Bronwater gratis verstrekt Hunrmaa tregelen roepen veel reacties op Kethel in een kwade reuk Film en reproduktie- verkoop in Museum 2 kranten voor één prijs I Lentefeest saterdag officieel open PvdA haast maken met sociale raadsman Natuurgenot in Huis vergadert in Thurlede Open riool bezorgt overlast Groningse grafieken in Stedelijk Oud-slrijders vieren jubileum Adviescommissie Volkstuinen vergadert SCH E3AMSCHE COURANT i pagina's Woensdag 31 maart 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest o - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendicnst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang no. 24066 Schiedam In de kelder van dit pand aan de Nieuwst raat is in vroeger dagen een bron, toebehorende aan Schiedams beschermheilige Sint Liduïna gevestigd ge weest. Het pandje, schuin te genover de aloude Grote kerk, is in de afgelopen tijd herbouwd en daardoor kon ook de bron die al jaren niet in gebruik was geweest weer in ere worden her steld. Het bronwater namelijk is door de jaren heen van goe de kwaliteit gebleven, al wa ren er weinig afnemers voor. Juist nu er zoveel ge zegd wordt over de kwaliteit van het leidingwater is het bronwater voor velen aan trekkelijk geworden. Door de herbouw van het pand kan het water nu weer wor den verstrekt. Vanochtend maakte onze fotograaf deze opname, want de weten schap dat er aan de Nieuw- s tra at bronwater te verkrij gen is. trekt velen. Ook mor genochtend vanaf tien uur en daarna elke ochtend zal het bronwater gratis weer worden verstrekt. De foto laat zien, dat de belang stelling al groot is. Schiedam De voorberei ding van het Lentefeest, dat zaterdag in dc sport hal Margriet gehouden wordt, is bijna voltooid. Alle loten zijn verkocht en alle -uitnodigingen S00) zijn verstuurd, de prijzen zijn gesorteerd en het wachten is nu alleen nog op de officiële ope ning van burgemeester Roelfsema, zaterdagmid dag om twee uur. Het feest wordt gehouden ten bate van 'n clubhuis voor ge handicapten in Schiedam. De in Schiedam wonende ar chitect, Geert Bannenberg, heeft al een ontwerp ge maakt voor een gebouw dat aan de eisen voor invaliden voldoet. Mevrouw K. Ko- nings is de organisatrice van het spektakel. Zij is hele maal alleen begonnen met de opzet van het feest, na derhand kreeg zij steun van haar man en verschillende kennissen en buurvrouwen. Het doel staat volledig los van elke organisatie. Me vrouw Kontngs wil ook geen streefbedrag noemen, zij wil eerst het enthousiasme voor een clubhuis op andere men sen overbrengen en dan ver der gaan met het inzamelen van geld. Volgens de organisatrice staan alle wijkverpleegsters en de directeur van de G.G.D. ach ter het plan. Na het feest wordt er misschien een ..Stichting Lentefeest" opge richt. Over personen die eventueel in het bestuur zit ten is nog niets bekend. Zaterdagmiddag zal er in de Sporthal Margriet een ideeenbus zijn. Iedereen die suggesties heeft voor een clubhuis, kan deze op schrift stellen en m de bus stoppen. Men wil met alles rekening houden en alle voorstellen zullen met een grote nauw keurigheid bezien worden Er zullen vele stands zijn op het Lentefeest. De Schie- damse Schietvereniging zal cr zijn, een Winkel van Sin- kei, een grabbelton, de ren nersclub Schiedam staat een home-trainer af en er is een kegeibaantje voor kinde ren. Tevens zullen er prijzen beschikbaar zijn voor kindc- i'cn tot ongeveer 12 jaar. die verkleed zijn. Tussen alle bedrijven door zullen er verschillende ar tiesten en groepen optre den. De Vlaardingse caba retier Joop Vos zal aan wezig zijn, de groepen Pink Label en Union Sta tion. zullen beatmuziek tei. gehore brengen en het Russisch-Oekraïnsch dans- en zangensemble Kalinka zal optreden. De hal gaat zaterdagmiddag om één uur open. Schiedam Dc huurmaatregelen van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, die april in werking treden, blijken voor honderden Schiedammers moei Jijkheden op te leveren. De meeste problemen komen uit de wijken, die onder de maatregelen vallen: het oosten, zuiden, westen en een gedeelte van Nieuwland. Over het algemeen blijkt men niet al te goed te weten wat de aangekondigde maatregelen precies voorstellen. De afdeling Schiedam van de PvdA, die enige tijd geleden een ombudsman voor het be handelen van deze problemen heeft aangesteld met enkele as sistenten, heeft enkele honder den klachten binnengekregen. Velen zouden angstig zijn, uit hun woning te kunnen worden gezet, aldus de heer H. W. Post hoorn, die als ombudsman is aangewezen. Ook de assistenten in de diverse wijken zijn tot ombudsman „benoemd", omdat er teveel klachten kwamen. Vooral na verspreiding van folders (4000) kwamen de reacties los. De heer Posthoorn: „Er zijn veel Schiedam De aquarium vereni ging Natuurgenot in Huis houdt maandag 5 april een vergade ring in het bejaardencentrum Thurlede aan de Nieuwe Dam- laan. Op het programma staan onder andere een filmprogram ma en een prijsuitreiking aan de heer P. M. van der Heiden. De bijeenkomst begint om acht uur. gevallen bij die voor de huurad- yiescommissie dacht ik een £oeie kans maken. Uit de wij ken is het aantal klachten ge lijk, al is er misschien een uit springer in De Gorzen". De klachten die zijn binnengeko men zullen binnenkort in een team van de ombudslieden en