Sporthal Margriet is aan uitbreiding toe Concertgebouw opent deuren voor invaliden lil® Bezoek Koninklijk Paleis België Huldiging Adriaan Dekker Stichtingsbestuur Volleybal toernooi van SPSV UttWi mmm mm Schiedam klaar voor promotie Brand op een zolderetage Rob van Reek neemt revanche RECEPTIES OVERBODIG ssHI silïM*swi1mXS>K Schaken Aangereden op oversteekplaats SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 4 MEI 1971 Schiedam Een aantal Schiedamse invaliden wonen woensdag 5 mei een concert bij in het Concertgebouw Ln Amsterdam, dat geor ganiseerd is door vijf Lions clubs in Amsterdam, Amstelveen en Landsmeer. Ruim 400 gehandicapten zullen via de plaatselijke Lions eïubs naar Amsterdam komen. Schiedam In het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam wordt reeds geruime tijd gedacht aan uitbreiding van de sporthal Margriet. Voor die uitbreiding voert het bestuur verschillende argumenten aan in een brief aan b. en w. b de afgelopen jaren zijn hij de verhuur en het gebruik van de hal verschillende gebreken aan het licht gekomen. De riolering is zonder meer onvoldoende en het zal ongetwijfeld steeds meer geld gaan kosten om -'erstoppin gen van de afvoer en andere ongemakken te voorkomen. Schiedam Voor de vierde maal wordt woensdag het internatio nale volleybaltoernooi „Mar griet" gehouden 'n de Schie damse sporthal. Dit toernooi wordt georganiseerd door de Schiedamse Politie Sportver eniging. De deelnemende verenigingen zijn: De Koninklijke Antwerpse Politie Sportkring, de sportver enigingen van de gemeentepoli tie van Den Haag, Rotterdam, Vlaardingen, Bussum, Heem stede, Gouda, Schiedam, de sportvereniging der Koninklijke Marechaussee Zuid-Holland, de Rijkspolitie Sportvereniging Luctor, de Sportvereniging Pa rate Marechaussee Nunspeet en de Sportvereniging der Rijkspolitie te Water Amster dam. De ploegen spelen in twee afde lingen. Iedere afdeling speelt een halve competitie. De wed strijden beginnen om negen uur 's morgens. Om vier uur reikt burgemeester Roelfsema de be ker uit aan de overwinnaars. Vlaardingen Twee slaapka mers op een zolderverdieping van een woning aan de Dijkïaan zijn gisteravond geheel uitge brand. De lager gelegen verdie pingen kregen aanzienlijke wa terschade. De brand is vermoe delijk ontstaan door kortslui ting. Van onze sportredactie Maasland De Maaslamlse half- zwaargewicht judoka Rob van Beek heeft weer een nieuwe erepalm bij zijn zich snel uit breidende prijzenkast kunnen voegen. Tijdens de het afgelo pen weekend in Den Haag ge houden gewichtsklassekam- ploenschappen het revanche- toernooi van de enige maan den geleden gehouden Zuid-Hol landse kampioenschappen wist hij zich in de zwaarge wichtklasse als eerste te klas seren. föj wort o.m. van Duivestein en van der Berg. De voor sport school Henneveld uit Maassluis uitkomende succesvolle Van Beek deed ditmaal niet mee in halfzwaargewich'lc'nsse, waar nu kernploeglid De Graaf titel pakte. ;0p vrijdag 14 mei is Rob van fieek gekozen in de Nederland se militaire ploeg, die te Teege- uitkomt tegen de militaire sn van Duitsland en Bel- Reeds bij normaal gebruik van de hal iis het aantal toiletten aan de krappe kant. Bij iets grotere evenementen is dit aan tal totaal ontoereikend, wat soms grote problemen geeft en de hygiëne niet bevordert. Bij grote sportevenementen zijn de kleedruimten te beperkt, terwijl bij alle evenementen, waarbij veel toeschouwers ko men, de garderobes beslist on voldoende zijn, Bij grote evenementen willen de organisatoren gewoonlijk kun nen beschikken over kantoor ruimte en een ruimte om gas ten te ontvangen. Aan deze vraag kan men in de sporthal niet voldoen. Het bestuur ziet wel een oplos sing voor deze problemen. Door het bouwen van een verdieping op de bestaande kleedlokalen en kantine komt er meer ruim te. De toiletten en de kleed ruimte verhuizen dan naar bo ven, terwijl op de begane grond ruimte beschikbaar komt, die voor velerlei doeleinden kan worden gebruikt. Door toepassing van eenvoudig verschuifbare wanden ontstaan tal van mogelijkheden ten be hoeve van de zaalsporten, waarvoor de grote ruimte ln de sporthal niet geschikt is en die bovendien momenteel niet kun nen worden geholpen, zoals bil jarten. tafeltennis en judo. Het stichtingsbestuur stelt, dat de tafeltennissers dan bijvoor beeld uit de