Passage Theater mag weer opei SG EN VW NEMEN INTREK IN PROVENIERSHUIS EMPEO-enquête onder bedrijven in binnenstad Krediet van f8.000 voor Salon van de Maassteden 2 kranten voor één prijs! Geen bezwaren tegen voorstel b. en w. Actie tegen bulderbaan werd succes Stiehtings- raad SG in spoed bijeen J. van Katwijk bedankt als raadslid Geslaagden bij de brandweer Overstroming door regen Twee honden zonder eigenaar Vergadering commissie Maatschappe lijk Werk I DAÏ/ISCHE COUftAftfi 4 pagina's Dinsdag 25 mei 1971 ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 260830 98ste jaargang no. 24110 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het Passage Theater mag weer open. Zonder dis cussie besloot de gementeraad gisteravond, het voorstel van b. en w., het theater te heropenen en een krediet goed te keu ren voor het treffen voor voorlopige voorzieningen en het dekken van het exploitatie-tekort, goed te keuren. Het jaar lijkse exploitatietekort is bij benadering vastgesteld op ƒ40.606 en ƒ18.000 is nodig, om noodzakelijke voorzienin gen aan het enigszins vervallen theater aan te brengen. Er kwamen gisteravond geen vragen over het voorstel uit de raad. In een daarvoor gehou den extra-vergadering van de linainciëic commissie zijn enke- Je muiten uit het voorstel die op bezwaren waren gestuit behan deld. Aanvankelijk had de fi nanciële commissie geadvi seerd het voorstel in zijn geheel aan te houden, behalve het kre diet van 18,000 voor het cp- knappen van het Puss.ige Thea ter. Met name over de positie van de pachter die het theater moet gaan exploiteren zouden enkele problemen ziin ontstaan. Vol- gens het voorstel van b. en w. zou de pachter een salaris van minimaal 25.0'tö krijgen voor het exploiteren van het theater, aanseimld met 20 pro cent van een eventuele extra- opbrengst van een voordelig ex ploitatie-saldo. Formeel gezien is het evenwel niet mogelijk, dat een pachter geld ontvangt, Het begrip pach ter houdt nu eenmaal in, dat hij die iets pacht, zijn pachtheer betaalt en dus mot wordt be taald. In de speciale vergade ring die voor de bijeenkomst van de raad werd gehouden is dit rechtgestreken en zouden de voornaamste bezwaren omtrent de positie van de pachter dan ook zijn weggenomen. Het theater zal nu worden ver pacht aan de heer H, Be thans directeur van hei Metro pool Theater in Den Haag. Hij zal de exploitatie van het thea ter verzorgen in samenwerking met een door b. en w. ingestel de begeleidingscommissie. In samenwerking met de pachter zullen door de maatschappij Tuchinski wellicht filmvoorstel lingen op bepaalde dagen wor den gegeven, terwijl het thea ter op maandag gesloten blijft. Nu de raad het ter tafel liggen de voorstel van het college heeft goedgekeurd, staat niets de heropenstelling het het thea ter meer in de weg. Waarbij de Schiedammers er dus kans op hebben, binnenkort weer een theater binnen de eigen ge meentegrens te kunnen, bezoe ken. Schiedam Weer vertrekt een lid van de Sehiedamse gemeen teraad. Het raadslid J, van Katwijk (PCG) deelde aan het eind van de raadsvergadering van gisteravond mee. dat hij om gezondheidsredenen voor het raadslidmaatschap meent te moeten bedanken. „Ik houd er mee op" deelde de heer Van Katwijk mee, „omdat mijn dokter me heeft gezegd het kal mer aan te doen". iet PCG-raadslid zal worden op gevolgd door de heer S. J. Ros- man. die in de vorige raad zit ting heeft gehad. De heer Van Katwijk is na de heren Shcuring Van der Waal, Campman, Van Overveld, Engelsman en Schef- fers het zevende raadslid dat voor zijn raadslidmaatschap be dankt. Schiedam Aan het examen voor het rijksdiploma brand wacht tweede klasse, dat op 19 kiel jongstleden gehouden werd, hebben zes Sehiedamse brandweerfunctionarissen deel genomen. Allen verwierven het diploma, De gelukkigen waren de heren L. Barto, L. F. Boots- roa» G, C- A. van Geene, N. J. van der Knaap, H. A. Martens en W. L. J. Vogel. Ba opleiding werd verzorgd door de heer F. J. T. Toxopeus, boofdbrandwacht bij het Sehie damse korps. Hoek van. Holland De zeer zware regenval heeft zondag ook in Hoek van Holland nogal wat overlast bezorgd. Daar het rioolgemaal het overvloedige water niet meer kon verwerken liep een deel van de Mercator- weg onder. De weg werd tijde- lij voor het verkeer afgesloten- Verschillende kelders in de Hoek liepen onder water, waardoor veel schade werd aangericht. Schiedam Het houten ge bouwtje aan het begin van de Plantage, dat iedere in woner kent van de Sehie damse Gemeenschap en de VW, doet niet meer als zo danig dienst. 