met één been in hoofdklasse lÜBMt I 1 ir 'liPlli SZG gaat goed van start GSS is gepromoveerd Juventus sluit competitie af met nederlaag Weer verlies voor Volley'68 iii ai'? ui! awü&ém BÉS,-. ES m SP#* Waterpolo Jubileum wandeltocht VTM PROMOTIE EEN FEIT MOEILIJKE VLUCHT UIT ST. CHÏSLAIN HORNU VOLLEY '68 DRAMATISCH Rond de valplanken SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 10 MEI 1971 Vlaardingen/Schiedam Door een 31 overwinning op het Groningse Stentor zijn de spelers van Juliana's eerste herenteam bijna zeker van promotie naar de hoofdklasse. In 85 minuten zuivere speeltijd bleken zij vooral conditioneel te sterk... voor de Groningers. De dames van Volley '68 speelden een bijzonder onfortuinlijke wedstrijd tegen Orion uit Leeuwarden. Het verloor niet alleen de wedstrijd maar ook twee speelsters, cie in de laatste set ernstig geblesseerd hes veld moesten verlaten. Orion, profiteerde profes sioneel en won met 1—3. Ji Yv, m-'lki. v Jaap Kei/zer g/uurl over hef net, maar vergeet daarbij niet fe scoren. Voor aanvang van de strijd tus sen Juliana en Stentor niets dan zorgelijke gezichten bij de Schiedammers. Aad Bremer, grote organisator in het Schie- damse-team, was op de laatste training ongelukkig terecht ge komen. waardoor hij voor de resterende promotiewedstrij den zal zijn uitgeschakeld, Als coach heeft hij echter een be langrijk aandeel gehad in de Schiedaüise zege. Juliana begon onzeker, door een andere taakverdeling ook min der overtuigend. Stentor, wel op volle sterkte, bestookte van ■meet af aan- de zwak ingrijpen de Juliana-defensie met harde smashes. Via 14 en 38 be haalden de Groningers ver diend de eerste setzege: 715. In de tweede set stuurde Aad Brcmer spelverdeler Aad Be- suyen binnen de lijnen waar door dc spelers weer hun oude vertrouwde taak konden gaan uitvoeren. De aanval draaide weer waardoor de rust in het eerst zo onzekere team kon te rug keren. Via 6—3 en 10—5 hervond Juliana het zelfver trouwen en kwam door en 157 zege weer naast de Groningers. Meer effectief dan briljant ver overde Juliana in de derde set een 73 voorsprong. Bekeken plaatsballen van Hans Schreu- telkamp en een ouderwets op dreef zijnde Peter Soeters droe gen er toe bij dat de oranje- hemden bij de stand 1111 de finitief naar winst konden door drukken: 1511. Terwijl Juliana steeds zelfverze kerder ging spelen kampte Stentor met een duidelijke con ditie tekort. Sterk" verdedigend hielden Aad Besuyen en. Hans Soeters het Schiedamse achter veld schoon waardoor Jaap Keijzer en Hans Schreutelkamp een beslissend lijkende 13—3 voorsprong konden opbouwen. Een alles of niets offensief van Stentor bracht nog even nervo siteit in het Schiedamse kamp Van onze sportredactie Schiedam De zomercompetitie waterpolo fs voor SZC bevredi gend van start gegaan. De ver warmde buitenbaden hebben een vroege opening van de competitie mogelijk gemaakt. De heren zullen de strijd moe ten aanbinden met De Schelde uit Temeuzen, WIK Wassenaar, LAC Botterdam en SHELL Vlaardlngen. De dames verde digen hun hoge plaatsing in de eerste klas tegen de Waterlelie Zaandam, HZ&PC Den Haag, PSV Eindhoven, GZC Gouda en ZIOS Den Haag. De eerste competitiewedstrijd voerde de heren naar Wasse naar om de degens te kruisen met WIK. Nog onlangs werd WIK in Bad West moeizaam met 53 verslagen in de race om de KNZB-beker. In eigen omgeving bleek WIK een zeer beweeglijke tegenstander die SZC met uitzicht op de zege .toch nog een 44 gelijkspel afdwong. Ondanks het feit dat de Schiedammers in het begin van de langdurige wedstrijd (ca. 45 min.) in de verdediging berden gedrongen wist Ruud Kramer Freher na een lange sprint SZC op 10 te zetten, waarna het initiatief lange tijd aan Schiedamse zijde lag. Een combinatie