WEL BOKSTITEL VOOR BROER DOLF onny Krijgsman buigt opnieuw voor Roesli WILTON OP WEG ZET EERSTE STAP NAAR PROMOTIE f 1 uliana zweeft op rand van afgrond ZWAARDER Jeugdteam West wijk naar nationaal kampioen schap HANDBAL Vraag liet Jan Bens VZC zakt steeds dieper Een kwart eeuw bridgen JAAP KEIJZER VOLLEYBAL DEGRADATIE SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 9 MAAKT 1971 Van ccn onzer verslaggevers en Haag Geen twee ti tels voor de gebroeders Krijgsman, Het erelint was gisteravond op de finale avond van de nationale boks kampioenschappen alleen weggelegd voor Dolf Krijgsman. Wat de jongste van de twee Schiedamsc pu gilisten als enige inschrijver de vlieggewiefatkiasse, ondanks een verloren pres tatiepartij tegen Henny Jan sen toch kreeg omgegord. Vedergewicht Tonny Krijgsman daarentegen moest zich evenals vorig jaar in de eindstrijd tegen Roesli gewonnen geven. duel dat evenwel nog een taartje zal krijgen. Want trai- Wïm de Haan was zo ver ontwaardigd over de wijze ^aarop met de weging is omge sprongen dat bij een officieel protest heelt ingediend. Da Schiedamsc Instructeur: >,Tot acht was het wegen. Maar Roesli kwam eerst om wart voor acht opdagen. En wat bleek? Hij woog 57.6 kilo, zes ons te zwaar. De weeg schaal is kapot, werd er toen geconcludeerd. Een nieuwe kwam er om tien over negen. En toen was Roesli ineens 56.6 kilo. Logisch, hij had anderhalf uur met een dikke jas aan afge traind. Reglementair verboden- Bovendien. diverse getuigen kunnen dat bevestigen". aarop De Haan ijlings na ar de officials toestapte. „Ik hen bij hondsvoorzitter Hofman ge weest en bij districtsoesluurslid Baan. Ze gaven allebei toe dat een fout was gemaakt. Ik eb toen gezegd dat ik Tonny i laten baksen, maar zou pro testeren als Roesli kampioen mocht worden". chn isch-co-mmissie-lid A. fan Velzen geeft evenwel De Haan maar heel weinig kans op over- boksen van de partij, „Als je A zegt, moet je ook B eggen. De Haan had Krijgsman of niet w de ring moeten laten komen, of wel, maar dan heeft hij er ook de consequenties van te dra- zen. Trouwens, die mening is het hele hoofdbestuur toege daan". -enals het trouwens wel de op vatting zal hebben gehuld gd Roesli zich onbetwist de sterkste had getoond. De Kb ordhollaiwler slo eg a anva n - keüjk wel veel m:s, maar hij kon toch ook op meer rake klappen terugzien. Zoals in de tweede ronde bi. voorbeeld toen arbiter Kro-m do Zuidnollandse kampioen acht teilen ruct ..Run de". En hem tevens een open bare waarschuwing gaf we sens herhaal de hik ie la a 4 inkomen met het hoofd. Dat bezorgde Tonny een achterstand op pun ten. die mei meer viel weg te werken. De juryuutslag was dan ook niet ir.,s te verstaan: 5—0. Kr.jgs- man: ,,Ik liep echt niet op een stoot. Ik gleed <*-lecn even weg. De arbiter had net zo goed kun nen laten doorboksen. Daarna heb ik de fout gemaakt te gaan knokken. Ik had meer moeten blijven boksen, meer m'n link se er in moeten gooien". Dolf Krijgsman slaagde er even min in tot een overwinning ta komen. Maar htj trof in Snoek- pupil Tommy Jansen dan ook een tegenstander die niet alleen geroutineerder, maar ook bijna acht kilo zwaarder was. Het creïint was echter een meer dan aantrekeklijk „snoepje". O-klasser Rob Czabania zorgde toch nog voor een Schiedamsc zege door in een ,.omlïjstin.gs- partij" Leidenaa»- Scouten te verslaan. Allebei raak. RoeslTs rechise der aan 'dan Tonny Krijgsmans sloostcof komt, zoals arbiter linkss hoek. Krom constateert, evenwel har- Van onze sportredactie, aardingen Het jeugdteam van sportschool Westvvijk heeft zich geplaatst voor de eindron den ora het nationaal kam pioenschap dat half april in de Hansahal in Zuiphen zal wor den gehouden. De Vlaardingse jeugd bereikte dit vla een twee de plaats op de Zuid-Hollandse kampioenschappen judo die in de Piet van der Krukhal in Delft zijn gehouden. et Vlaardingse team, bestaande uit Hans en Arie Hoogendijk, Hennie van der Heuvel, John van der Sluis, Kees Aalbers en Jo Vogler. onder leiding van Rob Hein, klasseerde zich op de tweede plaats, nadat het in de competitie eveneens op de tweede plaats was gekomen achter school Muilwijk. Vlaai'dingse formatie moest nu op de Zuidhollandse titel strijd met enkele reserves aan- treden, vandaar het knappe re sultaat. Ook al in