Van Anrooylaan wordt niet doorgetrokken BLOK WONINGEN IN DE GORZEN WORDT HERSTELD Fré Meis wil samenwerking met deel PvdA Appelmarktbrag wordt gerestaureerd 2 kranten voor een prijs! B. en W. in brief aan bewoners: Groot inlegoverschot bij Spaarbank anno 1820 Twee ochtenden voorlichting over peuter speelzaal Plan voor renovatie wijk in studie Ds. M. C. Baart neemt beroep aan AMV Schiedam bestaat 25 jaar Officiële opening filiaal van Gemeente bibliotheek Voorstel tot bouw van 330 woningen in Woudhoek Dr. Jacobi spreekt voor Cultuurkring Jos van der Lugt in De Crèche SCHIEDAMSCHE COUFIANT 4 pagina's Zaterdag 13 februari 1971- ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2625S6 - klaehtendienst 260830 98stc jaargang no. 24027 SCHIEDAM EN KETHEL Ouders schrijven raadsfracties opnieuw Scheidam B. en w. hebben de bewoners van de Peter van Anrooy laan in Groenoord laten weten, dat ze niet bereid zyn deze laan door te trekken tot dc Laan van Bol'Es. Enkele bewoners van deze Van Anrooylaan hadden een actie ondernomen om doortrekking van de laan over een stuk onbebouwd terrein te bewerkstelligen en daarmee het naar bun mening gevaarlijk drukke verkeer in bet bochtige gedeelte van dc Van Anrooylaan, waar veel scholen zijn, te verminderen. In een brief aan de bewoners de len b. en w. mee dat doortrek king naar de Laan van Bol'Es naar hun mening weinig zinvol is en slechts een verschuiving van de moeilijkheden naar de flats in Groenoord-midden zou betekenen. Ze achten het zelfs niet uitgeslo ten, dat een doortrekking van de weg meer gevaar voor de kinderen kan opleveren, omdat het verkeer bij een rechte weg de neiging heeft sneller te rij den. De bewoners, die al eerder een brief aan de raadsfracties hebben geschreven over de vol gens hen onhoudbare toestand aan de Van Anrooylaan, hebben de raadsleden nu andermaal een schrijven gezonden waarin zij bezwaar aantekenen tegen hel besluit van b en w. tn hun brief merken ze op, dat de flatbewoners zich unaniem voor doortrekking van de Van An rooylaan hebben verklaard. Ze doen nogmaals een beroep op de raadsleden, zich vóór door trekking uit te spreken. De ac tievoerende bewoners zijn ook met cijfers gekomen; in hun brief vermelden ze dat uit de flats slechts 27 kinderen de kleuterscholen zouden bezoe ken, maar dat daarentegen 45Ö kinderen de bochtige Van An rooylaan oversteken om de scholengemeenschap Groen- oord-West te bezoeken. „Van een verschuiving van de rand gebieden kan niet worden ge sproken", vinden de ouders. Schiedam Ds. M. C. Baart, hervormd koopvaardijpredi* kant te Spijkenisse, heeft het beroep naar de hervormde ge meente van Schiedam aangeno men. Hij zal worden bevestigd op zondag 28 februari in de och tenddienst in de Grote Kerk. Ds. Baart wordt predikant van wijkgemeente 5, waar hij de in 1970 vertrokken ds. J. G. Jan sen opvolgt. De G roenoor d-bewoners achter de actie zien de doortrekking van de Van Anrooylaan als een verbetering van de verkeers veiligheid in de wijk, ook voor dc flatbewoners. B. en w. vinden een kanalisatie van de Van Anrooylaan met aanvaardbaar, ook al omdat het scholencomplex dan geheel binnen een ruit van wegen zou komen te liggen. De ouders vin den dit a reu ment niet steekhou dend, omdat er naar hun me ning ook m andere delen van de stad veel scholen zijn die won* drn omringd door wegen, zon der dat dit al te veel gevaar voor de kinderen oplevert. De ouders van de leerlingen van de scholen zijn niet van plan, hun actie te staken. Volgens het bestemmingsplan is - op het braakliggende terrein een gara ge gepland. Of het ruogel&k is, hiervan op korte termijn af te wijken Is niet bekend, maar het lijkt nu onwaarschijnlijk, dat dit zal gebeuren. Schiedam De Algemene Melk handelaren Vereniging Schie dam houdt ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een re ceptie in gebouw „De Rank" aan de Scbiedamseweg 122, De receptie wordt op woensdag 3 maart van 3 tot vijf uur ge houden. t? 1; h:,y.,- 'ï'w? Fré Meis tijdens zijn