Eerste paal voor de gereformeerde kerk in Kethei DE RAAD VANAVOND MODELLEN VAN DE VIKING IN THURLEDE 2 kranten voor één prijsfe ém Concert voor leden vakcen trales Bromfietser en auto hotsen Overleden tijdens voetbalwedstrijd Muziekvereniging Gusto geeft populair concert Wereldwinkel ook 's ochtends open Auto over kop: drie gewonden BROMFIETSER GEWOND Geen legitimatie: telmachine op de grond Zeeman dood aangetroffen Nieuwe opzet vrouwen- 3 wereld gebedsdag Huisvuil vanaf 1 april in plastic zakken Plotseling overgestoken SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag maart 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 2C0830 4 pagina's 98ste jaargang no. 24040 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Op het bouwterrein naast bejaardencentrum De ïlarg aan de Zwaluwlaan is zaterdagochtend de eerste paal geslagen voor de bouw van de nieuwe gereformeeide kerk voor Kcthel cn Groenoord. De plechtigheid werd verricht' door bouwpredikant ds. K, H. Schuring en de 75-jarige me vrouw Van der Meiden, die ook bij de kerkbouw in Kethei is betrokken Het is de bedoeling, dat het kerk gebouw binnen een jaar in ge bruik v.al worden genomen. De gereformeerden die in Kethei en Groenoord wonen hebben be king bij een snelle bouw, omdat hun huidige kerkgebouw De Ark deze maand verdwijnt. Zoals in de krant van zaterdag werd vermeld, is het verkocht aan de gereformeerde kerk van Jutphaas/Vrecswij-k. Schiedam De gemeenteraad vergaden om acht uur in <le raads zaal van hei stadhuis. Op de agenda staan de overgebleven punten uit de raadsvergadering van maandag 22 februari. De raad zal vanvond 'n uitspraak doen over 't al dan niet verlenen van me dewerking aan het Bcmisseplan, het voorstel om over te gaan tot de bouw van ongeveer 330 woningen in het oostelijke gedeelte \'an Woudhoek-Zuid, het voorstel toi het invoeren van een plastic vuil niszak, alsmede over enkele routinekredieten voor de gemeentelij ke diensten. Ds. K. H. Schuring en mevrouw Van der Meiden tijdens het slaan van de eerste paai die vooraf door kinderen wit was geverfd. Schiedam Op de kruising Lange HavenDamJaan is za terdagavond de 16-jarige factu- riste mej. J. M. S., die op een bromfiets reed, aangereden. Zij had geen voorrang verleend aan een personenauto, bestuurd dooi de 56-jarige A. C. J. S. De bromfietser kreeg kneuzingen aan- beide knieën. Haar duo passagier, de 14-jarige J. C. B. uit Schiedam, kreeg een rech ter bovenbeenfractuur en een ge compliceerde beenbreuk aan 't rechteronderbeen. De slacht offers zijn beiden door de GG en GD naar het Gemeente-zie kenhuis vervoerd. De bromfiet ster kon na behandeling naar huis terugkeren, haar passagier is naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Tegen lichtmast gebotst Schiedam Op de Burgemeester Van Haarenlaan is vrijdagavond' een bestelauto tegen een lan taarnpaal gebotst. De chauf feur, de 19-jarige L. J. Eot, werd plotseling-onwel en ver loor de macht over het stuur. Hij is door de GG en GD naar het Holy-ziekenbuÉs in Vlaardin- gen vervoerd en kon na behan deling naar huls terugkeren. Indien de raadsvergadering niet te laat eindigt, zijn de pértijen die samen de groep van 23' vor men (PvdA/PPR, D'66, VVD en CPN) van plan zich te bera den over een advies over de herbenoeming van de burge meester. Zoals bekend loopt de ambtster mijn van burgemeester Roelf- sema dit jaar al. De vier partij- én komen met het uitbrengen van een advies over zijn herbe noeming aan de Commissari- van dé Koningin één van' de punten na, die in het door hen ondertekende programma voor het college 19711975 staat aangegeven. Het is de. bedoeling dat de verga dering waarin het advies wordi besproken, openbaar is. De vier partijen hebben ook leden van KVP, PCG, en SGP uitge nodigd, de vergadering bij te Schiedam Tijdens een