School hoofden en ouders willen an Anrooylaan doortrekken 2 kranten voor een prijs Matthijs van Noort volgt dirigent Jan van Ree op mm. Films in Stedelijk Aanrijding door onjuist invoegen In brief aan raadsleden: Verkeer te gevaarlijk, voor kinderen Auto gestolen Vrouw valt door overstekende hond Uü»isw -Msf „Bedrijf houdt meestal boot af' Schoonmaken tankschip oorzaak van overlast 111 De Gorzen Geen voorrang verleend Tegen hek gereden Bandrecorders en radio's gestolen Aulo en brommer hotsen Bij oversteken aangereden ponderda SCHIEDAMS! H SOUilANT 4 pagina's „coruari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 98ste jaargang no. 24019 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL De scholen in Groenoord en het braakliggend terrein: verkeersweg of garage Schiedam Hoofden van scholen in Groenoord en vertegen woordigers van de ouders van de kinderen, die deze scholen bezoeken, hebben een brief aan de leden van. de gemeente raad geschreven, waarin zij zich beklagen over de naar hun mening gevaarlijke verkeerssituatie op de Peter van Anrooy laan. Deze straat, waarin enkele scherpen bochten zijn, wordt nogal druk bereden door het verkeer en de ouders en schoolhoofden vinden dit gevaarlijk voor de kinderen. Schiedam In het Stedelijk Mu seum te Schiedam worden dit weekeinde weer vier films ver toond. De aanvangstijden zijn als volgt vastgesteld: 5 februa ri om 12.30 uur en om 20.30 uur. 6 februari om 11 uur, 13 uur en 15 uur. Op zondag 7 februari om 13.00 uur en 15.00 uur. De eerste film heet „Morgen op de Rivier". Vijftig jaar geleden wijdde de Canadese dichter, Archibald Lampman een ge dicht aan de morgenstond op de rivier de Lièvre. De sfeer van het eerste ochtendgloren op de rivier werd in deze film vastge legd als een passende omlijs ting voor de, tekst van het gedicht. Verder worden nog vertoond „Ac cumulaties", Spiel met Kris tallen" en „Richard "Wagner". In de eerste film worden de verschillende uitingsvormen getoond, woord en vorm, sa mengevoegd tot beweging, met behoud van eigen karakter. De muziek heeft een zelfstandige functie, los van het beeld. De film „Spie! mit Kristallen" is een genrefilm, samengesteld uit opnamen van de vorming van kristallen onder een mi croscoop. In de film „Richard Wagner" zijn fragmenten te ho ren uit: „Der Fliegende Hollan der, Lohengrin, Meistersinger von Nürnberg, Tristan und I Solde, Siegfried, GÖtterdam- merung en Parsifal. Ze zouden graag zien dat de Pe ter van Anrooylaan recht streeks wordt doorgetrokken naar de Laan van Bol'Es, over hel thans braak liggende ter rein, zoals dat op de foto is te zien. Daarmee zou het verkeer uit het kronkelige gedeelte van de Van Anrooylaan voor een groot gedeelte zijn. verdwenen, menen ze. De oplossing, die zij aandragen, is niet nieuw. Reeds op 24 fe bruari 1970 werd een. brief naar het college gezonden, waarin de doortrekking van de Van An rooylaan over het braak liggend terrein naar de Laan van Bol'Es wordt gesuggereerd. „De bewoners hebben echter van de gemeente nooit een reactie ontvangen", zegt de heer Jac. van Vliet, één van de vertegenwoordigers van de ou ders. Er zijn inmiddels plannen geko men voor de bouw van een ga rage- op het perceel grond. De briefschrijvers vinden dit niet prettig. Ze willen beslist het verkeer weg hebben uit wat zij noemen „een nauw en bochtig toevoerstraatje". Rond de Pe ter van Anrooylaan zijn geves tigd de Willem Gehrelsschool, een kleuterschool en een gym nastieklokaal, terwijl kinderen uit andere klassen van de ge meente gebruik maken van het gymnastieklokaal. Volgens de briefschrijvers moe ien de kinderen hun weg vinden door een steeds toenemend in tensief verkeer. Eén van de ou ders hield een telling en zegt dat builen het spitsuur 1800 au to's per uur door de Van An