Marti ni t verslikt zich in Crooswijk SZC-dames zich weren j uliana doet misstap in Groningen Lage score bij Excelsior en Hermes ODI sluit competitie af GSS NOG GEEN KAMPIOEN NADO-SFC EEN BRIL Volley dames uitgeschakeld Dinsdag koppelwedstrijd Wielerbaan Schiedam JULIANA SCHt ED ARISCHE COUEAXT - MAANDAG 17 MEI 1:).: Schiedam Ook voor dins- dagavond staan er weer wedstrijden op het pro gramma van de Wieler baan Schiedam. Deze keer een goed programma Voor de amateurs staat een. koppelwedstrijd over 80 ronden op het rooster. Aan deze wedstrijd doen mee de koppels Jan Breur-Theo van de Leist, Nico Moerman-Bram Moerman, Jan Zoons- Joop van Rossum, Nico Filiekes-Peter van Wijk, Coert de Vries-Nico de Vries. Ook voor de nieu welingen zijn er wedstrij den waarin de Schiedam mer Klaas Koetje en Rot terdamse Jos Kloos zul len bewijzen wat ze waard zijn. Aanvang van de wedstrijden: zeven uur. Van onze sportredactie Schiedam De eerste wedstrijd om het kampioenschap van Rotter dam is voor Martinrt niet zo best geweest. Het speelde uit tegen Crooswijk en verloor met niet minder dan 61. aan Crooswijk zullen, hebben. Die geweldige inzet en het wel eens te harde spel van Croos- ,,De inzet van Crooswijk is beslist niet prettig te noemen", aldus voorzitter Van der Horst, die dacht dat heel wat clubs in de vierde klasse een zware kluif wijk bleek Martinit gewoon te machtig. De Schiedammers het slachtoffer van. Crooswijk vocht voor edke meter grond tot het bittere einde en dat ging niet altijd even zachtzinnig. De •eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 20 voor de thuisclub, door doel punten van Van Velzen en Fors. Na de rust hoefde het voor Martinit blijkbaar niet mear en heel normaal liep Crooswijk uit tot 04 door doel punten van Pors en Staal. eer redden, maar twee doelpunten van Van Velzen brachten Crooswijk de overwinning van 6—1, VI aard in gen Het bestuur van de Vlaardingse Hengelaarsbond doet een beroep op alle sport vissers om a.B. zaterdag mede werking te verlenen bij het op ruimen van het vele vuil dat zich in de wateren van de Vlaardingse Vaart bevindt. Het initiatief voor het schoonma ken van de Vaart is uitgegaan van de Vlaardingse watersport verenigingen, maar het zal prettig blijken te zijn als ook de hengelaars hun goede wil zullen tonen. Van onze sportredactie Schiedam De ploeg van Ir Schelde moest de verre reis uit Temen- zen ondernemen om in Bad G roe noord de oo-mpetitie wedstrijd te gen SZC te spelen. Na een aantrekkelijke wedstrijd moesten ïlj evenwel zonder punten de terugreis beginnen, daar de Schiedam mers hen met 52 de baas bleven. Een ruime overwinning dus, waardoor SZC 3 punten uit 2 wedstrijden wist te vergaren. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de SZC-ovcrwinning zo groot zou uitvallen. Zonder Tettelaar wist de bas is-opstelling in de eerste thuiswedstrijd zijn draai nauwelijks te vinden en zo kwamen de eerste offensieve daden van de Zeeuwen. van Mourïk tenslotte de door slag gaf. Een te geringe mandekkin'g leid de tot de openingstreffer van de Schelde. De in de openingsfase nog zeer beweeglijke Schelde- ploeg schiep zich enkele kan sen. Een hard schot van de vrij gezwomm en linkervleugel- speler was tenslotte keeper Maltha te machtig. De weinige SZC-<aanvallen werden goed door -de Zeeuwse achterhoede opgevangen. De SZC-spelers Melden zich te veel op eigen helft op. Het was Kolmeijer die SZC op het goede spoor zette door van achter uiit te breken en na een lange sprint met een harde drukbal voor de gelijk maker -te zongen. De wedstrijd was toen evenwel al aardig op streek, waardoor de vermoeid heid <le Schel-do-plceg parten ging spelen. SZC beschikte over de langste adem en profiteerde daar bekwaam van* Ruud Kra mer Freher wist zich meerdere keren van zijn tegenstanders los te zwemmen en ooik de ove rige spelers wisten met veel zwem werk voor de nodige ver warring te zorgen waardoor doelpunten niet uit konden blij ven. Kramer Freher zorgde voor 2—1. Het werd nog 2—2 toen Rob Vermaas naar de kant verwezen werd, maar daarna kwamen de Scheldena ren. er niet meer aan te pas: 3 1 via Ruud* Kramer Freher. 