog meer worden verbeterd". Van onze sportredactie Schiedam Na het sterke AMVJ uit Rotterdam gaat nu het beslist nog sterkere Spirit uit Barendrecht pro beren Juliar.a de eerste ne derlaag te bezorgen. Spirit, vrijwel kansloos voor de ti tel in de eerste klasse, be zorgde Juliana-concurrent Lekkerkerk een gevoelige 30 nederlaag. Ook in de overige wedstrijden bewees Spirit dat het eerste jaar in de eerste klasse een groot succes gaat worden. Zonder zich aan reputaties te storen stuurde het ploegen van naam met een gedeukt pres tige huiswaarts. Ook Juliana kwam in Barendrecht voor grote problemen te staan, maar kon de wedstrijd toch nog winnend afsluiten. Door het zalenprobleem bepaalde de Nevobo dat Juliana deze thuiswedstrijd in de sporthal Schiebroek moest spe len, hetgeen zeer zeker voor de Schiedamsen als een nadeel gezien moest worden. De oplossing werd tenslotte gevonden in het spelen in de sportzaal van de Willem Brouwerschool Hoofdstraat op avond. Een en ander gaat dan ten koste van de training van het eerste herenteam, Juliana ziet deze wedstrijd als bepalend voor het verde re verloop van de competi tie, hetgeen verklaart waar om zoveel moeite is gedaan deze wedstrijd-in Schiedam te houden. Toch zal het steeds moeilijker lijk mogelijk te maken. De eerste helft van de competi tie sloot Juliana uiterst suc cesvol af, met 22 punten uit 12 wedstrijden ,maar 't beseft dat juist deze tweede helft de moeilijkste zal worden. Als de voortekenen niet be driegen wordt het tegen Spi rit een absolute topper. Een strijd tussen de Juliana-aan- val en de uiterst spectaculai re Spiritverdediging. Aan vang 19.15 uur. Zr^Td"L°"e gen re" Stand bovenaan: 1. Juliana cord to handhaven. 14_20. 2 Tenaco 13„,0; 3. aan de Iedere tegenstander is er-op uit Lekkerkerk 1319; 4. CVV vrijdag- het de Schiedamsen zo moei- 1318.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4