HUUB OOSTERHUIS IN STEDELIJK IN KADER BOEKENWEEK Hoorzitting in De Gorzen Gemeente in moeilijk parket NOG WEINIG SUCCES MET BER0EP1NGSWERK Amendement haastig ingetrokken EMPEO HOUDT HUISENQUETE 2 kranten voor één prijs! Caroline van Hemert in concert in Mardnuskerk Winkeldief veroordeeld Doortrekking Van Anrooylaan Al twee jaar onderhandeld met garage bedrijf Zesdaagse Rooster u i t trein gegooid Overdracht handelsavond school BEL CANTO GEEFT CONCERT Reger Trio in Museumaula OPENBAAR DEBAT PvdA Auto's gestolen Hond veroorzaakt val TIJDNOOD Hervormde gemeente: Brand bij begraafplaats Rehobothwijk heeft eigen predikant SCHJÏDAMSCHE COURANT 4 pagina's Dinsdag 23 maart 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 98ste jaargang no. 24059 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het kader van de boekenweek houdt ex-priester Huub Oosterhuis op dinsdag 6 april een voordrachtavond in de aula van het Stedelijk Museum. De bijeenkomst is georganiseerd door de sa menwerkende boekhandelaren in Schiedam en door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Oosierhuis is onder andere auteur van „Bid om vTede", „Gedichten '70" en „In 't Voorbijgaan". Tijdens de wijding van de Rotterdamse bisschop dr. A. J. Simonis werden gedichten van hem gebruikt. De voordrachtavond begint om acht uur. Schiedam In de raadsvergadering van gisteravond heeft wethouder B. E. Collé van Sociale Zaken en Volksgezondheid meegedeeld, dat een hoorzitting in De Gorzen tus sen college en bewoners van deze wijk op korte termijn zal worden gehouden. Het raadslid mevrouw J. Krikke-Heïn had hierover vra gen gesteld en de wethouder aan zijn eerder gedane toezegging in de vergadering van februari herin nerd. Over een datum kon hij nog geen mededelingen doen, maar wel ver zekerde de wethouder dat een hoorzitting in Zuid niet lang meer zal uitblijven. Schiedam In de Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan in Groenoord wordt op donderdag 1 april een concert gegeven waar aan de alt Caroline van Hemert, de organist Aad van der Hoeven, het Prinsekerkkoor uit Botterdam en het koor van de Schiedamse Rehobothschool hun medewerking zullen verlenen. Het concert wordt georganiseerd door de wijkvererd- ging Groenoord en begint om acht uur. Op het programma staan onder an dere werken van Bach, Homilius. Schütz, Furcell en Handel. Toe gangsbewijzen voor het concert zijn verkrijgbaar bij de heren R. Pluym, Borodinlaan 10, G. C. Ha genaars, Valeriusstraat 68 en B. D. Roza, Grieglaan 193 en vanaf kwart over zeven 's avonds aan de zaal Schiedam De problemen rond de doortrekking van de Van Anrooylaan in Groenoord komen in de raadsvergadering van april weer aan de orde. Deze toezegging deed wethouder van Openbare Werken C. J. M, Bolmers gisteravond, nadat van uit de raad nogal wat kritiek was gekomen over de wijze waarop de doortrekking van deze laan tot nu toe is aange pakt. Dat de gemeente het moeilijk heeft met het al dan niet doortrekken van de Van Anrooylaan naar de Laan van Bol'Es waardoor met name het bochtige gedeelte bij de scholen zou kunnen worden ont last bleek gisteravond. Mr. M. J. M. van Kinderen <KVP) stelde namelijk de „hamvraag" toen hij van de wethouder wilde weten in hoeverre de gemeente zich al heeft vastgelegd in de besprekingen met een garagehouder over het terrein aan de Laan van Bol'Es waarover de Van Anrooylaan zou moeten worden doorgetrokken. „Als de gemeente al. vastzit, dan heeft de hele zaak rond dé doortrekking nog aUeèn -een theoretische en een historische betekenis", stelde de heer Van Kinderen vast. De onderhandelingen met een ga ragebedrijf zijn reeds twee jaar geleden begonnen en