Bellevue geen I wijfe i mogelijk VOLLEY NEEMT SPSV moet snel afhaken... Dynamo Zagreb gast op het HVO-te GEEN RISICO Knappe „ouverture Van der Does Sunlight neemt revanche EE33 Volleybal ENIGE WINST Finale eerste klas lïbre MAANDAG 8 FEBRUAPJ 1971 Vlaardingen/Schiedam Ondanks veel spanning en aantrek kelijke partijen heeft het derde duel tussen Bellevue en de Waal geen twijfel laten bestaan over het krachtsverschil. De Maassluise equipe won met fi—2 en heeft zich daarmee ge plaatst in de volgende ronde om het biljartkampioenschap van Vlaardingen (lees district Schiedam). Bijzonderheid aan het duel: dat de belangstelling van de zijde van het publiek andermaal in Vlaardings café De Kroon aan de Hoogstraat groot is. „En dat is een verheugend teken", oor deelt de praeses van de organi serende vereniging De Kroon. „Hoe meer liefhebbers hoe be ter om de kosten er uit te balen voor dit evenement dat nu voor de tweede maal in Vlaardlngen- wordt gehouden". Oudste deelnemer Arie de Wit van hnt ffifeassküse Bellevue aan stoet. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam Geen moment heeft de Schiedamse Politie Sport Vereniging de hoge verwachtingen kunnen waarmaken. Te genstander Volley was daarvoor veel tc sterk en op een duidelijke zege uit. De Vlaardingers wilden deze ongelijke strijd zo vlug mo gelijk afsluiten om ïn «otterdam concurrent Ncrvo aan het werk tc kunnen zien. De Vlaardingse opzet slaagde volledig want binnen 45 minuten werden de politiemannen naar een duidelijke nederlaag gespeeld. Gedegen spel me een harde aan val als het voornaamste wapen Ham Volley in de eerste set een 11—4) voorsprong. SPSV kwam er niet aan te pas waardoor Volley met 15—1 de eerste set- zege behaalde. Ook de tweede set nam Volley geen enkel risico. Geconcen treerd bieef heet de aanval zoe ken waartegen SPSV maar niet het goede antwoord kon vinden, De weinige keren dat de Schie dammers langs het Vlaar dingse verd edigingsblok konden komen was het de achterveld- Verdediging die het werk kon klaren. Via 13—3 werd ook deze set met 154 een Vlaardingse aangelegenheid. hl de derde en laatste set liet Vol- ley de teugels wat vieren, en ging nu met gevarieerde aan vallen proberen de Schiedam mers te verrassen. Hierdoor ri sico's nemend werden vooral in het begin wat onnodige punten verspeeld. Een sterkere tegen stander zou dit overmoedige Vlaardingse spel hebben afge straft maar de tegenstand die SPSV hier tegenover stelde kon de Volley ploeg geen moment in gevaar brengen. Via 126 werd het tenslotte een toch nog overtuigende 15—9 zege voor de Vlaardingers. in de eerste ronde werd uitge vochten door B. Heeze (Boerha- ve '66J, H. van der Does en 3. Schaar (Toncgido), A. van Leeuwenhoek, L. Groenevcld, A. van der Maarel cn G, van Gcndt van het Maassluise Bel levue. Na de eerste ronde heeft H, van der Does de leiding genomen in het algemeen klassement met vier punten. Hij wordt gevolgd door J. Schaar met twee punten en met uitzondering van A. van Leeuwenhoek heeft de rest eveneens twee punten. De uitslagen waren wd A. V.d. Maarel 200 102 22 19 4.64 H. v.d, Doefi 200 300 22 38 8.03 J. Schaar 200 200 28 34 2.14 A. van Leeuwenhoek: 200 110 28 25 3.39 u Groenveld 200 155 24 32 6.48 B. Heeze 203 200 24 75 8,33 A. van Leeuwenhoek 200 361 30 20 S 37 A. v.d. Marei 200 200 30 31 6.67 L. Groeneveld 200 200 32 20 6.25 G. van Gendt 200 195 32 17 6.09 S. Heeze 200 94 27 22 3.46 tL V.d, Does 200 200 27 30 7.43 G. van Gendt 2ü0 200 27 47 7.4! J. Schaar 200 193 27 21 6 09 Stand na de eerste avomd: I, H, v.d. Does 2. J. Schaar 3. G. v. Gendt 4. L. Groeneveld i. a. v.d Maarel i, B. Heeze 9 Het team van de in Vlaardingen cn omgeving werkende Joegoslavische arbeiders. 