Juliana effent kampioenspad 1 Dapper NOAD verspeelt ook laatste kans Kampioenschap kan OD niet meer ontgaan Intiem-ieugd blijft ongeslagen VOLLEYBAL HERSTEL JULIANA-DAMES TSF bijna kampioen ODI—JODAN BOYS 43 EUREKA— SCHIEDAM 32 7~ li NOG EEN PUNT SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 22 MAART 1971 Van onze sportredactie Schiedam De weg naar het kampioenschap van de Over gangsklasse lijkt geëffend. De oranjehemden haaiden op on dubbelzinnige wijze uit tegen concurrent Lyceum '57, dat door deze nederlaag definitief naar het tweede plan gewezen is. Juliana's kansen zijn met nog slechts drie wedstrijden, te gen laaggeklasseerde tegenstanders, te spelen groter dan ooit De uitstekende vorm waarin de Schiedammers verkeren werd nog eens benadrukt door de genadeloze afstraffing die het Bredase Lyceum, vechtend voor de laatste kans, moest ondergaan. Vooral taktisch speelde Juliana een sterke wed strijd waardoor de sterke Bredase aanval volledig aan ban den gelegd kon worden. Volkomen verdiend behaalden de Schiedammers een duidelijke 3—0 zege in slechts 58 minu ten. Nerveus zochten beide teams in de eerste set naar openingen. Lyceum wist dat het moest winnen om de Schiedamse op mars naar de titel te kunnen stuiten. Juliana speelde vrijer, wist zich de steun van twee punten voorsprong op de con- rurrentie in de rug. Juliana ■waagde meer waardoor een snelle 60 voorsprong kon wor den verkregen. Jaap Keijzer, di recte tegenstander van Ly ceum-internationaal Veuger, reageerde attent op de veelal via deze speler geleide aanval len. Lyceum kwam terug maar harde smashes van Hans Schreutelkamp en grandioos spelverdelen van Aad Bremer gaven Juliana via 66 toch weer een 108 voorsprong. Pe ter Soeters doorboorde links handig regelmatig het Bredase vcrdedigingsblok waardoor Ju liana via 129 de eerste klap uitdeelde; 1511. Lyceum wilde terugkomen, het tempo opvoeren, kortom de strijd dicteren. De bij vlagen zelfs geweldig sterk spelende Juliana-ploeg ving echter iede re tempoversnelling bekwaam op waardoor Lyceum steeds nerveuzer ging spelen. Weer pakte Juliana een 61 voor sprong door verrassende twee slagen van Henk van Oossanen. en een niet te stoppen Jaap Keijzer. Bij de stand S5 brak het Bredase verweer waarop Juliana een razendsnelle serie plaatste die Lyceum in deze set niet meer te boven kon komen. Internationaal Veuger werd door de oranjehemden volko men in bedwang gehouden, waardoor Juliana door kon drukken naar de tweede setze ge: 15—10. Lyceum begon ih de laatste set meer risico's te nemen. De Bredanaars beseften dat hier hun enige kans lag. Juliana daarentegen blies stoom af en bet Lyceum komen. Zover lieten de Schiedammers hun tegenstanders komen dat iedereen zich reeds ging prepa reren op een volgende set door dat Lyceum via 8—3 een 813 voorsprong wist te nemen. Ge routineerd buitte Juliana een kleine Lyceum inzinking uit om een slotoffensief in te zetten. Punt voor punt kwamen de Schiedammers terug. Ook een laatste Bredase time out kon. de nu weer snel combinerende Ju lian a-ploeg niet meer van de zege afhouden. Via 1213 scoor de Hans Soeters aan opsla-g de laatste punten die de dolgeluk kige Juliana-spelers met 1513 een dikverdiende 3O zege ople verden. Stand bovenaan: 1. Juliana 19 34; 2. Tornado 2034; 3. Ly ceum 19—30; 4. LVC 19—28. Het eerste damesteam van Julia na heeft ook tegen Nervo uit Rotterdam geen fout gemaakt. Het niet meespelen, van aan voerster Teuny Buth en de ver rassend goede resultaten van Nervo uit de laatste wedstrij den waren enkele onzekere fac toren die een gespannen wed strijdklimaat geschapen had den. Al snel na het beginsïgnaal van scheidsrechter