„Dit jaar is het allemaal goed VOLLEY '68 KAN BEWIJS LEVEREN Joop Vervoort: „fijn dat er jeugd Koen Brouwer de beste rapporten 4 SSPÖRT Wilton-secretaris Cor Zonneveld HOMOGENITEIT Atleten voor kampioen schappen Damresultaten eerste ronde STREEKDERBY KAMPIÖENSVLAG CONDITIE 0 Arbiter Joop Vervoort SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 17 FEBRUARI 1971 Van onze sportredactie Schiedam De Handbalvereniging Wilton zit duidelijk in de lift. Op alle fronten gaat het de vereniging goed, wat zondag nog eens werd geaccentueerd, toen het eerste herenteam in de afdeling promotieklasse op fraaie wijze het kampioenschap Cor Zonneveld: „Een goede binnen haalde. Na een grote achterstand, in de voorlaatste wedstrijd tegen concurrerend Neptunus, kwamen de Schie dammers goed terug. De beslissing viel enkele seconden voor tijd. toen Ben Geerlings door een doeltreffende strafworp de stand op 12—12 bracht, wat tevens de kaïnpioensbloemen be tebende. Schiedam Voor dc national indoorkampioenschappen, die zaterdag en zondag, 20 en 21 |e. bruari, worden gehouden ne men ook enkele Seüiedamsc en Vlaardingse atleten deel. De wedstrijden, die voor het eerst in de Energiehal in Rotterdam worden betwist, beginnen zater dagmiddag om twee uur. De Schiedamse atleet Hans Snoep, die lid is van het Rotterdam se AVR, maakt voor het eerst kennis met deze indoorwedstrij- den. De verspringer heelt het op de sintelbaan tot 7.04 meter gebracht. Tot dezelfde afstand kwam ook Hans Scheffers., de atleet ven het Vlaardingse For- tuna. -Buiten het verspringen, zal hij eveneens uitkomen op het nummer hoogspringen. Fortuna heeft buiten Hans Schef fers nog vier atleten, die aan de wedstrijden deelnemen. Het zijn Dragistra, Louis Spek, Pe- ter Spek en Roel Keus. Vooral de laatste drie atleten kunnen het op de sprintnummers nog ver brengen. Louis cn Peter Spek realiseerden reeds 6.9 en 6.8 sec. op de 60 meter cn Roet Keus „klokte" op de 60 meter horden al een tijd van 8,2 sec. samenwerking tussen de hand balclubs is onontbeerlijk Een gesprek met secretaris en wedstrijdsecretaris Cor Zonne veld (60) maakt duidelijk dat het Wilton de laatste tijd voor de wind gaat. «Niet dat het hi- renteom nu Kampioen i* gewor den", stelt h:j openhjk. ..maar het gaat op het ogenblik uitste kend. Er heerst een goede sfeer, vooral onder de jeugd. Door de grote activiteiten van Joop Verzijden en de leden van de jeugdcommissie hebben we üg laatste tijd veel, vooral jeug dige, leden gekregen' Daarom kan Wilton, na ongeveer tien jaar zonder te hebben ge zeten, in de tweede veldhand- baleompetitie voor het eerst weer met een he ren-junior en- team uitkomen. Het grote aan tal nieuwe leden zorgt er voor, dat de Schiedammers in z'n to taliteit drie teams meer in de nieuwe veldcompetitie kunnen brengen. wapperen. Jn de promotieklas se neemt het de tweede plaats in met slechts één punt achter stand op leider De Hollandiaan uit VIaardingen. Ook het da mesteam is in de derde klasse nog niet uitgeschakeld voor de bovenste plaats. Er kan nog van alles gebeuren. Zodat ook de dames, momenteel op de derde plaats, de sprong naar het leiderschap kunnen over bruggen. Voor het evenwel zo ver is, viert Wilton feest. Niet voor het kampioenschap van de heren, maar deze avond op de zesde air art was al voor het kam pioenschap gepland. Daarnaast is het nijvere bestuur van plan om ter gelegenheid van het 25- jange bestaan van de perso neelsvereniging een groot hand- baltoernooi te organiseren, waaraan zowel dames, heren en junioren aan kunnen deelne men. Van onze sportredactie Schiedam De resultaten van de eerste ronde van het dam kampioenschap van Schiedam 1971: HOOFDKLASSE: J. On inkJ. J. van Kuyk 20, W. VrijlandJ. Antes 02, J. de WildeJ. Breman 20, D. v.d. SpekM. de Houting 20. EERSTE KLASSE: B. QuistJ. Pauw 20, C. Sleeu- wenhoekJ. Breevoort 02, B. den HeerE. Breman 20, C. den BoerW. de Rond 