Tettelaar-Vrins "Werd door de laatste met een strak schot afgerond tot 20. De SZC-achterhoede had in de vagende fase nogal moeite met de fel aanvallende Wassenaarse ploeg en kreeg niet minder dan i strafworpen tegen zich toege kend waarvan keeper Maltha er 1 wist te stoppen. Via toch wel snelle uitvallen had SZC inmid dels via Frits Smits en nog maals Kramr Freher de score tot 4 doelpunten opgevoerd. Zo ontstond de situatie dat met nog nauwelijks 4 minuten te spelen een 4—2 stand verdedigd moest worden. Be 4e strafworp en een onnodige overtreding .van Smits die uitsluitng voor 1 minuut betekende brachten WIK naast SZC. De dames togen naar Eindhoven voor de wedstrijd tegen PSV- Zij gingen uitstekend van start door met 4—2 te winnen. Met Loes van Mourik-Barendregt terug in de achteboede hunnen de dames een rol van belang jn de le klasse gaan vervullen. Thea van Gooi zette met 2 beke ken doelpunten de SZC-ploeg op 2o. Toos van Baarlen-Rotte- veel zorgde voor 3—0. Met Ani ta v. d. Drift en Tineke Tieman in de ploeg was de nodige snel heid in het water die de tegen standsters voor te grote proble men stelde. Keepster Hanneke Maltha behoefde slechts 2 te gentreffers toe te staan, en bij 'n nummerieke minderheid wist Loes van Mourik met een ver schot nog voor 42 te zorgen. Maandagavond in Bad Groenoord de eerste thuiswedstrijden. De dames tegen GZC, de heren te gen De Schelde. Aanvang 19.10 uur, Van onze sportredactie, Vlaardingen/Delft Zaterdag 29 mei organiseert de wandel- BportYereniglng VTM weer de jaarlijkse wandeltocht in en om Maassluis. Een evenement dat elk jaar weer meer deelnemers trekt en nu al voor de vijftiende maal wordt gehouden. Er is weer een rui me keuze in de afstanden, na melijk 5, 10, 15, 25, 40 en 50 ki lometer. Vorig jaar namen er 2175 tippelaars aan deel. Het inschrijfgeld bedraagt voor kin deren tot en met 15 jaar f 1,25 en voor IS jaar en ouder wordt de prijs met een kwartje ver hoogd. Groepen betalen f 1,25. Men kan inschrijven bij:: mevr. Van Leerdam, F. Schol- tenstraat 3b, Vlaardingen; mevr. De Vos, Stationsstraat 70, Maasland; Jongenengel, Talmastraat 84, Maassluis; mevr, Sinke, Burg. Ripping- straat 103. Maassluis; mevr. A. Kouwenoord, Jongkindstraat 18b, Maassluis; mevr. Kolen brander, Guido Gezellestraai S4, Maassluis en Vennik» Esser- straat 9 te Maassluis Dit blok zit er naast waarna Sfenfor gaat scoren. waardoor de voorsprong stonk tot 1411. Een serie goede stops van Henk van Oossanen en een keiharde smash van Pe ter Soeters bezorgden Juliana de verdiende zege: 1511, Stand in de promotiecompetilie: 1. Juliana 2—4, 2. U.S. II 2—2, 3, Stentor 20. Ook de dames van VoIIey'68 be gonnen onzeker tegen het Leeu wardense Orïon. De doorgaans veel langere tegenspeelsters veroverden een groot overwicht dat resulteerde in een 210 voorsprong. Gesteund door een enthousiast publiek kwamen de Vlaardingsen terug. Eindelijk spelend in de oude kampioens* vorm werd puntje voor puntje van de achterstand afgeknab beld. Via 6—10 en 11—11 maak te Volley het bijna onmogelijke 1511 te winnen. Ongeschokt door deze onverwach te nederlaag was Orion ook in de tweede set het snelste uit de startblokken. Harde smashes van Nel van de Kraan en Claric van de Tuin zorgden er voor dat Orion ook aandacht aan ei gen verdediging moest blijven schenken. Zodra echter zochten ■de Leeuwardensen de aanval of Volley kwam, ondanks specta culair verdedigen van Anita Smit, in moeilijkheden. Via 4 10 en 613 drukte Onon de Vlaardingsen op de feiten. Volley begreep dat het er feller tegenaan moest. Veroverde in de derde set een kleine voor sprong maar moest toestaan, ondanks en time out van Vol ley-coach Peter van de Weide, dat Orion het initiatief overnam en uitliep naar 710. De Leeu wardense