SGP ziet somber in de toekomst 8x per uur kmedmm- i Rotterdam Maassluise raad verwijt Rotterdam onzorgvuldigheid €K AGENDA Geen voorrang AUTO IN BRAND HERMES B OEFENT TEGEN VLAARDPTA 13 X 2 sraol Verkeers- stagnatie door botsing Diefstal uit woning Brommer rijdt jongen aan Bezwaarschrift tegen plan voor Maasvlakte EEN ADMINISTRATIEVE MEDEWERKER(STER) CINCINNATI MILACRON een steno-typiste engels Met auto woning binnen Rijnmond wil economische gevolgen van te drukke wegen onderzoeken Ingebroken bij drie bedrijven J. F. LEGNER distilleerderij en likeurstokerij een fakturiste twee assistentes ONGEGROND Mekog-Albatros waarschuwt voor geluidshinder Volley blaakt van zelfvertrouwen SCHIEDAMSCIIE COURANT VRIJDAG 12 MAART 1971 Schiedam De Staatkundig Gereformeerde Partij „Groen van Pnnsterer", hield gisteravond In verband met de komende Tweede Kamer-verkiezingen een ledenvergadering. Spreker was de heer F. Th. Roeters van Lennep, die momenteel in Zwitserland woont. Onderwerp van de avond was „waar moet'het met ons land en volk heen". De voorzitter van de Sehiedamse afdeling van de SGP. de heer L. H. Knipscheer, die pas raadslid is geworden, opende da vergadering ea heet te de spreker harteEjk welkom Delft Hfit verkeer op rijksweg 13 tussen Delft en Rotterdam heeft gisteravond tijdens het spitsuur enkele uren vertraging opgelopen. Dat was het gevolg van een hotsing tussen een klei ne personenautoven een vracht wagen met, aanhanger. Het ge- beurde.even na zés uur. De vrachtwagen, bestuurd door de 30-jarige Zuidlandse chauf feur W.B.>vinoest plotseling remmen' voor de voor hem rij dende Sehiedamse'fotograaf H. T. 8. Pc vrachtwagen stuurde scherp naar'rechts om een bot- smgjté-voorkomen, maar slaag de daarin niet»; Door de plotselinge' manoeuvre schaarde de aanhanger en sloeg- om. Do linkerrijstrook werd ten gevolge daarvan ge blokkeerd. De Sehiedamse foto graaf liep een hoofdwond op, de chauffeur had heenklachten. Beiden zijn naar het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam over gebracht. De materiële schade was zeer groot. De gemeentepolitie van Delft zorgde gisteravond voor de be veiliging van een enorme file. Het verkeer moest via de rech- terrijstrook en de vluchtstrook worden geleid. De vertraging in dc verkeersafwikkeling werd mede veroorzaakt door een fo tograferende politieman die zich met statief en camera voor de kilometerslange rij had ge posteerd om het gebeurde op de gevoelige plaat vast te leggen... Schiedam Uit de woning van de 23-jarige chauffeur J. H. A. C. aan het Klein Groenendaal is een koffer met dertig lang speelplaten en een fototoestel gestolen. De -waarde van deze goederen bedraagt een kleine duizend gulden. Inbraak in antiekzaak Schiedam In een antie ke klokkenwinkel aan de hoofdstraat 205 is vannacht in-' gebroken. De dieven d5e via de achterwdjde wisten binnen te komen, namen voor ongeveer f 15.000 aan antieke klokken mee. De heer Roeters van Lennep be gon zijn speech met de historie van de SGP en het doel van de partij namelijk de zijde te kie zen van de arbeiders en de maatschappelijk minder be deelden. Overigens zag hij de toekomst somber in. De nor men zijn vervallen en de maat schappij is zo bergafwaarts ge gaan, dat er geen hoop op ver betering meer is. De wereld gaat ten onder. De heer Roeters van Lennep sprak zich uit tegen dc eenwor ding van Europa. Vooral Ne derland moet zelfstandig zijn politiek bepalen, zoals Groen van Prinsterer al zei. „In het Isolement ligt onze kracht*'. Wat de buitenlandse politiek betreft was de spreker pessi mistisch» „De wereld gaat ka pot aan het wegvallen van mo rele grenzen". Ten slotte beantwoordde de heer Roetors var. Lennep nog enkele vragen van de aanwezigen. Aan het einde dankte de heer Knip scheer de spreker voor zijn re devoering. De volgende bijeen- komst van de SGP is op 28 april. Spreker is dan ds. Dors- man uit Staphorst, die een tijd- rede zal