„Nu op het veld nog een trapje hoger" Schiedam met vlag en wimpel kampioen SVV oefent zondag tegen Fortuna nmx Schiedam-trainer J an der Geest: Intiem gelukkig met eerste winst op NOAD Juliana kan zich geen verlies veroorloven rspoKf] Tsjech Bublik grole aanwinst ELEMENT Bas van HONDERD NET GEEN HONDERD TREFFERS yi;r, fi Volleybal Aalbrecht volgende week bij Hermes-DVS— De Baronie DONDERDAG 1] FEBRUARI 1371 Schiedam Trainer Van der Geest, van tie korfbalclub Schie dam, bleef er uiterlijk onbewogen onder. Zijn Schiedam be haalde gisteravond in de sporthal Margriet het kampioen schap mierokorfbal door een 145 zege op HSV. „Jullie moe ten mij niet complimenteren, maar die jongens en meisjes in hel veld. Die hebben er voor kunnen zorgen ongeslagen kam pioen te worden". Toch, wie tijdens de wedstrijd zijn gednbbel langs het speel veld /-iet, begrijpt, dat het hem wel degelijk jets -gedaan heelt. Vijftig jaar is hij tiu, en reeds een groot aantal seizoenen als trainer aan Schiedam verbon den. De kam pioenschappen in die periode Van der Geest, zijn niet groot -geweest. „Daar is wel een reden voor op te sommen'', lacht hij. ,,Bij Schie dam heeft heel lang de gedach te geleefd: als het maar gezel lig is. Maar dear wilde men in het begin van de competitie wel ctinaC. Enkelen wilden nu ook wel eens successen zien. Daar ben ik toen op gaan trainen. Maar -het duurt lang eer het juiste ritme er is bij de spelers en speelsters. Als je dan dit re sultaat ziet: ongeslagen kam- 9 Trainer Van der Geest. Van onze sportredactie Vla a rd in gen De Tsjechische aanwinst voor de top van In tiem '55 heeft voorlopig de Vlaardingsc ploeg uït de put ge haald waarin het zo diep was gezonken. In het belangrijke duel tegen het Sehiedamse NOAD kreeg Bublik de handen vele malen op elkaar. Reeds na vier partijen kende Intiem *55 een ongekende weelde van een 3—X voorsprong, waarin vooral de punten werden bijeen ver gaard door een sterk spelende Milan Bublik en de weer in vorm zijnde captain Sjaak Hoogendijk. Halverwege kreeg dc semi-derby, die van groot belang was voor de laatste plaats, een anti-cli max. In die sleutelwedstnjd stond Intiems nieuwe aanwinst voor de zeer moeilijke opgave om via een. zege tegen NOADs sterkste troef René Schewe, zijn team aan een comfortabele voorsprong te helpen. De reeds 39-jarige Tsjechische spe ler, die in zijn gloriejaren in zijn geboorteland hoog op de ta fel tennisladder heeft gestaan, bleek weer over een uitsteken de conditie te beschikken. Bu- bliks tegenstander René Sche- we, NOADs sterkste speler, trok al zijn niet mis verstane registers open om de lntiern- speler tot overgave te dwingen. De eerste game lukte Schewe dat met: 2-4-22. In de tweede game kwam de Schiedammer uitstekend terug: 18-21. De be slissing in de derde game bracht aan beide zijden uitste kend tafeltennis. Schewe voer de het tempo hoog op en dat was hetaeen Bublik precies wil de. Na een 11-14 -achterstand laaide de spanning bij 1717 hoog op. De Intiem-speler was nu duide lijk in zijn element met 22-20 be sliste hij die partij in zijn voor deel. Intiem kon toen de winst bijna mei meer ontgaan. Sjaak Hoogendijk kwam door het spel van dc Tsjech duidelijk geïnspi reerd terug en met zijn twee overwinningen droeg hij veel bij tot de 73 winst. Intiems o'erde man. Martin van Betn- hem, wist alleen tegen Meul- dijk te zegevieren. pioen van de mjcrocompetitie, dan. hoop ik daar straks met de veldcompetitie ook de vruchten van te plukken." Een leven Jang ,,zit" Van der Geest al bij korfbal. Zelf speel de hij jaren in Ons Huis en toen dat niet meer ging, stapte hij over naar