Raad behandelt plannen voor binnenstad in mei Aktiekomitee wil anonimiteit volkstelling Zeekadetten krijgen bezoek uit Canada 2 kranten voor een prijs FJG werkt aan definitief plan C Deense .Export- Oscar voor Schiedammer STEEKPROEVEN m Affiche voor deelnemers aan JES'71 Concert voor leden van gezamenlijke vakcentrales Nog steeds parkeer problemen bij station Brief aan gemeente: Voorlichting over Bijstandswet bij Vrouwengroep PvdA Fré Meis over toonbeweging en verkiezingen SCHIEDAMSC iCOURAr G pagina's Vrijdag 12 februari 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang r.o. 21020 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid wil in april uitkomen met een definitief ont werp van plan C voor de sanering en reconstructie van de binnenstad. Op het ogenblik wordt aan het plan druk ge werkt en worden enquêtes in alle wijken van Schiedam ge houden. Het definitieve ontwerp komt juist op tijd, want de gemeenteraad zal in de raadsvergadering van 6 mei een uit spraak doen over de plannen, die thans voor de sanering en de reconstructie van de binnenstad bestaan, Schiedam Het Korps Zeekadetten te Schiedam krijgt in augus tus bezoek van een aantal zeekadetten uit Canada. Ken deputatie van hen zal dan een beïoek brengen aan Schiedam, De Zeekadet ten hebben nog meer plannen ontwikkeld voor activiteiten in 1971. Er staan weer verschillende excursies, tochten en bezoeken op het programma, terwijl kampen tijdens Pasen, Pinksteren en de zo mervakantie in bet Hollands Diep of in het Haringvliet zullen wor den gehuuden. Het jaari'erslag over 1970 van da Zeekadetten. vermeldt, dat dit een goed jaar is geweest» Hoewel, de weersomstandighe den over het algemeen slecht waren, werd veel aan het on- Wethouder van Stadsontwikkeling C. J. M. Bölmers had tijdens de begrotingsbehandeling al aan gekondigd, dat dit in de verga dering van april of mei zou ge beuren. Inderdaad kan de raad nu een keuze maken, al zal hier eigenlijk meer sprake kunnen zijn van het uitspreken van een bepaalde mening -dan een be slissing over één van de plan nen» waarvan men weet dat zo'n plan economisch en tech nisch haalbaar is. De F.J.G, is van plan, het geheel uitgewerkte plan in april uitge breid in de publiciteit te bren gen, Met alle raadsfracties zul len gesprekken plaatsvinden» terwijl de bevolking vla de dag bladen zal worden voorgelicht FJG-voorzitter Ab Engelsman: „We gaan een grote stunt ma ken van het nieuwe plan C*. Een vlekkeaplan is al gereed. De F.J.G. weet zich zoals bekend verzekerd van enkele deskundi gen, aan wie het plan ter beoor deling is voorgelegd. Aan het uitgangspunt dat d» Sehiedamse binnenstad in de toekomst vrij moet zijn van verkeer, zal ook in het uitge werkte plan C worden vastge houden. Met name de Broers- vest zou in de conceptievan plan C geen verkeer meer heb ben. Aan het eind van de Broersvest, bij het Emmapleln zou een concentratie van bouwen komen; het nieuwe stadskantoor, het metro-station en een. concentratie van win kels aan de Kreupelstraat, Daar is toch al een lege vlakte, redeneert men. bij de FJG, din dan gelijk in aanmerking komh als winkelcentrum. De kern van hel winkelareaal zou dus enigszins kunnen verschui ven al wil de FJG c»k bij de Zwaansteeg eeh warenhuis plannen. In de „grote cmloop" zoals voorgesteld in. plan A, heeft men niel al te veel ver trouwen. De F.J.G. heeft al steekproeve» genomen a<an het- Van Eaalte- tplem, in de Jan van Avenues* straat, de Ale id astraat en op d* Van Swindensingei. De respons die men bij de ondervraagden kreeg was niet bijster groot. In iedere wijk koos jnen een blok woningen uit. De ondervraag den bleken overigens weinig en thousiast, Over het algemeen wisten ze wel dat er sanerings plannen voor de binnenstad be- staan, maar over de aard van die plannen konden ze weinig vertellen. De F.J.G. beschouwt de enquêtes nadrukkelijk als steekproeven, waaraan men niet te veel waar de wil