2 4 -100 49 38 Sl.G 2 2 395 55 34 7.30 2 2 335 59 47 6.69 2 2 355 50 32 6.33 2 2 302 52 31 5.B1 2 Z 294 51 75 5.77 7. A. V. Leeuwenhoek 2 0 271 58 26 4,67 Van onze sportredactie Vlaardingen Het Joegoslavi sche Dynamo Zagreb heeft zon dag in de vroege ochtenduren in Vlaardingen een team van in ons land vei'blijvende gastar beiders op alle fronten versla gen. Plaats van handeling was het HVO-terrein in de Holy wijk waar de belangstelling, vooral van de zijde van de Joegoslavi sche gastarbeiders, groot was. Maar liefst dertien bussen wa ren ingeschakeld om de arbei ders naar Vlaardingen te voe ren voor het grote duel dat zii zelf betaalden. Want het «grote Dynamo Zagreb, Joegoslavisch profteam, speelt niet voor niets. De selectie van 32 man is een maand in het sponcentrum van de KNVB in Zeist en vandaaruit worden „uitstapjes" ondernomen. De kracht van Dvnamo liet aan duidelijkheid niets te wensen over. In het door arbiter Jan Ploeg geleide eenzijdige duel scoorde Dynamo aan de lopen de band, tot dat de coach er ge noeg van had en do beide docl- verdedigers liet wisselen. Dat leidde er toe dat de strijd, wat betreft het maken van goals, wat meer in evenwicht kwam. De rust ging evenwel in met een 60 voorsprong en daarna werd de winst uitgebouwd tot 14—1. Via de gastarbeiders was hel mo gelijk gebleken om tegei. Dyna mo te spelen. Hetzelfde Dyna mo Zagreb dat door FC Twente ls uitgeschakeld in de runners- up-cup, maar zelf éénmaal de jaarbeursbeker won. De onkos ten inclusief een broodmaaltijd na afloop waren voor rekening van de gastarbeiders. Na de wedstrijd vertrokken de spelers naar AjaxGo Ahead en dins dag spelen de Joegoslaven te gen FC Utrecht. Ook staat nog een duel tegen Ajax op het pro gramma. Mogelijkheden wer den nog onderzocht om Dyna mo Zagreb komende zaterdag tegen HVÖ te laten spelen, maar dat stuitte op voorname lijk financiële bezwaren. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedem Het verlies \'an Leo Zonneveld gebroken sleutelbeen heelt weinig invloed gehad op de krachtige aanpak van Sunlight tegen concurrent GTB. De Schiedammers kregen door die energieke inzet van de Vlaar dingers hun eerste verlies nuh- tcr dc oren: een duideliuke re vanche voor het destijds gele den 30 verlies. Onk nu, was het verschil minimaal aan de Deltaweg. Sappning vergoede het minder fraaie duel dat reeds na een minuut of tien zijn beslag Kreeg toen Vlaardingse ftad Groen -n een daadwerkelijke solo op de Schiedamse goalie afrende en GTB al vroeg do genadeklap gaf: 1—0. Die klap, in een periode dat Leo Zonneveld in botsing kwam met een Schiedammer en naar het Holyziekenhuis moest worden vervoerd, is GTB niet meer te boven gekomen. Het demon streerde welvveel,kwaliteit tot uitdrukking te brengen in een stormachtig offensief, maar de schade voor Sunlight bleef be perkt. Ook het Schiedamse offensief in tweed ins tan tie was niet toerei kend om Sunlight uit zijn ver dedigende rol te halen. Vele overtredingen waren het gevolg van de semi-botsing waarvan de stand geen wijziging meer gaf: 1—0. De eerste partij tussen Maassluï- zer W. Pieterse en Vlaardinger H. Bakker getuigde van srote scanning. De Maassluizer moest 11S caramboles maken en