de Vreede ble ken de Schiedams en toch weer veel te sterk voor het slecht uit verdedigende Nervo. Vooral aan opslag scoorde Juliana veel punten waardoor het een een voudige 30 zege kon worden. Nervo bleek in de eerste set duidelijk geïmponeerd door de hoge klassering die de Juliana- speelsters op de ranglijst inne men. Heft ontbrak de Rotter damse n aan lef om het de kop loper echt moeilijk te kunnen maken. Sporadisch zocht het de aanval waardoor Juliana via harde smashes van Biet Brou wer en Jonny Wetsteijn een 6 2 voorsprong kon nemen. De schaarse Nervo aanvallen kon den door de Schiedamse verde diging verwerkt worden waar door het via 10—4 een 157 set zege kon worden. Ook in de tweede set bleef Juliana duide lijk sterker dan Nervo. Harde opslagen van Astrid Egigelmeij- er vormden een voortdurende kwelling voor de slecht stop- Joop Keijzer (nummer 2) hoog boven bet nei uit, gaat scoren voor Jufiono. pende Rotterdamse ploeg die weer snel tegen een 83 achter stand moest aankijken. Toch kwam Nervo terug daarbij ge holpen door onnodige fouten in de Schiedamse verdediging. Tot 1010 ging de strijd gelijk op, toen was het gebeurd door dat Juliana met harde smashes van Ellie Haak ook de tweede set binnenhaalde: 15—10. Nervo combineerde in de laatste set beter maar bleef vooral verdedigend een zwakke indruk maken. Ook Juliana zakte iets terug maar vooral de opslag bleef het sterkste wapen. Een wapen waartegen Nervo geen verweer kon opbrengen. Riet Brouwer en Jonny Wetsteijn sloegen de ballen hard in het Rotterdamse achterveld. Nervo trok aan de noodrem door deze ballen direct te retourneren maar een uiterst attente Anne ke Visser stopte in hetSchie damse achterveld de moeilijk ste ballen waardoor het via 105 toch weer een 158 zege kon worden. Van onze sportredactie Schiedam Door de 64 nederlaag, welke NOAD tegen AMVJ leed, heeft de Schiedamse ereklasser de theoretische kans om nog met Maasbree gelijk te komen verloren en is de tweede plaats in de degradatiegroep een feit geworden. An dere jaren zou een dergelijke klassering een duidelijke hand having in de ereklasse hebben betekend, dit seizoen, met de inkrimping van de ereklasse tot zes teams heeft dit tot gevolg dat NOAD in het volgend seizoen zal uitkomen in de promo tic-ereklasse. De nieuwe competitieregeling heeft voor het Schiedamse tafel tennis nog meer gevolgen. TSF dat al verschillende keren nèt niet naar de ereklasse promoveerde, zal waarschijnlijk vol gende week kampioen worden. Vorig jaar zou dat promotie naar de ereklasse met zich mee gebracht hebben. Dit seizoen moet TSF zich tevreden .dellen met een plaats in de toekom stige promotie-ereklasse, dezelfde klasse dus, waarin NOAD nu terechtkomt. Samenvattend is de nieuwe competitie-opzet dus voor de Schiedamse topteams bepaald teleurstellend. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen heelt NOAD de in Amsterdam geleverde prestatie (64 winst op AMVJj met kun nen herhalen. Van der Aa on Knikkenberg deden wel wat van hen verwacht mocht wor den. Ze wonnen beiden twee maal zowel van Prorok als van *'.d Berg. Dat Mauri Coitof voor hen dit keer te lastig" was verbaasde niemand en de met veel effect spelende AMVJ-er bleef opnieuw onge slagen. Jammer was dat Ger Geerling opnieuw een van zijn zwakkere wedstrijden speelde. Zowel te gen Van de Berg (1721, 14 21) als tegen Prorok (2123, 14—21) moest de NOAD-captain. het laten afweten. Omdat ook het dubbelspel voor NOAD niet „liep" en met 18 21 in de derde game naar AMVJ ging, bleef de score aan NOAD-zijde beperkt tot de tweemaal twee winstpartijen van Van der Aa en. Knikken berg. Van onze sportredactie Schiedam De Schiedamse