houden. SCHIEDAMSCHE COURANT tevens bijkantoor Rotterdamsch Nieuwsblad Broers vest 3 Administratie en abonnementen telefoon 26.89.91 Redactie; 26.25.66 Klachtendienst: telefoon 26.08.30 van 18—20 uur; zaterdag van 1719 uur. Deze krant wordt uitgegeven door de sythoff Pers N.V, Sohfiodam Op do Singel ter hoogte van de Singelkerk is vanmorgen om kwart voor acht de 10-jarfge L. J. H. aangere den door een bromfietser, de 24-jarige metaalbewerker A. v. V. De jongen, die plotseling de weg overstak is met een her senschudding naar de Dr, No* letsticfetfcnig gebracht. Schiedam Bij de N.V, Nooten- boom aan de Strickfredeweg en bij de Automobielenfabriek F. Harfesen aan de Bettoweg heb ben onbekenden vannacht ge tracht ctfefstal te plegen. Er werd niets vermist. De inbrekers hadden wel succes bij de Frank a Limonade-fa briek. HSer werden een geld kistje met een inhoud van ƒ40 een een draagbare radio gesto len. VRIJDAG IRENE ZATERDAG ARCADE IRENE ZONDAG ARCADE IRENE MAANDAG ARCADE DINSDAG ARCADE donderdag ARCADE IRENE SINT MARTINUSKERK TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM BEZOEKUREN GEM.-ZIEKENHUIS tel. 269126 NOLETSTICHTING 14.00 uur: Ned. Ver. van Huisvrouwen/ Bridge drive. 20,00 uur: SG Toneelmanifestatie To neelgroep „Het Zuiden". 20.00 uur: Martin Green. 20.00 uur: Presentatie nieuwe gala- uniformen Riinmondband. 20.00 uur: Instuif. 20.00 uur: Dansschool De Jong. 10.30 uur: NKV Adviesbureau. 20.00 uur: Bridge Schiedam '59- 8.30 uur16,30 uur: Schoolbioscoop. 14.00 uur: Engelse les Ned. Ver. van Huisvrouwen Katholiek Vrouwengilde. 14.00 Brldgeles Ned. Ver. v. Huisvrou wen. 19.00 uur: Economische opl. Meyers en de Pater. 20.00 uur: Modeshow. 20.00 uur: Openbare vergadering CHU- 19.30 uur: St. Eloy. 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrienden 20.00 uur: Rep. KSM Orpheus. 20.00 uur: Verg. Metselaarspatroons bond VVV. 20.00 uur: Cursus EHBO. 8.30 uur16,30 u.: Ned. Schoolbioscoop. 20.00 uur: Woudhoek Spaland Hearing, 20.00 uur: Vergadering Bouwbedrijf. 19.30 uur: klaverjasver. „Ons Genoe gen". 19.30 uur: Ruilbeurs, 14.00 Ned. Ver. van Huisvrouwen: le zing over Moskou en Leningrad door de heer Van der Maas. 19.30 uur: Bridge Schiedam "West. 20.00 uur: KNMPT de heer Meyer over de flora van het Midd. zeegebied. 20.15 uur: Concert Telemann Ensem ble m.m.v. orgel en sopraan. Tot 15 maart Wil Fruytier/Wandkleden Tot 5 maart Theo Schuurman/drie-di- mensionale objekten. Zaal; 13,30—14.00, 19.00—19.30 uur; klas: 13.30—15.00, 19.00—20.30 uur; kraamafdeling: 13.30—14.30, 19.00—19.30 uur. Derde klas 13.3014 uur en 19—19.30 uur, tweede klas 13.3014.33 uur en 19—20 uur, eerste klas 13.3014.30 uur, 1920 uur en 13.3014 uur, kinder afdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag, zaterdag 13.30—14 uur en maandag, donderdag 18*8.30 uur. Vlaardingen Doordat een be stuurder van een vrachtwagen donderdagmiddag op de krui sing Schiedamsedijk—Juliana- si rtgel geen voorrang verleende aan de 17-jarige C. A. H. S. uit Schiedam, die met haar fiets naderde, kwam het tot een aanrijding. Het meisje liep een hoofdwond op en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Zij is naar het Holy-ziekenhuis ge bracht. Snelste reistijd: 4 min. Meer treinen, sneller reizen Schiedam Op rijksweg 20, ter hoogte van het Kethelplein is woensdag een auto in brand ge raakt. De personenauto werd bestuurd door een 21-jarige in woner van Berkel. Door onbe kende oorzaak raakte de motor van de wagen in brand. De brandweer was snel ter plaatse en kreeg het vuur onder contro le. Motor en elektrische bedra ding werden ernstig bescha digd. Dam IS, tel. 264345 vraagt voor directe indiensttreding: voor de verkoopafdeling. Leeftijd ca* 17—21 jaar. Wij hebben een plaats voor je vrij op ons gezellige drukke kantoor, waar je met jonge mensen de verkoop kan behartigen van onze producten. Indien je een type-ervaring hebt en zo moge lijk een ULO-opleiding moet