het afbre ken ervan door de gemeente zou als consequentie kunnen hebben, dat het bedrijf een ju rist in de arm neemt om vla de rechter tot een voor hem gun stige beslissing te komen. Het staat vast dat het bestem mingsplan voor dit gedeelte van Groenoord bij doortrekking van de Van Anrooylaan moet worden gewijzigd en dus kan een garagebedrijf of misschien zelfs een oliemaatschappij be zwaren indienen tegen de wijzi ging van het streekplan, wat andermaal jaren in beslag kan nemen. Of de problemen rond de Van An rooylaan nu binnenkort zullen worden opgelost, is dus nog de vraag. Aan de ene kant pleiten de bewoners steeds harder voor een doortrekking, aan de ande re kant zijn er de onderhande lingen met het garagebedrijf. Vooral het raadslid Schelf era (PvdA) toonde zich gisteravond geïrriteerd omdat het probleem niet als agendapunt zou worden behandeld, maar dat de raad slechts werd verzocht, het schrijven van het actiecomité aan b. en w. voor het uitbren gen van een preadvies in han den van het college te stellen. Hij meende dat de wethouder hem uitdrukkelijk had toege- zegd, het in de raadsvergade ring van gisteravond als agerp da punt aan de orde te stellen. Schiedam Het SGP- raadslid L. H. Knipseheer is tegenstander van het bedrijven van sport op zondag. Hiermee moti veerde hij gisteravond ook zijn stem tegen de bijdrage aan de wieler baan van 25.000, omdat er ook op zondag van deze baan gebruik wordt gemaakt. VVD'er Ver- hulsdonk, die de zondags rust wat soepeler lijkt te bezieru reageerde: „De heer Knipseheer is ver moedelijk voorstander van een zesdaagse"* Schiedam Mevrouw A. P. A. heeft aangifte gedaan van dief stal van haar auto. Het is een blauwe Fiat 124, kenteken 83-97 ER. De wagen stond voor haar woning aan de Nieuwe Haven geparkeerd. De heer J. T. W. heeft eveneens aangifte gedaan van diefstal van zijn auto. Het is een me- taalblauwe Ford 20 M, kente ken GA 74-63. Zijn wagen stond voor zijn woning aan de Lange Nieuwstraat geparkeerd. Schiedam Op de Vlaardïnger- dijk is de 65-jarige timmerman M. L. uit Schiedam maandag morgen ten val gekomen. Hij moest uitwijken voor een hond, L. kreeg wonden in het gezicht. Hij Is door de GG en GD ter ter plaatse behandeld. werken samen met de stede- bouwkundige een. voorstel zal ....ontwerpen, dat naar de ver- keerscommissie zal worden ge zonden. De bewoners van de Van Anrooylaan zullen worden benaderd voor overleg. Ook de wijkvereniging Groenoord zal hierbij worden betrokken, om dat de wethouder die ais de aangewezen commissie be schouwt, waarmee ook in het verleden zou zijn onderhandeld* De heer Scheffers was niettemin niet tevreden. We moeten hier niet zeggen: „We zullen wel eens zien. Het gaat hier om een te gevoelige zaak", Ook VVD'er Verhulsdonk was maar weinig gelukkig met de gang van 2aken, evenals het KVP- raadshd Foels, die op spoed aandrong. De raad krijgt de problemen van de Van Anrooylaan dus in de vergadering van 26 april weer op de agenda, nadat ze eerder in een vergadering van de ver- keerscommissie aan de orde zullen zijn geweest. Wethouder Bolmers ontkende dat en beriep zich op tijdnood. Wel zegde hij toe, dat Gemeente- Profintr nü van htt «nitkt unbo<f 2 knnnn te ««wnn voor d« pf ij* w» «n: 4* I SthiHimtche Counnt nieuwi uit uw «tid «n omj»vinj. mn btt Rort«rd»midi| Nieuwsblad mtefittluttf. - -flnen-en buiwnftndt* nieuwï, Geef on* nu opdnehtook bij I u M dntn Cnt». tandt itiigm mplithtiitf. de SC RN tehexonw en ontdtk| Z*)f de vele pimpuntert. De» bon in open envelop, zonier poKW«k sturen naar 'rVTr Rotterdtmtch Nreowiblad. antwoordnummer &U, Rotiardam «uur de SC RN 14 dijen jnü* nair; Rotterdam Een 23-jarige win kelchef uit Vlaardingen, die f 10.000,heeft verduisterd, is vandaag door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot ze- ven maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar, toezicht van de reclassering en behandeling door een zenuwarts. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. De winkelchef zit sinds 9 decem ber in voorarrest. Hij was met het geld op stap gegaan en was de tienduizend gulden op duis tere wijze in Antwerpen kwijt geraakt. Maassluis Een 14-jarige jongen uit Maassluis speelde in de trein tussen Maassluis en Hoek van Holland een gevaarlijk spelletje. In de trein ontdekte hij tussen twee treindelen een losliggend vloerrooster. Hij pakte het op en gooide het uit de rijdende trein naar buiten. Niemand werd getroffen, maar de politie heeft de knaap danig terechtgewezen. Schiedam De hervormde gemeente van Schiedam is nog weinig verder gekomen met het beroepingswerk, dat in een aantal vacatu res voor predikantsplaatsen zal moeten voorzien. Er Is met een aantal predikanten contact geweest, maar dit ïs op niets uitgelo pen. Volgens de Zondagsbode, het weekblad van de hervormde ge meente, zal nu worden getracht andere predikanten voor Schiedam te interesseren. Voor een tweetal wijkgemeenten bestaan nog vacatures. De be naderde predikanten bleken om uiteenlopende redenen niet naar Schiedam te willen ko men. waarbij er één het leefmi lieu in Rijnmond opgaf als mo tief. Ook waren sommige predi kanten het niet eens met de nieuwe opzet van de hervormde gemeente. Opnieuw zal nu advies worden gevraagd aan de commissie van het beroepingswerk van de Nederlandse Hervormde kerk en opnieuw zal een advertentie worden geplaatst. Ook zullen nog enkele predikanten worden benaderd die op een groslijst voorkomen. Hen zal worden ge vraagd of ze een nader informa tief contact met de Schiedamse hervormde gemeente op prijs stellen. Door de komst van ds. M. C, Baart naar Schiedam is in één van de drie vacatures voorzien. Wanneer ook de andere twee plaatsen bezet zullen worden waarmee er weer een aantal van vijf predikanten is is nog niet te zeggen. Men lijkt weer bij het begin te moeten begin nen, nu cle sinds enige tijd on dernomen pogingen geen resul taten hebben opgeleverd. Schiedam Het KVF-raadslid W. J. C. Willemse heeft gisteravond in de raadsvergadering een amendement op het voorstel tot overdracht van de gemeentelijke handelsavondschool ijlings moeten intrekken, toen dit dreigde te worden uitgelegd als een mo tie van wantrouwen tegen het college van b. en w. De heer Willemse zei met het oog op de samenstelling van het colle ge er weinig voor te voelen, de school aan de Vereniging Mercurius te Rotterdam over te dragen „onder door b. en w. te stellen voor waarden". Deze voorwaarden wilde bij uit het besluit geschrapt zien „gezien de 23-14 situatie in de raad. Dan moet de raad die voorwaarden zelf kunnen stellen", vindt dc heer Willemse. W. J. C Willemse: Amendement géén motie van wantrouwen. De heer Willemse diende daarop een amendement in," teneinde de door hem gewraakte passa ge te schrappen. Toen VVD'er G. F. Verhulsdonk hem vroeg, of dit voorstel een motie van wantrouwen behelsde, trok Wil lemse het haastig in. Wethouder van onderwijs G, D. Verweij-de Graaff had wijziging van het voorstel al van tevoren ontra den. De heer Willemse bleek niet bereid, het amendement te handhaven en. stemde tenslotte alleen tegen. Schiedam Het gemengd koor Be! Canto geeft donderdag sa men met het koor Sint Michaël uit Schipluiden een concert in de Martinuskerk in Kethel' Groenoord. De sopraan Joke Schuitman, de tenor Rien Ber- revoets en de pianist Koos van Beurden, verlenen medewerking