korfballers hebben voor verrassende resultaten gezorgd. Schie dam stelde teleur door met 23 van Eureka te verliezen. Succes behaalde een verrassende 7s overwinning op Blauw Wit '51. Alleen Odi deed wat van hen verlangd werd en won van Jodan Boys met 4—3. Door deze over winning kan de titel de Odianen vrijwel niet meer ontgaan. Succes heeft zich zondag volle dig gerevancheerd voor de slechte wedstrijd tegen Ve- Iox. Vooral voor de rust, met de wind in de rug, draaide het twaalftal uitstekend en werd er ook niet vergeten te doelpunten. Henk Hassfeld, met 4 treffers, heeft in niet geringe mate er toe bijgedra gen dat Succes aan de goede kant van de score bleef. Ook de door hem beheerst inge schoten strafworp, bij 66 één minuut voor tijd, dwingt Van onze sportredactie Vlaai-dingen Ook het laatste competitieduel is de jeugd van Intiem ongeslagen gebleven. In Hilversum was het Intiem'a jongste pupil Hans Jaap Oppen helm die bij de VEV-jeugd res pect afdwong. Intiem kwam snel op een 10 achterstand te fctaan, maar die werd snel ie- niet gedaan door Arie Kooy en Hans Jaap Oppenhelm. Een wederom sterk gespeelde dubbel van de kampioenen be zorgde de Vlaardingse jeugd een comfortabele 13 voor sprong. De thuisclub kon. daar- ha de stand wel een draaglijker aanzien geven door teleurstel lende Dik Oppenheim twee- maal naar verlies te spelen, maar winst van Intiem's sterke troeven Arie Kooy en Hans Jaap Oppenhelm betekende een 73 zege. Uit 8 wedstrijden be haalden de Vlaardingers daar mee 16 punten. respect af. Zonder de andere spelers en speelsters te kort te willen doen, behoorde hij bij de heren en Helene Kos ter bij de dames tot de uit blinkers. De eerste aanval van Succes draaide direct op volle toeren. Henk Hassfeld, die zijn eerste verre schot zag naast gaan,, had in dezelfde minuut wei suc ces, 10. De scheidsrechter, die in het verloop van de strijd bewees niet bang te zijn straf- worpen te geven, stelde Fred Lalau in de gelegenheid via een strafworp raak te schieten, Fred faalde hierin niet, 20. Blauw Wit, hiervoor nauwelijks aan de bal gekomen, verkleinde uit een doorloopbal de achter stand, 12. Toen in de tiende minuut. Henk Hassfeld zijn te genstander bij een vrije doel kans in de rug liep, twijfelde de referee geen ogenblik en gaf de Dordtenaren een strafworp. Uit de strafworp maakten de gas ten gelijk, even later gevolgd door een derde doelpunt uit da mes-handen, waarbij toch wel een „stapje" te veel genomen werd, 23. Opnieuw een straf worp. Nu voor Succes. Ad de Rooy belastte zich hiermee, maar schoot „huizenhoog" over. Na een lichte Dordtse overtre ding kreeg hij opnieuw de kans de stand in evenwicht te brengen. Ditmaal schoot hij raak. In de dertigste mi nuut een vloeiende Schie damse combinatie, waaraan het gehele aanvalsvak deel nam. Henk Hassfeld rondde af, 43. Even nadat Blauw Wit een strafworp had ge mist, schoot hij Succes naar de 53 ruststand. Dat Succes het na de rust met de wind tegen moeilijker zou krij gen, was te voorzien, Blauw Wit nam de wedstrijd duidelijk in handen en bracht de partijen in korte tijd op gelijke voet. On danks goed verdedigen van de Schiedammers, moest, mede door het terugvallen van de an dere vakken, opnieuw een ach terstand worden geïncasseerd, 56. Tamelijk verrassend kwam Succes op 66 toen Jan Beukers via een „assist" van Lia Duifhuyzen vrij voor de korf kon inschieten. Even later deed zij iedere recht geaarde Sueeesser de adem in houden, toen zij na de vakwis seling één van de Dordtse he ren op onreglementaire wijze van een doelpunt afhield door haar hand op de bal te leggen. De scheidsrechter zag het niet. Wat hij wel zag, was dat de Blauw