Hollandiaau maakt positie niet waar tegen Excelsior R.C. Schiedam opent wielerseizoen 1 SPANNING DRUKT STEMPEL OP SPEL VAN VOLLEY 33 13 Bennie Muylaert uit veld gestuurd Sunlight in laatste set naar deling Sunlight kampioen JULIANA NAAR MAASSLUIS ONDER DRUK VZC en SZC'ers in landenploeg SHELL INITIATIEF v-. Schutterij van Maasland 5ÏAANDAG 22 MAART 1971 Van onze sportredactie. Vlaardingen De wetenschap te moeten winnen om de kan sen op de titel van de over- 0 min/-semi- derby. 0 Jan Verduyn (11) voor een unieke kans. Vlaardiogen/Schiedam Geheel volgens de verwachtingen hebben de heren van Sunlight het tegen de reserves van CVY niet eenvou dig gekregen- Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat de ploeg uit Capelle a.d. IJssel de volle winst zou gaan behalen. Doordat de eenheid bij Sunlight volledig zoek was behaalde CVV in de eerste set een nog wat krappe 1416 setzege. In de tweede set keek Sunlight zelfs tegen een 09 achterstand aan waardoor CW ook deze sel kon winnen: 615. Sunlight herstelde zich in de resterende sets echter voortreffelijk. CVV moest in de verdediging waarin het steeds meer fouten begon te maken die evenzo vele Viaar- dingse punten, opleverden. Via een 1512 setzege sleepte Sun light in de laatste set door een 15—2 zege toch no-g een punten verdeling uit het vuur. Vlaardingcn Het voetbalmcnu tussen De Holiandiaan en het Schledamse Excelsior '20 bevat te niet de ingrediënten die men er van verwachtte. In deze sleu telwedstrijd heelt de Vlaarding- se ploeg zie* niet helemaal als lijstaanvoerder kunnen waar maken. zy hierbij aangetekend dat het de laatste fase met tien >tan heeft moeten spelen. Hen- nle Muylaert werd door scheids rechter Fluimert van het veld gezonden wegens een tc grove overtreding, die overigens niet helemaal gerechtvaardigd was. In dat licht bezien was het ge lijke spel (00) misschien nog niet zo slecht. Het leek er in het begin van het duel op dat De Holiandiaan geheel in een nieuw tenue ge tooid (lees: Ajax uitrusting) vastbesloten was dit treffen in een zege om te zetten. Al gauw bleek dat het tegenovergestelde waar was. Excelsior trok het initiatief naar zich toe. Het wa ren vooral Ber Jansen en. Henk Kreiser die de aandacht op zich vestigden. Zij het dat Henk Kreiser individueel aardig werk deed, maar zich steeds weer vast liep in het verdedl- gingsblok met Tinus Web er aan het hoofd van de Vlaar- dingers. Trainer Joop Molendijk van dc Holiandiaan had zijn spelers met het volgende concept in het veld gestuurd. Er moest wor den gespeeld in een vier-drie- drie formatie. In de weten schap dat de voorhoede van de tegenpartij wel handig is maar geen doelpunten scoort en met snelle tegenstoten de Excel- sior-achterhoede trachtten te verrassen. Dit is jammer ge noeg voor de Holiandiaan niet gelukt. De achterhoede van de gasten had een goede kijk op de doorbraken van de Excelsior- voorwaartsen. Drie minuten na het beginsignaal kwam Hennie Muylaert alleen voor de keeper doch zijn schot vond niet de juiste richting. Aan de andere kant was het Ber Janse -die een goed schot loste wat net over de lat ging. Het was de Holiandiaan aan te zien dat het onder een druk Vla ar dingen Dinsdagavond kan het eerste damesteam van Sunlight kampioen worden wanneer het in. Capelle aan den IJssel tegen concurrent VCC-2 de volle winst gaat behalen. Een directe confrontatie tussen twee teams die met kop en schouders boven de rest van de