„Union Station" bouwt aan zijn reputatie LIER TE LOOM VOOR OLKSDANSEN" TOPTIEN Disco-avond in De Waag Bmm fSTOB ..Heaven and Heil" weer in .,De Vonk" j MUZIEKLESSEN ENTHOUSIASME Centrum Dukdalf viert carnaval SCHIEDAMSCIIE COURANT VRIJDAG 19 MAART 1971 Schiedam AI Ivvcc jaar zijn ze bij elkaar, de jongens van de Sehie- damsc beatband „Union Station". Overigens niet zonder resultaat, want ze zijn een der populairste groepen in Schiedam en omtrek. Maar sinds oktober 1970, toen Fred Veltcnaar manager van de groep werd. is het aantal plekken in de agenda van de jongens sterk gedaald. Voordien was Fred voorzitter van dc Sociëteit „Sloopy", die na zijn vertrek in elkaar stortte. „tlnion Station" kwam tot stand door Albert Metaal, doorgaans Ab genoemd, Ger Vermeer en Paul Boon, die elkaar op de be- drijfsschool van Wilton Fij en- oord hadden leren kennen. Paul haalde toen zijn vriend Teun Oostrum erbij, met wie hij van af de eerste klas van de lagere school is bevriend. Hans de Vries steunt de gelederen van de groep als road-manager. De jongens traden voor hst eerst op in het Schiedamsc Tivoli op een avond van „Sloopy". Daar na volgden Den Haag, Amster dam, in de sociëteit „Kosmos" en Roosendaal. Een hoogtepunt in de carrière van „Union Sta tion" was een optreden in de Zevensprong in Hoogvliet, sa men met de befaamde groep „After Tea", toen nog met de Engelse sologitarist Ray Fen- wick, die eens deel uit maakte van de Spencer Davïsgroup. Voor een drive-in show van Vero nica of van de VARA voelen ff jongens niet veel. „Het is et 11 veel tc grote chaos, je kan ge woon met op gang komen" zegt zanger Ab. „Union Station" heeft veel fans In Schiedam. Het is niet on waarschijnlijk dat er binnen kort een fanclub wordt opge licht. Fred: „Er zijn trouwens veel goede groepen in Schie dam, neem nu „Cheffin' Blues" en „Iron Earth". Ju, hot Schiedams? pubhek is dank /ij disc-jockey Martin Green enomi verwend. Voorlopig zijn de jongens nog amateur hoewel ze finaal ach ter hun muziek staan. Ook wer ken 7,c aan hun muzikale capa citeiten. Paul en basgitanst Teun zitten op de Schiedamsc Muziekschool, drummer Oer heeft momenteel klarinctles. Dc afgelopen week heeft de band voor het oog van tie bui tenwereld stil gestaan, in ver band met interne moeiiijkhe- tk Zaterdag 3 april treden dc jongens weer op, tijdens hel lentefeest van Rietje Konings. waarvan de opbrengst bestemd is voor dc invaliden. Ray was zeer onder de indruk van „Union Station", vooral van Paul Boon, die ook solo-gi taar speelt. Een ander hoogte punt noemt Fred het optreden voor achthonderd man in de bioscoop „Musica" in Over- schie. Hel repertoire beslaat hoofdzake lijk uit authentieke blues, welis waar met eigen arrangemen ten. Als favoriete artiesten wor den genoemd Muddy Waters, Sonny Boy Williamson en Willy Djxon. Verder spelen de jon gens veel eigen werk en muziek van „Fleedwood Mac", „Livin Blues", „Canned Heath" en de door het Woodstock-festival zo beroemd geworden „Ten Years After." Op het ogenblik fungeert een heel oud zoldertje in dc Ampère straat als repelecrruimte van „Union Station", wat bepaald niet ideaal is. Er wordt dan ook een dringend beroep gedaan op iedereen, die hart heeft voor het beatwezen om iets beters te vinden. In de nabije toe komst wordt dc groep uitge breid met een organist, die zicli voorlopig nog helemaal toelegt op zijn studie aan het conserva torium. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de groep „Pink La- bol". Het feest wordt gehouden m de Margriethal. Ook aan een piuiencarrlere wordt gewerkt. De eerste single kuini binnenkort uit. De A-kunt wordt „Pack my suitcase", waf op de B-kant komt is nog niet be kend. Wel zijn beide nummers eigen werk. Voorts zijn er con tacten gelegd met Radio Kord- see en via Joost de Draaier, alias Willem van Kooten, met Radio Veronica en met de AVRO op Hilversum III. Via de disc-jockey van de Rotterdam se har Kackatoo ligt ook Duits land nu binnen het bereik. In de toekomst willen ze gaan werken met een uit drie man bestaand promoting-team, on der leiding van Fred. liet pro gramma vermeldt voor de ko mende maanden onder meer een 48 uur durend optreden in Vlissmgen, dat is geregeld door de oude manager vhn'„lrori Earth". Maar voorlopig wil men een 20 groot mogelijk pu bliek bereiken ir het vakantie seizoen. door optredens te ver zorgen in de badplaatsen Ke- nesse en Zierikzee en op de campings in Brabant. Schiedam De underground for matie „Heaven and Heil" treedt zaterdagavond voor de tweede keer op bij de YMCA-so- cieteit „De Vonk" aan de Lan ge Ka ven 129. Het repertoire van de groep bestaat voorna melijk uit nummer van The Who en Jimmy Hendrix. De avond begint om acht uur. De toegangsprijs is een rijksdaal der. Zondagavond is voor de leden van ,,De Vonk" het „Vunder- ke", de mini-sociëteit in Bra bantse stijl geopend. Schiedam De sociëteit De Waag houdt zaterdagavond 20 maart een dans- en disco-avond in het Waaggebouw. De leden wordt verzocht hun lidmaat schapskaarten mee te nemen. De avond begint om acht uur. phiedam De volksdansgroep Vayenikehu '68 heeft donder- ïg 11 maart een instuif gehouden, voor iedereen die interes- I se heeft in volksdansen en zestien jaar of ouder is. De leiding was in handen van mejuffrouw S, B. Goedkoop, die sinds I september 1970 volksdansles geeft aan de gevorderden van I de volksdansgroep. De gemiddelde leeftijd bij de gevordcr- I den is twintig jaar. Ook is er een groep voor beginners. Zij I staan onder leiding van een leraar van de Rotterdamse Volks- I danskring. die voor de komst van mejuffrouw Goedkoop I eveneens de gevorderden onder zijn hoede had. Peter Malfay Danyel Gerard Middle of the Road The Walkers Earth Fire Gilbert O'Sullivan Michael Nesmith The first nat. band Lally Stott Ork. Manuel de Falla Lynn Anderson Peter Maf fay Danyel Gerard Middle of the Road The Walkers Gilbert O'Sullivan Earth Fire Michael Nesmith The first nat. band Ike and Tina Turner George Harrison Janis Joplin ayenikehu '68 bestaat nu bijna 2 jaar. Vorig jaar verzocht Ide Nederlandse Volksdansver eniging Babs om les te komen geven in Schiedam, gezien haar I grote belangstelling voor het Ivolksdansen en haar muzikale achtergrond. Zij is namelijk leerlinge aan het Rotterdams 1 Conservatorium op de Pieter de iHooghwcg en volgt daar de cur- Isus schoolmuziek, die vijf jaar I duurt. rat haar vooral opviel, toen ze nog maar pas in Schiedam les gaf, dal de jongelui zo weinig ■uithoudingsvermogen hebben. Na een kwartier staan ze al te hijgen en te puffen. Toch vindt lze het leuk -om te doen. leder- leen is erg enthousiast, cr zit geen moeten achter, zoals, op |het conservatorium, waar het volksdansen bij bepaalde stu- dienchtmgen een verplicht vak is. Jet programma van Vayenikehu 1 bestaat hoofdzakelijk uit Israë- llische. Roemeense, Joegoslavi- 1 sche en Hongaarse dansen, veel Oosteuropees. Zo af-en toe doet |men wat aan Engelse en Ame- |rikaanse.' vooral Zuidamerj- 1 kaanse muziek. Op het ogenblik zijn de Israëlische dansen erg populair. Het is daarom ook, I dat de groep de naam van een Israëlische dans draagt. Ie muziek, waarop men danst, staat op een bandje. De voor- Ikeur gaat echter uit naar in le- I venden lijve aanwezige musici, lomdat je dan iets makkelijker J kan herhalen, als het ware mu- ziek op verzoek. labs doet zelf al heel lang aan I volksdansen. Voordat ze les ging nemen op het conservato- I rium was ze gedurende twee I jaar onderwijzeres op een lage- I re schooi. Maar dat gaf haar I geen \*oldoening. „Ik vind dat I muziek een deel van je opvoe- J ding moet zijn, daarom gaf ik op school ook wei eens muziek les. Maar als de kinderen dan overgaan en je collega's laten de muziek voor wat