41 via broer Nico uit een nu merieke meerderheid. En pas sant kon Ruud Kramer Freher zich nog veroorloven een toege kende strafworp te missen, wat hij goed herstelde door kort voor tijd toch nog nummer 5 voor zijn rekening te nemen. De SZC-dames boekten hun twee de overwinning in de eerste klas, door GZC Gouda met 4—3 verslaan. Ook hier een in bet begin ge lij ko-p gaande wed strijd, waar het zwemmen van Thea van Gooi, Toos van Baar- le, Anita van der Drift en Loes Wil Plomp en Dia Vermeer hoef den in de achterhoede weinig kansen weg te geven. Met ze ven tegen zes wist Toos van Baarle de score te openen, met een gevolgd door de Goudse ge lijkmaker. Nogmaals Toos van Baarle en 2 treffers van Thea van Gooi brachten de SZC-dames de ver diende overwinning- De jeugdploegen zijn halverwege de competitie welke in buiten baden wordt voortgezet. Jon gens-A voert met sleohts 1 ver- liespunt de ranglijst aan. Over winningen met 90 in Baren- drecht op ZPB, met 71 in Rid derkerk op Lammetjeswtel be vestigden de krachtsverhoudin gen in deze afdeling. De voornaamste schutters, die het inmiddels 'grote doelsaldo bij elkaar schoten, zijn Willem jan Looman, Ben Kramer Fre her en de „zwemmers" bij uit stek Ruud Pijper en Renee van der Kuil. De meisjes zijn met 5—1 op ZPB en 9—2 op Lam- metjeswiel flink op de ranglijst geklommen, dank zij de schot- vaardigheid van Tineke Tie- man en het rappe zwemtnsn van. Marlon. Ruseier, Anita van der Drift en Helm a Wasman. Het tweede, zeer jeugdige jon- gensteam opereert met wisse lend succes. Captain Wasman en zijn mamrekes zijn snel ge noeg maar ontmoeten af en toe tegenstanders die gewoon te groot zijn. Toch hebben zij, via Nick van Doeveren, Frank den Held, Leo Hille, Piet er Vijfvin- kei en doelpuntenmaker Jos Nieuwendijk een midd'enmoot- positie bereikt, al ging zaterdag de wedstrijd tegen de A-ploeg van Rijnmond me.t gering ver schil (3—2) verloren. -y; f'% h U* s «F ^1?*t 1 Van onze sportredactie Schiedam/VIaardïngcn Het eerste damesteam van Volley *68 heeft het ook in de return te gen Orion In Leeuwarden niet kunnen redden, De Vlaarding se n verloren met 31 waardoor de laatste kans op promotie in rook opging» Ook Juliana stelde teleur door in Groningen kans loos ten onder te gaan tegen Stentor- De Schiedammers, bij een overwinning zeker van pro motie, speelden ver beneden hun normale niveau en verlo ren verdiend met 30. Een sterk op de aanval spelend Orion leek Volley '63 naar een grote nederlaag te gaan spelen, Volley, zonder Clarie van de Tuin, keek al snel tegen een 7 0 achterstand aan. Geva rieerd aanvallend Orion pakte de eerste set met 15—4. In de tweede set pakte Volley de zaken energiek aan. Annie van Meeberg x'erving Clarie van de Tuin bekwaam waardoor een nerveus spelend Orion 2elf op een 1II achterstand kwam te staan. Eindelijk scoorde de Vlaardingse aanval weer ou derwets met een 815 setzege als gevolg. In de derde set nerveus spel van beide teams. Volley vechtend voor haar laatste kans moest meer risico's nemen, ook toen de Orion-aanval weer beter ging draaien. Door een 15—8 zege stelde Orion zich duidelijk favoriet voor de eindzege. Vol ley dacht er echter anders over. Ging weer onverdroten in de