derde klasse uitsteken. Twee teams die zeker zijn van pro motie naar de tweede klasse maar die nu nog onderling moeten gaan uitmaken wie nu wel de sterkste is. De Vlaar dingsen zijn favoriet maar juist in Capelle aan den IJssel is CVV bijna onverslaanbaar ge bleken. Veel teams ondervin den hinder van de veel te kleine soeeteaak. Ook voor Sunlight is deze zaal een handicap maar Eeen onoverkomelijke hinder nis. Aanvang 19.00 uur. via ardingen/Schiedam De zwemcommissie van de KNSB heeft voor de acht landenwed- strijd op XI en 12 april in Keu len twee zwemmers van VZC en het Sehïedamse SZC uitgeno digd. Het zijn van Vlaardingse zijde Marjan Vermaat en Leny de Jong en bij SZC René van der Kuil en Rudi Pijper. Onder de prominenten zitten onder roeer; Hansje van Bunschoten, Erwin Met::, Karei Eggen, An- oemarie Groen, Anke Rijnders, Astrid Verver en Jozien Elzer- öttn. Van onze sportredactie Schïedam/Vlaardingen Het eerste damesteam van Juliana dat regelrecht op de titel van de eerste klasse lijkt af te ste venen krijgt het vanavond in de Maassluise sporthal bijzonder zwaar tegen MVG. De laatste loodjes wegen bijzonder zwaar doordat elke tegenstander er op uit is om de nog steeds ongesla gen Schledamse formatie de eerste nederlaag toe te bren gen. Nog slechts vijf wedstrijden zijn de Schiedamsen van de titel verwijderd. Vijf wedstrijden waarin een voorsprong van vijl punten moet worden verdedigd. Tegen het vooral thuis extra fel spelende MVC kunnen de Juiia- na-dames weieens in moeilijk heden komen. MVC presteerde het door tegen, twee Juiiana- concurrcnten evenzovele gelij- kespelen te behalen waardoor Juliana beslist niet al te opti mistisch over de ophanden zijn de strijd zal denken. Aanvang 19.45 uur. Het eerste damesteam van Shell kan haar positie in de midden moot van de eerste klasse van avond weer wat verstevigen. Tegen het laag geklasseerde Ner- vo moet het in staat worden geacht minstens een punt te pakken. Nervo verkeert echter in degradatiegevaar zodat deze ploeg er alles voor over zal hebben om de volle winst mee naar Rotterdam te nemen. Aanvang 29,30 uur in de sport zaal van het sportpark „De Vijfsluizen". stond. Het spel was te gejaagd, dc combinaties niet zuiver en de aanvallen werden te kort zichtig opgezet. Excelsior daarentegen speelde frank en vrij- Het had niets te verspelen, alleen maar te winnen. De Holiandiaan wist zich na twin tig minuten te ontworstelen aan de druk van de Schiedammers. Een goede een-twee combinatie tussen. Robbie Maat en Karei van de Mark had beter lot ver diend. De -doelman wist het schot te keren. Kort hierop was het weer Hennie Muylaert die een goede kans liet liggen. Zijn schot belandde net naast de paal. In deze periode bleek eens te meer dat de voorhoede van de gastheren te individueel is ingesteld. Steeds weer liepen de spelers zich klem op de Ex celsior veste. Jan van Duin kon zijn draai niet vin-den en Karei van de Mark speelde te steriel voetbal. Daarbij was het opstel len van Van Dijk in dc mid- denlinie nog geen succes. Ex celsior was daardoor op het middenveld vaak de meerdere. De rust brak aan met een niet ongevaarlijke vriie irao van de Holiandiaan back Joop Janse. Zes minuten na de thee zetten Rob Maat en Karei van der Mark een goede combinatie op. De keeper kon. het schot van laatstgenoemde ternauwernood keren. De taktiek bij de Holiandiaan. was gewijzigd. Het trachtte nu de laatste stelling van Excelsior open te