de scheidsrechtenj. ,.Ik heb 20 jaar gefloten waar van zeventien, jaar hoog. Inter lands heb :k nog gefloten. Mijn vrouw is niet zó sportief. Daar om heb ik wc] eens gezegd: als ik nog eens thuiskom en mijn vrouw is weg, dan is het mijn eigen schuld". Ondertussen loopt dc score bin nen de lijnen op naar een voor Schiedam redelijk totaal. Had den de Schiedammers vyftien ^keer gescoord, dan had het in deze competitie honderd tref fers gemaakt. Als de scheidsrechter voor de laatste keer fluit, is de vreugde bij Schiedam groot. De ontspannen glimlach maakt dat de gespannen trek van de gezichten verdwijnt. „Ze waren voor de wedstrijd niet zó nerveus. Dat scheelt heel wat", zegt de trainer, die er niet onderuit komt in de huldiging na afloop te worden betrokken. Ook voor hem bloemen en van de da mes een omhelzing. ..Nu op het veld nog eens proberen hogerop te komen", zegt hij alvorens in de feestvreugde onder te gaan. Bloemen voor dc kampioenen. Van. onze korfbalmedewerker Schiedam Het is gelukt! Woensdagavond is Schiedam micro-korfbalkampïoen van zijn afdeling geworden. Met 145 werd het arme Hoekse S.V. verpletterd, waardoor dc roodzwarten onbereik baar geworden 2ïjn voor Hou Stand, Spoedig na het beginsïgnaal van scheidsrechter YV'cbcr zorgde Chris Niehot met een ver schot voor 10. Goed en attent uitverdedigen van Jannic Boogaers stelde hem kort hierna in staat van dichtbij de stand op 2—0 te brengen. Met een ver schot, waarop Freek Veer het patent schijnt te hebben, bezorgde Schiedam1*; aanvoerder zijn ploeg een veilige 30 voor sprong. Dat 'hij niet alleen van ver raak kan schieten, liet hij even later 21 en door uit een prachtige doorbraak nummer 4 door de mand te gooien. Arie Jansen bracht de stand op 6—0. waarna de gasten via een doorloopbal tegen- scoorden. Even voor de rust vond Freek Veer voor de derde maal de kor! en dat betekende 71. De Schiedamse doelpuntenhon- ger was na rust bepaald nog niet gestild en onverdroten gingen de roodzwarten door met doelpunten maken. Nel Majoor. Arie Jansen (3x) en Freek Veer tilden de score naar 31—2. Het publiek ging zich nu ook wat intensiever met de strijd bemoeien, omdat men voelde de dat de mogelijkheid er in dat de mogelijkheid er in hun honderdste treffer van deze competitie zouden kun nen scoren. Dit honderdste doelpunt zou het vijftiende in dit duel moeten worden. Freek Veer en Nel Majoor, na goed samenspel met Arie Jansen, kwamen op 13—4. Het werd door Freek Veer nog 145, maar het verlossende vijftiende doelpunt kwam niet. Wel het eindsignaal van scheidsrechter Weber. Een op alle fronten superieur Schiedam had bewezen nief ten onrechte kampioen ge worden te zijn. De kampioenen. Staan de v.l.n.r Chris Niehot, Ger Overklecft, Arie Janssen, Hans Josen en aanvoerder Freek Veer. De dames v.l.n.r. Tilly van Hassel, Greetje Veer, Nel Majoor, Nel Sluy- mer en Janny Boogaers. Van 0112e sportredactie V'laardingen/Schiedam Het komende weekeinde wordt zowel het betaald als het amateurvoetbal grotendeels opgeslokt door de wereldkampioenschappen hardrijden op de schaa.ts in Gothenburg. Een evenementen dat de interes se voor het betaalde voetbal tot een. minimum beperkt. Twee clubs uit het waterweggebied, Fortuna en. SVV, blijven echter oefenen en wel tegen elkaar op het Schiedamse sportpark Har- ga om 11 uur. Twee clubs die ieder vechten om hun eigen bestaan. Piet de Wolf wil zijn pupillen in. het ritme la ten waarin vooral de weer her stelde Aat Reygersberg in het team zich in dergelijke oefen duels kan aanpassen, terwijl Gerrie van der Lek hoog in de lucht bij Gouda. anderzijds nog altijd de kans op