Turndag Excelsior een groot succes GREET BIJL GEEFT JULIANA ZELFVERTROUWEN Hermes-Poortugaal werd 12-2 Juvenilis- heren wipt langs Essor SPORT 3 Basketbal Dames nog niet veilig Van onze sportredactie. Schiedam De Sporthal Margriet was zondag weer geheel voor dc rk. Gymnastiekvereniging Excelsior die hier de jaar lijkse onderlinge wedstrijden hield in tegenwoordigheid van ouders en andere familieleden van de jeugdige turners en turnsters. Een gymnastraai spektakelstuk met overvolle tri bunes vanwaar veelvuldig applaus opklaterde, in het hijzon der tijdens de wedstrijdonderdelen paardvoltige en het wer ken aan de brug, Er werd gewerkt naar leeftijds groep waarvan na afloop de drie besten, op het ere-schavotjc kwamen te staan ter huldiging en voor het ontvangen van de prijzen die door voorzitter M. Suckers werden uitgereikt. Deze zich herhalende ceremonie protocolaire had - plaats onder trompetgeschal met als slot de ovatie van het publiek. Keurgroepen gaven af en toe de monstraties -maar namen tij dens de middaguren eveneens aan de wedstrijden deel. Een generale repetitie voor de bin nenkort in Rotterdam te hou den disctrictswedstrijden waar van het bestuur verwacht dat hier vooral de dames hoge ogen zullen gaan gooien. Ook het show-element was aanwezig in de ditmaal zo sfeervolle sport hal. Hiervoor zorgde de Drum band Schiedam" met zijn mini en midi majorettes in een fleurige en tevens klankrijke fi nale. Medaillewinnaars Jongensgroep 8 jaar: 1. Richard Kreisschcr; 2. Herman Winkel; 3. Harry Schikhoff. 9 jaar: 2. Jan van.Woe.nsej; 2. ,Ti- nus Gerrits en Jos Verver; 3. Rob Rietveld. 10-12 jaar: 1. Kees Holscher; 2. Rob Vromans; 3. Marco Ang en Lambert Verver. Keurgroep jongens 10-11 jaar: 1. Peter Thijssen; 2. Norbert Kieinherenbrink; 3. Leo Suc kers. Idem 12-14 jaar: 1. Ray Vink; 2. Kees Vollebregt; 3. Arnold Win kler. Met een verbeten gezicht wordt de moeilijke oefening gedaan Van onze sportredactie Schiedam De Juventushe- ren speelden de inhaalwed strijd tegen Essor uit Lei den. De wedstrijd was toen niet doorgegaan wegens de afwezigheid van de scheids rechters. Ook ditmaal was één van de aangeschreven districtsscheidsrechters niet op komen dagen. De wed strijd ging nu wel door om dat er geen belangen meer op het spel stonden, immers, Essor was reeds gedegra deerd en Juventus staat er- gensi in de middenmoot. Als invaller scheidsrechter fun geerde ditmaal Hubert Jans zen van Juventus en hij deed dit naar ailer tevreden heid. De wedstrijd werd door Juventus enigszins verzwakt aangevan gen wegens de afwezigheid van Jan Willem Engelsman die last van zijn knie had. De wedstrijd ging volkomengelijk op, dan had Juventus een. kleine voor sprong, dan weer was het Es sor dat aan de leiding ging, maar nooit was het verschil groter dan vier punten. Na tien minuten in de eerste- helft was de stand 1012, maar tegen het einde van deze helft nam Juventus een kleine voor sprong, vooral door het goede werk van Bas van der Meer en Otto Vonk, Bas had weer een uitstekend schot an Otto was vooral onder het bord levensge vaarlijk. De ruststand was 32— 28, een kleine voorsprong die in het verdere verloop van de wedstrijd beslissend zou blijken te zijn. Immers, In de tweede helft ging de score weer