trekken. Een haarzuivere pass van Piet Cor Janse in een solo langs vertwijfelde Schiedammers, Janse op Rob Maat leek zeer gevaarlijk, zij het dat de laat ste speler niemand voor de doelmond vond. Toch was in de achtste minuut een tegenaanval van Exc/lsior via zijn linksbui ten niet van gevaar ontbloot. De Holiandiaan heeft na het uit vallen van Hennie Muylaert wel inspiratie gevonden. Het bleef zelfs sterker. Er waren zelfs reële scoringskansen. In de achttiende minuut had Jan Verduyn maar voor het inschie ten en in de 32ste minuut faalde hij jammerlijk door in goede positie te missen. Beide ploe gen hebben er hierna nog van alles aan gedaan om de blanke score te wijzigen. Schiedam Voor het eerst in dit seizoen organiseerde de R.C. Schiedam zondag een in- terclub wedstrijd. Als gasten waren in de Ts Gravelandsepolder leden van De Coureur uit Vlaardingcn en renners van de Rotterdamse verenigingen De Pedaalridders en R.C. Rotterdam aanwezig. Het spectaculairst was ongetwij feld de strijd bïj de nieuwelin gen. Wim Heeze, verleen week de overtuigende winnaar, sprong halfkoers met enige kornuiten weg uit het pelonton, Snel werd een fikse voorsprong opge bouwd en de strijd leek beslist. Niet echter volgens Gerrie Mak, de nukkige zoon. van Schiedams voorzitter. Met een boos gezicht had hij het eerste deel van de wedstrijd in de staart van het peloton doorgebracht. Geacti- vieerd door een premie werkte hij zich naar voren. Met een paar meter voorsprong op de groep kwam hij door. Het pelo ton liet hem begaan, denkend dat dit een boze nuk was die snel zou zijn uitgekwerkt. Tot verbazing van iedereen reed Sehïedamse Gerrie daarna ech ter snel en sterk naar de voort- zwoegende Heeze, die nog slechts vergezeld was door een achterblijver. Deze moest na de komst van Mak spoedig af haken. Gezamenlijk bouwden de twee leden van Schiedam aan vergroting van de afstand tussen hen en het peloton. Met ruim een halve ronde voor sprong moest nu worden uitge maakt v/ie van de twee de bes te was. Ook hiervoor had de zoon van Schiedams voorzitter Mak een passende oplossing. In de laatste ronde demarreerde hij eenvoudig weg van z'n ri vaal en zegevierde met „straat lengte". van Nico Moerman uit VJaar- dmger., die met Berkhouwer in z'n wiel weer harder wist te trappen dan de rest .Toch wis ten de- Viaardinger Jan Fran ken en Rotterdams good-old Manus Brinkman met een flit sende tussensprint mee aan dc kop te komen. De beslissende ontsnapping was hiermee een feit. Bij de amateurs hadden de ren ners Heyster, Aversteeg en De winnaar zou uit deze groep Moerman na een kwartier koer sen een voorsprong van 100 me ter bevochten. Een fel jagend peloton pakte hen halfweg koers terug, waarna een reeks kleine uitvallen genoteerd kon worden. De kwalitatief "belangrijkste van. de vele ontsnappingen was die van vier moeten komen. In een van ver ingezette sprint waarbij Franken en Berkouwer al snel moesten afhaken, zag de jonge Nico Moerman kans de met een weigerende dcrailleur kampende Manus Brinkman ruim te kloppen. De strijdlus- tigste had gewonnen. gangskJasse niet te verspelen heeft een duidelijke stempel ge drukt op het Vlaardingse spel. Tegenstander Rijnsburg speel de vrij van zorgen veel rustiger dan de vooral aanvallend onze kere Vlaardingsen, Toch was het verschil in klasse tussen beide teams te groot, waardoor Volley toch een 30 zege kon behalen. Volley startte moeizaam. Een snel verkregen voorsprong