aanval en veroverde een kleine voorsprong. Juist in deze fase voelde de Vlaardingse hef gemis van een wiss ei speel ster. Terwijl Orion met alle haar ten dienste staande middelen pro beerde weer in haar ritme te komen, kon Volley niets anders doen dan hopen op oen snel her stel. In een gelijkopgaand duel bleek Orion de sterkste waar door het met een 15—10 setzege definitief het vonnis velde over de Vlaardingsen. Stand: 1. V.K.A. 2—1; 2* Orion 3 —4; 3. Volley 30. Een onherkenbaar Juliana heeft het in Groningen volledig laten afweten. De Schiedammers maakten van meet af aan een matte indruk terwijl tegenstan der Stentor, vechtend voor de laatste kans. fris spelend een verdiende zege behaalde. Stentor veroverde in de eerste set een 106 voorsprong op de Schiedammers. voor coach Bremer een reden om Peter Soeters te vervangen door Pe ter van de Norde. Juliana kwam nog terug, zelfs nog voor met 1213, maar moest toe staan dat Stentor de setwinst binnenhaalde: 1614. Ook in de tweede set bleef Julia na onzeker spelen. Stentor nam risico's die beloond werden met £toor deze set Juliana naar een ne derlaag werd gespeeld: 1510. In de derde set leek Juliana ein delijk zichzelf te zijn. De aan val draaide weer waardoor een ruime 2—7 voorsprong gunstige perspectieven leek te bieden. Het_ zwakke spelverdelen aan Schiedamse zijde werd door de Groningers echter steeds va ker afgestrapt- De voorsprong moest worden prijsgegeven ter wijl Stentor steeds vrijer ging spelen tegen een slap spelend Juliana. Via 7—7 werd het een verdiende Groningse triomf: 15—9, een s-teeds groter wordend overwicht- Ook Henk van Oos- sanen verdween uit het Schie damse team waardoor L au va rens Doe ven zijn entree mocht maken. Met de inmiddels te- ruggewisselde Peter Soeters leek dit resultaten af te- werpen toen een 75 voorsprong werd bereikt. Het fel meelevende Gro ningse publiek voelde echter dat dit Juliana uiterst kwets baar was en spoorde hun favo rieten aan tot groter daden. Die daden kwamen er zodat ook m deze nederlaag behield Stentor de laatste kans op pro motie naar de hoofdklasse. Het zal dan a.s. donderdag moeten winnen van het Amsterdamse U.S. II. Een zege van de Am sterdammers betekent voor deze ploeg promotie waarbij dan ook Juliana 2eker is van een plaats in dc hoofdklasse. JuLiana ontvangt zelf nog U.S. II waardoor het toch nog de beste kansen heeft op promotie. Stand1- 2—2; 3. Juliana 3- Stentor 3- 2. U.S. II Van onze sportredactie. Schiedam Met een 82 over winning op Valto heeft Odi za terdag de competitie beëindigd. Bit betekent geenszins rust Ton Spruyt bracht met twee dod- voor de dames en heren. Drie punten zijn ploeg op 2—0, waar- was ook niet nodig. De War mond er gaven bijzonder fair tegenspel en Heten de Schie dammers vrij spelen. zware promotiewedstrijden en de Iaatste en beslissende wedstrijd om de SC bokaal hebben de spelers en speelsters nog te goed. Deze week zal in net bijzonder de conditie op zware proef gesteld worden; dinsdagavond tegen Schiedam, donderdag tegen TOP en zater dag tegen BKC. rn de wedstrijd tegen Valto stond biets op het spel en het was dui delijk dat Odi niet tot op de bo dem van zijn kunnen ging. Dat na de Odi-machine even haper de. Valto kreeg hierdoor de ge legenheid op 22 te komen. Jan v. Otterio en Costick Tous- sant inde eerste verdediging begonnen zorgden voor 42. Met een schot van afstand van Ton Spruyt kwam Odi verder voor. Aanvoerder Cees Pas- schier zorgde voor vakwisse ling, 62. Zes minuten voor tijd schoot Arte v. 