Wilton-DWS heeft een ware derbysfeer Watervrienden gaan showzwemmen DAMES VAN SHELL VERRAST CVV Zware strijd voor Juliana- dames SPORT TSF 2 weert zicli goed SFEER Juvenilis geen partij voor Fiat Stars Eerste winst Handbal SPANNING Volleybal SUNLIGHT VOLLEY RESERVES SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 2 FEBRUARI 1971 Van onze sportredactie Van onze handbalmedewerker Schiedam TSF 2 zal zich ook nog wel gaan weren in de pro. mot test rijd. Een stap op de goede weg werd gezet door een 37 overwinning -bij De Tref. fers in Roelofarendsveen. De grote man bij TSF 2 was Cas van Koetsveld die driemaal won. Me resp. twee en een overwinning (en) van Gerry Va essen en Peter van den Broek plus een gewonnen dub belspel kwam de zege tot stand, TSF 3 boekte haar eerste zege. Bij de Treffers 3 werd met 6—4 gewonnen. Dit geschiedde dank zij een fraaie hattrick van Pe ter van der Hoeven. Een zege van Nol Braak en Hans Dries en ook weer een du'bbelspelzege brachten de volle winst TSF-ihanden. NOAD 2 verloor opnieuw. Het werd nu 64 voor Beicrum 2 uit Breda. De kansen op een topplaats voor de NOAD-reserves zijn daar mee wel verkeken. Het eerste jeugdteam van TSF gaat een goede kans maken om door te dringen tot de finale van de jeugdteams waarin strijd geleverd wordt om hei Nederlands Kampioenschap, Het team bestaande uit Wim v. d. Poort, Jan Landsbergen en John Blom steel won met 9—0 van concurrent VDO 2 m Am stelveen en heeft daarmee de eerste plaats op duidelijke wij- i ze in bezit genomen. ïn de Margriethal was bij de herenontmoeting WiltonDWS 2 de ware derbysfeer. De spelers van Wilton hadden nogal to kampen met de zenuwen, maar langzaamaan kregen de spelers weer de controle over zich zelf. Er ontstond een fel gevecht om de punten, dat met de rust een 7—4 stand opbracht. In de tweede helft werd de strijd steed.; grimmi ger. DWS kreeg meer vat op de strijd en liep de achterstand in tot 108. Toen kreeg Wilton de kans zich onder de grote druk uit te werken en een 1310 zege veilig te stellen, na een strijd die wel stevig, maar niet mooi was. De lieren van UVG hebben tegen. Actief 2 uit Rotterdam weinig in ,te brengen gehad. In. de errste heift werden de groen witte volledig van het veld ge speeld door Actief, dat een grote overmacht uitdrukte in een 162 ruststand. Na rust kwam UVG beter terug en drong Actief steeds meer in de verdediging. UVG maaktf- hierbij de fout te gretig gebruik te willen maken van de kan- Schiedam Zaterdagavond speelden dc dames van Juven ilis de zware uitwedstrijd tegen Fiat Stars in de Apollo hal te Amsterdam. Juventus startte de toch al hopeloze strijd met een handicap wegens het ont breken van een aantal speel. j sters. Tiily van Schijnde], Ma riannc Poortvliet, Margrect van Putten en Hannekc van de- Beek waren om verschillende redenen verhinderd aan de strijd deel te nemen. Een aan winst was de komst van Milu Pool. Als zij haar schot teru. krijgt kan zij een aanzienlijke versterking voor de Juventus dames zyn. De wedstrijd zelf was als wed strijd oninteressant wegens het grote krachtsverschil. Fiat Stars liep snel uit, ruststand 4310, en het was alleen de vraag of de 100 punten gehaald zouden worden. Dit laatste lukte gelukkig voor Juventus niet hetgeen voor een groot deel te danken was aan de goede rebound van Silvy Franzen en Gré Jansen. De einduitslag was 8427. Een nederlaag waarbij men zich voor rie wedstrijd al had neer gelegd.