Koopmansbeurs kunnen verdwijnen, waardoor dit gebouw weet voor andere doeleinden kan worden ge bruikt. Deze ruimte zou volgens het bestuur uitermate geschikt zijn voor sportbeoefening door invaliden, terwijl ook het hou den van clubavonden en verga deringen mogelijk wordt. altijd volledig worden gebruikt, omdat verschillende sporten die met een kleinere ruimte zouden kunnen volstaan, in het verhuurschema van de grote hal moeten worden ingepast en dan één derde van de hal moe ten huren, hoewel die ruimte ei genlijk te groot is. De verhuur van de grote hal zou economischer kunnen geschie den, indien de sporten, die met een kleinere ruimte kunnen vol staan, zoals volleybal, basket bal en badminton in een kleine re zaai zouden worden onderge bracht. Deze nieuwe zal zou tevens ge schikt zijn voor bokswedstrij den, terwijl er zeker ook animo zal zijn. om een dergelijke gele genheid als repetitieruimte voor muziekverenigingen en drumbands te gebruiken. Het bestuur vindt dat er in Schie dam maar weinig oefengele genheid bestaat. Deze nieuw te bouwen hal zou dan ook ge schikt zijn voor het aantrekken van andere sportevenementen. Meermalen komt het nu voor, dat men belangstelling heeft voor het huren van de hal, maar dat men de afmetingen te groot vindt. In het gunstigste geval huurt men dan tweederde van de hal, wat tot gevolg heeft, dat het resterende derde d<eel niet kan worden gebruikt. Tevens zou deze zaal geschikt zijn voor recepties en feestelij ke gelegenheden, waarvoor geen toneel nodig is. Dat hieraan behoefte bestaat blijkt uit het feit. dat de direc teur van de sporthal herhaalde lijk verzoeken krijgt ora de kantine hiervoor te mogen hu ren. Onder de huidige omstandighe den is dit echter niet mogelijk, daar de kantine van 8-23 uur ge opend is voor de gebruikers van de hal. Een ideale situatie zou volgens het bestuur van de Stichting Sporthal Margriet worden be reikt, wanneer behalve de ge noemde uitbreiding tevens een kleine sportzaal zou kunnen worden gebouwd. Zoals de si tuatie nu is, kunnen de moge lijkheden van de grote hal niet Hoek van Holland Bij het twee de elftal van Hoek van Holland was er een korte huldiging voor de wedstrijd tegen. Blauw zwart 2. "Vaste begeleider Adriaan Dekker werd daar ver rast met een piatenbon. Hij was niet alleen vaste begelei der en supporter, maar boven dien was hij de man die met grote \rakkennis (als EHBO-er) alle blessures verzorgde, bij zijn eigen spelers en zonodig ook bij de tegenpartij. Bij de Sportraad liggen op het ogenblik drie aanvragen voor het bouwen van kleine sporthal len. Deze aanvragen zouden door de geplande uitbreiding van de Sporthal Margriet over bodig worden, stelt het bestuur. Deze uitbreiding zou ook econo misch juister zijn, daar door de centralisatie van de sportgele- genheden en het beheer door de Stichting Sporthal Schiedam de exploitatie veel gunstiger zal zijn, dan wanneer cr kleine hal len worden gebouwd in andere delen van de stad. Het bestuur vindt, dat door 2ijn plan met een vrij geringe uit breiding van het personeelsbe stand de mogelijkheden belang rijk worden vergroot. De af standen zijn in Schiedam niet zo groot, dat om die reden de centralisatie nodig is. Behalve het economische voordeel ziet het bestuur nog een ander ar gument. Op deze manier krijgt Schiedam een ontmoetingscen trum voor de sport in zijn tota liteit. De totale kosten van het uitbrei dingsplan zijn voorlopig be groot op 1.100.000,—. Door ge sprekken op het ministerie van CRM heeft men de indruk ge kregen, dat een subsidie van 100,000 van dit departement tot de mogelijkheden behoort. De uitvoering van het plan zou ook in fasen kunnen geschieden en wel: fase 1 het bouwen van de kleine hal en uitbreiding en verbouwing van de kantine. Kosten 700.000. Fase 2 De rest van het plan. Kosten ƒ400.000. Tot slot van de uitgebreide note stelt het bestuur, dat voor de verwezenlijking van deze plan nen nog heel wat werk zal moe ten worden verricht en dat het voor het college van b en w on mogelijk zal zijn op grond van de argumenten in deze nota een beslissing te nemen. Het bestuur vraagt daarom een voorbereidingskredict van ƒ20.000 om de plannen nader uit te werken. De Sportraad heeft zich gister avond voor de uitbreidingsplan nen uitgesproken, maar \vil wel wat meer cijfers zien over de aanvragen