rorige maand 162 ongevallen in Schiedam De vrouw bij Wilton sterk in opmars VERKEERSCOMMISSIE VERGADERT OVER UITBREIDING VAN PARKEERMETERS Ook protest als nacht vluchten toenemen 2 kranten voor één prijs! Lijst van 40 sollicitaties Concert in Schiedam door Telemami-ensemble Commissie voor onderwijszaken vergadert in het openbaar Esperanto-Agendo In het openbaar ETÏ-onderzoek industrieën Kamers met verf besmeurd Gemeentebestuur blijft zich verzetten tegen uitbreiding van Zestienhoven Inbraak in Dordt Telefoon apothekers diensten goed voldoet STIJGING Geslepen scharensliep Inbraak bij Swarttouw FRONTALE BOTSING Dinsdag 9 maart 1971 HIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 26083(1 98ste jaargang no. 21047 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de maand februari zijn in Schiedam 162 onge vallen gebeurd. Vorig jaar februari waren dit er 152. De af gelopen maand telde 26 ongelukken met zware schade als af loop. Het vorig jaar februari waren dit er 19. 'Schiedam Donderdags vod wordt een openbare vergade ring gehouden van de gemeen teraadscommissie vooronder- wijs zaken, Op de agenda «taai het voorstel van burgemeester en wethouders tot het beschik baar stelien van kredieten voor het aanbrengen van een warm watervoorziening in diverse openbare scholen. Voorts zal men praten over het voorstel van b en w tot het beschikbaar stellen van een aanvullend kre diet van 468.210 voor de bouw en inrichting van een openbare l.o.m. school aan de Prinses Beatrixlaan/Schiedamseweg. De vergadering begint om acht uur. ;JIerkredon, la lOan de mar to klubvespero. Kiu intencas fari paroladeton dum Ia sekvonta monato ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 1D0 b. 'Baldan estos la fino de Ia unua kvaronjaro ne forgesu nian ka- siston. De tweede maand van dit jaar telde slechts twes ongevallen meer met lichte schade, dan het vorig jaar februari, In de afgelopen maand deden zich namelijk 129 ongevallen met een dergelijke afloop voor. In dezelfde maand van het jaar 1970 waren het er 127. Toch wa ren er in Schiedam nog onge lukken die geen schade tot ge volg hadden, dit waren er 7, Vorig jaar om deze tiid waren het er 6. De maand februari 1971 telde één dode, in februari 1970 was er eveneens één dode te betreu ren. Afgelopen maand waren er 12 zwaargewonden in het Schie- damse verkeer. Dit is twee minder dan vorig jaar om deze tijd, toen vielen er 14 zwaarge wonden. Het aantal lichtgewon den nam toe. en wel met 19. Deze maand telde 33 lichtgewon den bij ongevallen, vorig jaar was dit cijfer nog 14. A]g voornaamste oorzaken wer den ook deze maand weer aan gemerkt: Het niet-verlenen van voorrang. Deze verkeersfout kostte 53 ongevallen, dezelfde fout veroorzaakte vorig jaar fe bruari slechts 30 ongevallen. Onvoorzichtig achteruit rijden veroorzaakte 12 ongevallen, het zelfde aantal als het vorig jaar februari. Slippen had 4 aanrij dingen tot gevolg, fegën 28 "het vorige jaar. Februari 1970 blijkt dus gladder geweest te zijn, dan dit jaar. Op voetgan gersoversteekplaatsen deed zich slechts 1 aanrijding voor, tegen 3 in 1970. Eén voetganger werd afgelopen maand licht ge wond, vorig jaar waren er geen lichtgewonde voetgangers te betreuren. Parmantig steekt het torentje van hef Schtedamse stadhuis boven cfe bu/s/es in de Kreupef- straaf uit. Onze fotograaf maakte deze opname met de telelenswaardoor het lijkt of het stadhuis v/afc achter de Kreupelstraaf ligt. Vlaardingen/Schiedam