Verkiezingen voor 4000 scholieren Tehuis demente bejaarden in kinderpaviljoe 1 Stortbadafdeling m het Sportfondsenhad ém Op 28 april: 2 kranten voor een prijs Werd schoolhoofd onder druk gezet? Jongetje (3) mishandeld en overleden Zivemhad Zuid Gezamenlijke verkiezings bijeenkomst iü Openstelling badhuis vrijwel van de baan Jongetje aangereden Raadslid vraagt: ;hiedamsche courant 4 pagina's Woensdag 21 april 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broerwest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN KETHEL 98ste jaargang no. 24083 Schiedam De bevolking van de kinderboerderij aan de Borodinlaan in Groenoord heeft zich uitgebreid. Deze week zijn namelijk een aantal lam metjes geboren, die nog nat onwennig door hun omgeving dwalen, in het oog gehouden door hun ouders. Schiedam In het verslag over de met-commerciële stands op het Inhabé in sporthal Margriet in. dc krant van maandag is een storende fout geslo pen, Er staat namelijk, dat de stand die de Stich ting Bad Zuid daar heeft, de aandacht van de be zoekers van deze beurs moet vestigen op het te bouwen bad in Groen oord. Vanzelfsprekend moet dit zijn: De Gorzen en niet in Groenoord. Verontruste reacties, die de redactie van deze krant gisteren bereikten, toon den dat onder de bewo ners van Schiedam-Zuid het zwembad leeft. De bouw van het bad in Zuid, bij de Westfrankelandse- dijk, komt overigens in zicht en zal zo snel moge lijk worden gerealiseerd. Schiedam In afwachting van het gereedkomen van het geplande verpleeghuis in Woudhoek wil het bestuur van de Stichting Ver pleegtehuis Nieuwe Waterweg Noord zo snel mogelijk een begin maken met de inrichting van het voormalige kintlerpaviljocn van het Gemeente-Ziekenhuis tot verpleeginrichting voor 40 demente bejaarden. Schiedam PvdA, PPR, PSP en D'66 beleggen op de avond van de verkiezingen op 28 april een gezamenlijke bijeenkomst in gebouw Christelijk Sociale Be langen aan de Lange Haven. Er zullen twee t.v.-toestallen aan wezig zijn, waarop de landelij ke uitslagen kunnen worden ge volgd. In de commissie voor de Volksge zondheid toonden de leden zich gisteravond verheugd over het initiatief van de stichting. Het ligt in. de bedoeling, dat het pa viljoen zo snel mogelijk wordt ingericht, „Ik ben blij met dit initiatief. Het is een mooie op vang voor de grootste nood in de stad", aldus KVP-raadslid mevrouw Taverne. De Stichting hoopt volgens wet houder Collé begin volgend jaar met de bouw van een definitief verpleeghuis in Woudhoek-Zuid te kunnen beginnen. De voorlo pige voorziening lenigt de grootste nood op het gebied van de verzorging van demente be jaarden. Het paviljoen zal ge durende 4 jaar beschikbaar blijven. Het is noodzakelijk, met de bouw van het verplee, tehuis in Woudhoek haast te maken, omdat het Gemeente- Ziekenhuis. de Noletstichting en het Vlaardingse Holy-Zie- kenhuis een gebouw voor de on derbrenging van de gezamenlij ke diensten op het terrein van het kinderpaviijoen willen on derbrengen. De investering in verband met de verbouwing en de inventaris bedraagt ongeveer een half miljoen. De Stichting heeft de gemeente verzocht, een garan tie voor een geldlening te ver strekken van 1 mei 1971 tot 1 mei 1975. Naar gehoopt wordt, kan het paialjoen in september voor exploitatie m gebruik wor-' den genomen. i De commissie verklaarde zich met algemene stemmen ak-l koord met het voorstel, de stichting de gevraagde garantie te verstrekken. De raad spreekt zich maandag 26 april over deze zaak uit. Schiedam In het Dijkzigt-rie- kenhuis te Rotterdam is dins dag het 3-jange jongetje A. J. overleden. Het slachtoffer ver bleef bij zijn gescheiden moe der, de 21-jarige mevrouw L. K., die hem maandagavond om streeks kwart over tien naar het