vriend schappelijke voetbalwedstrijd op het terrein-van DRZ-is de- 40- jarige G. Vlietstra plotseling onwel geworden. Hij is door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Hier bleek dat hij reeds was overleden. Profiteer mi van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één: del Schiedamiche Courant met nieuws uit uw stad en omtevinf. en het Rotwrdsm«h| Nieuwibiad met het Iwute binnen-en buitenlandse nieuws. Ceel ons nu opdracht ook bij fl u 14 da£en jjratis, zonder eni<e verplichting, d« SC 4- RH te beaorten en ontdek# zelf de vele pluspunten. Schiedam Gusto's Muziekver eniging geeft zaterdagavond 6 maart een populair concert in gebouw Arcade, waaraan ook de Drumband medewerking verleent. Het concert begint om acht uur en staat onder leiding van de heer A. de Bruyn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heren A. Mol, Sneliiussingel 48b, H. Noordzijl, Ruysdadlaan 66 en P. Krommenhoek, West- frankelandsestraat SOb. Het dansorkest van John Wegman verzorgt het-bal na afloop van het concert. Het slaan van de eerste paal ging gepaard met het ontploffen van enkele tientallen in de heistel ling aanwezige rotjes. Tegelijk mei dit knaleffect gingen hon derden ballonnen de lucht in. De belangstelling voor het slaan, van de eerste paal was groot. Honderden hadden zich op het bouwterrein verzameld. Na afloop beluisterden ze in de Ark een toespraak van dsf Schuring dié zich dankbaar toonde, dat weer een stapje verder was gedaan op weg naar een nieuw kerkgebouw. Ds. Schuring: „We zijn dankbaar dat we de eerste paal hebben kunnen .slaan*':,- Onze.!bouwplan nen zijrT tot nu toe boven ver wachting goed gegaan". Ds. Schuring benadrukte nog eens dat het nieuwe kerkge bouw niet alleen als kerk zal worden gebruikt: „Dit gebouw kan een wijkcentrum worden. Er is in Schiedam een schreeu wend gebrek aan zalen. Aan dit gebrek kunnen wij iets do-en, door dit centrum voor de hele wijk nuttig te maken". De Schiedamse gereformeerden hebben inmiddels ruim 225.000 bijeengebracht voor de bouw van de kerk. De totale kosten bedragen negen ton. Ruim een derde van dit bedrag moeten ze zelf betalen. Het rijk en de Stichting Steun Kerkbouw hebben een belangrijk aandeel in de bestrijding van de kasten. Een gehouden collecte en het ver kopen van kleine heipaaltjes brachten zaterdagochtend 4.100 op, waarmee 35 heipalen kunnen worden gefinancierd. Schiedam De Wereldwinkel in het Proveniershuis zal binnen kort ook 's ochtends worden, ge opend. Door het groeien van het aantal werkzaamheden is het tevens noodzakelijk gewor den, een aantal vaste verkopers vrij te maken voor de winkels. De werkzaamheden van de di verse actiegroepen zouden daardoor meer kunnen worden uitgebreid, riet aantal verko pers en verkooopsters zal nog moeten worden aangevuld. In middels beschikt de Wereldwin kel ook over een eigen telefoon (268614). Vlaardingen 'Drie personen zijn' gewond geraakt nadat de auto waarin zij zaten op rijksweg 20 bij de Broekpolderweg plotse ling begon te slingeren, de berm inreed en over de kop sloeg. Vervolgens viel de wagen van het talud af. Twee inzittenden hadden rugklachten, de derrie liep een hals- en rugwervel- fractuur op. Zij is naar het Holy-ziekenhuis gebracht. Vlaardingen Een 16-jarige bromfietser is zaterdag met een hersenschudding naar het Holy- ziekenhuis gebracht nadat zij was aangereden door een auto. De bestuurder van deze wagen had haar bij het verlaten van het parkeerterrein aan de Van Baerlestraat te laat opgemerkt. Schiedam In gebouw Ar cade aan de Lange Haven hebben de leden van de drie Schiedamse vakcen trales XW, CNV en NKV een concert bijgewoond, dat werd gegeven (loor het Wilton Fijenoordkoor cn enkele solisten, iiet concert, dat. door het Overlegorgaan Gezamen lijke Vakcentrales werd georganiseerd, trok een redelijke