Hét aantal vrouwelijke werknemers bij Wilton-Fljenoord bedraagt thans .zestien. Tjen dames werken als kraanrijdster. De werf heeft nog 4ö sollicitaties in onderzoek. Veel hiervan betreffen slechts een gedeeltelijke dagtaak, zodat hefc voor Wilton heel wat passen en meten wordt. Ook andere metaalbedrijven beginnen voor dit expe riment belangstelling te koesteren. Steeds veelvuldiger komen deze gegevens voor In de maando verzichten van het Gewestelijk Arbeidsbureau Waterweg Xoord. In de maand februari was dit vrijwel het enige bij zondere dat er van de arbeids markt te meiden was. De bedrijven HAVO, De Jong, Cincinnati en Gusto hebben be langstelling getoond voor da mogelijkheden die geboden worden door het Centrum Vak opleiding van Volwassenen. Zo denken erover om de2e moge lijkheden te benutten voor het reeds bij hen werkzame perso neel als hier behoefte bestaat aan andere of verdere scholing. Op de arbeidsmarkt is nog geen kentering van arbeidskrapte te signaleren. Er waren in februa ri 585 mensen werkloos van wie 459 mannen en 126 vrouwen. Dit betekent ten opzichte van ja- Sehiedam Donderdagmiddag wordt In het stadhuis een open bare vergadering gehouden van de gemeentelijke verkeerscom- blissic. Aanvang 16 uur. Op de agenda staan 14 punten. Zo zal men ondermeer praten over een parkeerverbod (met tijds- duurbeperkingj voor beide zij den van het tussen de Burge meester Knappertlaan en da Anna van Burenstraat gelegen weggedeelte van de Nassaulaan tinei. de parkeervakken bij de afd, opname van het gemeente ziekenhuis) en over een par keerverbod voor de Westzijde van. de Anna van Burenstraat. Voorts slaat op de agenda de uit breiding van de parkeermelers en het aantal parkeercontro- leurs, het instellen van één richtingsverkeer op de Nieuw- poortweg en op de Beursbrug en het verzoek van bewoners van de Spoorbaanstraat tot wij ziging van het onlangs voor de Spoorbaanstraat vastgestelde» parkeerverbod. Profiteer nu van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pnjj van één: del Schitdamicbe Courant met nieuws uit uw stad en cmjevinj, en het RotterdamithB Nieuwsblad met hetUittce bïnnen-«n bui ten iandse nieuws. Geef ons nu opdracht ook bij u U dijen fruit, zonder verplichting, «te SC 4* RN tt btzorjen en ontdekj zeil de »ele pluspunten. Deze bon in open envelop. lender pcKzuel, sturen naar Rotterdanweh Nieuwsblad, antwoordnummer 634,Rotterdam de SC RN 14 dajen «rati* naar; woonpl. telefoon De Vlaardingse bibliotheek heeft geen discotheek. Daarmee schaart zij zich echter in een grote rij van bibliotheken. Een discotheek is slechts hier en •daar te vinden. In. Vlaardingen heeft men ook geen rijdende bi bliotheek die elders wel wat frequenter wordt gevonden. Vlaardingen Het Economisch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland zal een structuur onderzoek instellen naar de in dustrieën, die zijn gevestigd in het gebied Vïaardingen-Rotter- dam-Drechtsteden. De Kamers van koophandel en fabrieken in Vlaardingen, Botterdam en Dordrecht hebben hiervoor de opdracht gegeven. Het ETI begint met een verken nend onderzoek naar het ter- reingebruik, de toegevoegde waarde, het verband tussen omzet en betaalde lonen en ar- beidsgebruik. In een later sta dium wordt nagegaan in welke mate de industriële bedrijven in dit gebiecl zijn geënt op de zogenaamde zeehaven- en ba sisindustrieën. Tenslotte wordt onderzocht wat de gevolgen zijn, zowel in posi tieve als negatieve