volledig gelijk omhoog. Door een onbekende reden werd er door beide par tijen 2eer slecht gespeeld, er werd erg onzuiver geschoten en er werden" erg domme persoon lijke fouten gemaakt. Bij Juventus ging de sterke t, rebounder Mark er na acht minuten in de tweede helft uit met een maximum aan per soonlijke fouten. Essor probeer de door een press een beslis sing te forceren, maar vooral door de zeer snelle Johnny van Hese kwam Juventus er steeds zeer makkelijk uit waardoor het evenwicht volkomen werd bewaard. De eindstand was 5046, zodat in de tweede helft de met de rust bereikte voor sprong geconsolideerd was. Ket is wel zo dat de in de tweede helft gescoorde 18 punten een zeer schamel aantal vormen, Scores Bas van der Meer 14 2, Otto Jronk 88. Keurgroep Schae- fer; 2. Joh... b<-. van Stralen. Meisjesgroep 8 jat Willy Vester; 2 Elly Tin I Ju dith Ester Sanderink Idem 9 jaar: 1. Astriu bregt; 2. Hélène Gunnewegi Miriam de Kievith. Idem 10 jaar: 1. Jacqueline Lips; 2. Ingrid Clausing; 3. Caroline Hertog. Idem 11 jaar: 1. Joianda Krowin- kel; 2. Bianca de Bruin; 3, Mie- ke Schouwenburg. Idem 12-13 jaar: 1. Marianne van Gilst; 2. Caroline van Dorp; 3. Arnoida van Mil. Idem 14-16 jaar: 1. Toke v.d Ven; Alle begin is moeilijk en dan is op die smalie evenwichtsbalk een helpende hand nooil v/eg Joyce Ros man en Arnoida Wuijster; 3. Beppi v. Mil en Joke Gerrits, Keurgroep meisjes 10-11 jaar: 1. Yvonne Holierhoek; 2. June Oost; 3. Son ja Marrevee. Keurgroep meisjes B (12-13 jaar): 1. Kitty Melchers; 2. José Hengst; 3. Hetty v.d Meer. A-groep: 1. Bea Profijt; 2. Lia Deiman; 3. Karin Kuypers. Keurgroep meisjes B (14-lfi jaar): 1. Anneke O verzier; 2. Charlotte Stuy; 3. Thca Seheile- kens. A-groep: 1. Petra Schellekens; 2. Lidy Uyt de Willigen; 3. Anja Jonkman. Hoog en droog. Moor hoe nu ook weer verder Schiedam Dc Jevcntusda- mes speelden tegen het sterke The IVhile Stars uit Haarlem. De uitwedstrijd was reeds kansloos verloren gegaan en het was nu zaak dat er bij de thuiswedstrijd in dc Margrie- thai iets anders uit dc bus zou komen. Juventus startte dan ook sterk met de beginopstelling Jenny Paans, Silvy Franzcn, Marian ne Poortvliet, Margrect van Putten en Ineke de Wijs. Er werd een voorsprong Opge bouwd die na tien minuten was opgelopen tot 147. Hierna be gonnen de dames vermoeid te worden, een duidelijk gebrek aan conditie, waardoor White Stars langzaam terug begon tc komen, en bij de rust zelfs een kleine voorsprong kon nemen, 24—28. De White Stars pivot Roosmarie de Vries speelde zeer sterk, en het was voor Silvy Franzen een erg zware taak om haar te ver dedigen. De tweede helft gaf een sterker White Stars to zien. dat dan ook regelmatig uitliep om een ver diende overwinning tc behalen. Juventus probeerde door een har de verdediging om de bakens nog wat te verzetten, hetgeen niet lukte. Het resultaat was al leen dat er drie speelsters voor tijdig de spelersbank op moes ten zoeken. Vooral de diskwali ficatie van Silvy Fronzen was een groot nadeel voor Juventus. De eindstand was een 44-59 over winning van de Haarlemse meisjes. Het is nu voor Juventus erg be langrijk om de wedstrijd van volgende week tegen Wils kracht te winnen om volledig in veligheid te komen. Scores Silvy Frunze