hechten. Het ging er meer om, om een zekere indruk te krijgen over hetgeen er over de stadsplannen leeft bij de be volking. De ondervragings werkzaamheden zullen op 24 fe bruari worden voortgezet. De belangstelling in het Zakkcndragcrshuisje voor de discussie over de komende volkstelling was groot. Schiedam Iedere deelnemer aan de manifestatie JES'71, die van 17 tot 23 maart in het Stede lijk Museum wordt gehouden, wordt bezitter van dit affiche, dat als herinnering aan de ma nifestatie zal worden uitgereikt. Het is een ontwerp van Hans van. der Sloot en is in een opla ge van 500 gedrukt. De organisator van JES'71, de Sehiedamse Gemeenschap, heeft voor klassen of bedrijven die een werkstuk inleveren ove rigens maar één affiche be schikbaar. Individuele deelne mers kunnen wel op een affiche rekenen. Het affiche bestaat uit twee delen, waarbij door fluori- serende verf. en door de moge lijkheid, het bovenste -deel van statisch plastic te verschuiven, leuke effecten kunnen ontstaan. Schiedam Het gemengd Wilton voor de leden van de plaatselij- Fijenoordkoor geeft vrijdag avond 26 februari een concert Profïttfet nii vïn b«e unieke ainbod 2 kranten te erttwmxen voor de prijs van één: del ScMedanttche Courant mee nieuws uic uw stad «n omjevinr, «n fiec Rotterdimichl Nieuwsblad met het laatste binnen- en buitenlandse nieuws, Geefom nu opdracht oak bijl u 14 dajen {ntii, aonder eni|« verplichting, de SC RN to bBtorj»n en ©nidekl zelf de vele pluspunten. -Deze bon ia open envelop, zinder postzegel, sturen naar Rotterdamtch Nieuwsblad, antwoordnummer034, Rotterdam die SC 4- &N 14 dijen gratis nar: nam urm woon pi, telefoon ke vakcentrales NVV, CNV err NKV in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Het concert be- gint om acht uur. Aan het con cert verlenen verder medewer king de sopraan Loeki Ages en de organist Jos Carpay, 1 vaart en zijn verkrijgbaar bij de heer M. van der Lee, lepeniaan 31 telefoon 7Ö2102, bij de heer D. Goudzwaard, Joh. de WittsingeJ 245, tel. 707843 en tijdens de zit tingen van de Centrale Volks bank van het NKV aan de Lan ge Haven. Op het programma staan werken van onder anderen Bruckner, Mozart Gluck, Schubert, Strauss, Stolz en Verdi, alsme de enkele Nederlandse volks liedjes en negro-spirituals. Het concert is georganiseerd door het Overlegorgaan, van de afde lingen Schiedam van NVV, CNV en NKV. Schiedam Nog steeds is het een enorm gedrang bij het par- keerterreintje op de Singel, vlakbij het station. Automobi listen proberen hier hun auto kwijt te raken, wat steeds moeilijker lukt, omdat de capa citeit van het terreintje overbe last is. Ondanks de aanwezig heid van een groot parkeerter rein vlakbij en ondanks de pu blicaties die over hét nieuw» terrein enkele maanden gele den in de dagbladen versche nen, blijkt het voor veel auto mobilisten toch nog onbekend Tientallen, auto's zouden er te recht kunnen, zonder dat de loopafstand naar het station noemenswaardig groter wordt. Vla de 's Gravenlandseweg is het terrein gemakkelijk te be reiken, De automobilisten hoe ven geen kostbare minuten te besteden aan het zoeken naar een klein plekje waarop ze hun voertuig nog kwijt kunnen. Hettt terrein aan dc 's-Gravenlandse- weg bljjft niettemin ongebruikt liggen, een raadsel... Schiedam Het Aktie komitee volkstelling Schiedam zal het gemeentebestuur van Schiedam een brief sturen waarin men eist dat de gegevens die men bij de komen de volkstelling dient te verstrekken anoniem blijven. Na ruim twee uur discussiëren over de komende volkstel ling op een speciale avond van het politiek kaffee don derdagavond in het Zakken dragers huisje werd hiertoe tenslotte besloten. Aanwezig waren ruim veertig belang stellenden onder wie de heer A, H. Noordzij, coördinator van de Sehiedamse volkstel ling cn de heer Muyhvijk van het aktiekomitee waakzaamheid volkstelling uit Amsterdam. No een korte inleiding van de heer Muyhvijk (hij stptc nog