het licht ge zien van het feit dat rond 50 jeugdteams uit geheel Zuid-Hol land hieraan hebben meege daan. üdens wedstrijden om de Zuid hollandse kampioenschappen in dividueel heeft de jeugd van sportschool Westwiik zich uit stekend geklasseerd. Er wer den drie medailles behaald. In de leeftijdsgroep van 12 en 33 j jaar eindigde Hans Hoogendijk op de eerste plaats, gevolgd door Frans van der Kolk. Bij de 14 en 15 jarigen behaalde Arie Hoogendijk een derde plaats. den. De eerste wedstrijd te gen Dongen ging moeilijk van start. In korte tijd stond DWS met 41 achter. Het herstelde zich echter uitste kend en kwam voor rust te rug tot 106. Na rust heeft DWS zich goed hersteld en behaalde op de valreep een 1011 zege. Tegen Swift' Roermond ging het nog moeilijker. Swift was onte genzeggelijk beter en be haalde een verdiende 05 zege, waardoor de promotie kansen van. DWS in de grond waren geboord. Hat v/as vaak moeilijk om cr „door" te komen. Van onze sportredactie Schiedam Vanavond is in dc kantine van SVV een praatavond. Ook wor den er dia's vertoond ter toelichting van enke'^ m oe 1 ijke spel rebels Voor die dia's met het praatje zorgt d" oud- srbeidsechter Bertus Au- «mm. In de pauze bestaar er voor leden en dona teurs van SVV de gele genheid vragen te stellen aan trainer Jan Bens over het „hoe en waar om" van deze competitie. Aanvang half acht. Van onze sportredactie Vlaardingen De heren wafcer- poloploeg van het Vlaardingse VZC zakt steeds dieper in 't moeras. Het duel tegen koplo per HPC was bepaald niet hoopgevend, maar de Vlaardin- gers behaalden toch wel een winstpunt, dat zij inzet toonden. Kochthans keek de Vlaardingse furmatie snel tegen een 30 achterstand aan die lang2aam maar zeker werd uitgebouwd tot een 10i voor de Haarlem mers. De doelpunten voor VZC kwamen op naam van Gerard van Opstal (lx) en Leo Zand- wjjk (3x), Schiedam Be heren van Wilton hebben de eerste stap ge daan op weg naar promotie. Het is tegen het Westiandse Quintus 2 een uiterst sportive wedstrijd geworden. Bit bleek wel daar arbiter Ruitenherg geen enkele maal corrige rend is opgetreden. Een weinig voorkomend feit in dc huidi ge sport. De wedstrijd begon in een bij zonder laag tempo. Het was Wilton dat het eerste succes had en in korte tijd naar 2 uitliep. Eerst toen was Quintus warm gedraaid en ging zich fel verzetten. De scheepsbouwers dienden zich dan ook in de verdedi ging te groeperen om het grootste gevaar te keren. Het kon echter niet voorko men dat Quintus inliep en zelfs een kleine 23 voor sprong opbouwde. Wilton kreeg eindelijk weer wat ruimte en verzette de bakens, hetgeen met de rust een 43 stand op het sco- ringsbord bracht. In cle tweede helft was het tempo aanmerkelijk hoger. Van Quintuszijde was er weinig loopwerk. Bij dit team was het volledig de bal die het werk deed. En dit is de West landers tenslotte noodlot tig geworden. Wilton voelde dat het moge lijkheden had en ging hier gretig op in. Het deed het zelfs iets te gretig, waardoor het schieten slecht verzorgd werd en er vele kansen ver loren gingen. Met nog enke le minuten speeltijd was de stand 99. Een verrassende uitval van good-old Lou Boer trof doel en Wilton had een 109 zege behaald, wat de Schiedammers met één voet in de regionale klasse bracht. De heren van DWS hebben het in Oss, in de promotie-wed strijden naar de landelijke le klasse, niet kunnen red- Vlaardingen Het 25-jarig fae staan van (1p bridgeclub van dp Shell is niet onopgemerkt voor bij gegaan. Het geheel werd ge vierd op het sportpark „De Vijfsluizen", waar onder ande re een receptie was. Eén van de sprekers iva<; de se cretaris van de Nederlandse Bridge Bond. de heer Max, die de jubilerende vereniging een kotfer met 32 plastic boards, ge vuld met speelkaarten, aan bood De heer Steffens, tweede voorzitter var» het district Vlsardin-gen van de NBB, ve>* raste de vereniging met een voorzittershamer en zei verdoi blij te zijn dat de onderlinge verstandhouding zo uitstekend is- Aan het einde van de bijeenkomst zorgde de heer Nagengasi na mens de lerlen voor een verrac- sing. Op originate wijze over handigdc* hij de bestuursleden een cadeaubon, terwijl ook de dames van de bestuur sleden met werden vergeten. Later op de avond werd het jubileum nog eens extra gevierd. 