tl 82, Margrect van Putten f>2, Ineke de Wijs 35, Marianne Poortvliet 2—6. Van onze sportredactie Schiedam Het eerste da mesteam van Juliana speel de in Rotterdam tegen runner up Concordia 3 he slist niet een van haar be- Van onze sportredactie Schiedam SVV en Her- mes-DVS hebben hun vrije weekeinde goed be nut. SVV b speelde za terdag tegen PPSC en won met 42 in een goed gespeelde oefen wedstrijd. De jeugd van SVV speelde zondag te gen De Hollandiaart in Vlaardingen. Het werd Het eerste team van Her- mes-DVS minus Gerard Flaes ontving vierde klas- ser Poortugaal. Hermes- DVS schoot raak uit a lie standen gezien de 12—2 overwinning. Doelman Rob Grootegoed. in het doel van Poortugaal, ver weerde zich goed, maar kon alleen Hermes-DVS niet van het twaalftal treffers afhouden. tere wedstrijden. In de beginfase ontbrak het de Schiedamsen aan \oldoende lef waardoor Concordia vol op dc gelegenheid kreeg om ingespeeld te raken. Het verlies van dc eerste set schudde dc Schiedamse for matie wakker waardoor hei toch nog een ruime 1—3 zege kon worden. Doordat Son ja van Veen door een knie-operatie voor de resteren de wedstrijden zal zijn uitge schakeld, het aantal buitenspel staande speelsters is hierdoor op drie gebracht, werd Greet Bijl oan dc selectie toegevoegd. Het is juist deze speelster ge weest die Juliana weer het no dige zelfvertrouwen kon terug geven. Met Ellie Haak, door een zware verkoudheid als re serve fungerend, aan de kant begon Juliana uitermate zwak. Een snelle 5'0 achtersta rut knaagde aan het Schieclam.sc zelfvertrouwen. Aanvallend kon Juliana geen vuist maken ter wijl Concordia er op uit was urn juist tegen deze koploper een zo eervol mogelijk resultaat te be halen. De anders zo fanatiek verdedigende Julia napioeg kampte met een duidelijk ge brek aan inzet waardoor Con cordia de eerste set mei 159 kon winnen. Ook de tweede set was Juliana nog 'geen schim van de snel combinerende ploeg uit voor gaande wedstrijden. Het over schakelen van verdediging op aanval bleef zwak al werd de inzet nu duidelijk groter. Teuny Eiuth en Jonny Wets lei jr. duid den nu we] op dc goede set ups te slaan terwijl Greet Bijl aan de opslag de score naar 913 deed oplopen. Met 1115 be wees Juliana weer langzaam maar zeker in vorm te komen. De derde set tapte Juliana uit een ander vaatje. De opslag werd hard en zuiver uitgevoerd ter wijl ook dc verdediging nu veel beweeglijker werd. Concordia kon worden bedwongen mede doordat de Rotterdamse aanval wc) erg veel fout ging staan. Via 210 werd het een 3-—15 zege voor Juliana. Eindelijk draaide Juliana op volle loeren. Beide spelver- deelsters Anneke Visser en Astrid Eggclmeijer voorza gen de Schiedamse aanval- sters van zuivere set ups die door de Rotterdamse verde diging niet meer konden worden geretouneerd. Tot f>5 ging de score gelijk op, toen liep Juliana van haar tegenstander weg door goed geplaatste smashes van Greet Bijl en Riet Brouwer. De incidentele Rotterdamse tegenaanvallen konden door goed blokkeren van Teuny Buth en Jonny Wetsteijn worden gekeerd. M-:t 616 haalde Juliana cle ?ege naar Schiedam. Stand bovenaan: 1 Juliana 2 Lekker kerk 17'h 3 CVV 17—24, 4 Spirit 1'.—24. 5 Tenaco 1824.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3