't Hoff raak. wat hij vier mi nuten later nogeens deed, 8—2. Van onze cricketmedewerker. Schiedam Hei eerste optre den van Excelsior In de Hoofd klasse is niet indrukwekkend geivorden. Nadat het traag en slaapverwekkende VRA in nota bene 255 minuten 172 runs in dft hoeken had gebracht, nam Bru- nlng e.s. de handschoen op. Snel vielen de wickets van Jan- se en R. Schewe waardoor een degelijke basis, essentieel voor een goed resultaat, niet gelegd kon worden. Na een uur waa Excelsior all out voor 59 en de vraag rijst of het niet verstan diger was geweest de deur eer der op slot te doen. Hermes DVS kon evenmin tot een zege komen. Het gedegradeer de VOC finishte op de helft van de speeltijd op 172 voor 8. Hermes' antwoord was echter be neden de maat op een aanval die verre van dodelijk was. Na een redelijke openingsstand (52 voor 3) kwamen de Hargabewo- ners niet verder dan 90. Het goede fielden en bowlen ten spijt, moest Excelsior in VRA zijn meerdere erkennen. Bru- ning verwisselde vaak genoeg van bowler doch de Amster dammers, waarschijnlijk er op uit, om zich dit seizoen ten kos te van alles te handhaven, wa ren geenszins van plan zich met het slaghout te haasten. De innings werd in feite gedragen door Hergen Spits, samen met zijn broer Jan (VRA „trouw" gebleven), die een halve centu ry achter zijn naam liet note ren. Voordien hadden v.d. Stadt 24 en Thijs Vermeulen 14 VRA een goede start gegeven. Frank Vermeulen 20, D. Klijn 26, A. Klijn 11 n.o. en v.d. Koppel 20 profiteerden dankbaar van de gezapigheid in de Excelsior- gel ederen. Alleen Theo Janse slaagde erin meer dan 1 wicket te veroveren. Zijn 315 was een juiste afspiegeling van zijn bowlen. De overige bowlers ble ven op 1 wicket staan. Toen op 8 reeds twee wickets down waren, had Excelsior mede gelet op de beschikbare rijd, iedere overwinningsaspira tie in de ijskast moeten zetten. Het povere totaal bewijst ech- Openin, ter dat de hoofdklasse vaak an- heeft dere kwaliteiten van een cric keter verlangt dan alleen maar het vermogen om runs te sco ren. Met uitzondering van Van Gelde ren 10 en de hardslaande Rens- man 19 lieten de overige bats- Heden het volledig afweten op de nette doch weinig dodelijke Amsterdamse aanval- sbat Jaap Ouwerkerk voor de Rotterdammers de wedstrijd gemaakt. Nadat hij op 55 Van lerschot (28) zag vertrekken, nam hij in samen werk.ng met Bakker het lecu- wedeel van de runs voor zijn rekening. Bakker 45, Ouwer kerk 82. V. d. Koppel 3-15 en Jan Spits 3- 23, waaronder nogal wat losse De innings van Bakker werd ont sierd door enkele zeer gelukkig geplaatste slagen, waar, zo het toeval wil op dat moment geen Hermesfielder geposteerd was. ballen, waren de belangrijkste Toen beiden vertrokken waren wicketnemers. bleek hoe kwetsbaar VOC wel Dat Hertnes DVS het moeUijk zou Immers afs BakkMndeh00m en Lindeboom behorende tot de Hennie en Martin van Wijk resp. vaste selectiegroep van het Ne- .-39 en 3-41 wisten VOC redelijk derlands elftal, zijn niet zo- jn bedwang te houden, maar te verschalken. Alleen Bakker, zij het met enige reser- Aan bat toonden onze stadgerto» ve kon in dit duel zijn selectie ten nog niet de vorm vereist waarmaken. voor succesvol competitecric- ket- Rico Borram 23 en Wil van Wijk 12 openden hoopvol maar alleen v. d. Sloot lè er. John Beyer 13 wisten daarna de nette Rotterdamse aanval af te straf fen. In die aanval was vaste keus voor het Nederlands elftal. Ze- ger Comelis, het meest accu raat* Hij noteerde 330. Wat zo vaak gebeurt, gebeurde ook hier; de slechtste bowler nam de meeste wickets. Hit- zerd, niet de meest gevreesde onder de bowlers, pikte in korte tijd wickets voor slechts 11 runs. Daarom was het teleurstellend dat ettelijke Hermes batsliedem vielen op ballen van inferieure lengte, Misschien dat het wedstrijdcric ket de H ermesm ens en nog wat