Plan voor 331 woningen in foi iitioei k-Z: id Plastic vuilniszak vanaf 1 mei in gebruik M TENTOONSTELLING VAN WIL FRUYTIER IN STEDELIJK 2 kranten voor een prijs! Bomv moet nog dit jaar beginnen Voorkeur voor Schuring Woningen aan Laan van Bol'Es krijgen aansluitingen Actie van tegenstanders volkstelling in Miisenmaula GOOI- EN SMIJTWERK OM EEN NIEUWE TELEVISIE STAATS SECRETARIS: Inbraak in distilleerderij Voorlopig nog niet verplicht Krediet voor gas, water en stroom in stadskantoor Maandag 15 februari 1971. SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang no. 24028 SCHIEDAM EK KETHEL Schiedam Nog dit jaar zal een Begin worden gemaakt met bouw van 330 woningwetwoningen in het oostelijk deel van Woudhoek-Zuid. B. en W. hebben dc raad een voorstel hier toe gedaan. Voor het project vragen zij de raad voorlopig een krediet van 200.000 beschikbaar te stellen, waarvan een deel zal zijn bestemd voor het grondonderzoek en de archi tect Be gemeente Schiedam onder- handelt nog met de woning bouwverenigingen in onze stad over de wijze, waarop deze ver enigingen in het project zouden kunnen deelnemen. B. en w. wijzen er in hun voorstel wel op, dat de beperkte tijd die nog beschikbaar is en de vele pro blemen rond de voorbereiding ertoe kunnen leiden, dat de eer ste woningen worden gebouwd zonder directe toestemming van de verenigingen. De uitwerking van de plannen is opgedragen aan het woning bouwbureau Leo de Jonge N.V te Rotterdam. Het bureau voor Stedebouw en architectuur van Fledderus/Van Gent en het team van Wageningse studen ten dat met enkele tientallen Schiedammers op de toekomsti ge wijken Woud hoek en Spa- land studeert, hebben overeen stemming bereikt over de uit gangspunten voor het Bestem mingsplan. Volgens de voorlopige opzet van het bestemmingsplan kunnen in Woudhoek-Zuid ruim 860 wonin gen worden gebouwd. Er is hiervan reeds een flat in uitvoe ring van 1G0 woningen in 20 woonlagen. Verder kunnen be halve de reeds in uitvoering zijnde 160 woningen ongeveer 300 etagewoningen en 400 eenge zinswoningen. worde gebouwd, gebauwd. De gemeenteraad neemt het voorstel van b. en w. in de ver gadering van 22 februari of 1 maart in behandeling. Schiedam Er is staatssecreta ris mr. .T. H. Grosheide van on derwijs niets van gebleken, dat de benoeming van het Tweede- Kamerlid dr. H. A. Schuring (CHU) tot Inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toezicht op het econo misch en administratief onder wijs, tot enige verwondering in kringen van het economisch on derwijs aanleiding heeft gege ven. Aldus blijkt uit het vrijdag ge geven antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamer- lid dr. P. G, van de Vliet, die op 2 februari gesteld werden De staatssecretaris deelt mee; dat zich. onder de sollicitanten naar de functie verscheide ne personen bevonden, die als zeer deskundig op het ter rein van het economische en administratief onderwijs kun nen worden beschouwd. Tot deze deskundigen, maar dan op het terrein van het onderwijs in vrijwel al 2ïjn geledingen, moet zeker de benoemde inspecteur worden gerekend, aldus staats secretaris Gorsheide, Hij deelt mee, dat de brede deskundig heid van dr. Schuring uiteinde lijk zijn voorkeur naar hem deed uitgaan. Gas, water, licht SCHIEDAM Be aanleg van gas, water en elektriciteit in 160 woningwetwoningen aan de Laan van Bol'Es vergt een kre diet van f 224.300. B. en w. hebben de raad voorgesteld, dit krediet beschikbaar te stel len. He Technische Bedrijven hebben het krediet als volgt onderver deeld: f 16.900 voor het gasbe drijf, f 14.400 voor het waterlei dingbedrijf