enkele adviseurs worden be sproken. Het is de bedoeling dat de actie overigens na 1 april wordt stopgezet. Wel blij ken de deelnemers van mening, dat dergelijke acties ook in de toekomst moeten worden ge houden. Ze leggen de nadruk op de instel ling van een sociaal raadsman, die dan deze problemen In be handeling zou kunnen nemen. Het is vrijwel zeker, dat de Sehiedamse PvdA binnenkort bij de wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. E. Coilé, zal aandrin gen op een spoedige instelling van een sociaal raadsman. PvdA-voorzitter A. Vertinde ,,Die raadsman staat bovenaan onze prioriteitenlijst. We willen deze zaak snel in behandeling nemen, omdat nu wel blijkt, dat zo'n functionaris heel nutti| kan zijn". Dc hoeveelheid pro blemen die aan de ombudsman zou worden woorgelegd, is vol gens de heer Verlinde niet voorzien. Het is volgens de Pvei A-leden tenslotte gebleken, dat een door het ministerie ver spreide folder over de huur maatregelen niet is begrepen en dat dc angst groot is. Proficesr nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs var één: deg Sthtedamaehe Courant mee nieuws uit uw stad en omgeving, en het Rotterdamschg Nieuwsblad met het laatste bmnen-cn buitenlandse meuwj. Geef ons nu opdracht ook t»i Bg u 14 dagen gratis, aonder enige verplichting, de SC -j- RN ce bezorgen en ontdek g zelf de vele pluspunten. •Deze bon in open envelop, zonder postregel, sturen naai Rotterdtmseh Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rosterdan stuur ra.ï.v.ïde SC 4* RN 14 dagen gratis nur; woonpf. telefoon— Schiedam In een historisch dorp kun je historische toestan den verwachten. Kethel is zo'n historisch dorp en een open riool is beslist met meer van deze tijd. Wat dat betreft wordt men dus niet in zijn verwachtingen teleurgesteld. Wel teleurgesteld zijn deze gezmnen, die dagelijks de kwalij ke geur van het riool moeten opsnuiven. Teleurgesteld in de gemeente Schiedam, die nog steeds niets doet om het riool een slootje langs de Vlaardingseweg te dempen. Vooral het echtpaar B. Leef- Jang heeft veel last van de stank. Het riool ligt pal te genover hun voordeur. ,,'s Avonds is het het ergste", zegt mevrouw Leeflang. ,,Ik kan soms met slapen van dc* stank en de laatste dagen moet ik gewoon overgeven." Het echtpaar Leeflang heeft nu al tien jaar last van het slootje, dat gevuld is met grijsbruin, modderachtig water. „En toch betalen we Mevrouw Leeflang heeft niet 137 gulden rioolbelasting per overdreven, want ais de fo- Zijn vrouw vult hem aan: „Hier vlak achter, in Groen oord kan het wel. Daar zit ten ze toch ook niet met open riolen? Daar heeft de gemeente wel geld voor. De stank is verschrikkelijk en trekt overal m. Daarbij komt dat de mensen nog al lerlei rommel in de sloot gooien. Het is toch een riool denken ze. Het gevolg is dat de boel nog verstopt is ook, En dan de ratten. Ze zitten hier zo groot als katten." jaar," zegt de heer Leef lang. „En dat geldt met al leen voor ons, alle huizen hier in dc buurt zijn eigen dom van de bewoners. En het gaat hier toch maar om dertig meter riool. Kan dot er niet af. We betalen er ge noeg voor." tograaf met opgetrokken neus langs het slootje schar relt, schieten cr twee weg. ,,Nu moet je voor de aardig heid eens om half acht langs komen", zegt mevrouw Leef lang nog. „Dan is het hele maal niet om te harden." De boet B. Leeflang wijst op do smurrie voor zi/n huisdeur Schiedam Tn het Stedelijk Museum zal op vrijdag 2 april, zaterdag 3 april en zondag 4 april een film vertoond worden. De film heet OXOkunst. Hij behandelt „Zero" een nieuwe richting m de kunst die zich vanuit Dusseldorf over Europa heeft verspreid. De aanvangs tijden zijn: dinsdag om half eén cn om half negen, woensdag en donderdag om drie uur. Dit weekeinde is de tentoonstel ling van Theo Schuurman voor het laatst te zien m het Mu seum. Op zaterdag 3 april en zondag 4 april zullen reproduc ties verkocht worden, met kor tingen tot 40'' u. Schiedam In het Stedelijk. Mu seum te Schiedam zal van 3 april tot 3 mei een verkoopten toonstelling gehouden worden. Er zullen grafieken uit de Man- gel gang-editie te Groningen ten toongesteld worden. De gra fieken z:jn gemaakt door Jan de Bruin, van der Gulik, Pieter Holstein, Han Jansen, Raoul de Keyser. Montijn, Ger Siks en Geert Voskamp. Deze expositie wordt m samenwerking mei Art Animation te Groningen georganiseerd. Sch.edam De afdeling Schie dam van üe Nederlandse Bond van Oud-strijders en dragers van het Mobihsatiekruis houdt, vi ij dag 16 april de jubileum- avond in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. De hond viert in april het 25-jarig bestaan. Aan de jubileumviering zal een bijzonder accent, worden gege ven. D<? bond houdt eerri. nog een le den vol ga dering op dinsdag 6 april m gebouw De Beling aan de Overschieschestraat 42, die eveneens om acht uur begint. Schiedam De adviescommissie voor de Volkstuinen houdt vrij dagavond 2 april een openbare vergadering in het stadhuis, die om acht uur begint. Op de agenda staan onder andere af braak en toewijzing van huisjes op het complex Vijfsluizen en ook worden de zakelijke lasten van de volkstuinencomplexen besproken. Het is voor het eerst, dat de commissie in het openbaar vergadert.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1