„Ik heb gewoon mijn best gedaan" Krappe zege voor Schiedammer OP 15 FEBRUARI VERGADERING SBLC Hermes en Na vier jaar kwam Aad Osterliolt terag Excelsior gaan klaverjassen 4 I SPORT door Bas van Bochove VERHAAL DURF Korfbal Wie weet naam voor cle wielerbaan? SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 4 FEBRUARI Schiedam Toen vorige week donderdag de opstelling van SW bekend werd, en daarin als laatste man, vóór doel man Jan van der Velden, de naam van Aad Osterholt opdook, heeft menigeen even met de ogen geknip perd. Osterholt na vier jaar weer terug in het eerste en dan meteen maar als ausput- zer, dat leek drommels veel op een allerlaatste nood greep van de door pech ach tervolgde trainer Jan Bens. De door de omstandigheden toch al vaak met zijn spelers schuivende Schiedamse oe** fenmeester, heeft met die laatste zet, DFC schaakmat gezet. De man in de straat, de supporter dus, vergeleek de lengte van Aad Osterholt eens met die van andere spe lers en had toen eigenlijk niet zoveel vertrouwen in de keus van Bens. Het zou alle maal anders uitvallen. Aad Osterholt heeft een ruime voldoende gehaald. Tot te vredenheid van zijn trainer, zichzelf en ook. de man in de straat. Enkele dagen later, zit hij nog nagenietend van zijn ge slaagde rentre, de wedstrijd tegen DFC te analiseren. „Het is me best bevallen. We hebben elkaar zo lekker aan gevuld al was het of we al jaren zo speelden. Leen War- naar en ik voelden gewoon wat er ging gebeuren. DFC is geen moment gevaarlijk geweest. Al moet ik er wel bfi zeiden, dat DFC me bij zonder tepennevallen is. Er lonen toch jongens waarvan je kan verwachten dat ze er zeker te^en SW eens flink teoenaan gaan". Aad Osterholt, nu 25 jaar, speelt al vanaf zijn pupiPentijd bij SVV Was heel lang vaste keus van het eerste, maar moest het de laatsie vier jaar doen met een plaats in het B-team "Veel verschil is er voor hem niet. Hij: „Wij spelen met het B- team wedstrijden tegen Sparta, Ajax, PSV en Feijenoord Dan ligt het tempo ook knap hoog. Je merkt wel dat i.tempo in het eerste nog iets hoger ligt, maar onoverkomelijk is dat niet. Ik heb er tenminste niets van kunnen merken dat ik stoom te kort kwam". Als amateur heeft hij zondag ge speeld. Wel is hem aan het be- gin van het seizoen een con tract aangeboden, maar zijn werkzaamheden konden hem met garandpren, dat hij drie keer in de week kon trainen „Dat is nu ge'ukkig niet meer zo. Mijn werkkring ligt nu in Zuid-Holland dus kan ik iedere avond op tijd thuis 2ijn", Er gaat al jarenlang een ver haal, dat Aad Osterholt, bij mistig weer, last zou hebben van zyn borst. De ademhaling zou dan niet zo best zijn. Dat verhaal wil hij bij deze uit do wereld hebben. Aad Osterholt „Ja, om te gillen. Toen Hans Croon hier nog trainer was, heeft hij eens iets gezegd in die richting. Dat is toen in. een krant gekomen. Maar er werd meteen van gemaakt dat ik last van astma zou hebben. Niets aan de hand. Ik heb gewoon nergens last van". Verwacht hij zich langdurig waar te kunnen maken op de plaats waar hij nu speelt? „Natuurlijk hoop ik dat. Trou wens: op iedere plaats waar de trainer denkt mij nodig te heb ben- Want het is niet zo, dat ik in het eerste ben gekomen om dat Wim van Maunts een wed strijd schorsing kreeg. Ik heb vooraf met meneer De Vries gesproken en die zei mij dat ik toch in het eerste zou komen Voor wie dan wel, dat weet ik niet. Goed, ik draaide lekker, maar we zullen moeten afwach ten hoe het tegen andere ploe- ge.i zat gaan. Als we nou zon dae weer eens twee punten kunnen pakken, dan geef: hel aule spelers weer een beetje moed. Want we hebben ver draaid veel pech dit seizoen Maar een ploeg die meedraait heeft weer veel geluk. Want wat omlopen de ploegen eikaar nou eigenlijk in onze afdeling' Niet veel toch?" Jan Bens is niet overhaast te werk gegaan toen hij llec pian koesterde Aad Osterholt weer een kans te geven in het eerste Twee wedstrijden heeft Aad in het B-team ais iaatste man ge fungeerd. Bens, zondag na de wedstrijd: „Toen hebben Henk Köne- man en ik legen elkaar ge zegd, dat we het aandurf den". Aad Osterholt: „Ja, die twee laatste wedstrijden, te gen GVAV en Sparta heb ik ook achter gespeeld. Ik heb niet geweten, dat men mij daar „probeerde". Ik heb ge woon mijn best gedaan. Meer kan je niet doen". S Doelman Jan van der Velden ziet het al. Aad Osterholt gaat opruiming houden. De DFC'ers komen weer te Iaat. Sehiedam Hoe moeilijk het Is om een ongeslagen positie te behouden, ondervond Schiedam in de korfbalwedstrijd tegen Overkanters. De dames en he ren speelden onder cc» grote druk, die hun spel de gehele wedstrijd beheerste. Overkan ters, dat niets meer te winnen of tc verliezen had, maakte het de roodzwarten uitermate moeilijk en kweet zich uitste kend van zijn sportieve taak. Schiedam's topscorer Freek: Veer werd goed bewaakt en kreeg geen gelegenheid tot sco ren te komen. Ook het dames viertal moest vaak de meerde re erkennen in hun tegenstand sters. 