het is, dan denk je, waar doe ik het einge- lijk voor". Het gevolg was, dat ze er over ging denken om niets anders dan muzieklessen te gaan geven. Toen volgde de studie aan het conservatorium, waar ze nu tweedejaars is. De belangrijkste vakken bij de stu die schoolmuziek 2ijn naast de theoretische vakken zangles, piano, blokfluit en volksdansen. Het laatste ook, omdat het bij de muzikale vorming bij het voortgezet onderwijs steeds meer ,,in" komt. Met het con servatorium op zichzelf is Babs niet zo gelukkig, omdat er veel te veel de nadruk wordt gelegd op de klassieke muziek, terwijl sommige volksmuziek minstens even mooi is. Favoriete muziek weet zij niet te noemen. „Je leert nog zoveel mooie muziek kennen, elke dag hoor je weet wat nieuws. Vandaag vind je dit mooi, morgen gaat je voor keur ergens anders naar uit. Jr ker.1 gewoon te weinig muziek om je een. oordeel te vormen". Nu geeft ze, in verband met haai studie, eens in de week les bij het voortgezet onderwijs. Latei wil ze vooral les gaan geven op kweek- en middelbare scholen. Op het ogenblik wordt muziek les op scholen nog veelal ge zien als een noodzakelijk kwaad, of als een les waarin je nog even je Frans kan over schrijven. „In de toekomst, wanneer de Mammoetwet een beetje op gang is, wordt dat anders. Nu is het nog verplicht, maar als het een keuzevak wordt, knjg je alleen te doen met leerlin gen, die er plezier m hebben", De 23-jarige Babs zit zelf ook op een volksdansvereniging, op het Rotterdamse „Dansensem ble R", <iat in de regio en in het buitenland meer bekendheid geniet dan hier. Er wordt veel voor publiek opgetreden. Een poosje geleden nog in de Ri- vicrahal voor Turkse arbeiders. .JDie mensen zijn wel zo en thousiast. ze zitten voortdurend te klappen en als het enigszins mogelijk zou zijn, zouden ze nog' mee gaan dansen ook. Heel wat anders dan Nederlandse toeschouwers. Die applaudisse ren wanneer er een dans is af gelopen, zoals m dc Doelen bij een symfonie, wanneer je moet wachten, tot alle delen gespeeld zijn. Het Nederlandse publiek is erg stijf. Van enthousiasme is geen sprake. Ze zien het volksdansen veel liever, dan dat ze het zelf doen. Maar het is juist veel fijner om het zc-if te doen. Je moet wel een beetje muzikaal zijn, je moet bijvoor beeld niet voortdurend uit de maat vallen. Maar juist de mensen, die het niet aanvoelen, zetten zich er met hart en ziel voor in". „Dansensemble R" heeft al heel wat keren opgerteden, voor al in kleinere gemeenten, maar ook in Brussel en Neu- stadt. Zelden geeft men een voorstelling in Rotterdam. Er is namelijk altijd een vast pu bliek, dat komt kijken, en dot komt niel uit Rotterdam. Toe vallig treedt men vrijdag 20 maart in Atrium jn Rotter dam op. Dat de groep Vayenikehu nog heel wat kan leren van Babs is een duidelijke zaak. Nog steeds werkt men hard aan het pro gramma. Elke donderdagavond wordt gedanst, vanaf half acht voor de beginners en vanaf half negen voor de gevorderden in .de gymnastiekzaal aan de Broersvest 113. Schiedam In de soos „Duk- tien" voor dertien- tot en met vijftienjarigen treedt vanavond van half acht tot tien uur de groep Cal axis op. Zaterdagavond 20 maart geeft de carnavalsvereniging „De Leut- makers" een halfvastenbal in Centrum Dukdalf. De avond duurt van acht tot twee uur. Medewerking verlenen „The Swinging Harmonicans". LANDELIJKE TOP TIEN: 1. Du 2. Butterfly 3. Chirpy, chirpy, cheep, cheep 4. There's no more corn on the basos 5. Invitation G. Nothing Rhymed 7. Silver Moon 8. Chirpy, chirpy, cheep, cheep 9. Mozart symphony nr. 40 10. Rose Garden SCHIEDAMSE TOP-TIEN: 1) I. Du 3J 2. Butterfly 5) 3. Chirpy, chirpy, cheep, chaap rJ 4. There's no more corn on the basos 2) 5. Nothing Rnymed 6. Invitation 7. Silver Moon '8. Proud Mary 9. What is life 10. Me and Bobby McGee

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4