zin. van de vestiging van chemische -en metallurgische basis-indus trieën voor de overige econo mische industrieën in het ge bied. Dordrecht Jn het in aanbouw zijnde bejaardentehuis Dubbel- mondc is in het afgelopen weekeinde aanzienlijke schade aangericht. Onbekenden heb ben verschillende kamers ver knoeid door deze met verf te besmeuren. Men schat de schade op ongeveer 1000. Vlaardingen Het gemeentebestuur zal zich blijven verzetten tegen een eventuele uitbreiding van de Rotterdamse luchtha ven Zestienhoven. Wethouder mevrouw L. van Duijn-Spruijt van volksgezondheid heeft dit nog eens nadrukkelijk meege deeld aan het Centraal Comité Anti-Bulderbaan, dat van avond in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel een openbare hoorzitting houdt, waarvoor ook het Vlaar dingse gemeentebestuur is uitgenodigd Het gemeentebestuur heeft zijn standpunt schriftelijk bevestigd in een brief aan het comité en daarvan afschriften verzonden aan het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland, het Open baar Lichaam Rijnmond en de Rijksluchtvaartdienst. Dordrecht In de afgelopen nacht is ingebroken m het Esso-benzinestation aan de Oranjelaan. Er zijn twee ruiten vermeld, maar cr wordt niets vermist. Schiedam Sinds één ja nuari staan de avonddien sten van de apotheken niet meer apart in de krant vermeld. Met in gang van dit jaar kunnen patiënten een telefoon nummer draaien. Via dit nummer krijgen zij dan ie horen welke apotheek er *s avonds dienst heeft. Tot nu toe bevalt dit nieuwe systeem uitstekend, ver telden. verschillende apo thekers. Het is een verbe tering in vergelijking met de oude opzet, waar nogal eens fouten in slopen, doordat plotselinge ver anderingen niet meer tij dig aan de kranten door gegeven konden worden. Ook de doktoren blijken uitermate tevreden te zijn met het nieuwe sy steem. Patiënten kunnen vanaf half zes het volgende tele foonnummer bellen: 264918. Het antwoordap paraat geeft dan de apo theken. op die 's avonds open zijn. De Vlaardingse gemeenteraad had zich al eerder en bloc tegen een eventuele uitbreiding van de luchthaven verzet. De raad vreest een toename van de ge luidshinder waarvan met name de bewoners van Holy veel hin der zulten ondervinden. Ook het Holy-ziekenhuis, de be jaardencentra in deze nieuwe stadswijk en Het Zonnehuis, een protestants-christelijke in richting voor somatisch zieken, vrezen een toename van de overlast door uitbreiding van Zestienhoven. De besturen er van richtten zich destijds tot de minister van verkeer en water staat, evenals overigens de plaatselijke afdeling van de jongerenorganisatie van. de CHU. Minister Bakker rea geerden positief op de protes ten. In de deze week verzonden brief aan het Centraal Comité Anti- Bulderbaan zegt het gemeente bestuur tot slot, dat het niet zal nalaten bij de Rijksluchtvaart dienst protest aan te tekenen indien zou blijken dat het aan tal nachtvluchten van en naar de luchthaven -d.t jaar toe neemt. Vlaardingen Donderdag, 13 maart, za! in de Smt Mart mus- kerk aan de Willem Andrces- seniaan 65 in Schiedam-Groen- oord een concert worden gege ven door het Telemann-eneam ble uit Maassluis. Het concert is georganiseerd door de vak vereniging Groenoord. Het Telemann-ensembSe, dat in Maassluis en omgeving de laat ste jaren een uitstekende naam heeft opgebouwd, bestaat uit amateurs die voor een deel een opleiding aan het conservato rium hebben gevolgd. De groep h"Cfl zich gespecialiseerd