Gewapende overval op postkantoor in De Loper JE DACHTDAT HET EEN GRAPJE WAS Hoge boete voor hinderen van medeweggebruiker Ik zag de overvaller met een pistool in z n hand wegrennen 13.000 gulden gestolen ZR. VAN RIJN NEEMT AFSCHEID VAN HET GROENE KRUIS De radar liegt niet iSMDf Bedreigde loketliete: GEEN RISICO'S Kantongerecht Schiedam JACHTGEWEER Wielrijder verongelukt Veldloop mi SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 25 FEBRUARI 1971 Vlaardingen „Ik dacht dat hij een grapje maakte", zo vertelt mevrouw A. M. Du- renkamp-Van der Linden (24) over de overval, die gis termiddag op het postkan toor in Holy is gepleegd, „Toen ik merkte dat het he lemaal geen grapje was schrok ik wel. Vooral door de bedreiging met het pi stool. Ik kon echt niet zien of het een echt pistool of speel goed was". De in Vlaardingen geboren en nu in de Schiedamse Bi !de r- dijkstraat wonende lokettisle hield maar één ding voor ogen: „Handelen volgens de voorschriften". Daarin staat op de allereerste plaats, dat ambtenaren niets mogen doen dat ten koste van hun persoonlijke veiligheid zou zijn. Pas toen de overvaller was verdwenen waarschuw de men de politie en de di recteur. Verschillende malen heeft me vrouw Durenkamp haar ver haal over de gebeurtenissen moeten vertellen. „Het was lussen vijf en tien voor drie, dat de overvaller binnen stapte. Ik weet niet zeker meer of hij de nylonkous al op had of dat hij dit deed nadat hij binnen was". „Het middelste loket was even onbezet omdat mijn collega moest telefoneren. Zijn geld la deed hij op slot. Ik zat aan het linker loket. De man sprong over de balie van het middelste loket heen en zag toen waarschijnlijk dat de geldla op slot zat. Hij kwam naar mij toe en zei: „Dit is een. overval". Ik werd met een pistool bedreigd, maar dacht toch even dat het een grapje was". „Ik nam maar geen risico's en liet de man zijn gang gaan. Hij schoof mijn la open en greep naar het geld. Even snel als hij gekomen was verdween de overvaller weer. Door het raam zagen wij hem langs de bibliotheek wegrennen". „Gelukkig had de man zo'n haast, dat hij niet al het geld mee heeft genomen. In de la zat ongeveer 23.000 gulden. Daarvan liet hij tien mille liggen. Bij het achtergeble ven geld zaten verschillende bundeltjes briefjes van hon derd". De directie van de PTT is ui terst tevreden over de wijze waarop de twee ambtenaren hebben gereageerd. „Men heeft zich strikt aan de voor schriften gehouden, die voor dit soort overvallen zijn op gesteld. Wanneer iedereen dit doet zal de veiligheid van. personeel en klanten nooit in gevaar worden gebracht". De 24-jarige lokettiste, mevrouw A. M. Durenkamp-van der Linden uit Schiedam. 5? Vlaardingen Eén van de weini gen die gistermiddag de over valler op het hulppostkantoor in het winkelcentrum De Loper in Holy hebben gezien, is de 26-ja- rige mevrouw M. J. T. E. de Jongh-Versluijs uit de Lissa bon weg. Geschrokken ben ik niet" zegt ze, „maar later stond ik wel te trillen op tn'n benen". Mevrouw De Jongh: „Het was een gezellige drukte m het win kelcentrum. Toen ik het post kantoor wilde passeren om bij De Gruyter wat dagelijkse boodschappen te doen. renden er plotseling twee vrouwen met een kindje naar buiten. De jongste van de twee riep zoiets van „Er is een roofoverval". Toen ik me nauwelijks gereali seerd had wat er gebeurde. Schïedam/YIaardingen De Schiedamse kantonrechter heeft woensdag de heer C. de J. uit Capelle a.d IJssel