rooylaan komen en bijna het Profiteer nti van het unieke aanbod 2 kraneen te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamsehe Courant met nieuws uit uw «ad en omgeving, en het Rotterdamse hl Nieuwsblad met het laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geefom nu opdrachtook bij I u 14 dagen gratis, xonder enige verplichting, de SC RN ce btïorgen en ontdek I zelf de vele pluspunten. -D«« bon in open envelop, xonéer postzegel, sturen naar ftotterdaimch Nieuwsblad, antwoordnummer034, Rotterdam «uur m.I.v.:de SC 4- RN U dagen gratis naar: dubbele aantal per uur in de spits. Cijfers, die een deskundi ge van de politie overigens be twijfelt. Of de schoolhoofden en de ouders cr in zullen slagen, de Van An rooylaan doorgeirokken te krij gen, is voorlopig de vraag. De laan is met opzet 20 aangelegd, datr-ér weinig verkeer doorheen kap. Het verkeer is nadrukke lijk, bedoeld voor de Laan van Bol'Es en straks de Churchül- weg. De gemeentelijke autori teiten geloven niet in een chaos- door opstoppingen, zoals dat in de brief naar voren wordt ge bracht. In Groenoord is ook de Willem Andriessenlaan zó aangelegd, dat deze niet rechtstreeks op de Laan van Bol'Es uitkomt. Ook dit is bewust gebeurd, om het verkeer zo veel mogelijk te we ren. Zou de garage er toch ko men, dan zouden tie briefschrij vers er de verbinding Van An rooylaanLaan van Bol'Es met een boog om heen wiüen laten lopen. Zij beschuldigen veel automobilisten ervan, met een te grote snelheid via de Van Anrooylaan te rijden, in feite dwars door de scholenge meenschap heen. De brief is ondertekend door de schoolhoofden P. D. As (Sauer- school), G. A. M- Poels (Mgr. Bekkersschool), G. J. van Praag (W. Gehrelsschool), mej. C, A. Corbeau (openbare kleuterschool), mej. E. L. E. de Jong (Dr. Sauerkleuterschooi) en namens de ouders de heren P. Bisser en Jac. van Vliet. Wethouder van Stadsontwikkeling en Openbare Werken C. J. M. Bolmers: „Die garage komt daar wel. Er zijn op het ogen blik onderhandelingen over aan de gang. Overigens moeten de mensen niet vergeten dat Groenoord als wijk nog niet af is -en dat een stuk bouwrijpe grond zoals dat daar ligt niet- 20 maar als weg kan worden ge bruikt. Bovendien zou dat een verschuiven van de moeilijkhe den in de richting van. de flats aan het Chopinplein en andere pleinen zijn", aldus de heer Bolmers. Inmiddels stellen de fractie van D'66 en de heer G. P. Verhuls- donk (VVD) het college schrif telijke vragen over de brief van de ouders en schoolhoofden. Cv Schiedam ïn de tunnel on der rijkstveg 20 bij do 's-Gra- velancïscweg is gisteravond een aanrijding ontstaan waarbij zes auto's waren be trokken. Op één. na werden alle beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen één van de auto's, bestuurd door de 31-jarige ir. A. v. d. K. uit Maassluis, onjuist in voegde. Er ontstond toen een soort kettingbotsing. De voertuigen werden van licht tot zwaar beschadigd. Het verkeer in de rijbaan van de tunnel werd enige tijd op gehouden. Schiedam De Schiedammer H. E. L. K. heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn auto. Hij had de wagen aan de Buiten- havenweg geparkeerd nabij de Ver. Glasfabrieken, waar hij werkzaam is. Schiedam Jan van Ree, de man die 16 V- jaar dirigent is geweest bij het Schiedams Christelijk Mannenkoor en deze functie per 1 ja nuari 1971 heeft neergelegd, heeft een opvolger: de Haagse dirigent Matthijs van Noort. Matthijs van Noort volgt een op leiding voor orkest- en koordi rectie, is organist van de Gere formeerde kerk te Loosduinen en heeft als dirigent al enige ja ren ervaring. Hij dirigeerde bij een koor van 120 leden te Loos duinen, hij het I. J. E. -koor te Overschie en was vervanger van de dirigent Arie Pronk van het Christelijk Residentie Man- nenkoorin