je heus eens langskomen. Het salaris is zeer aantrekkelijk en daarnaast deel je mee in enze gratificatie-regeling. De werktijden zijn bijzonder gunstig terwijl wij met vakantie-afspraken uiteraard rekening zullen houden. Bel je eerst even voor je komt met onze heer Boele Cincinnati Milacron N.V. Fabriek van gereedschapswerktuigen Vlaardingen Wij vragen op korte termijn t.b.v. de Afdeling Verkoop. t.b.v. de Afdeling Fakturering en Expeditie. Voor beide funkties zijn naast tenminste een Mulo (Mavo)-vooropleiding uitstekende type vaardigheid en goede kennis van de Engelse taal beslist nodig. Leeftijd 1S jaar of ouder. Verder zoeken wij t.b.v. resp. de Afdelingen Inkoop en Verkoop. Hiervoor zijn een Mulo (Mavo)-opleiding en enige kennis van de Engeise taal een aan beveling. Leeftijd 16-19 jaar. U kunt schriftelijk solliciteren door een brief, met vermelding van leeftijd, opfeidïng en reeds verrichte werkzaamheden, te zenden aan onze Afdeling Personeelszaken, postbus 98, Vlaardingen, U kunt ook telefonisch kontakt met ons opnemen, wanneer een van deze funkties uw belangstelling wekt (tel. 010 - 34 79 44, toestel 335 of 340), Maassluis Tijdens een spoedvergadering van de ge meenteraad besloten de raadsleden met algemene stemmen tot het indienen van een bezwaarschrift bij het gemeentebestuur van Rotterdam tegen het onl- werp-bestemmingsplan „Maasvlakte". Aan het voor stel van b. en w, om bezwaar te maken tegen het ontbre ken van zodanige bepalin gen, dat geen bedrijven op de Maasvlakte komen, die De zullen bijdragen tot de ver ontreiniging van bodem, lucht en water werd door de raad de geluidshinder toege voegd. Bij het bezwaar schrift zal een korte inhoud van de discussie van de raadsleden worden toege voegd. Het bezwaarschrift is vandaag persoonlijk op het Rotterdamse stadhuis afgegeven om langer uitstel te voorkomen. In feite staat dit in ons voor stel. Wij zijn het er allemaal over eens, dat er bedrijven op de Maasvlakte moeten komen. Wij willen er alleen van zijn verzekerd dat ons toch al niet te beste milieu niet nog meer achteruit gaat". Unaniem waren de raadsleden het eens over de onzorgvuldig heid van het Rotterdamse ge meentebestuur om slechts de gemeenten Brielle, Rozenburg en Rockanje over het ontwerp- bestemmingsplan mee te laten spreken. De heer M. B, Duime- laar (PvdA) zei hierover: „Rotterdam heeft zich precies aan de regels van de wet op de Ruimtelijke Ordening gehouden en alleen die gemeenten ge raadpleegd, die naast het ge bied liggen. Het is jammer dat de steden, die wellicht de hin der van de te vestigen indu strieën krijgen, niet zijn ge hoord". Een motie van de PvdA om in het bezwaarschrift ook op te ne men, dat alleen toestemming voor de industrieën wordt gege ven als alle Rijnmondgemeen ten hiermee instemmen en te garanderen, dat de recreatiege bieden geen hinder van de be drijven krijgen, werd na een lange discussie door de heer Duimelaar ingetrokken na de toezegging dat de inhoud van de discussie eveneens aan Rot terdam wordt gestuurd. Wethouder J. Smit, die zijn zieke college J. A. Hummelen ver- vlug, zei: „Toestemming van alle gemeenten is wettelijk on mogelijk. Dat kan voor Rotter dam een argument zijn om het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. De uitbreiding om garanti?es te vragen voor de recreatiegebieden is niet nodig. Omdat niet alle raadsleden het helemaal met de motie van. de PvdA eens waren voegde de wethouder er aan toe: „Ik ver zoek u de motie in te trekken. Het bezwaarschrift heeft veel meer kracht als alle raadsleden er achter staan". raadsleden zijn vooral hoos over het gebrek aan inspraak omdat onder andere de ge meente Maassluis in het ont werp wordt genoemd als ge meente, die de woningen moet bouwen om de werknemers van de industrieën op te vangen. De heer F, J, Wensink (VVD) op wiens initiatief de spoedverga dering is gehouden, maakte ook bezwaar tegen het feit, dat in het