veroordeeld tot een boete van 125 en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Enige tijd geleden heeft de Capellenaar b|j een onvoorzichtige inhaalmanoeuvre op Rijksweg 20 ter hoogte van Vlaardingen een medeweggebruiker gesneden. Deze slipte en sloeg over dc kop. Verdachte beweerde ter zitting dat hij niet gehinderd had. Hij vond ook niet dat hij onvoor zichtig gereden had. De achter uitkijkspiegel had hij bij het in halen ook gebruikt, zei C. de J. J)e gedagvaarde getuige gaf een enigszins andere verklaring. Hij reed achter het slachtoffer (die in een Renault reed) en zag verdachtes auto met grote snelheid naderen. Deze pas seerde de twee auto's. Toen er een tegenligger aankwam, week de Capellenaar snel naar rechts, zo dc Renault snijdend. Het slachtoffer begon te slinge ren, kwam dwars op de weg te liggen en sloeg over de kop. Verdachte reed echter door. Hij werd achtervolgd door de getui ge die ter zitting was en een an dere auto. He officier van justitie, mr. R. J. C. graaf van Randwijck. merk te op: „Als u in uw achteruit kijkspiegel hebt gekeken, dan ziet u ook dat een auto "over de kop slaat". Verdachte trachtte het toen over een andere boeg te gooien en wilde de getuigenverklaringen in twijfel trekken. Hij beweerde dat verschillende getuigen op de bewuste dag tegen hem wat' anders gezegd hebben dan in het proces-verbaal staat. Zij zeiden toondertijd tegen hem, aldus C. de J., dat het slachtof fer verkeerd gehandeld had. De kantonrechter stelde echter met grote stelligheid vaat dat O. de J. gehinderd had. •.Ik heb helemaal niet gehin derd", hield verdachte vol. In zijn requisitoir meende de offi cier van justitie dat de getuige- verklaringen helemaal niet te genstrijdig waren. „De stand is echt niet 1—1, maar 3I in uw nadeel". De officier eiste 150, of 15 dagen en vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De Capellenaar bleef beweren dat hij niet de oorzaak van dc slippartij was. „We kunnen er lang of kort over praten", zei de kantonrechter en vonniste 125 en 12 dagen en vier maan den voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Vlaardingen Even voor drie uur gistermiddag heeft een ongeveer 25-jarige man een gewapende overval gepleegd op het bijkantoor van de PTT in winkelcentrum De Loper. De dader sprong over de balie, bedreigde de loket tiste met een revolver en griste in de kas. Mei 13.000 gulden maakte hij zich in een. gestolen auto uit de voe ten. Een voorbijganger heeft de man tot in Sehiedam kun nen volgen, maar raakte op de burgemeester Van Haa- renlaan het spoor bijster. Tijdens de overval waren in het postkantoor weinig mensen aanwezig: een paar klanten en de twee PTT-ambtenaren. De heer P. van der Horst had zijn loket even verlaten o-m te tele foneren. Overeenkomstig de voorschriften deed hij zijn geld la op slot. De lokettiste me vrouw A. M. Durenkamp-van der Linden hielp een klant toen. er plotseling een jongeman bin nenkwam met een nlyoakous over zijn hoofd. Hij sprong over de balie van het middelste loket van de heer Van der Horst en liep naar de 24-ja- rige lokettiste. „Dit is een over val" beet de overvaller haar toe. Hij schoof de geldla open en greep naar het geld. Van de 23.000 gulden, die daarin aanwe zig was, liet hij in zijn haast 10 mille liggen. De overvaller klom weer over de balie en ver dween langs de bibliotheek naar een witte Peugeot Deze wagen was 's ochtends om tien uur gestolen in de Van Ho- gendorplaan. De auto