- Alleen is- het aanta punten dat Juventus zelf scoor de (27) nogal schamel. Score:;: Silvy Franzen 54, Grè Jansen 2—5. De Juventusheren speelden tegen BOB in Oud Beijeriand, Deze wedstrijd eindigde in een regel matige overwinning voor de Sehiedamse heren dm in Jan Willem Engelsman, Otto Vonk en Bas van der Meer uitblin kers hadden. Via de ruststand van 2633 werd een 61—77 over winning bereikt. Scores: J. W. Engelsman 12—12: Ot'to Vonk 7—13; Bas v.d. Meer 10—5. Schiedam Het eerste team van de sctraakvereniging Schiedam is er in geslaagd bij de stand 4'3 afgebroken wedstrijd tegen Rotterdam 3 met 64 te win nen. •- -• Noord e gr d af 'won zijn partij bin nen 20 zetten na de hervatting, daarna verloor Troost, maar van Gr evenbroek won doordat zijn tegenstander zijn slecht staande partij zonder verder spelen opgaf. Het tweede team verloor met 4 6 van fichaak '67 1 uit Hoogvliet nadat-hét*" -er toch wel gunstig voor "Schiedaïfi 2'had uitgezien. De fConingh, Emor, en Bogers wonnen, van Groot veld, Mor bus, Bolk. Riksen en De Leeuw de beide laatste tegen de verwachting in verloren ter wijl Ra de fh aker en Maas remi se speeldén. Het derde team was deze ronde vrij, -- Het viérde'ieam behaalde de eer ste punten door een overwin ning met 4?k3Vs op Unilever 3. sen. waardoor veel van het ge vaar verloren ging. Het werd tenslotte een verdiende 177 zege van Actief, dat in de break-out zijn gevaarlijkste wapen had. De dames van Scylla hebben 't er in de eerste helft van de strijd met de Meeuwen uit Rotter dam, lelijk bij laten zitten. Het was toen een vrij gelijkopgaan» de stryd, met veel spanning. Scylla had toen dc kans een kleine voorsprong op te bou wen, maar liet deze kans lig gen. Het werd nu een 54 voor sprong van de Meeuwen. Na rust kwamen de Rotterdamse met een geheel gewijzigde tac tiek binnen de lijnen. Steeds meer kwam Scylla onder druk te staan, dat vele schoten van uit de tweede linie kreeg te verwerken. Het werd 126 voor de Meeuwen. De heren van Scylla hebben kop loper Actief 3 op een verras sende wijze in het zand laten bijten. Actief had wel het eer ste succes, mar moest daarna hals over kop in de verdediging, daar Scylla met een ongeken de inzet terugkwam en Actief volkomen zijn wil oplegde. Dit leverde een 51 ruststand op. Na rust kwam Actief fel terug, maar vond een ijzersterk Scyl la tegenover zich, dat niet van wijken wist. Goed blokkend in de verdediging, behaalde Scyl la een verdiende 84 zege. Scylla miste in deze strijd tot driemaal toe een straf worp. Er werd vaak fel verdedigd. Van onze sportredactie Schiedam Voor het eerst na jaren was zaterdag in het Sportfond- senbad een groep zwemsters in actie die zich bezig houdt met fi- guurdrijven en showzwemmen. Hel waren meisjes van de Utrecht se afdeling van de „Walervrienden" o.i.v. mevr. II. Hooycr-Klcy, te gast bij dc Sehiedamse afdeling ter opluistering van het af- zwemfeest voor zeventig leden die hiermee beslag hoopte te leggen op het zwemdiploma A. of B. van de ÜNZB. Aanval door DWS keurig onderschept. Tevens wilde het bestuur van de Sehiedamse Watervrienden de leden en hun aanhang laten kennis maken met deze tak van zwemsporfc die momenteel weer sterk in opkomst is. Zelf wit de afdeling zo'n groep formeren die onder leiding komt ie staan van mevr. v. Zei-van Tol. die eens deel uit maakte van cle negen jaar gele den ontbonden kunstzwemploeg ..Wilton Fijenoord." Een groep van formaat overi gens, die met shows heel wat in het Sportfondsenbad gehouden zwemfeesten luister wist bij te zetten. De verrichtingen van de Utrechtse meisjes werkten in spirerend want de eerste aan meldingen kwamen reeds bij het bestuur binnen. Gevoegd bij de meisjes die zich reeds opge geven, hadden gaan ze een kern vormen van de groep in oprich ting. Het bestuur kan pas starten als pr minstens twintig „balleri na's" bijeen zijn. Gegadigden kunnen zich alsnog aanmelden op zondag tussen 8.30 en 20,30 en tussen 1.30 en 16.00 uur in het Sportfondsenbad. Tevens op de volgende adressen: RT. Boomsluiter, Havendijk 194a, teief. 