m «icirti en de-eeuw se muziek. Het ensemble bestaat uit Jon Bernard (viool), Henk Cuppers (clavpcimbel), Liesbeth Cup pers (viool), An Hamakers (alt-viool), Maria Huizinga (mezzosopraan). Lidwien Kus te r (fluit). Rita Lieberman (cello}, Joop ,\"athan-Cohen vioolj en Aad Sluyler (hobo). Aan het concert wordt mede werking verleend door de 19- jarige organist Pieter Sorme- velci, leerling van Koos Bons. Deze jeugdige organist, die naast zijn studie medicijnen werkt aan 't staatsexamen orgel, won in 1970 de Jeugdmtl* 7.iekwedstrijd in Maassluis. Hij zal met het Telemann-ensemble uitvoeren het Orgelconcert in F Groot van G. F. Handel. Het programma bevat verder werken van G. Ph. Telemar.n, Joh. Chr. Bach en Joh. S. Bacil. De aanvang van het concert is kwart over acht. nuari slechts een vermindering met 16 personen (25 mannen minder en een groter aanbod van 9 vrouwen). Het gunstige weer is er de oor/aak van dat de cijfers bij de bouwvakker* daalden met 30 man. Bij de me taalbewerkers steeg het werke loosheidscijfer met vijf, in de horecasector met zes en het daalde in de sector van manne lijk kantoorpersoneel met twaalf. Op deze cijfers is nog niet van in vloed dat de Schiedamse distil leerderij v.h. Simon Rijnbende fusioneert met Henkes en naar Her.drik Ido Ambacht wordt overgeplaatst. En evenmin dat kistenfabriek G. Koffeman in Maassluis uitbreiding gaat zoe ken in Emm cl oord. Het bedrijf houdt zijn vestiging in Maas sluis. In Vlaardingen steeg het werk loosheidscijfer van 135 naar 197 hij de mannen en bij de vrou wen daalde het van 39 naar 38. In Schiedam daalden de man nen van 237 naar 203 cn stegen de vrouwen, van 51 no ar 62. In beide gemeenten verschilden de getallen van de aanvragen van werkgeverszijde nogal. In Vlaardingen werden 305 man nen en 213 vrouwen gevraagd en in Schiedam 1322 en 229. In Maassluis staan 53 werklozen tegenover 316 aanvragen. Maas sluis is zijn ene mannelijke werkloze kwijtgeraakt, maar heeft nog wel twee werkloze da mes en in totaal 31 aanvragen. Op Rozenburg staan twaalf mannen als werkloos geregi streerd en zes vrouwen, terwijl er 196 aanvragen zijn. Het werkloosheidscijfer is er met vier teruggelopen, terwijl het aantal aanvragen van werkge verszijde van 166 naar 196 steeg. Schiedam In Groenoord heeft een ongeveer 18-jarige jonge man twee scharen ver kocht'*. Hij vertelde bsj een woning dat hij voor de buurvrouw scharen had moeten .-lijpen. Aangezien zij op dat moment niet thuis was, vroeg hij aan de goedhar tige vrouw in kwestie het shi- perslonn etvn voor tc schieten en de scharen daarna aan haar buurvrouw terug te geven. De onfortuinlijlke vrouw moest acht gulden betalen. Toen de buurvrouw thuis kwam wist zij van niets. Schiedam Swartotrw's Con- struc tie werkplaatsen en Machi nefabrieken hebben aangifte van diefstal gedaan. Van het lererin van deze onderneming 150 meter laskabe! verdwe nen. Tevens zijn uit de vitrine van de kantine tabaksgoederen, ter waarde vrn 350 gestolen. Schiedam Op de Noordvest, ter hoogte van pand 121, is giste ren een botsing gebeurd. De bestuurder van een personen auto, de 46-jarige magazijnbe diende J, D. L-, reed frontaal tegen de wagen van de 57-ja- rlge bedrijfsleider D. O. uit Dordrecht. Beide auto's wer den aan cIc voorzijde bescha digd. L, kreeg een wond boven hel linkeroog. Hij is door de G.G. on G.D. vor behandeling naar de Dr. No let stichting ge bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1