GG en GD wit EHBO ruimte in het Gemeenteziekenhuis Boerenleenbank feestelijk 2 kranten voor één prijs ém Belangstelling voor technisch onderwijs groeit Jubilerend Geron in Irene Boete voor doorrijden na aanrijding Spoor van tv-scherven Ha inbraak Beroepenvoor- liehting aan leerlingen basisonderwijs BEVOLKING MET 32 PERSONEN AFGENOMEN °P Jaarverslag S.T.S. 1970 Onderscheiding voor T. de Ruiter In maart; Festiviteiten koninginnedag SCHIEDAMSCHE COURANT 4 pagina's Donderdag 22 april 1971 0NAFHAJJKELXJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 260830 SCHIEDAM EN" KETHEL 98ste jaargang no. 24084 Schiedam De Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst wil ïn de toekomst een leegstaande ruimte in het Gemeente-Ziekenhuis gaan gebruiken voor het verlenen van eerste hulp. De huidige behuizing van dc GG en GD aan dc Tuinlaan is te klein geworden, zodat de verhuizing van deze tak van dienstverlening de GG en GD goed uit zou komen. Voor het verkrijgen van eerste hulp zou men zich in de toe komst dus alleen in het Gemeente-Ziekenhuis kunnen mel den. De commissie voor de Volksge zondheid is in principe akkoord gegaan, met de gedachte, de on gebruikte ruimte ïn het zieken huis in. gebruik te nemen voor de EHBO, maar wil de plannen hiervoor nog eerst nader zien uitgewerkt. Zoals bekend zullen de Social*» Dienst en de GG en GD in de toekomst één gebouw betrek ken, waardoor een. ingrijpende verbouwing van -de huidige ves tiging aan de Tuinlaan niet ge- wenst is, In de huidige situatie worden alle in het ziekenhuis binnengekomen ongevallen en ongevalletjes overdag verwe zen naar -de polikliniek, wat volgens de directeur van de GG en GD, dr. J. Stevens, een over belasting van. het personeel van deze kliniek is. ?S Nachts wordt voor ieder bin nengekomen ongeval het dienstdoende naebthoofd ge waarschuwd, wa ardüor ook weer een beroep wordt gedaan op de schaarse bezetting. Zou de GG en GD de eerste hulp- ruimte in het ziekenhuis hu ren, alsmede de slaapkamer, dan betekent dit een voorlopige oplossing van het ruimte-pro bleem van GG en GD, 'n ontlas ting van 'n gedeelte van de cx- tra-muraie taak van het zieken huis, een betere huisvesting voor het GG en GD-personeel in de nachtdienst cn een betere triage voor de ongevalspa-tiëa» ten. Als nu een odgevalspatiënt in het ziekenhuis wordt -aangeboden wordt eerst een aan het zieken huis verbonden arts geconsul teerd. Ook voor letsels, -die door huisarts kunnen worden behan deld, moet in dït verband een beroep worden gedaan op een specialist. Zou de patiënt naar de GG en GD-ruimte in het zie kenhuis worden gebracht, dan kan de dienstdoende verpleger in veel gevallen volstaan met het waarschuwen van de huis arts, -die volgens -dr. Stevens ook gewaarschuwd had moeten worden als de patiënt het onge val thuis had gekregen. De huisarts zou vervolgens kunnen beslissen of de patiënt weer naar huis kan gaan. De huisarts ou bij ziekenfonds patiënten contractueel ver plicht zijn bij een onderzoek in het ziekenhuis op te treden. De GG en GD meent, dat op deze wijze een overbelasting van het ziekenhuis en een nodeloos uit putten van het budget van de ziekenfondsen voorkomen, kun nen worden. De GG en GD wil door de PTT ook de nodige communicatie- voorzieningen laten aanbren gen, zoals aansluiting van de eerste hulpruimte op het huis- net van de GG,en GD, in serie met dit toestel een aansluiting in slaapvertrek en dagverblijf, naast het bestaande toestel bij de GG en GD dat op het huisnot van de politie is aangesloten, een pvecde toestel en parallel met de alarmbel van de tele foon m het gebouw van de GG en GD een bel in de ruimte voor de eerste en in het slaap vertrek aan te brengen. De- commissie voor de Volksge zondheid toonde zich weinig in genomen met een deel van de voorstellen van de GG en GD- directeur, Verder dan een prin cipiële toestemming voor het in. gebruik nemen van de leeg staande "ruimte- wilde "men niet gaan: alle verdere plannen moeten eerst nog eens worden uitgewerkt» Rotterdam Een 40-jarige in woner van Schiedam is woens dag bij verstek door de politie rechter te Botterdam veroor- deeld tot een boete van f 120 en drie weken voorwaardelijke cel straf, omdat hij op 19 septem ber na een aanrijding was door gereden. Hij was in 1952 ook veroordeeld. Bij aanhouding bleek, dat de Schiedammer onverzekerd reed. Maassluis In de nacht van dinsdag op woensdag is er weer eens ingebroken in het winkel centrum Kleinbaan aan de Westlandscheweg vlak bij hef hieuwe politiebureau. Dit is reeds de derde keer dat daar Rinkels worden opengebroken, ^eze keer was weer de zaak in electrische apparaten van L. Stïgter het kind van de reke ning. De dieven hadden kenne- njk veel haast want de straat voor de winkel lag bezaaid met scherven van beschadigde tv- |oestellen en grammofoonïnstal- laties. Een gedeelte van een koptelefoon was aan een deur- Post blijven hangen en men had de moeite niet genomen om dit te verwijderen. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft donderdag middag in het gebouw Lange Haven de ere medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau in brons verleend aan de 59-jarige heer T. de Ruiter uit de Foortugaalsestraat 12a, Deze onderscheiding is hem toegekend in verband met zijn veertigjarig jubileum bij de NV Schiedamse Distilleerderij en aan de Westvest 45. Schiedam In het verenigingsgebouw „De Rank" is er woensdagmorgen een bijeenkomst gehouden in verband met de officiële opening van. het nieuwe gebouw van de Boerenleenbank door burgemeester H. Roelfsema. In zijn toespraak gaf hij te kennen, dat hij eigenlijk wel eens zou willen zien of een bankoverval in het nieuwe kantoor effect zou hebben. De burgemeester ontving een cheque van duizend gulden, die hij voor een goed doel moest gebruiken. Voorts spraken de heer A. P. van der Helm, voorzitter van de Boerenleenbank, de directeur van de Coöperatie ve Centrale van de Boerenleenbank te Eindhoven, drs J. A. Ogterop, die wees op de veiligheid van het nieuwe gebouw, en de directeur van het nieuwe kantoor in Ke- Ihel-Groenoord, de heer J. C. Sturkenburg. Tenslotte ging het gezelschap naar de Boerenleenbank aan de Zwaluwlaan 111, waar burgemeester Roelfsema als eerste de cheque uitbetaald kreeg, 's Middags was er van drie tot vijf uur een receptie voor de genodigden, 's avonds van zeven tot negen uur werden de leden in de gelegenheid gesteld het nieuwe gebouw te komen bekijken. Schiedam De jubilerende to neelvereniging Geron heeft gis teravond een opvoering gege ven. van ,,De Gecroonde Leers- se" in de grote zaal van gebouw Irene. De opvoering van het stuk werd een succes, overigens één van de vele suc cessen in het bestaan van deze vereniging. Op pagina dria leest U over het ontstaan van Geron, en van de tüd daarna meer. Schiedam Voor de leerlingen van de scholen die dit jpar het basisonderwijs hebben voltooid zal gedurende de maand mei een „Ontdekkingsreis door be- roepenland" georganiseerd worden. Het geheel wordt door het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord gepre senteerd. Door middel van een tentoonstel ling zal de verscheidenheid'Van de beroepen in hun onderlinge samenhang aan de kinderen worden getoond. Ook zal de be tekenis van een goede en be wuste beroepskeuze worden on derstreept. De rondleidingen op de tentoon stelling worden door de deskun digen van het Gewestelijk Ar beidsbureau verzorgd. Zij moe ten gezien worden als onder deel van een geïntegreerd voor lichtingsprogramma waaraan de gemeente Schiedam haar medewerking verleend. „De ontdekkingsreis door beroe- peraland" zal op donderdag 29 april, geopend worden- De ope ning wordt verricht door me vrouw G. D. Verweij, wethou der van Onderwijs en Culturele Zaken van Schiedam. De ten toonstelling en opening worden gehouden in de Openbare-Lage- re School aan de Singel 5. Schiedam