van de sportvereni gingen, Ook wil de raad weten welke verenigingen eventueel zouden moeten geweerd in ver band met de ruimte. ft r#? a --'^4^-lip; 'z'&ü'i* L hardingen Enkele leden van de afdeling Vlaardingen van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde hen op zaterdag 15 mei een bezoek brengen aan het Koninklijk Paleis in Laeken (België) dat slechts een paar dagen per jaar wordt open gesteld voor publiek. In de bus waarmee leden van de Nederlandse Kring van Fuch siavrienden naar België rijden zijn nog een paar plaatsen vrij gehouden. Het is de bedoeling dat men 's middags nog een be zoek brengt aan de Rijks-bota nische tuin in Meise, De kosten, voor de reis bedragen 17,50, terwijl consumpties en anaaltijden voor eigen rekening zijn. Deelnemers moeten een geldig identiteitsbewijs hebben of een pas die hooguit vijf jaar is verlopen. Om zeven uur ver trekt het gezelschap per bus vnaf het Centraal station in Rotterdam. Wie zich wil opge ven voor het uitstapje, moet dat snel doen: \*andaag nog. Telefoon 342816. ln deze lenfefijd worden overal in hel land kalfjes, veulens en kuikens geboren. Jong en ouc/ tó/Jcen vaak vertederd naar de „moeders mef hun kroostBij de kinderboerderij in het Beatrixpark onlc/efcle een van onze fotografen vier jonge geitjesdie zich koesterden in de zon. Hef betekende voor hem een dankbaar onderv/erp voor zijn camera. U kunt in uw stoel naar dit prille geluk kijkenWellicht zijn deze opnamen voor u een aansporing om op een mooie dag ook eens een wandeling in hef park te maken. Het concert, dat om half twee be gint. wordt gegeven door het Metropoleorkest onder leiding van Dolf van der Linden en het Pro Musica koor onder leiding van Lex Karsemeijcr. Voorts verlenen enkele artiesten hun medewerking, waaronder Mar co Bakker, Patricia Madden en Saskia en Serge. De organisatie en de financiering van dit eve nement geschiedt in samenwer king met de NCRV, die het pro gramma zaterdag 8 mei om kwart over elf 's morgens over de radio zal uitzenden. De invaliden worden met auto bussen, particuliere auto's en enkele ambulances naar het Concertgebouw gebracht, waar het oorspronkelijke meubilair in de grote zaal plaats heeft ge maakt voor tweehonderd rol stoelen en acht bedden. Rode Kruis-helpers en helpsters zul len aanwezig zijn om tijdens het concert onder leiding van een arts assistentie te verlenen. Van onze sportredactie Schiedam De laatste loodjes van de KSB-compe title hebben voor de teams van de schaak vereniging Schiedam zwaar ge wogen. Het eerste team stond bij het Ingaan van de laatste ronde op de 3c plaats met 1 punt achterstand op Het Wes ten Regina en had kans op de 2e plaats, die dit jaar recht geeft op het spelen van promo tiewedstrijden naar de KNSB- compelïtïe, te komen. De laat ste wedstrijd was tegen Span gen 2 uit Rotterdam dat dezelf de kans had. Het werd een lang gevecht met tenslotte winst voor Schiedam: 5V*—4Vt« Voor overwinningen zorgden Vrij land, Van Grevenbroek (in de 2o zitting), en Dekker. Remise speelden Reitsma (na 7 uur spelen!, in de 2e zitting), Noor- degraaf (in de 2e zitting). De TVIyl, Planken en Van Seters. Alleen Harmarmy en Troost verloren. Doordat concurrent Het Westen. Regina echter eveneens won (met 5V*4'/s van kampioen Charlois 2!) ging de tweede plaats Schiedam 1 toch nog de neus voorbij en ein digde het op de 3e plaats. Het tweede team won van Hille- gersberg 2 met 6V*3V* en ver loor, vrij ongelukkig, met 5Va 47a van Het Houten Paard X uit Oostvoorne. In de eindstand zal het vermoedelijk de 5e of 6e plaats bezetten. Het derde team verspeelde zijn kampioenskansen door een 4V»3Vs nederlaag tegen WSV 2 uit Waddinxveen. Daarna werd van Groenoord 2 met 62 ge wonnen en van NNPV uit Rot terdam met 5Va27* verloren hetgeen in de eindstand ver moedelijk een 3e of 4e plaats oplevert. Het vierde team verloor van Ca- pelle 2 met 62, won van Spij- kenisse 3 met 4Va37i, nog te spelen tegen Eeuwig Schaak 3 uit Ridderkerk en zal in de middenmoot eindigen. Vlaardingen De 79-jarige voet gangster B. H. S. is gistermid dag op de voetgangersover steekplaats aan de Westhaven plaats aangereden door de 17- jarige J. v. S. die op haar bromfiets reed. De bromfietser kwam ten val en. liep vermoe delijk een gebroken heupbeen op. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3