vreemd voorkomt, VOC maakte de indruk beter geprepareerd te zijn op het seizoen 1971. Schiedam Na afgelopen zater dag is het nog niet bekend ge worden of GSS kampioen is of niet, Of anders gezegd: GSS is nog geen kampioen, aangezien concurrent CCO de voorlaatste wedstrijd tegen GVMD in een 20 overwinning omzette, waardoor de stand aan de kop nu als volgt is geworden: GSS 2232, CCO 21—30, Alexandria 22—30. A.s. zaterdag wordt ge speeld de wedstrijd Veronica CCO en wanneer CCO die wint dan volgt een beslissingswed strijd tussen CCO en GSS om het kampioenschap van 3A. Speelt CCO gelijk dan is GSS kampioen, promoveert CCO en valt Alexandria af. Een derde mogelijkheid is dat CCO ver liest, waarbij GSS uiteraard ook kampioen zal zijn en dan is een beslissingswedstrijd tussen CCO en Alexandria nodig om te bepalen wie met GSS mag pro moveren naar de tweede klas. Spanning dus tot de laatste competitiedag! We houden het evenwei op winst voor CCO en een beslissingsduel tussen CCO en GSS. PPSC kwam zaterdag toch nog in het veld en wel in een toernooi dat het 40-jarlge Vlaardingen aan de Zuidbuurtseweg organi seerde, Wat PPSC betreft: de Schiedammers wonnen hun eer ste wedstrijd tegen Vlaardin- gen. met 40, waarbij alle tref fers in de tweede speelhelft (van 25 minuten) werden ge scoord. Het werd 01 door een schot van Bosdijk na een hoek schop van Lodi Kalden, die doorgekopt werd door Loek Kalden. Nieuweling en debu tant Eef Krabbendam scoorde met een listig tikje 02 na goed aangeven van Siem Bosdijk. Krabbendam stelde daarna Lodi Kalden in staat er 03 van te maken en daarna eenzelfde combinatie die tot 04 leidde. PPSCNaaldwijk werd 11. PPSC werkte door Vos een In achterstand weg in een niel zo prettig duel, mede door ke leiding van een afdelingsar biter. Strafschoppen maakten PPSC winnaar nadat Koen Win kelman en Rost raak hadden geschoten en v.d, Lugt miste. Naaldwijk scoorde maar een maal. PPSC kwam in hel veld met Kronenburg, v, d. Kloos ter, Rost, Van Veen en Beu kers, Winkelman en Loek Kal den, Bosdijk, Vos, Krabben dam en Lodi Kalden. Eef Krab bendam startte matig, muar kwam er steeds beter in en bleek een goede aanwinst voor de Thurledebewoners te znn. Tenslotte iets over Siem Bos dijk. waarvan het gerucht gaat dat hij naar zijn oude vereni ging HBSS gaat. Van PPSC-zij- de wordt beweerd dat het HBSS-bestuur Bosdijk heeft willen „ronselen" door met overschrijvingsformulieren bij Bosdijk thuis te komen. Van HBSS-zijde zegt men dat Bos dijk zelf heeft gevraagd of een bestuurslid bij hem langs wilde komen. V/ie spreekt de waar heid? Feit is dat Bosdijk te kennen heeft gegeven niet naar HBSS te gaart. Dat klopt dan met zijn woorden van enkele maanden geleden toen hij in ons blad te kennen gaf het bij PPSC best naar zijn zin te heb ben omdat de sfeer daar goed is. Houden zo" dan, en het ge rucht maar gauw naar het rijk der fabelen verwijzen! Van onze sportredactie Schiedam SFC speelde giste ren de eerste wedstrijd in de beslissingscompetite om een plaats in de eerste klasse. Het ging tegen Navo V en de punten werden gedeeld. 0—0. SFC kreeg met dat ene winstpunt zeker niet voldoende, want het was bijna de gehele wedstrijd •door de betere ploeg. De zenu wen bleken de spelers echter da baas, want kansen die Lijten. Dillen of Kars nooit zouden missen werden nu om zeep ge bracht. Na de thee was Nado iets sterker, maar de uitvallen van SFC ble ven gevaar opleveren, tenmin ste indien er niet te angstig was gespeeld. Er kwamen nog enke le goede kansen, maar weer faalden Lijten en Dillen. Hel was en bleef 00 en daar moes ten beide partijen het dan maar mee doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 3