belangstelling. Het programma bestond voornamelijk uit populai re werken uit opera en operette, maar ook mo derne composities waren er in opgenomen. Schiedam De 21-jarige loswerk-^ man A, de G. uit Rotterdam-; heeft vrijdagavond, toen hij geldp. wilde halen bij een bank. cenj-'i telmachine op de grond gegooid.! Toen men hem vroeg zich legitimeren, kon hij dat niet.j werd kwaad en pakte een tel' machine. Op de Koemarkt konj hij worden aangehouden, waar-jiji na hij naar het politiebureau!;^ werd gebracht. Hier is proces4j" verbaal opgemaakt. Vlaardingen Aan boord van het ni.s. Otto, dat in de Nieuwe Haven ligt, is zaterdag de Finse zeeman K. V. Soininen (58) uit Helsinki dood aangetroffen. Uit een onderzoek is gebleken dat hij een natuurlijke dood is ge storven. Schiedam Een havencomplex waarin sleepboten bezig zijn met het meren van het viaggeschip ll.A.L. cn een vlootbasis met het vlieg- dekschip „Independence" en het slagschip „IOWA" van de Ameri- kaanse marine zijn tot en met 7 maart tc bewonderen voor ieder- een die interesse heeft voor de modelbouw. ■D»io bon in cp«n envslop. sondtf «uren nui Rotterdimjch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam de SC -J* RN 14 dijen jratis raar: woonpl De schepen zijn een on-elerdee! van de grote tentoonstelling van de Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Viking", die zaterdag is geopend in de re creatiezaal van het Bejaarden complex „Thurlede" in Nieuw- land. Er zijn meer dan vijftig jchten en radiografisch be be sturen modellen van bestaande schepen, op schaal gebouwd of samengesteld uit bouwpakket ten. Hieronder zijn ook raceboten. Deze kleine snelheidsmonsters kunnen een snelheid bereiken van 60 tot 80 km per uur. Er is bovendien een collectie voortdrijvings- en besturings- apparatuur aanwezig die de be zoekers een inzicht geeft over de ontwikkeling van de model bouw. De door ,,De Viking" tijdens wed strijden in binnen- en buitenland gemaakte foto's zijn eveneens in ruime mate aanwezig, Sche pen in vitrines werden beschik baar gesteld door een impor teur. Alle modellen .zijn voor zien van naamkaarten waarop gegevens staan over de bouw en de vervaardiger. De tentoonstelling is vrij toegan kelijk op werkdagen van 14.00 tot 2L.Q0 uur en op zaterdag en zondag vanaf. 11.00 uur. De Haagse Modelboot Clum heeft een deel van zijn vloot aan de show toegevoegd. Vlaardingen Aangezien voor'; de vrou «.ven we re ld gebedsdag de laatste jaren steeds minder bc-V langstelling was, hebben de or-i; ganiserende vrouwengroepen, voor een nieuwe opzet gekozen. In de Grote Kerk zal donder-; dagavond speciaal aandacht" worden geschonken aan de Turkse gastarbeiders en hun: gezinnen in Vlaardingen. Vel).! Cinar. maatschappelijk werker van de Stichting Hulp aan Bui- tenlandse Werknemers, en Mari Anlders, medewerker van de actiegroep Dynamo, die zich reeds lange tijd met de proble-! men van de Turkse gastarbei-*; ders bezighoudt, 2uil en wat ver- tellen over hun ervaringen. Hierna volgt een korte gebeds dienst met medewerking van een koortje van de Pax ChrlstD j$ kerk. De avond begint om acht uur. Maassluis Tn een folder die binnenkort huis-aan-huis ver spreid zal worden zal het ge meentebestuur uiteenzetten welke plastic zakken gebruikt mogen worden voor het huis-' vuil, waar ze verkrijgbaar zul len zijn en wat de kosten ervan zijn. Onlangs besloot de Maas-1 sluisc gemeenteraad dat het huisvuil niet langer in de vuil nisbakken aan de reinigings* dienst meegegeven kan wor den. Dc nieuwe regeling wordt i april van kracht. Vlaardingen Doordat hij plot seling de rijbaan., opliep, is de driejarige Albert Vree zater- i dagmiddag op het Veerplein door een auto aangereden. Mei een Üchtc hersenschudding is hij naar het Holy-ziekenhuis ge bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1