Wit verdediging een overtreding beging ,wat hij met een strafworp honoreerde. Henk Hassfeld maakte geen fout en zorgde ervoor dat zijn ploeggenoten even later het eindsignaal juichend konden begroeten. Na 22 duurde het tot ver in de tweede helft eer Cees Passchier met twee treffers zijn ploeg op 42 bracht. Jodan Boys kreeg in de slotfase twee strafworpen te nemen. Eén hiervan werd benut. Een nuttige Schiedamse zege, behaald in een niet hoog staande wedstrijd. In een wedstrijd, waarin beide partijen aanvallend niet tot grote daden konden komen, heeft Schiedam niet geheel ver diend verloren. Een gelijkspel had de verhouding beter weer gegeven. Freek Veer en Arie Jansen zorgden voor de doel punten. Caslick Toussoint helpt ODI aan een voorsprong. TSF 1 heeft nog één punt nod<g om kampioen te worden m de noofdklasse. Na de 82 zege op Victory in Volendum. bi Lit de voorsprong op Tempo-Team 2 op vier punten en in theorie kunnen de Amsterdammers nog met TSF 1 gelijk komen. Zaterdag a.s mag echter de be slissing worden verwacht, want dan komt Tempo-Team op be zoek in de Beurs. Victory heeft TSF beslist geen gemakkelijke middag bezorgd en veeL partijen vergden drie games. Vooral Sier was bij de Volendammers in goede vorm en hij wist zowel Henny Stolk als Hans Lingen 'n nederlaag toe te brengen. Dit gebeurde in de eerste vijf partijen, waardoor de stand dus toen slechts 23 voor TSF was, maar doordat de overige partijen alle in TSF- voordeel beslist werden, kreeg de zege nog een royaal aanzien. TSF 2, eveneens strijdend voor de promotie naar de promotie ereklasse bezocht Swift in het verre Deventer. De 28 eind stand geeft geen beeld van de spanning, waarin deze ontmoe ting verliep. Peter van den Broek won de eerste partij vrij gemakkelijk van Huisman, maar Cas van Koetsveld had bijzonder veel moeite met Wiinhoud om via 2117 In de derde game TSF 2 weer op een voorsprong te zetten, want Ger ry Vaessen had tegen Overweg geen enkele winstkans gehad. Na een dubhclspelzege, was het weer Overweg die voor Swift scoorde en Peter van den Broek was nu zijn slachtoffer. Het werd 2—4 door Van Koets» veld. maar de zevende party was in dit duel doorslaggevend. Met 2022 en 19—21 won Vaes sen van Wijnhoud en toen lag het pad naar de zege open. Een sterk spelende Van Koets veld overrompelde Overweg mot 821 in de eerste game en leek op dezelfde wijze in de tweede game voort te gaan. Bij een 94 voorsprong, na in hoog tempo gescoorde punten, strui kelde Van Koetsveld over zijn eigen tempo en moest de game met 2114 prijsgeven. Hij her stelde zich goed en zijn spel in de derde game was wederom van uitstekend gehalte. Het werd 1121 c*n de overwinning was binnen. Deze werd in de slotpartijen nog uitgebouwd tot R—2. TSF 2 staat nu op een ge deelde tweede plaats met TOGB dat a.s. zaterdag op be zoekt komt in de Beurs. Een zege betekent promotie voor TSF. maar hetzelfde geldt voor TOGB. TSF 3 handhaafde zich definitief in de overgangsklas se. Met 6—4 werd Wibats ge klopt. NOAD 2 verloor met 3—7 van De Treffers 2, maar de te genstand van de NOAD-reser- ves had dit keer veel meer in houd. Vooral Aad van Dijk (twee overwinningen) werkte inspirerend op zijn teamgeno ten, waarvan Loek de Lange ook nog één winstpartij op zijn naam schreef. De jeugdafdeling van TSF be haalde zaterdag een leuk suc ces. Het eerste jeugdteam van TSF bestaande uit Fred Beu kers, John Blomsteel, Jans Lansbergen en Wïm van de Poort werd kampioen en gaat nu in een driekamp met VDO en Kluis spelen om het kam pioenschap van Nederland. Deze beslissingswedstrijden worden op zaterdag 3 april ver speeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3