ontwerp telkens over de economische voordelen wordt geproken en nauwelijks over een eventueel nadeel voor de volksgezondheid. „De volksgezondheid moet nu eindelijk eens zwaarder wegen. Dat doet Rotterdam nog steeds niet. Voor de wijze waarop Rot terdam. het plan bekend maakt heb ik weinig waardering. Vooral omdat dit maar aan drie gemeenten is gestuurd. Rotterdam geeft blijk van een slecht bestuur!", zo zei hij. Vlaardingen De 23-jarige ma troos J. W. is donderdagnacht met zijn personenauto een pand aan de Dr. Wiardi Beckmansin- gel binnengereden nadat hij eerst twee verkeerszuilen omver had gereden. In de gevel van het pand onstond een groot gar door dat de auto gedeeltelijk in de woning terecht was gekomen. De matroos was onder drank invloed en is in het politiebu reau ogaegtafetr) Vlaanüngen Vlaardingers Kannen zaterdag geluidshinder verwachten van amraooiaMa- bnek Mekog-Albatros Sn Per- nis. Dit bedrijf is namelijk voor vijf weken uit bedrijf genomen voor een noodzakelijke onderhouds beurt. De directie van bet be drijf meldt, dat de ervaring heeft geleerd dat bïj het uit be- drijf nemen van dit type fabrie ken tijdelijk geluidshinder op treedt in het woongebied Vlaar dingen en wel tijdens 'n. periode waarin stoom naar de buiten lucht wordt afgevoerd vla nog niet volmaakt werkende geluid dempers. De periode, waarin de voorgeno men werkzaamheden moeten worden uitgevoerd is zodanig, dat zaterdag tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds nog enige geluidshin der kan optreden. Gedurende de reparatieperiode zullen on dermeer technische voorzienin gen worden getroffen met het. doel geluidshinder tijdens star- ten en stoppen van de ammo-i niakfabriek te beperken. 1 Vlaardingen Het Openbaar Li chaam Rijnmond heeft de ge meente om medewerking ver zocht aan een proef, die voor het einde van het jaar in de Rotterdamse binnenstad wordt gehouden. Rijnmond wil vrij willig komen tot snreiding van de werktijden bij verschillende bedrijven om daardoor ook de spitsuren in het verkeer te spreiden. Het initiatief voor deze proef IV; uitgegaan van de gemeente raad van de Capelle aan den IJssel. Rijnmond heeft zich reeds verzekerd van de steun van de Kamers van Koophan del van Rotterdam en Vlaardin gen en van de vakbeweging. Vlaardingen AI ziet het er naar uit dat de titel in de volleybal- overgangsklasse dit jaar «let naar Volley'68 zal gaan (het is niet te verwachten dat koploper AMVJ-2 nog een misstap zal begaan), zullen de Vlaardingse daraes zaterdag toch wel gela den naar Zoetermeer reizen. Tegenstander is daar het sterke Scorpio dat er in belangrijke mate toe heeft bijgedragen dat Volley met een ernstige inzin king kreeg te kampen. Onmid dellijk na de eerste nederlaag tegen het Culemborgse S.D.O. zorgde Scorpio er voor dat de Vlaardingse dames geen kans kregen zich te herstellen van de opgelopen schade. Volley ver speelde zodoende haar comfor tabele voorsprong en naar het zich laat aanzien ook de kam pioenskansen. Toch zal Volley zich willen revancheren voor de geleden nederlaag en tevensin het achterhoofd houden dat nog niet alle kansen verkeken zijn. Mocht AMVJ toch nog een mis stap begaan dan moet door middel van beslissingswedstrij den de kampioen worden aan gewezen. Na de zege tegen het sterke Kangeroes blaken de Vlaardingse dames weer van zelfvertrouwen zodat ze licht favoriet zijn voor de zege. Aanvang van deze wedstrijd in Zoetermeer zaterdag 14.15 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen/Schiedam De B-formatie van Hermes DVS krijgt komende zaterdag zaterdag-derdeklasser Vlaardingen tegenover zich in een oefenduel. De wedstrijd wordt gespeeld op „Harga" en begint om 14.30 uur. De Vlaardingers komen met hun sterkste competitie-opstelling. De reserves van Vlaardingen gaan voor de competitie op bezoek bij stadge noot Zwaluwen 3. Aanvang aan de Zwaluwenlaan 12 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 2