262646; J. Wasman, Joh. Wagnerstraat 43, telef. 702631; A. Kalkman, Dr. Kuyperlaan 161 en Mevrouw A. de Bruyne, v. Mussehenbroekstraat 7, allen te Schiedam. ScMedam/Vlaardingen Mei de ontmoeting tegen Spirit nog ïn cle benen wacht Juliana we derom een aanval op haar on geslagen positie. Het thuis al tijd moeilijk te bestrijden CVV staat op de derde plaats zodat ook deze keer de Sehiedamsen bun handen vol zullen krijgen om zonder kleerscheuren uil de strijd te komen. CVV verspeelde door enkele ne- Viaardingen/Schiedam Dat de Shell-dames tot uitschie ters in staat zijn is alom be kend, Ook tegen het sterke CVV uit Capelle a/d IJssel werd een spannende strijd verwacht, maar het 22 ge lijkspel verraste toch vriend en vijand. CVV nam in ds eerste set een 40 voor sprong maar zag bij 78 de Vlaardingsen de leiding ne mén. teams voelden het .belang van de eerste winst, met CVV aljpïejÊcK- nisch betere-ploeg die de grootste moeite had met de enthousiaste Shell-dames. Vin 1212 deelde Shell met 1512 de eerste klap uit. In de tweede set liet CVV zien waarom het op de derde plaats staat. Zon der tegenstand te dulden werd Shell naar een pijnlijke 150 nederlaag gespeeld. Ook de derde set bleef CW de sterkere ploeg. De 40 achterstand kon worden omgezet m een 410 voorsprong om vervolgens de set met 615 te winnen. Sheli herstelde zich in de vierde en laatste set voortreffelijk. Via 52 werden de dames uit Ca pelle a'd IJssel naar een be slissende 11—3 achterstand ge speeld. Weer ouderwets op dreef behaalden de Vlaarding sen tenslotte met 153 de set zege en een verdiend gelijkspel binnen, De dames van Sunlight zijn weer een .«tapje dichterbij het kam pioenschap in 3C gekomen. Te genstander Hou Stand 3 heeft het de Vlaardingsen niet echt moeilijk kunnen maken, maar nervositeit aan Sunlight kant deed de uitslag nog lange tijd in het ongewisse laten. De technisch betere Sunlight da mes bepaalden tenslotte m. een rommelig en allesbehalve fraai duel de eindstand op 3D, Hou Stand wordt door deze neder laag nog verder terug gewor pen. terwijl Sunlight riante uit zichten op de titel heeft behou den. De heren waren niet opgewassen tegen koploper Alcazar. De Vlaardingers misten drie man van de basis-opstelling waar door vooral het teamverband ver was te zoeken. Steeds meer begint de slechte trainingsop- komst z'n sporen na te laten. Zelfs een trainer als de Yoego- slaaf Iwan Kirac, een uitsteken de eredivisie trainer, kan dan niets meer uitrichten. Alcazar bleek in de eerste set de meest nerveuze ploeg. De overwinning van Sunlight op Volley '68 maakte de Rotter dammers ten onrechte onzeker. Ai spoedig wist Alcazar dat het tegen dit Sunlight onmogelijk in moeilijkheden kon komen. Al cazar won de eerste set overtui gend met 355 en deed het in de tweede zo mogelijk nog be ter 152. Het slot offensief van Sunlight werd in de kiem ge smoord waardoor ook de laat ste set naar de Rotterdammers ging met 154. Het tweede team van Sunlight moest in een aantrekkelijk duel met 