Den Haag, de Young Credo Singers en Deo Cante- mus te Rotterdam. Het Schiedams Christelijk Man nenkoor zal voor het eerst in het openbaar onder haar nieu we dirigent optreden In de och tenddienst die op le paasdag (11 april) wordt gehouden in de Juüanakerk. Wie er belangstelling voor heeft om een repetitie van het koor bij te wonen kan elke donder dagavond van kwart voor acht tot kwart voor tien terecht in de Magnalia Dei Kerk aan de Alberdastraat 65. Schiedam De 47-jarige me vrouw A. de Graaf—Scheenloop van de Burgemeester van Haarenlaan Is dinsdagmiddag in het Beatrixpark nabij de parkeerplaats aan de Schie- damseweg ten val gekomen, toen een hond plotseling de weg overstak. 2e liep daarbij een linker heupfractuur op. Met een personenauto is ze naar het be jaardenhuis Spaland gebracht waarna de GGD haar naar het Gemeente-Ziekenhuis vervoer de. Mevrouw De Graaf is daar opgenomen. J Schiedam Bij de N.V. Tankcr- cleaning is dinsdagavond hij het reinigen van een binncr.- vaarttanker overlast ontstaan voor de bewoners van De Gor zen, die dicht in de buurt van het bedrijf wonen. De meldka mer van Rijnmond ontving zo'n 30 klachten over een penetrante stank en stelde een onder/ook in, dat gisteren nog niet was af gerond. Een functionaris v:sn de Meldkamer deelde mee. dat de stank tijdens het schoonma ken van de binnenvaarttanker heel goed merkbaar is geweest. Ook de heer Th. Sabel, de Schir- damse havenmeester, hcefl met de overlast te maken go- had. „Er zijn een aantal men sen geweest die hun on genoe gen bij de burgemeester Vu b- bc.n geuit over de blank. Wc wisten aanvankelijk, evenmin als Tank e rel caning, dat hel een binnen vaarttanker was die c:«; overlast veroorzaakte tn nu t één van de zeeschepen die bij Tankercleaning ligt." Tankercleaning heeft de werk zaamheden snel stopgezet, al dus de havenmeester. ..Do werkzaamheden zijn gauw ge staakt. Het was dan ook v,-t ec-n nare lucht, die verooiv.r.nkt door butanol. O ver teer. j moest ik zeggen, dat het met overlast wel meevalt bij dit be drijf. Als het om dit soort sche pen gaat, elie bij Tankerclea ning moeten worden schoonge maakt, houdt het bedrijf liever de boot af." aidu» de haven meester. Schiedam Bij de oprit von rijksweg 20 op dc 's-Grave landseweg heeft gistermiddag mevrouw E.P.-L. uit Vlaardir- gen met haar auto geen voor rang verleend aan een auto. Zij kreeg beschadigingen aan haa>* wagen en snij won den in b< t gelaat. De OG en GD heeft haar naar hei Holy-ziekenhuis ver voerd. Na behandeling kon zli naar huis terugkeren Schiedam Op de Harreweg h gisteravond om kwart voor ae1 l de 20-jarige scholier G. C. K. uit Delft tegen een afzethek langs de weg gereden. Hij kwam ten val en kreeg een lichte her- srti.schuddmg. De GG en GD her ft hem naar hrt Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar hij opgenomen. Schiedam Onbekenden hebben ingebroken in de radiozaak van do firma Blanken aan de No lens la an. Vermijt worden twee radio's en twee bandrecorders. Men kwam dc winkel binnen door het vermelen van een ruit bover» de luifel. Schiedam Op de Lange Haven zijn dinsdagmiddag de 16-jarigr bromfietser mej. M. B. en do automobilist J. de A. (55) fron taal met elkaar in botsing geko men. Mej. B. liep daarbij een lïnkerbovenbeenfractuuur en hoofdwonden op. Zij is in het GZ opgenomen. De brjmfiets werd aan de voorzijde vernield. Schiedam Bij het oversteken van de Mgr. Nolensiaan is de 70-jarige mevrouw A.B. aan gereden, Zij weifelde tweemaal voor het oversteken, daarnu liep zij de tegengestelde rich ting uit. De tS-jarige bromfiet ser W.M, reed toen tegen haar op. Met een gebroken linker- enkel is /ij door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting ver voerd en daar opgenomen. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1