was het eigendom van de heer Cees vaa den Berg, directeur van Twen- berg Manufacturenmagazijnen, Hij had Ln zijn auto onder meer een jachtgeweer laten liggen. Een toevallige voorbijganger ren de naar zijn auto en ging de overvaller achterna. Met hoge snelheid reed men naar Schie dam, Op de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam ver loor hij de Peugeot uit het oog. De gestolen wagen is even latei' aangetroffen in de Koekoeks laan. Eveneens volgens de voorschrif ten waarschuwden de PTT- ambtenaren onmiddellijk de po litie en daarna hun directeur J. C. W. Dessing. De politie begon met maken van vingerafdruk ken. De overvaller droeg geen handschoenen en had zich bij de sprong over de balie vastgehou den aan twee ruiten. Ook op de geldla kwamen zijn. vingeraf drukken voor. Hoofdinspecteur L. van Slooten verklaarde van de lokettiste een redelijk signalement van de dader te hebben gekregen. „Het was een jonge man in nor male kledij. Hij sprak zonder accent,* zodat het een Nederlan der moet zïin". Deze overval is de eerste, die op een Vlaardings postkantoor is Comrmssorfs 6. van Toiedo (staand) stelde zich na de roe' overval ter plaatse op de hoogte. gepleegd. Over de beveiliging van de postkantoren wil de PTT niets loslaten. Dp heer Voogt, voorlichtingsambtenaar van de PTT, zei hierover: „Ik wil alleen zeggen, dat dit kan toor geen directe lijn met het politiebureau heeft. Er zijn wei een aantal beveiligingen, maar die vertel ik niet". De heer Voogt zei verder bijzonder te vreden zijn over de de hul© van. buitenaf, met name o-ver die- van de voorbijganger, die de overvaller met zijn auto heeft gevolgd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jolanda L N d.v. A T de Quant en J C de Ridder; Frederika M H d.v. E Boekee en J Verwaal; Coenraad L z.v. L Winkelman en M P J Hein«;- broek; Caroline d.v. M A B El- vers en J van Vuuren; Marloes d.v. C Rook en N M A Schou ten; Stefan L z.v. L A van In- gen en M C Schenk. OVERLEDEN: M B M Waard, echtg Bruijstens, 71 jr; W Lan- kamp. wed Heuschen, 79 jr; A H van Maren, wed van Wijnen, 75 jrM van den Bosch, 78 jr; A C van As, 80 jr; A J van Steenbergen, wed Nouwels, 85 jr;HJKMde Beer, 66 jr. Schiedam Vanmorgen i=5 de 45- jarige wielrijder P. Vink uit Schiedam dodelijk verongelukt. IIij fietste oo de Burgemeester Knappe rtla an toen hij werd aangereden door een racht- auto, bestuurd door de ?4-jari- ge monteur H. E. De vracht auto kwam i' t de Penni iglaan en heeft waarschijnlijk geen voorrang verleend aan go fiet- De heer Vink werd naar het Ge meenteziekenhuis gebracht, waar hij na aankomst overleed. Getuigen van dit ongeval wordt verzocht zich m verbinding te stellen met dc afdeling Verkeer van de Schiedamse gemeente politie. Vlaardingen Zaterdag in het sportpark Vijfsluizen weer het domein van de trimmers voor een veldloop van circa 4 kilo meter. De deelnemers worden om kwart voor elf aan de start verwacm. Dr. J. Stevens overhandigt zr. Van Rijn een hoeft. Schiedam Oud-patiënten, collega's en bestuursleden van Het Groe ne Kruis afdeling Schiedam hebben woensdagavond afscheid geno men van zr. E. G. van Rijn. Zeven jaar heeft zr. Van Rijn m Nieuw land-Oost gewerkt als wijk verpleegster voor het Groene Kruis. Daarvoor werkte ze als wijk verpleegster in Dordrecht en Amsterdam. Bij haar afscheid bood het bestuur haar een receptie aan in het ge bouwtje aan de Westhavenkade. De belangstelling was groot en velen maakten van de gelegenheid gebruik zr. Van Rijn de hand te drukken en haar te danken voor het vele werk, dat zij in de afgelopen zeven jaar heeft verricht. Dr. J. Stevens, dc voorzitter van het Schiedamse Groene Kruis over handigde de scheidende wijkverpleegster het fraaie boek Grote Godsdiensten der Wereld. Mevrouw De Jongh .