30 het hoofd buigen tegen Libanon 5. derlagen en gelijke spelen dee kampioenskansen, maar als de butant in dd eerste klasse zal het zo hoog mogelijk willen ein digen. Juliana heeft echter een eerste plaats te verdedigen wat een steeds groter wordende druk met zich meebrengt. Ook de zaal van CVV vormt voor de koploper een grote handi cap. Veel teams verkeken zich reeds op wat vermoedelijk de laagste zaal van. de afdeling Rotterdam genoemd mag wor den. Vele aanvallen sterven daardoor een vroegtijdige dood. Toch moet Juliana gerouti neerd genoeg zijn om deze han dicap om te zetten in een voor deel, en met harde aanvallen de CW-defensie het nadeel van dit lage plafond nog eens duidel dit lage plafond nog eens duide- Winst voor Juliana zou weer een goede stap zijn in de rich ting van de titel in de eerste klasse. De reserves van Volley'68 krijgen bezoek van het sterke Flits uit Papendrecht. Veel illusies zul len do Vlaardingsen niet koes teren maar eerder uit zijn op een draaglijk resultaat. Degradatie uit de promotieklasse lijkt moeilijk te ontlopen waar door misschien met fris spel goede tegenstand kan worden geboden. Meer lijkt er voor Volley niet in te zitten al kan onderschatting door Flits nog tot spannende situaties leiden. Aanvang in de sporthal te Vla af dingen 20.30 uur. Schiedam De heren van DWS zijn zondag wederom twee kostbare punten kwijtgeraakt. In Den Haag werd het een uitstekende strijd tegen Hellas. DWS kwam eindelijk weer eens tot zijn vertrouwde spel, waardoor er veel tempo in de strijd kwam. Het was een faire, mannelijke strijd, waarin DWS zich uitstekend weerde. Hellas startte uitermate goed en liep snel uit naar een 40 voorsprong. Maar een geladen DWS kwam terug en liep voor rust in tot 52. Na rust zag het er naar uit dat Hellas met gemak de punten in huis zou houden, toen het op fraaie vuijze uitliep naar 105. Maar DWS wilde rich niet gewonnen geven en kwam fel terug. Het liep de achterstand langzaamaan in, maar kwam tijd te kort om het verder te brengen dan een 1211 nederlaag. De dames van DWS hebben zich in de eerste helft uitstekend geweerd tegen het Haagse FoTholte. Het was een gelijkopgaande strijd, d?c bij de rust een 44 stand had bereikt. Na rust kwam Forholte goed uit de startblokken cn liep van DWS weg. DWS kreeg echter weec greep op het spel. maar Forholte grendelde op verstandige wijze zijn doel af. Het spel was in de tweede helft niet fraai, maar hét soms iets te fel verdedigen van Forholte was wel effectief. Het werd tenslotte een 105 zege voor Forholte, dat daarmee de titel van de landelijke 2e klasse F binnenhaalde. Hiermee is de titel ongetwij feld terechtgekomen bij het team dat het verdiende. De dames van DWS 2 traden in cle Margriethal aan tegen het Haagse Hol- Iandia. Een strijd waar DWS wel tegenaan keek, vanwege het steeds weer xe harde en soms unfaire spel van de Haagse. Ook nu weer waren de Haagse fel, maar door verstandig spel heeft DWS hen de volle winst af kunnen, dwingen. Leny van der Have die door een blessure ruim drie maanden met kon spelen, was bij DWS weer terug, wat een welkome aan vulling betekende. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd, 9 Fraaie actie van een aanvaller van Wilton, die een 22 stand opleverde. Na rust kwam DWS goed weg en liep snel uit. Hoilandia ging steeds meer onbesuisd te werk, waar tegen de arbiter te weinig optrad. DWS liet zich niet intimideren en behaalde een 84 zege.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4