ziekenhuis bracht onder het voorwendsel dat haar zoontje uit becl was gevallen. Zij was vergezeld van de man met wie zij nu samenwoont, de 18-jarige H. J. v. d. K. In het zikenhuis bleek dat het kind was mishandeld. Ook de patholoog-anatoom, dr. J, Zel den rust A*wam tot de<.e conclu sie nadat hij op het overleden jongetje sectie had verricht. Mevrouw K. en de neer v. d. K. ïijn door de politie opgesloten op het bureau aan de Lange Kieuwstraat. Schiedam Behalve dc kies gerechtigde Schiedammers, doen op 28 april ook zo'n 4000 leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs in Schiedam mee aan de ver kiezingen voor de Tweede Kamer. Al tellen hun stem men hij de officiële verkie zingen niet mee, toch zal de uitslag van belang zijn voor dc organisatoren van deze schoolverkiezingen. Uit de uitslag willen ze destilleren, hoe onder de leerlingen over het politieke systeem wordt gedacht en welke partij de meeste voorkeur heeft Het idee om aan alle scholen ver kiezingen te houden, komt van Joop Daalmeijer (24) leraar aan de Schiedamsc Technische School. Hij heeft vrijwel alle Schiedamse scholen bereid ge vonden, aan deze verkiezingen mee te doen. Leraren van de scholen hebben gisteren bespro ken hoe de verkiezingen het best kunnen worden gehouden. De stembus is 's ochtends voor de leerlingen geopend. De ge meente Schiedam zal wellicht officiële stembiljetten beschik baar stellen. De wijze van stem uitbrengen verschilt overigens wel van die van de-- officiële verkiezingen: de leerling kiest per leeftijd en kan bij een stem motivering kiezen uit ver schillende mogelijkheden vol gens het „multiple choice''-sy steem. Tijdens de lessen in maatschap pijleer is een summiere voor lichting over de verkiezingen gegeven. Per klas zullen staten worden gemaakt met de uitsla gen, naar leeftijden gesplitst. Per school wordt een verzamel- staat gezonden naar het hoofdstembureau" dat op de Schiedamse Technische School is gevestigd. Daar zal een zetel verdeling worden opgesteld. De leerlingen van de 3c, 4e en 5e klassen van havo en mavo, van de 3e en 4e van het beroepson derwijs en de hoogste klassen van het leao doen aan de ver kiezingen mee. De deelnemen de scholen zijn de Prinses Ire- neschool voor mavo, de Prins Alexanderschool en de christe lijke lts, de rk scholengemeen schappen Nieuwelant en Spie- ringshoek en de huishoudschool Lidewijde, de Schiedamse Technische School, de rijks scholengemeenschap, de open bare huishoudschool aan de Mauritsstraat en de Rijnmond- mts. De organisatoren hopen, dat ook nog andere scholen, het Stedelijk Gymnasium bijvoor beeld, aan de verkiezing mee doen. „Op de scholen zijn een hoop mensen 18 jaar en die zouden straks bij een nieuwe kieswet aan de verkiezingen mee mo gen doen", zegt Joop Daalmeij er. „Alleen daarom al Jïjkt ons dit een interessant experiment. Ik ben erg benieuwd naar het politiek bewustzijn van de leer lingen". Alle scholen hebben volgens hem hun spontane me dewerking aan het project toe gezegd. De kans dat het badhuis aan de Eendrachtslraaf wordt heropend, is nu ,wel erg klein geworden, Schiedam De plannen om het badhuis Dc Eendracht weer open. te stellen, zijn vrijwel van de baan. In de vergadering van de commis sie Volksgezondheid kwam wethouder B. E. Collé van Sociale Zaken en Volksge zondheid gisteravond met een alternatief: het Sport- fondsenbad aan de B. K. laan kan in de toekomst als douche-gelegenheid worden gebruikt. In dit had zou een speciale stortbadafdeling kunnen worden gesticht. De commissie bleek voor de sportbad-afdeling in het Sport- fondsenbad meer te voelen dan voor heropenstelling van het badhuis, dat in wankele staat verkeert en waarvan nog maar moet worden afgewacht, hoe lang het nog kan worden ge handhaafd. Dit