promotie niet is verkeken. Op de helft van de competitie zag Piet de Wolf zijn inwerkperiode nagenoeg voltooid; ,,in dat tweede competitie-karwei moe ten wij het verder afmaken", zei hij. Fortuna kwam ook de laatste drie duels aan vier pun ten. (RBC en Baronie uit en Eindhoven thuis). Gezien de vele afslachtingen aan de top zitten er ook inderdaad nog wel kansen in. SVV's Jan Bens is zonder meer content over het feit dat SVV uit de onderste re gionen is weggestapt. Eerst DFC een pak voor zijn broek heeft gegeven om vorige week Graafschap onder de duim te houden. En daarmee de op gaande Jijn te pakken te heb ben. Van onze sportredactie SchiedamZ/Vlaardingen Hei eerste damesteam van Juliana ontvangt zaterdag in de sport hal Margriet het onberekenba re Set lip uit Berkcl. De Schie- damesen, enkele weken geleden met een ruime voorsprong aan kop van dc eerste klasse, zullen moeten winnen om de naderende concurrentie van zich af te houden. Een overwin ning betekent dat het rustig kan gaan afwachten hoe het Rotterdamse Tenaco, belang rijkste belager van Juliana het zal gaan doen in het zware pro gramma dat Juliana net achter de rug heeft. Dc nieuwe samen stelling van de Schicdamscn, geformeerd door hot wegvallen van enkele speelsters, gaai steeds meer op elkaar inge- speel raken zodat de verwach ting is dat de geslonken voor sprong weer wat ruimer kan worden gemaakt. Aanvang 21 Het derde herenteam zal het te gen het Rotterdamse Hou Stand minder makkelijk krijgen dan tegen L.ibano-4, De Schiedam- me rs, nog steeds in de hoek waar de klappen vallen, gaan echter steeds beter draaien zo dat een puntenverdeling tot de mogelijkheden behoort. Aan- van 19.15 uur in de sporthal Margriet. Ook het tweede herenteam ziel weer eens een tegenstander naar Schiedam komen waarte gen winst mogelijk is. De strijd tegen degradatie spilst zich toe tjussen Juliana-reserves en CVV uit Capelle a.d. IJssel. Beide teams volgen elkaar op de voet zodat een onverwachte over winning de strijd een totaal an der aanzien kan gaan geven. Tegenstander is deze keer Funch-2 uit Delft dat nu een sterke start sterk is teruggeval len. Winst voor de Schiedamse reserves behoort tot de moge lijkheden waardoor tevens het behoud van de plaats in de overgangsklasse weer perspec- tiei'en zou bieden. Het eerste damesteam van Shell heeft zich duidelijk een plaats verworven lussen de eerste klassers. Vorig jaar bijna gede gradeerd ontpopt dit Vlaar- dingse team thans als een. ster- - ke ploeg die in staat mag «or den geacht voor vele verrassen de uitslagen te zorgen. Sterke middenmoter AMVJ zal het dan ook niet gemakkelijk krijgen tegen de geroutineerde Vlaardingsen, die echter steeds weer de fout maken teveel te gen scheidsrechterlijke beslis singen te ageren. Meer rust zou het spel van de Vlaardingsen ten goede komen zodat zonder enige twijfel de winstpunten ge makkelijker zouden worden be haald. k In dc Nieuwe Economische Hoge school laat AMVJ 2ich door gaans niet 20 gemakkelijk ver rassen waardoor een punten verdeling voor Shell het hoogst bereikbare lijkt te zijn. Aan vang 13 uur. Schiedam/Vlaardingen De eer ste wedstrijd welke scheids rechter Janus Aalbrecht weer gaat leiden in het betaald® voetbal, na enkele moeilijkhe den met de scheidsrechters- commissie, staat voor de deur. Volgende week, 21 februari, krijgt hij de wedstrijd Hermes- DVSDe Baronie toe gewezen- De Hoekse arbiter is ennkele maanden uit de roulatie ge weest, maar heeft zich na een gesprek m et de scheidsrech- terscommissie weer bereid ver" klaart te gaan scheidsrechteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4