1 Telprob/emen: de scheidsrech ter confro/eerf c/e boeken. Schiedam Tegen het bepaald niet imponerende V.C. Breda heoft Juliana het nog onverwacht moei lij kgehad. Dc oranje benden combineerden zwak cn verzuimden de verdediging gesloten te houden. Ook aanvallend ontbrak het op beslissen de momenten aan voldoende stootkracht. De enige speler die een voldoende kon halen was invaller Peter van Nordc die de door griep langs de kant gehouden Jaap Keijzcr drie sets lang moest vervangen. Dat Juliana tenslotte toch met 3—2 zegevierde dankt het in belangrijke mate aan dezelfde Jaap Keijzer die noodgedwongen moest worden ingezet om een dreigende nederlaag af te wenden. In de eerste set wilde het bij Ju liana allemaal nog wel lukken. Snelle aanvallen overrompel den de Bredanaars die onzeker te werk gingen. Nog boordevol zelfvertrouwen. namen de Schiedammers via 76 een 128 voorsprong die door Aad Bremer aan opslag ui de eerste setzege kon worden omgezet: 15—8. Terwijl Juliana in de tweede set steeds rommeliger ging spelen bleef VC Breda onverstoorbaar doorgaan. Het goede Bredase verdedigingsblok bleek voor Ju liana een onoverkomelijke hin dernis. Het echte gevaar moest in deze fase van Peter van Nor- de komen maar vooral defen sief verspeelde Juliana teveeL punten. Via 99 en 10li trok Breda de score door een 1215 zege weer geLijk. Juliana liep in de derde set hard van stapel en nam een C1 voorsprong die ondanks enorm Bredaas verweer kon worden vergroot tot 96. Domme aan- valsiouten en veel te statisch verdedigen waren de directe oorzaak dat VC Breda een 911 voorsprong kon nemen. Coach Besuyen probeerde de Schie dammers weer te inspireren door Henk van Oossanen eruit te halen en zichzelf tussen de falende Julianaspelers te plaat sen. Het lukte niet waardoor aanvoerder Hans Schreutel- kamp noodgedwongen een be roep deed op Jaap Keijzer. Om de set nog te redelen was het al te laat maar wel keerde de rust terug op het moment dat de lange aanvaller binnen de lijnen kwam. VC Breda liet zich de zege niet meer ontglippen en nam door een 12—15 score een 21 voorsprong. Be komst van deze sterke aanvat- ter W3s de aanleiding tot een sterke Sebiedamse eindsprint, Breda werd in de vierde set in de verdediging gedrongen. Ondanks zijn sterke spel moest Peter van Korde in de resteren de sets worden opgeofferd om het teamverband bii de oranje hemden weer terug te krijgen. De combinaties lukten weer waardoor via 3—1 en 12—5 bei de teams weer op gelijke voet konden komen toen Juliana dese set met machtsvertoon op zijn naam schreef: 15—5. IHct nu weer met speels gemak opererende Juliana kreeg in de laatste set geen tegenstand meer van de aangeslagen Bre danaars. Binnen 9 minuten be haalden de Schiedammers een overduidelijk 15i zege. Door de2e overwinning en de ne derlaag van Lyceum '57 is Ju liana alleen aan kop van de vergangsklasse gekomen. In de komende weken zal voor Julia na de beslissing vallen als het achtereenvolgens het sterke L.V.C en mede-kandidaat Ly ceum ontmoet. Voor het tweede team lijkt degra datie onafwendbaar. Het ziet c* naar uit dat de Juliana-reser ves volgend seizoen in de pro motieklasse zullen moeten uit komen. De Schiedammers speelden tegen, de enige ploeg die nog bereik baar was, het 2wakke CVV uit Capelle a.d. IJssel, een domme wedstrijd. CVV profiteerde dankbaar var de geboden kan sen en won verdiend met J—-3. Juliana had gedurende de gehe le wedstrijd winstkansen maar schoot op cle kritieke momenten tekort. Door deze nederlaag is de achterstand op CW ge groeid tot zes punten. Slechts een wonder zal de Juliana-re serves nog kunnen redden. Het derde herenteam deed het heel wat beter al zit ook dit team nog volop in degradatie- zorgen. Het eerste-klasserschap behoeft gezien het goede spel tegen het hoger geklasseerde AMVJ-3, beslist niet te worden verspeeld. Via 15—6, 10—15 en 1512 stelde .Juliana in ieder geval een puntenverdeling vei lig. Verder dan dat kwam Ju liana dan. ook n'et doordat AMVJ er in de slntfnse no£ eens extra hard tegenaan ging en. een 1215 zege behaalde. Door dit gelijke spel behoudt Juliana de kans degradatie te ontlopen. Stand onderaan: 9 AMVJ-3 19—18, 10 Libanon 4 18—10, 11 Juliana 3 18—9, 12 ZVC 18—9, 13 Concor dia 19—2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4