werd door Bijnsburg ongedaan gemaakt doordat Volley vooral opbouwend nogal eens in de fout ging. De normaal gespro ken niet te stoppen Vlaardingse aanval verzuimde naar het tac tische aanvalswapen te grijpen waardoor Rijnsburg een 102 achterstand weer geheel kon in lopen. Volley bleef vooral de opbouw verwaarlozen die nood zakelijk is om een goede aanval voor te bereiden. Rijnsburg schrok wel even van de onver wachte winstkansen en liet het fanatieke aanvalespul varen waardoor Volley toch nog een 1614 zege in de wacht kon sle pen. Wakker geschud door deze moei zame setzege pakte Volley in de tweede set de zaken drasti scher aan. Nu lukte het v/ei de opbouw goed te verzorgen. Het daarbij weer sterker wordende a an vals geweld betekende voor Rijnsburg de genadeslac. Vol ley drukte door en behaalde nu wel overtuigend de tweede sel- zege: 254. Ook de derde set bleef Volley r- concentreerd doorgaan. N geheel overtuigend in de val, maar uiterst snel re rend in het achterveld \\r 1 Rijnsburg aan banden geit?"-' Toen ook dc aanval weer r dreef kwam en het achterve'ci z'n goede vorm kon handh. was het een bekeken zaak. V ley deed wat het wilde en l haalde via een 155 setzego verdiend een 30 overwinning Door deze zege behouden de Vlaardingsen de kans door mid del van een na-competitie toch nog beslag te leggen op de titel. Tegen het zwakke MVC 2 hebben de heren, van Volley geen enkel probleem gekend. Op gemakke lijke wijze scoorden de Vlaar- dingers In de Maassluise sport hal de nodige punten bïjelkaar om gelijke tred te kunnen hou den met mede-koploper Alea- S) echts een rug-blessure van Okko ten Hof en een niet geheel fitte Pleun Dekker baarden de Vlaardingers in de eerste set enige zorgen. Toen ook dit pro bleem via een 1015 setzege uit de weg geruimd bleek stond niets een Vobey-zcge meer in de weg. Via een 415 zege in de tweede set werd MVC in de laatste set volledig van de kaart gespeeld. Volley speelde met hun tegenstander zonder al te grote risico's te nemen. Met een 515 sct/egc bewees Volley dat het de kansen op de titel heel serieus opneemt. Van onze sportredactie Maasland Korps wedstrijd op basis van 50 punten: C. Poot Dzn 47; S Verkade 47: J v.d. Lely 46; H J Korpel 47; G Bakker 40; A Korpcl 49; L van Berkel 46; A Poot 45; N Boe- kesteijn 40; M C Verploegb 47; A van Staalduinen 49; Rr Mel- chert 42; A Moerman (Maas land) 47; Fr v.d. Wel 49; J v.d. Marei 35; L Leichtenberg 43; N Poot 46; W van Roon 42; A J v.d. Meer 36; M van Staaldui nen 45; M Voskamp 33; H van Woerden 48; J van Zwiencn 47; J Hanemaaijer 43; J C v.d. Sar 44; D v.d. Lely 43; C Razen» 33; A van Ruuren 50; J v.d. Ham 35: P Boekeshjn 45; P Kalkman 45; D v.d. Marei 40 en F van Staalduinen Wzn 46 punten. Vrijebaanwedstrijd op basis van 30 punten: C. Poot Dzn 22; S Verkadc 28; J v.d. Lely 29; A Moerman (De Lier) 30; H J Kropel 30; G Rak ker 26; A Korpel 30; L van Ber kel 27: A Poot 27,: N Boekstel in 27; MC Verpleogh 30; A van Staalduinen 30; Fr Meiehert 27; A Moerman (Maasland) 29; Fr v.d. Wel 29; J v.d. Marei 23: L Leichtenberg 26; N Poot 29: VV van Roon 28; A J v.d. Moer 2t; M van Staalduinen 30; M Vos kamp 28: H v. Woerden 28; J van Zwienen 29; J Hnnemaaij- er 29; j C v.d. Sar 29; D v.d. Lely 27; C Razens 27; A van Buurcn 30; J v.d. Ham 25; P Boekesteijn 28; P Kalkman 28; D v.d. Marei 27; M P Hane- maaijer 30 en F van Staaldui nen Wzn 30 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 5