en f 193.000 voor het elektriciteitsbedrijf. Schiedam Tegenstanders van de volkstelling zijn zaterdag middag tijdens de opening van dc tentoonstelling van WIJ Fruytier in het Stedelijk, in ac tie gekomen. Zij deelden brief jes met nummers uit en boden, tegen betaling van vijftig cent, een brief aan, waarin zij hun bezwaren tegen de volkstelling uiteen zetten. Op straat hebben zij ook nummers en brieven uit gedeeld. Schiedam In de distilleerderij Herman Jansen aan de Zijl straat is ingebroken. De inbre ker klom via de regenpijp naar boven en. sloeg daarna een ruit in aan de achterzijde van het pand. Bureaus werden door zocht. Uit het directie kantoor wordt een antieke klok ver mist. Profiteer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: dc I Schiedaimche Courant met nieuws uit uw stad en omievin*. en hec Rouerdamsrhg Nicuwiblad mes hes laatste binnen-en buitenlandse nieuws. Geef ons rtu opdracht ook hij g 114 dajen gratis, zonder enige verplichting, de SC RN tc bezof<en en ontdek g »lf de vele pluspunten. fw^fA5^ -Deie bon In open envelop» ronder postzec*'» «uren n RotKrdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur de SC 4- RN 14 daten gratis naar: naam straat vroon p I. telefoon - Schiedam Vanaf 1 mei 1971 zal het Sehiedamse huisvuil kunnen worden opgehaald in plastic zakken. Dc VROM-dienst volgt hier mee de landelijke tendens, die zich steeds meer naar deze moder ne vorm van vuil ophalen richt. Ir Van der Kerk tijdens zijn openingsrede Schiedam Zaterdagmiddag is In het Stedelijk Museum de overzichtstentoonstelling van wandkleden van Wil Fruytier, geopend. Vóór de inleiding van museumdirec teur Paalman en de ope ningsspeech van ïr. J. van de Kerk. werden lichtbeel den met muziek vertoond. De heer Paalman heette het publiek van harte welkom en vond bet zeer plezierig dat het in groten getale gehoor had gegeven aan de oproep om te komen. Bovendien dankte hij het personeel van het museum voor het werk dat zij verzet hebben voor de uitvoering van deze tentoon stelling. De heer Paalman vond dat de heer Van de Kerk hem In een moeilijk parket had gebracht omdat „deze een andere interpreta tie van .verschillende kunst werken geeft dan Paalman zelf". De heer Van de Kerk, direc teur-generaal van Rijkswa terstaat, hield zyn openings speech over de bereidheid om de schoonheid een vol waardige rol toe te delen. Hij vond het geen lange af stand van de waterstaat naar dc wandkleden van me vrouw Fruytier. Van de Kerk stipte aan dat er een groot wandkleed van Wil Fruytier in de vergaderzaal van het nieuwe hoofdge bouw in Den Haag hangt en dat een ander de wand van het centrale bedïenïngsge- houw van de HaringvTietslui- zen siert. De directeur-generaal van Rijkswaterstaat zei wel dat, ,,de kunst er hoe langer hoe minder is voor de elite alleen. Tegenwoordig \'er- plaatsen de mensen zich ge makkelijker dan vroeger, ze komen Jn tuinen en parken, ze bezoeken wat meer ge- Een overzicht van de tentoonstelling bomven dan hun huls en werkplaats. HeÉ laat zich denken dat de vele ontmoe tingen met kunst de waar dering voor de schoonheid hebben verhoogd". Over het werk van mevrouw Fruytier oordeelde hij: ,,'t Boeit me. 