eens veel-besproken be zwaren tegen de wijze waar op de volkstelling zal ge schieden aan. zoals afwezig heid van anonimiteit) de strafbepaling, tellers cn ver nietiging van de gegevens) werd het woord gegeven aan de heer Noordzij. Deze stel de nadrukkelijk voorop dat hij niet als coördinator van de Sehiedamse volkstelling aanwezig was maar alleen als burger. Al gauw kwamen kreten uit de groep belangstellenden als „Op welke basis kunnen wij de overheid ons vertrouwen geven", „Waar blijven de rechten van het individu", „Hoe zit het met het ver schoningsrecht", „waarom weigert de burgemeester eens niet" en „De vertrou wenscrisis is geen vraag, het is een zekerheid". De heer Noordzij kon op al deze vragen geen antwoord gevenhij kon zich alleen beperken tot het beantwoor den van technische vragen. Waarop iemand uit de zaal dan maar overging op het stellen van een technische vraag in verband met de kwestie van de kerkelijke gezindte. Na verloop van tijfl sprak ie mand het verlossende woord door te stellen dat de discus sie draaide om twee ver schillende zaken, n.l. ten eerste dc vraag: Waarom doet de overheid dit?, ten tweede Zijn de middelen wel goed gekozen? In de loop van de gesprekken werd duidelijk dat men niet zozeer bezwaar heeft tegen de volkstelling op zïch als wel tegen het feit dat men niet anoniem blijft. Met het besluit om dan een brief met dat bezwaar naar het ge meentebestuur te zenden kwam aan de discussie een nogal abrupt einde. derhoud van de Jan van Gel der, die in de Voorhaven ligt, gedaan. Het schip was één van de punten om welke zich de ac tiviteiten rond Koninginnedag concentreerden. Veel belang stellenden maakten gebruik van het open huis dat op de Jan van Gelder tijdens de feesi- week werd gegeven. In 1970 namen de Sehiedamse zeekadetten deel aan de 25e Na tionale 5-Eilandentocht. Verder bezochten zij de international* nautische tentoonstelling Euro poort 1970 in Amsterdam. Voo?" inlichtingen over hei korps kun men zich wenden tot de com mandant, de heer F. J. Ber;.- velt, Rotterdamspdijk 417b. Schiedam De heer J. Ph. F. M, de Ncrée tot Babberieh, alge meen directeur van de Interna tionale Technische Handelson derneming (ïthc) NV te Schic dam, heeft in Den Haag uit handen van de ambassadeur van Denemarken. Slgurd Chris- tensen een .Export-Oscar' voor 1970 ontvangen. Hy was dc eer ste Nederlander die aldus werd onderscheiden. Deze Oscar is een onderschei ding die elk jaar wordt toege kend door de vereniging die het gebruik van Deens fabrikaat bevordert. Het eerbetoon wordt verleend aan degeen, die zich het meest verdienstelijk heeft gemaakt voor de uitvoer van produkten uit Denemarken. De onderscheiding bestond uit een mooi stuk Deens aardewerk voorste LI end „Ontkiemend Zaad" en een fraaie oorkon de. De ambassadeur sprak de 59-jange Sehiedamse industrieel in voortreffelijk Nederlands toe en loofde zijn activiteiten op het gebied van het importeren van Deense artikelen. In de loop van JS70 bleek Itho in totaal voor 25 miljoen Deense kronen (ongeveer dertien miljoen gul den) aan Deens fabrikaat te hebben ingevoerd, voornamelijk produkten van de Deense Dan- foss Maatschappij. Schiedam De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid be legt op dinsdag 16 februari een openbare vergadering in het wijkcentrum Nieuwland, die om twee uur begint. Drs. G. A, A. Smits, directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst, zal een inleiding houden over de Algemene Bijstandswet. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Schiedam De afdeling Schie dam van de CPN houdt van avond een openbare vergade ring in het wijkcentrum Nieuw land, die om acht uur begint. Spreker op deze bijeenkomst is Fré Meis, lid van het partijbe stuur van de CPN, die als on derwerp heeft gekozen de toon beweging en de verkiezingen. Na de pauze is er gelegenheid tot discussies.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1