had daar 41 beui^en voor no dig. Bakker foleef staan op 98 caramboles van. 100. Hoogste «erie van Pieterse was 14 en het moyenne 2.82. Van Bakker was de hoogste serie 12 en een gemiddelde van 2.36. De AOW-partij tussen Arie de Wit (Bellevue) en L. Hofman liet aan duidelijkheid niets te wen sen over. De Wit had 39 beurten nodig voor zijn 59 caramboles, terwijl Hofman toen op 25 bleef staan bij 64 caramboles. Hoog ste serie van winnaar De Wit 9 en een moyenne van 1.51. Van zijn concurrent 4 en 0.64. O Winnaar Van der Does. A. van VVoerkom van De Waal was de enige winnaar van het Vlaardingse gezelschap. Hij had voor 99 caramboles 39 beur ten nodig terwijl Maassluizer Western op 71 bleef staan. Moyenne van de winnaar was 2,53 en hoogste serie 12. Van Westein was dat 11 en 1.82. In een alles of niets partij had G. Jonkman maar 36 beurten no dig voor zijn 68 caramboles, terwijl P. van der Windt op 79 bleef staan. Zes verwijderd van zijn vastgestelde 85 carambo les. Hoogste serie van winnaar Jonkman was 8 met een gemid delde van 1.88. Van Van der Windt 9 en 2.19. Komende week staat het duel tussen winnaar vorig jaar DVO '65 en Sunlight op het programma. "Van onze sportredactie Vlaardingcn/Sehiedant Dezer dagen is de strijd om de biJjart- titel van de eerste klasse lïbre weer begonnen. Plaats van handeling was café Dc Grif fioen waar finalisten uitmaken wie de grote winnaar gaat wor den. Op de eerste avond waren echter maar zeven finalisten present. Schiedammer M. Cos- ter en B. van Ileeven waren niet aanwezig, zodat dc strijd Vao onze sportredactie perken tot verdedigen. Hoewel Orawi kwam in de derse fp{ on het snel van geen der ploegen eenvoudige wijze aan een 2 -7 Vlaarduigcn/Schledam Tegen tot grote hoogte kon stijgen was voorsprong door slecht f- het zwakke cn onervaren Ora- het duidelijk dat Volley hier ren van de Vlaardingers. r. wi-2 hebben de Volley-dames veruit het beste van het spel n.cmand voor mog^..jK geen enkel risico genomen dat had. Via 124 won Volley de houden gebeurde. Orawi gmg de zege In gevaar had kunnen eerste set met 156. onverstoorbaar verder en brengen, Dc Doratse tegen- zelfs een 12—5 voorsprong, Dy stand was dan ook veel te zwak Ook in de 'weede set bleef het „we zijn er al" gedachte bi- de om het de Vlaardingsen echt een strijd russen de Volley-aan- Volley-dames werd wreed vy - moeilijk te kunnen maken. Vol- val en de Dordtse verdediging. stoord'toen Orawi tenslotte via ley verspeelde onverwacht toch Volley bewees dat aanvallen een 155 zege de achterstand nog de derde set maar door nog steeds de beste verdediging tot 2—1 kon terug brengen, winst in de overige sets werd betekent en bouwde rusting aan het een 3L overwinning. een veilige 105 voorsprong. GEEN TWIJFEL Foute opslagen aan Orawi zijde Volley begon goed tegen de jonge schonken Volley met 15-7 de In dc laatste set heeft Volley er Orawi ploeg, die zich moest be- tweede setwinst. geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Goed ge concentreerd werden de aan vallen opgezet die de dappere Dordtse formatie in moeilijkhe den brachten. Volley voelde dal het geen verder verlies kon permitteren en bouwde rustig verder aan edn 122 voorsprong. Orawi bleek geslagen toen ook dc opslagen aan Vlaardingse kant hard en zuiver over het net kwamen. Met 153 stelde Volley tenslotte de eindzege vcihg en behoudt daardoor alle kans op de titel in de Overgangsklasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3