in het kader van de Deltawerken. De jaarlijkse exploitatie van het badhuis is weliswaar goedkoper dan die van de stortbad-inrich ting, maar toch heeft de laatste meer voordelen: De gehele week kan men in het Sportfondsenbad terecht, in het badhuis maar enkele uren per week. Het Sportfondsenbad is ge makkelijker bereikbaar per bus en ligt bovendien centraler dan het badhuis; het Sportfondsenbad kan bo vendien veel langer mee dan het badhuis. Daar staat tegenover dat het bad huis voor de bewoners van zuid dichterbij ligt en de exploitatie ervan eenvoudiger is. Over de tarieven kon dc commissie nog geen advies uitbrengen. Wet houder Collé deed de toezeg ging dat hij in Vlaardingen en Rotterdam zal nagaan in hoe verre de tarieven daar hoger of lager zijn dan de hier voorge stelde 1' 0.75. De meeste commissieleden wil den hoger dan dit bedrag niet gaan. In het Sportfondsenbad zal een speciale douche-afdc- Jing moeten worden gebouwd, die door personeel van dit bad in eigen beheer zal worden uit gevoerd. De jaarlijkse exploita tie-lasten zullen f 22.500 bedra gen, die door een verwachte toeloop van 10.000 bezoekers a f 0.75 's jaars tot f 15.000 zouden kunnen worden teruggebracht. Het is de bedoeling, dat de wet houder de zaak nader gaat uit- werken. De commissie heeft' gisteravond over de aanieg van de stortbarl-afdelmg in het Sportfondsenbad geadviseerd. De gemeenteraad zal later een. d definitieve beslissing nemen, waarbij ook de tarieven nader" zullen zijn uitgewerkt. Schiedam In de Newtonstraat is dinsdagmorgen de 2-jarige Michaël B. aangereden door een vrachtwagen, nadat hij met zijn loopfietsje van het trottoir was geraakt en de rijbaan op gegaan. Het kind viel tegen het hnkervoorwiel en is met een bekkenfractuur naar de Dr. Noietstichting gebracht. Profiteer t\ü yjn het unieke aanbod 2 kranten te ontwarden voor de pnjt van «én: Schiedam*che Courant met nieuw* uit uw itarf en omgevmc, en het Rotterdamjchl Nieowtblad met het laatste binnen-en b u «ten landie nieuw*. Geef on* nu opdracht ook bijl u 14 dajer» fnid, zonder enife verplichtrnj, de SC RN te bezorgen en ontdek! xe!f dc vele pfuipuncen. «uur 'Dexa bon fn open envelop, zonder pojczet«1, sturer» uur Rotterdanuch Nieuwsblad, antwoordnummer B34, Rotterdam de SC «J- RN 14 da*en jratii naar; J. SCHEPPERS Schiedam Het PvdA-raadslid J. Seheffers heeft aan b. en w. schriftelijke vragen gesteld over publikalies, die het onder druk zetten van een schoolhoofd die lid was van dc actie groep voor doortrekking van de Peter van Anrooylaan lot on derwerp hadden. Volgens deze publicaties zou het school hoofd zijn gezwicht voor de druk van de gemeente. Hot raadslid wil weten, of de publicatie op juisle gronden be rust en wie het schoolhoofd onder druk zou hebben gezet om niet verder aan het actie-comité deel te nemen: het college of de PvdA-wethouder van Onderwijs, mevrouw G. D. Vcr- weij-de Graaff. De heer Seheffers vraagt b. en w„ of het juist is dat de wethouder van onderwijs het schoolhoofd tele fonisch misprijzend heeft onderhouden over zijn medewer king aan het actiecomité. Mocht het college bovenstaande bevestigend beantwoorden, dan vraagt de heer Seheffers of het juist is dat de wethouder van onderwijs zich mengt in de zaak van het actie-comité Van Anrooylaan, waarvan het schoolhoofd deel uit maakt. Zou het college de vragen ontkennend beantwoorden, dari vraagt de heer Seheffers of het kan bevorderen dat de heer Van Praag van de Willem Gehrelsschool zijn plaats in het actie-comité weer kan innemen. De heer Seheffers wil tot slot weten of het juist is dat het colle ge of de wethouder een brief o?/er deze zaak heeft verzonden en zo j'a, of b. en w. dit juist achten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1