„later stond ik te trillen op m'n be stoof de overvaller met z'n pi stool an z'n hand naar buiten. Met andere omstanders rende ik pr aanvankelijk achteraan. Een man die te dicht bij hem was werd onder schot gehou den. terwijl de overvaller naar zijn gereedstaande Peugeot 504 rende. De man moest zich op een goed ogenblik tegen de muur van De Inloop drukken om te voorkomen dat. als de dader zou schieten, hij geraakt zou worden. Overigens heeft die man wel het nummer van dc auto kunnen, noteren. Wat ik daarna nog zag was dat de richtingsaanwijzer van de witte Peugeot naar links richting aangaf, waarna de auto met grote snelheid in de richtii'g van rie Lepelaarsingel ver dween". En verder: „Achteraf realiseer je je pas hoe gevaarlijk de toe stand was. Hij rende rakelings langs me mot dat pistool in z'n hand. Ik denk dat 't een jongen van een jaar of 25 was. Hij had een kous over z'n hoofd. Ik dacht een. roodgekleurde, zo'n visgraatmodel, maar 't kan ook zijn dat hij lang rood haar had. Hij had een donker bruin pak aan, ik zie 't gewoon allemaal nog voor me. Maar geschrok ken ben ik niet. Dat kwam pas later". SchiecIam/VIaarclingen Voor het Schiedamse kantongerecht is mevrouw D.-P. uit Vlaardin gen woensdag veroordeeld tot 45 boete. Op 1 december van het afgelopen jaar had zij op de W'cstlandscweg te Vlaardingen te hard gereden. Voor de kan tonrechter verklaarde me vrouw D.-P. dat zij onmogelijk harder dan 50 kilometer gere den kon hebben. De radar in de controlcwagen wee*, echter an ders uit. Oftieieel zou zij zelfs 67 kilometer licbhen gereden. Toen de Vlaardingse vragen mocht gaan stellen aan de op geroepen getuige, bracht dit haar in een moeilijk parket. Onervaren als zij wat dit be treft was, wist zij niet zo snel wat te vragen. Ten slotte be dacht mevrouw D.-P. dat ze wel eens wilde weten hoe de radar precies werkt. „Want", zo zei zij. „er waren twee auto's die mij op dat moment passeerden en die niet aangehouden wer den". Zij veronderstelde dat die op de radar te hard gereden konden hebben, De getuige, een hoofdagent van gemeentepolitie, gaf een tech nisch uitleg en zei dat men al leen maar automobilisten aan houdt waarvan men zeker is dat zij te hard rijden. „Zodra er geaarzeld wordt, wordt er niet aangehouden", verzekerde hij. Nogmaals ontkende mevrouw D.-P. dat zij te hard gereden zou hebben. „Ik had eerst bij een stoplicht stilgestaan, daar bij wist ik dat er 'n controle wa gen stond, Want ze staan er al tijd. Op het'moment dat ik dc controlewageh' passeerde reed Ik nog in de tweede versnelling. En toen ik aangehouden werd in de derde, Het kan niet dat ik 67 kilometer gereden heb, in de tweede kan ik alleen maar 40 rijden". Op deze laatste opmerking rea geerde de kantonrechter mr. W. van Vloten: „Dan heeft de auto zeker een goede bui ge had". De officier van justitie zei in zijn requisitor: „Men neemt alleen de geheide geval len". Omdat het de eerste keer was dat mevrouw werd aange houden eiste hij 45 of vier da gen. De kantonrechter was ook niet overtuigd van het gelijk van de Vlaardingse en vonniste overeenkomstig dc eis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3