dames bleven dank baar gebruik maken' van hun grotere lengte en kwamen ge varieerd aanvallend bij 814 op matchpoint. Goede opslagen van Riet Sanstra vormden de- inleiding voor een heftig Volley offensief maar verder dan 12— 14 liet Orion het niet komen; 12—15. In dc vierde set sloeg voor Volley het noodlot genadeloos toe. Kei hard werkend voor iedere punt nam Volley een 43 voorsprong toen het onverwacht alle kan sen op een zege in rook zag op gaan. Uitgerekend Clarie van de Tuin, één van de sterksten in deze wedstrijd, kwam onge lukkig terecht waardoor ze met een enkelblessure het veld moest verlaten. Door dit incident stokte het ritme bij Volley. Madeion Kerkhoven kreeg de ondankbare taak op haar schouders om de* aange slagen formatie weer naar een aanvaardbaar niveau te voe ren. Orion vond het allemaal best en bekommerde zich slechts om het eigen speh*Qok voor Madeion Kerkhoven was het optreden van korte duur. Bij de stand 412 maakte zij na een goede smash een ver keerde val waardoor ook deze speelster van het strijdtoneel moest verdwijnen. Noodge dwongen moest Peter van de Weide hierdoor een beroep doen op zijn laatste wisselspeel- sler. Volley geioofde er niet meer in, kwam nog terug tot 614, maar moest tenslotte toch de zege aan Orion laten. Stand in de promotiecompetitie: 1. V.K.A. 2—1, 2. Orion 2—2, 3. Volley568 2—0. Van onze sportredactie Schiedam GSS is gepromo veerd! Dat werd zaterdag be kend na de duidelijke 52 zege die de Schiedammers op Nelson behaalden. Een promotie die een extra felicitatie waard is, want GSS mag dan in het begin van het seizoen de toon aange geven hebben in klas 3A, na de vorstperiode vielen de Gusto- mannen terug en het zag er niet naar uit, dat GSS alsnog de zo begeerde promotie naar de tweede klas zou bereiken, ook al stond het toen reeds vast dat twee clubs zouden promoveren. Maar toen gebeurde datgene, wat voor een vereniging zo be langrijk is. Op 12 december 1970 volgde de opening van het nieuwe clubgebouw van GSS en sindsdien werd de band uiter aard steeds steviger. Dat was ook merkbaar aan de re sultaten en de schitterende eindsprint werd zaterdag bij Nelson bekroond met de promo tie. Daar kan nog een kam pioenschap bijkomen, maar eerst moet afgewacht worden wat CCO doet in de nog reste rende twee wedstrijden CCO verspeelde zaterdag een punt aan Onit en de stand aan de kop ziet er nu als volgt uit: GSS 22-32, Alexandria 22-30, CCO 20- 28, MFB 19-23. Wint CCO de nog te spelen wedstrijden tegen GVMD en Veronica, dan. volgt dus een beslissingswedstrjd tussen GSS en CCO. Verspeelt CCO een punt, dan is GSS kam pioen en volgt misschien nog wel een receptie. Een kleine „receptie" vond zaterdagavond reeds in het clubhuis plaats. De Schiedammers waren dit keer met een volle bus naar Nelson getogen en de supporters on- der wie natuurlijk ook de da mes van GSS vierden na het eindsignaal van de redelijk lei dende arbiter Huigen reeds feest, maar 's avonds werd dat nog eens „dunnetjes" overge daan. Van de Schiedsrechters- vereniging waren Henk van der Veer en Bas Sabel aanwezig, van de ABC-competitie (waar Nico Mout, coach en bestuurs lid van GSS, ook een bestuurs functie In vervult) was Arie Verlinde present en hij hield nog een feestelijk toespraakje, evenals de secretaris van de v,v.'Schiedam, de heer Verwey. Over de wedstrijd nog dit. Nelson toonde weinig Inzet, waardoor het ook dit keer weer nerveus spelende GSS voor rust tot 50 kon uitlopen. Na tien minuten kopte Den Ouden 01 in, na een half uur werd het 02 door Van Beek, die kort daarna ook 0—3 op zijn naam bracht. Bunte zette vijf minuten voor rust de bal goed voor het Nelson-doel en Kerk hof stond al weer klaar om 04 aan te tekenen. Goed combineren tussen Kerkhof en Wessel leid