redevoering in Wijkcentrum Nieawland. Schiedam In januari heeft dc Spaarbank anno 1820 een inlcveringsoverschot gehad van f 998.391.35 legen januari 1970 f 752.036.09. In totaal werd f 11.298.442,49 Ingelegd en f 10.302.051.14 terugbetaald. Het totale tegoed van inleggers passeerde in januari 1971 de ne gentig miljoen gulden. Ter illu stratie van de snelle groei is het opmerkelijk dat het nog geen twee jaar geleden is, dat dit te goed de f75 miljoen bereikte, namelijk in februari 1969. De aan de spaarbank toever trouwde gelden, en de reserves waren per 31 januari 1971 voor f41 miljoen belegd in effecten, voor negen miljoen in hypothe ken en voor f 30 miljoen in on derhandse leningen aan ge meenten en dergelijke, terwijl de -onbelegde en de op korte termijn belegde gelden teza men f 12 miljoen bedroegen. Profiteer rui van hce unieke aanbod 2 kramen te entvanjtn voor de prijs van éénde I Schiedarmche Courant roet meuwi uit uw iUd en emjevinj. en het Rotterdatmehl Nieuwsblad mtthetltatace binnen- en buiten land «n ie uwii Geef ons nu opdracht ook bijl u 14 dijen gratis, zonder enije verplichting, da SC -}- RN te beurten tn ontdek! zelf de vele pluspunten. fgff/y. -Deze bon in open «nvefop, zonder poit»|«}. sturen mar Rotterdamseh Nieuwsblad, antwoordnummer834,Rotterdam stuur de SC 4- RN 14 dar en *mi» naar: woonpl. celefaan Schiedam Tijdens een openbare vergadering van de afdeling Schiedam van de CPN heeft het Groningse Statenlid Fré Meis zich uitgesproken voor een zoveel mogelijk samenwerken met „con structieve krachten" in de Party van de Arbeid. Hjj sloot daarbij zelfs een samenwerking met katholieke en protestantse arbeiders niet uit, voor zover hun ideeën zouden overeenkomen met die van de CPN. Meis achtte een versterkte Twee de Kamerfractie van de CPN na de verkiezingen met on waarschijnlijk. „Onze fractie zal straks in de Tweede Kamer een sterkere positie innemen en wij zullen straks die regering steunen, die aan onze eisen het meest tegemoet komt". Het Groningse Statenlid zei niet veel te zien in D'66: „Deze par tij is onbetrouwbaar. Het is een rechtse partij, die de deur naar iedereen open houdt. Voor ons is essentieel dat er samenwer king komt tussen communisten en socialisten. Van deze Volks frontgedachte zijn wij sterke voorstanders", aldus de CPN* voorman. De noodzaak van actie-comités bij stakingen benadrukte Meis, „Wij zijn niet anti-vakbewe ging, integendeel, maar bij be paalde acties zijn comités nood zakelijk. Dertig procent van de werknemers is georganiseerd, 70 procent niet". Meis deed een felle aanval op het kabinet De Jong, dat hij van een „ge-orga niseerde roofoverval op onze loonzakjes" beschuldigde. De CPN'er wees erop, dat in veel plaatsen in het land er een goe de samenwerking zou bestaan tussen socialisten en commu nisten. „De Linkse krachten in de PvdA zullen zich ontwikke len", voorspelde hij. CPN-wethouder B. E. Collé wees er vóór de toespraak van Meis op, dat de stakingen onder de werknemers in de afgelopen tijd tot grote hoogte zijn geko men. „De strijd gaat als een golfslag", zei Collé: „De ene keer is er een staking hier en dan weer daar". De wethouder behandelde enkele plaatselijke problemen, die hem door aan wezigen uit de zaal werden voorgelegd. Viaardmgen Op donderdag !8 februari, 's avonds om acht uur zal in het winkelcentrum De Loper in Holy het filiaal van de Gemeentebibliotheek officieel worden geopend. Schiedam B. en \v. hebben de raad een voorstel gedaan tot de bouw van 330 woning- wetwoningen in Woud- hoek-Zuid. De wonin gen zuilen worden ge bouwd in het oostelijk deel van Woudhock- Zuid. Een ontwerp voor de woningen is reeds gemaakt. In de Schiedamsche Courant van maandag komen wij nader op dit voor stel terug. Maasland Dinsdag zal dr. Ja cobi, directeur van de Amster damse dierentuin Artis voor de Cultuurkring Maasland spreken, over „Da dierenmaatschappij, het sociale leven van vogels en zoogdieren." Dr. Jacobi zal zijn lezing illustre ren met kleurendia's. De