20, C. KorpelA. Scheule 02. Vrijdagavond wordt in het club gebouw van damvereniging Schiedam in de Nieuwe Maas- stra<. -» tweede ronde van dit jaarh/<se toernooi verspeeld. Schiedam/Vlaardingen Vol ley zal donderdagavond in tic Rotterdamse sporthal De Enk het bewijs moeten leveren weer tot de top te behoren. Tegen stander is het sterke ZVC, dat pas vorige week het lcontakt met de koplopers moest prijs geven door een nederlaag tegen AMVJ. De achterstand van de Rotterdamse dames bedraagt slechts twee punten, waardoor ZVC alles in het werk zal stel len Volley ten val te brengen. De Vlaardingse lijken hun oude vorm weer te pakken te hebben door drie achtereenvolgende overwinningen. Een nederlaag kunnen de Volleydames zich niet meer veroorloven, daar AMVJ een duidelijke 30 over winning uit het vuur sleepte te gen deze tegenstander. Een op winst belust Volley is dui delijk favoriet maar kan tegen het in thuiswedstrijden door gaans sterke ZVC toch nog in moeilijkheden komen. De onge twijfeld spectaculaire strijd zal een beter inzicht geven van de huidige Volley-kracht. Aanvang 20.15 uur. Stand aan de kop van de ranglijst: 1 Volley 1524, 2 AMVJ 15—24, 3 ZVC 14—20, 4 SDO 14—20. Het derde herenteam van Julia na, hard bezig te ontkomen aan de gradatie uit de eerste klasse afd. Rotterdam, moet een thuiswedstrijd in Rotterdam spelen. Door 2alengebrek zag de wedstrijdcommissie van de Nevobo zich genoodzaakt deze maatregel toe te passen. Het protest van Juliana werd afge daan met de woorden „regel het maar met de tegenstan der". Juliana maakt voor deze wed strijd de trainingszaal vrij en nam kontakt op met Spirit uit Barendrecht. Doordat deze ploeg niet bereid was de datum te verschuiven moeten de Schiedammers verplicht in de Rotterdamse Energiehal spe len. Voor beide teams dus een uitwedstrijd. Een wedstrijd met grote belangen, daar Spirit de regelrechte kampioenskan didaat is, en Juliana de puntjes best kan gebruiken. Aanvang 20.15 uur. Het Schiedamse UVG krijgt weer eens de kans wat punten aan het tot nu toe geringe totaal toe te voegen, door in Vlaardingen Sunlight te verslaan. De Schie dammers stellen alles in het. werk om een plaatsje op de ranglijst te kunnen klimmen, maar ook Sulight zal zijn po sitie een beter aanzien willen geven. Een gelijkspel lijkt dan ook de meest voor de hand lig gende uits'ag. Aanvang 20.30 uur. De dames van UVG lijken hun snode plannen niet te willen op geven. De Schiedamsen bleven week in week uit favoriet voor de titel van de derde klasse, daarbij voorzichtig lonkend in de richting van de tweede kras se. UVG wint door deze strijd duidelijk aan kracht, waardoor de komende ontmoeting tegen VCK 3 met vertrouwen tege moet gezien 2al worden. Het team van trainer Doe ven zal zich door deze tegenstander niet laten verrassen. Aanvang 21.15 uur in de sporthal „De Groenendaai" te Krimpen aan den IJssel. Het Vlaardingse Shell lijkt een ongelijke strijd te moeten gaan aanbinden met het Rotter damse Animo. De Rotterdam mers zijn nog volop gewikkeid in de meedogenloze kampioens- strijd zodat men Shell slechts als een gemakkelijke prooi zal td- schouwen. De kracht van de Vlaardingers komt doorgaans bij thuiswedstrijden tot uiting, waarbij dan geen enkele tegen stander meer zeker van de eindzege kan zijn. Met Animo toch als favoriet kan het een in teressante ontmoeting worden. Aanvang 21.15 uur in de sport hal „De Vijfsluizen." Het herenteam, dat zondag kam pioen in de zaal is geworden, zal nu tegen Quintus 2 uit Kwintsheul promotiewedstrij den moeten spelen voor een plaats in de landelijke afdeling. Cor Zonneveld: „Vorig jaar de gradeerden. we. Zes spelers nebben we in dat seizoen door blessures en andere oorzaken moeten missen. We waren nooit op volle sterkte. Dit jaar is dat allemaal goed gegaan. Steeds waren we volledig, zodat na dertien wedstrijden er slechts één werd verloren. De laatste wedstrijd tegen Schutters 2, heeft