de tot 05, gescoord dor Wes sel. Na rust liet GSS de teugels wat vieren, waardoor Nelson in de tiende minuut op 1—5 kon komen en tien minuten voor het einde de stand op 25 bracht. Beide doelpunten ontstonden At fraai solowerk van linksbinnen Hordijk. De wedstrijd droeg een sportlef karakter, al stond die op een laag pitje. Maar wat wil jc na zo'n zenuwslopend sei zoen. GSS'ers: onze welge meende felicitaties! De sterke afkoeling na een zo merse zaterdag speelde ook de op wedvlucht gezonden postdui ven wel degelijk parten. Ze moesten komen uit St. Ghis- lain Hornu, een afstand voor Schiedam groot 170 km. Hier werden ze om 8.45 uur gelost bij een N.W.-wind en kregen onderweg zware en koude re genbuien te trotseren. De snel- vliegers bleven onder de 60 km per uur wat het bewijs is hoe zwaar de vlucht ditmaal is ge weest. Snelste duiven bij: P.V. de Vrij heid. In concours 440 duiven. 1. M. Putters, tijd 12.13.00 uur; 2. In 't Hout en Co.; 3. J„ Paulus en Zn. Aankomst laatste prijs- duif, 13.05.00.uur. P.V. Union. In concours 271 duiven. 1. G. Bar- zilay, tijd 12.03.33 uur; 2. J. Pij per; 3. Heeren en Zn. Aankomst laatste prijsduif, 13.23.10 uur. S.P.V. „de Vrinden". In con cours 115 duiven. 1. en 2. Jan "Wenteler, tijd 12.12.00 uur; 3. W. v.d. Hoeven. Aankomst laat ste prijsduif ongeveer 13.00 uur. Bij de S.C.V. „de Postduif' zijn de klokken zondag niet uitge slagen., Van on2e sportredactie Schiedam De competitie vt>or de dames van Juventus zit er dit seizoen weer op. Zaterdagavond werd de laatste wedstrijd tegen B.O.B. gespeeld in de Energiehal. Het was tevens de laatste wed strijd die door de heer Skala gecoached werd. Ruud Skala moest door studie bedanken voor trainer/coach van het eerste dames team. Dat dit een ernstig verlies is voor de dames is wel duidelijk. Door zijn energie en enthousiasme is het mede te danken geweest dat de dames het tot de eredivisie gebracht hebben. Als dank hier voor is door het damesteam een dineetje aangeboden aan de heer Skala met zijn vrouw. het werd uiteindelijk noch nog een gemakkelijke overwinning voor de Beyer! andse ploeg. Eindstand: 28—53. in de eerste helft zijn de punten voor B.O.B, dus uitsluitend door Carla en Thea gescoord terwijl in de tweede helft 6 pun ten door de andere speelster» zijn gemaakt. Dit seizoen zal dus afgerond worden met een gezellig diner, maar de toe komst van de dames voor het a.s. seizoen is nog zeer onzeker. Naar een nieuwe trainer-coach wordt nog druk gezocht, en eni ge versterking zou voor de da mes zeer welkom zijn. De laatste wedstrijd werd in een benauwde Energiehal gespeeld, wat zeker een stempel op de wedstrijd drukte. Slechts enke le speelsters hadden geen last van de warmte, maar over het algemeen was het speltempo 2eer laag. De zeer gevaarlijke speelsters Theo Hoek en Carla de Liefde werden in de eerste helft door Juventus uitstekend verdedigd, Met name viel Tilly van Sehijndel op, die een uitste kende wedstrijd speelde. Ju ventus verdedigde zone, waar B.O.B. de grootste moeite meo had. In de aanval werd vooral Syivie Franzen goed ingescha keld, zodat de strijd vrijwel ge lijk opging. De ruststand was 1522, eer> kleine voorsprong voor B.O.B. Na rust moest het vermoeide Schiedamse team het echter afleggen tegen de geroutineerde internationals Ther- en Carla. Vooral deze laatste strafte slordi ge passes keer op keer af met een break. B.O.B. liep uit en Het is al bekend dat enkele speel sters het team zullen verlaten, maar over nieuwe talentvolle speelsters Is nog niets bekend. En dat ziet er dan toch wel somber ui^, temeer daar de eredivisie Vèor dames wordt in gekrompen, door drie ploegen te laten degraderen, en slechts een te laten promoveren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3