avond wordt gehouden :n het Trefpunt en begint om acht uur. Vlaardingen Sociëteit De Crèche aan de Lepelaarsingel presenteert vanavond om ne gen uur m de sociëteitsruimte de folk-zanger Jos van" der Lugt. De Crèche verwelkomt ie* rlereen tussen 19 en onge\reer 30 jaar. Schiedam Dc Appelmarktbmg over de Lange Haven zal worden gerestaureerd. B. en W. stellen de raad voor, een krediet van f 24.000 beschikbaar te stellen voorde voorbereiding van de restau ratieplannen en dc gedeeltelijke vernieuwing van de brug. De brug verkeert in een zodanige toestand, dat restauratie en gedeeltelijke vernieuwing noodzakelijk zijn geworden. Schiedam B. en IV- hebben de raad voorgesteld medewerking te verlenen aan de renovatie van 64 woningen in Schiedam- Zuid, gelegen aan de Haven- dijk, de Heenvlietsestraat, dc Geervlietsestraat en de Voorn- setraat. Het plan tot renovatie maakt deel uit van het plan van de Vereniging Volkshuisves ting, haar gehele wonlngbezit in De Gorzen in een zodanige staat te brengen, dat de wonin gen nog ongeveer 25 jaar voor bewoning geschikt zullen zijn. Er is ook een pian in studie om te komen tot een wijkrenovatie, die in samenhang met de aan de woningen te treffen voorzie ningen. Dit zou met zich mee brengen dat een aantal wonin gen moet worden afgebroken om plaats te maken voor groen, speelterreinen, parkeerterrei nen en andére wijk voorzienin gen. Hoewel het nog niet zeker is dat de wijkrenovatie door gang zal vinden, is er bij de op zet van de renovatie van het blok van 79 woningen voorlopig van uitgegaan dat 15 woningen van dit blok binnen enkele ja ren moeten worden afgebroken. Aan deze woningen worden dan ook geen voorzieningen getrof fen. Naast onderhoudswerk worden aan de 64 woningen ook andere voorzieningen getroffen, zoals het leveren en plaatsen van keukeninstallaties, het maken van douchecellen, het verande ren van gevelkozijnen en het uitbreiden van de electrische installatie. De financiering van het werk zal voor het grootste gedeelte door een rijkslening geschieden, die aan de gemeente ivordt ver strekt en door de gemeente weer aan de vereniging wordt overgedragen. B. en W. reke nen dc raad voor, dat het werk voor bijna 670.000 kan worden uitgevoerd. De rijkslening zou hierbij bijna 62D-000 bedra gen, terwijl uit het onderhouds- fonds van de vereniging 30.000 beschikbaar moet komen en uit het gemeenschappelijk fonds in beheer bij de gemeente ƒ300 per woning of 19.200. Door de uitvoering van de her stelwerkzaamheden zai een huurverhoging in de toekomst niet zijn te vermijden. De huur bedraagt thans gemiddeld 53 per maand en zal in overeen stemming met <le bewoners tot ƒ81,05 per maand worden, ver hoogd. Voorlopig zal er geen gelegenheid zijn om de sinds 1966 achterwege gelaten huur verhogingen wegens de slechte staat waarin de wonin gen verkeren alsnog door te voeren. De gemeenteraad neemt het voorstel van B, en W. in de vergadering van maandag 24 februari of 1 maart in behandeling. De uitwerking van de plannen voor de brug, die in het regis ter van beschermde monumen ten voorkomt, vergt veel voor bereiding. Er moet onder ande re een ontwerp met bestek en een gespecificeerde begroting worden gemaakt voor de aan vraag van rijks- en provinciale subsidie. Ook moet een grond- mechanisch onderzoek worden ingesteld wegens de vernieu wing van de paalfundering. Vlaardingen Op woensdag 17 en donderdag 18 februari zullen in de houten noodschoot aan de Goudsesïngel 87a open voorlich tte gsochtenden worden gehou den over de peuterspeelzaal, die in maart in de noodschool zal worden geopend- De ouders die al éér. of meer kin deren voor de peuterspeelzaal hebben opgegeven zullen voor één van de ochtenden een uitno diging ontvangen, maar verder is iedere belangstellende wel kom. De voorlichtingsochten den beginnen beide dagen om tien uur. Er zal informatie wor den gegeven over de opzet van de peuterspeelzaal en over de verdere gang van zaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1