't Toont kracht, stoer en sterk als het mate riaal ook is. en anderzijds naar mijn o-ordeel gevoelig in dc uitwerking van de compositie en in het gebruik van dc kleuren en nuances". Schiedam Vrijdagavond omstreeks zeven uur ontstond in Schiedam een verschil van mening tussen een vader en een zoon. De oorzaak van het geschil was de vraag hoe men de nieuwe televisie zou aansluiten. Het bleef niet bij een woordenwisseling. De zoon pakte een bord met bietjes en gooide het in vaders gezicht. Deze is met een gespleten lip naar het gem, ziekenhuis gebracht, Dc politie heeft naderhand het televisietoestel aangesloten. Zowel voor het publiek als voor het personeel van de VROM- dienst zijn er voordelen aan de plastic zakken verbonden, menen b. en w. in het voorstel dat ze hierover aan de raad hebben gedaan. Ze stellen de raad voor, een aan vullend krediet van 54.000 be schikbaar te stellen voor de aanschaf van twee persvuilnis auto's. Ook moet de verorde ning op de VROM-dienst wor den. gewijzigd, omdat het invoe ren van plastic zakken een wij ziging in de reinigingsrechten, tot gevolg heeft. Tot de voordelen van de plastic zak rekent b. en w,: het gesleep met zware emmers, dat binnen kort voorbij zal zijn, het straat beeld, dat minder zal wor den ontsierd en een besparing, die wordt bereikt op materiaal en arbeid door de VROM- dienst. In de toekomst zullen er geen problemen zijn bij het vervallen van een ophaaldienst op feestdagen of bij een toeval lig grotere hoeveelheid huis vuil. Voor de burgerij betekent het in voeren van plastic vuilniszak ken een kleine lastenverhoging. B. en w. achten de voordelen zo groot, dat ze dit niet bezwaar lijk vinden. Een nauwkeurig percentage of bedrag over de besparing op materiaal en ar beid kan nog niet worden gege ven. Wel zal in de huidige orga nisatie een zekere reserve ont staan, die kan worden gebruikt om het bij de VROM heersende personeelstekort en ook de ko mende arbeidstijdverkorting met minder moeilijkheden op te van gen. In september 1969 besloten b. en w. twee persvuilnisauto's aan te schaffen voor ƒ65.000. In de auto's van het oude type kan niet met plasticzakken wor den gewerkt, zodat b. en w. nu een extra krediet aanvragen om wagens van eon nieuw type aan te schaffen. De distributie van de piastic zak ken zal geschieden volgens de bestaande handelskanalen zon der tussenkomst van de Reini gingsdienst, Alleen plastic zak ken, die voldoen aan door b. en w. gestelde eisen en zijn voor zien van het KOMO keurmerk, zullen mogen worden gebruikt. Het aanbieden van andere af valstoffen in andere emballa ge, zoals nu nog is toegestaan, zal worden tegengegaan. In de toekomst zal alleen die embal lage mogen worden gebruikt waarvoor de directeur van de VROM-dienst zijn toestemming heeft gegeven. Het is niet de bedoeling, dat het gebruik van plastic zakken di rect verplicht wordt gesteld, mede wegens de voor de burge rij ontstane extra aanschaf- fingskosten. Over het algemeen konden de thans geldende reini gingsrechten worden gehand haafd. Het gebruik van de plas tic zak vormt nu ook een grond slag voor de belastingheffing. Voor het weghalen van huisvuil in de standaardvuilnisvaten, plastic zakken of in laadkisten zal een uniform tarief van ƒ24 per jaar gelden, met een toe slag voor het gebruik van meerdere standaardvuilnisva ten. Schiedam De Technische Be drijven zullen te zijner tijd gas, water en elektriciteit aanleggen in het administratiegebouw, dat als eerste fase van het stad huispion op het ogenblik wordt opgetrokken. Hiervoor dienen eeu aantal kabels en leidingen te worden gelegd. Verder zal in verband hiermee het waterleidingnet in de £n> mastraat en een gedeelte van de Overschiesestraat moeten worden vernieuwd, B. en w. hebben de raad voorgesteld, voor deze werkzaamheden een krediet van f 268.100 beschik baar te stellen, f 9.300 voor het gasbedrijf, f 35.800 voor het wa terleidingbedrijf en f 223.000 voor het elektriciteitsbedrijf.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1