De Schiedamse be volking is in de maand maart met 32 personen afgenomen, dit betekent een afname met 0,04%. In totaal kwamen 324 mensen in Schiedam wonen en verlieten 419 personen onz«» stad. De maand maart kan bogen op een geboorteoverschot, 3 nieu we Schiedammertjes 2agen het levenslicht. In de gemeente Schiedam werden de afgelopen maand in totaal 52 huwelijken gesloten, er vonden 8 echt scheidingen plaats. Van de ge huwde paartjes kregen 30 een eigen woning, wonen 3 nog bij de ouders, wonen 3 in onder huur en één echtpaar woont af zonderlijk en zochten, 15 paar tjes hun woonplaats buiten de gemeentegrens. De gezinnen en alleenwonenden die Schiedam verlieten zijn in do hoofdzaak naar Rotterdam, Vlaardingen en Den Haag ver trokken. In totaal zij 114 perso nen naar Rotterdam, 37 naar Vlaardingen en 32 naar Den Haag gegaan. Schiedam De belangstelling voor het technisch onderwijs in Schiedam neemt steeds meer toe. Dit staat ïn het jaarverslag 1970 van de Vereniging voor de Technische School voor Schie dam cn Omstreken. In 1970 was er cett grotere aangifte van het aantal leerlingen, zowel voor de burgklas van de L.T.S. als voor de brugklas van het I.T.O. (Individueel Technisch Onder wijs). Ook de ouders toonden een verhoogde belangstelling voor de gehouden voorlichting en contaetavondcn. Op de S.T.S. heeft zich het afgelo pen schooljaar vooral geken merkt door het toepassen van de ervaringen, die zich in het vorige jaar in verband met de moeilijkheden door de wet op het Voortgezet Onderwijs heb ben voorgedaan. Er moeten in het kader van deze wet nu eind examens worden afgenomen, waarbij de eindexaminandi een een keuzepakket wordt aange boden. In samenwerking met het Regio naal Leerlingenstelsel en. het Gewestelijk Arbeidsbureau kre gen de leerlingen die de schooi ln 1970 verlieten en ook hun ou ders de nodige informatie over een intrede in het bedrijfsleven en de daarmee gepaard gaande verdere opleidingsmogelijkhe den. Op het ogenblik wordt ge durende één dag per week ook part-time onderwijs gegeven in alle vakrichtingen, die de S.T.S. op het ogenblik telt, Aan het eind van het verslagjaar waren op de Schiedamse Tech nische School 265 leerlingen, die het lager technisch onder wijs volgen en waren er 189 leerlingen die deelnemen aan het individueel technisch onder wijs. In 1970 behaalden 59 leer lingen hun diploma LTS en 50 hun diploma I.T.O. Aan de part-time opleidingen werd door 206 leerlingen deel genomen aan het eind van het verslagjaar. Van de 676 leerlin gen uit alle onderwijsinrichtin gen zijn de meeste afkomstig uit Schiedam, maar ook Vlaar- dingse en Rotterdamse leerlin gen zijn goed in het bestand vertegenwoordigd Schiedam Tijdens de feeste lijkheden op koninginnedag zul len zoals bekend jeugdbrond- weerwedstrijden gehouden wor den op het grasveld aan de ViaardingcrdijJc, hoek Burge meester van Haarenlaan, van twee tot vier uur. De deelname staat nog steeds open voor jon gens van de zesde klas tot 14 jaar. Zij kunnen zich aanmel den bij de Brandweerkazerne aan de Singel, Tevens wordt er een cabaretvoor stelling voor bejaarden gehou den in het Passage-theater. De toegangsbewijzen zijn in Ue voorverkoop verkrijgbaar bij de besturen van de bejaarden- sociëteiten- en bonden, boven dien bij het kantoor van de VVV aan de Plantage. Dc voor stelling begint om Iwee uur. Frgfiieef* ou van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van één; de Schiedtroschc Courant met nieuws uit uw stad en omgevinj, en fcec Rotterdamsch Nieuwsblad met het la mie binnen-cn buitenlandse nieuws, Geeloru n« opdracht ook bij u 14 daten r rat ie, zonder entje véfp lichting, de SC RN te bezorgen en ontdek leif de vtle pluspunten. •Deze bon in open etwtfop, zonder postzegel, staren naar R o cm rd» mt th Ni e u wjbM, a m woordn uramer 834, Rouerd aro deSC-J- RN14dijenfrad»ftiirs yoonpT._ telefoon...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1