nu, na we kampioen zijn geworden, geen enkel nut meer". Cor Zonneveld, die door he„ plot selinge overlijden van Piet Janssen gevraagd werd secre taris te worden, wijt dit aan de homogeniteit van de ploeg. „We zitten er steeds op te ha meren dat iedereen" komt trai- ;ien. Wat dat betreft heeft trai ner Wim Geerlings bijna de volledige damesploeg op de training. Voor de heren mag dat nog wel eens anders zijn. Maayaan de andere kant, moet je er ook begrip voor kunnen opbrengen. De jongens moeten wel eens 's avonds werken en zijn er verschillende bij die nog studeren. En dat moet voor het handballen gaan". De verfraaiing van het Wilton- veld heeft eveneens meegehol pen aan de opwaartse tendens. Het is gezellig toeven in de oude werkkeetj waar men eens gezind beslist "een leuke kantine van heeffvgerrTdakt. Wat dat be treft, kan bij beter weer, de ge miste training op dc zaterdag op eigen veld, weer worden n- gehaald. De samenwerking tussen de ove rige Schiedamse clubs noemt Cor Zonneveld goed. „Het wordt steeds bet*r Een goede samenwerking -,fheerlijk. Vooral als me. allemaal goed wil laten dra, Ik denk, dat de onderlinge- - menwer king vooraf in de .rwomst nog beter zal .worden". Daarom kijkt Cor Zonneveld na het kampioenschap weer ver der. De veldhandbalcompetitie staat weer snel voor de deur. Wilton, maakt met het heren- team op de grasmat, nog een goede kans om ook van de zo-; mer de kampioensvJag te laten Vlaardingen Bij absentie van Bertus Ausum was het aan arbiter Joop Vervoort sinds vijf weken weer aan de slag de aangename taak om het selecte gezelschap uit Vlaar- dings voetbal wereldje toe te spreken, afgewisseld met ver toning van dia's en beantwoording van vragen. Plaats van handeling was het sfeervolle recreatiegebouw van Zwaluwen waar zowel voetballers, scheidsrechters als een schare jeugd was neergestreken. In de ogen van de Berkelse arbi ter uit het betf aide voetbal een lust voor 't oog om die jeugd toe te spreken. Leergierig als ze is ontbrak het Vervoort met aan goede raadgevingen voor die voetballers van morgen. Maar ook stond hij geruime tijd stil bij de hedendaagse proble men. Om maar te noemen de com t> malies spelers cn tra mer tegenover de arbiter (één tegen 22) en niet te vergeten de pers. Om vooral het accent op de laatste combinatie te leggen, eikaars problemen onder ogen te zien, gaan arbiters enkele maanden lang de „boer" op om meer begrip voor eikaars standpunten te krijgen. „In het hedendaagse betaalde voetbal liggen de groepen te ver uit el kaar", aldus Joop Vervoort. Maar ook behandelde de man, die afgelopen zaterdag nog FC Tvvente-Volendam vloot, dc moeilijk te hanteren uniformi teit in de spelregels". Over spelregels raak je nooit uitge praat, maar het is een feit dat ze voor velerlei uitleg vatbaar zijn. Daarom is het moeilijk ze allemaal gelijkgericht toe te passen. Maar anderzijds wordt er van je verlangd dat jc niet „miskleunt", omdat je nu één maal in de „kijker" staat. Je de ogen van de massa op je ge richt ziet". Joop Vervoort verder: „Conditio is één van de belangrijke pij- ]prS voor de arbiter om niet ta falen. Daarnaast de noodzake lijke kennis van spelregels, aangevuld met veel geluk, in zicht. act en handigheid om top- arbiter te worden'*. Om een \*oorbeeld aan te halen: Vlaar dingse Koen Brouwer. „Eind vorige week op een scheids- rechtersbijcenkomst nog aan gehaald en ten voorbeeld ge steld. Koen Brouwer heeft op 't ogenblik de beste rapporten uit de hele wereld. Omdat", aldus Joop Vervoort, de Vlaardin- ger er jaren hard voor gewerkt heeft: rijn hele leefwijze op zijn arbitrage heeft ingesteld en daarbij een optimale kennis van de spelregels heeft", e heer Van der Pluyn van dc scheidsrechte rscommissie KNVB, afdeling Rotterdam vertoonde dia's. In de voor avond sprak VSV's voorzitter G. van der Borden een inlei dend woord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4