aan het concert, dat om acht uur begint en onder leiding staat van de heer J, Hooger- vorst. Op het programma staan werken van Handel, Schubert, Verdi, Strauss en Lehar. Beide koren zullen zowel afzonderlijk als ge zamenlijk optreden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer W, van Slobbe, Willem Pijper- straat 46, mevrouw E. Essens, Van Beinumlaan 46, mej. C. Dries. Esdoornlaan 18 en 's a« vonds vanaf half acht aan de zaal. Schiedam Bij de ingang van de katholieke begraafplaats heeft de politie vannacht omstreeks kwart voor vijf een brandje ontdekt. Het bleek dat een be woner van de Vlaardingerdijk zijn oude vloerbedekking voor de begraafplaats had gedepo neerd, er petroleum over had gegoten en toen in brand had gestoken. De brandweer heeft onder lei ding van onderbrandmeester Corveleyn het brandje met een nevelsiraal geblust. Tegen de bewoner van de Vlaardinger dijk is proces-verba al opge maakt. Schiedam De NV Maatschappij voor Projectontwikkeling EMPEO te Utrecht zal deze week in Schiedam een hulsenquête houden. De maatschappij is door de gemeente belast met een onderzoek in het kader van de reconstructieplannen voor de binnenstad. Op 19 fe bruari heeft EMPEO een voetgangersenquéte gehouden in het cen trum. Aan dc hand van de toen verkregen gegevens zijn in Schie dam maar ook in de aangrenzende woongebieden enige honderden gezinnen geselecteerd voor de op donderdag 25 cn vrijdag 26 maart te houden huisenquête De enquête zal meer gedetail leerd zijn dan de vorige. De ge zinnen krijgen donderdag door enquêteurs een vragenlijst aan geboden met het verzoek zo volledig mogelijk in te vullen. De lijst zal de volgende dag worden opgehaald. De anonimi teit van de enquête zou zijn ge waarborgd. De belangrijkste vragen van de lijst hebben betrekking op de plaats v/aar men een aantal met name genoemde artikelen heeft gekocht, hoe dikwijls men naar de Schiedamse binnenstad gaat voor het doen van inkopen of dat men dit elders doet. Ook wordt gevraagd in hoeverre en onder welke voorwaarden men bereid zou zijn in deze binnen stad te wonen. Schiedam In de aula van het Stede'ijk Museum geeft het Re ger Trio morgenavond een con cert. Het begint om kwart over acht. Op het programma staan werken van Badings, Van Beet hoven, Neubauer en Reger. Het trio bestaat uitLucius Voorhorst, fluit, Dusan Karpisek, viool en Joke Sekreve, altviool. Het con cert wordt georganiseerd door de vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum in Schiedam. Vlaardingen Ds. J. J. van Thiel te Hengelo <G1d.) heeft "het beroep, dat op hem is uitge bracht door de Hervormde Ge meente van Vlaardingen (wijk- gemeente Rehobothkerk), aan genomen. Ds. Van Thiel is 40 jaar en dient zijn huidige gemeente nu 7 jaar. De verwachting is, dat ds. Van Thiel in juni naar Vlaar dingen zal komen om in een dienst in de Rehobothkerk aan de Billitonlaan bevestigd te worden. Met de komst van deze predikant komt een eind aan de huidige vacature, die is ontstaan met het vertrek van drs. K, Blei naar Haarlem eind december 1969. Maassluis De afdeling Maas sluis van de Partij van de Ar beid houdt op 30 maart in het Gemeenschapshuis aan de Zufdvltet een apenbare debat avond waarvoor een aantal mensen van diverse politieke richtingen is uitgenodigd. Het zijn Relus ter Beek, kandidaat lid voor de Tweede Kamer voor de PvdA; M. N. J. A. M. van den Wildenburg, lid van het da gelijks bestuur van D'66; D. Dees, voorzitter van de JOVD en kandidaat-lid voor de Twee de Kamer voor de VVD; de heer Westraeten jr. van de ARP en de heer H. de Boer, be stuurslid van van de KVP-jon- gerenorganisaUe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1