1 De kans jop 10 liet Schiedam voorbijgaan, door een in de eer ste minuut -toegekende straf- Dc Stichting Wielerbaan Schiedam heelt nu de Schiedamse kranten ver zocht nog eens een oproep te plaatsen voor een naam. De redactie van deze krant stelt voor die gene, die met de sugge stie komt en wiens voor stel als naam voor de baan wordt geaccepteerd een aardige verrassing in het vooruitzicht. Stuur een brief of een brief kaart naar de sportredac tie Schiedamscbe Cou rant, Broersvest 3. Wij zullen de ingezonden na men en die van de inzen ders dan in onze krant publiceren- Schiedam De jaarvergadering van de SBLO, zal plaatsvinden op maandag 15 februari In de bovenzaal van De Amstelbron Door het tussentijds aftreden van de voorzitter, Leen van der Kraan, staat als kandidaat op de lijst de voorzitter van Schie dam, Jo van der Touw. Ook za! de heer C. I. M. Bolmers zich met meer herkiesbaar kunnen stellen. Als lid wordt voorge steld de heer J. Oprei. Tn het jaarverslag slechts een blik terug en sumier de wensen die nog leven. In de blik achter om, wordt aandacht besteed aan de diverse jubilea en het bezoek dat Schiedamse sport mensen hebben gebracht aan Esslingen, Ook het bezoek van een team sporters uit Wandsworth wordt nog even gereleveerd. De lijst met wensen in het jaar- versLag bevat: Terreinen voor Martinit en F. C. Nieuwland, hondbalveld voor DHS en DRZ, ligplaats voor de water.sportve- reninging De Schie, een aantal trainingsvelden, een tennispark in Groenoord, de bouw van een zwembad in Zuid en een over dekt zwembad in Groenoord. Een aantal van deze zaken zijn in voorbereiding. Het be vreemdt de SBLO, dat in klei nere plaatsen in het oosten en het noorden van het land wel talloze wensen, zoals die ook in Schiedam bestaan, kunnen wor den gerealiseerd. Schiedam Vrijdag zullen klaverjassers van Hermes-Dva en die van Excelsior'20 elkaaf ontmoeten in de kantine van Hermes-DVS. Voor het winnen de team zijn aantrekKeiu^ prijzen beschikbaar. Aanvang acht uur. worp te missen. Onnauwkeurig verdedigen van Jannie Boog- aers leidde er toe, dat Overkan ters met 10 voor kwam. Ger Overkleeft profiteerde van een misverstand in de Rotterdamse verdediging en bracht de stand in evenwicht, 11. De tweede aanval wist zich aanvankelijk enige kansen te scheppen, maar op het beslissende mo ment overheersten de zenuwen en faalde het schot- Dit duurde tot in de 20ste minuut. Toen schoot Nel Majoor van ver raak, 21. Na de rust herhaal de ze dit, 31. Overkanters nam het initiatief over cn kwam gelijk. Het werd zelfs 3 4 toen Nel Sluymer haar boomlange tegenstandster een doelpunt moest toestaan. Een doelpunt, waaraan toch wel een luchtje van verdedigd doelen hing. Schiedam werd steeds nerveuzer en vocht vertwijfeld terug. Arie Jansen miste op een haar na de korf. Van onze sportredactie Schiedam De Schiedam se wielerbaan gaat, zoals bekend, op 30 april open Daarvoor is een groot programma samenge steld. Nu zit de Stichting Wielerbaan Schiet! am met een probleem. Er Is nog geen naam voor de wielerbaan. Via deze krant hebben wij een aan tal maanden geleden al ee s een beroep op onze lezers gedaan om een naam te verzinnen voor de haan. Wij hebben toen een aantal suggesties ge had. De meeste daarvan waren gelijk, namelijk Harga-baan. Ook Jan Jansen-baan en Olympia baan werd ons aangera den. In de 25ste minuut ging het beter en met een uitstekend schot van afstand zorgde hij voor 4— 4 Het Rotterdamse antwoord kwam direct hierna 4—5, Na de uitworp zette Ger Overkleeft zijn tegenstander op het ver keerde been en Nel Sluymer gaf de bal op tijd terug, 55. Met een wat merkwaardig schot trof Chris Niehot de roos en bracht Schiedam op 65. Het verdiende gelijkspel zag Overkanters zich ontgaan door even voor tijd een strafworp naast te schieten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4