'Maandagmorgen rukte het vol tallige personeel, bestaande uit vijf man, op naar het nieuwe onderkomen onder de poort van het Proveniers huis Ondanks alle moeilijk heden, die een grote verhui zing met zich mee brengt, is men blij. dat het werk in de oude keet tot het verleden, behoort. Momenteel moet men nog wel over de kisten en opgestapelde boeken springen, als er iets nodig is, maar dit alles weegt niet op tegen de voordelen, die het Proveniershuis biedt. Nadat de Sehiedamse gemeen schap zeker vijftien jaar in de Plantage heeft gezeten, met de beschikking over slechts twee ruimten, Is het Proveniershuis, waar men nu de mensen van de We reldwinkel als naaste buren heeft, een verademing. Het pand, dat de Sehiedamse Gemeenschap en de VVV nu in gebruik hebben, bestaat uit twee vertrekken bene den, waarvan een voor de meisjes van de VW en een voor mevrouw H. T, Corver- Coiignon van de Sehiedamse Gemeenschap. Ook is er nog een keukentje. Boven zijn er twee vergaderkamers, een grote en een kleine, en een kamer voor de directeur van de Sehiedamse Gemeen schap, de heer R. H. Pil- lard. Men is druk doende om 2ich geheel naar wens te installe ren. Zowel de Sehiedamse Gemeen schap als de VVV, die bei den als vraagbaak dienen voor de Schiedammer als voor de vreemdeling inzake de recreatie, koesteren de wens, dat het publiek even gemakkelijk de weg kan vin den naar dc Overschiese- straat, waaraan het Prove niershuis is gelegen, als naar de Plantage. toritwr nü van R«t unï«ke aanbod 2 knnwr» te oniwinxen voor de prijs van één: «JeH Wüedifnicha Courant met nieuw* uit uw'iud er» «n het RotterdnmschH Nieuwsblad met het laatste binn en-en buitenlandse nieuws. Ceefons n u opdrasht ook bi] 8 14 da(M (ratii, aondef enlje verpliehilnj, de SC RN t# betonen en ontdek itlf de «»t« pluspunten. nriK woonpl telefoon Sciedam Het comité Anti- Buiderbaart Groenoord/Kethel heeft succes gehad met de ac tie.' die het in het afgelopen weekeinde in Kethel en Groen- oord heeft gevoerd. Van de pamfletten tegen de uitbreiding van de Luchthaven Rotterdam, die door leden van het comité en door wethouder B. E. Collé werden verspreid zijn er 1200 verkocht. Het comité gaat nu verder met de actie en verkoopt de pam fletten verder via de adressen van de comité-leden. Ook op gebouwen van de gemeente Schiedam waren de pamfletten te bespeuren. Op het gebouw van de Schoolbegeleidings dienst aan de Lange Nleuw- straat waren twee pamfletten aangebracht. Hoek van Holland Bij de Hoek se politie werden twee honden gebracht die kennelijk hun baas kwijt waren. Het zijn een bruin-grijze en een zwarte lang harige hond. Zij zijn voorlopig ondergebracht bij de dierenbe scherming in Vlaardingen, Schiedam De ontwikke lingsmaatschappij EMPEO, belast met een onderzoek naar de sanering en recon structie van de Sehiedamse binnenstad, zet haar serie enquêtes voort. EMPEO heeft thans een formulier gezonden aan bedrijven die in de binnenstad zijn geves tigd, waarin bijzonderheden over de vestiging ter plaatse worden gevraagd. Naast informatie door de ge meentelijke overheid zegt EM PEO ook de gegevens van de (potentiële) gebruikers van de binnenstad bijzonder op prijs te stellen. Zo wil de ontwikke lingsmaatschappij weten of er op een bepaalde plaats wel be hoefte bestaat aan een stedelijk project als de sanering en re constructie van de binnenstad en aan welke eisen van techni sche uitvoering, prijs en ver- keersbereikbaarheld een derge lijk project zal moeten voldoen. Dan de vragen. EMPEO wil in de eerste plaats van de bedrijven weten of hun Sehiedamse vesti ging een hoofd- dan wel een ne venvestiging is. Ook wil men weten sinds wanneer het be drijf op het huidige adres is ge vestigd, of het op dit adres is gesticht, wat het vorige adres van vestiging was en hoeveel personen op 1 januari 1954 en 1971 in het bedrijf werkzaam waren. Ook de vloeroppervlak te van het bedrijf vindt het EM PEO interessant. Men wil we ten of dit voldoende is en zo nee. hoe groot het tekort is en wanneer en hoe men tot uitbrei ding van het bedrijf denkt over te gaan. EMPEO wil verder weten of er behalve een tekort aan ruimte nog andere redenen zijn waar om het bedrijf nu of in de na bije toekomst tot verplaatsing •/zou over gaan. Ook wordt ge vraagd. waar men zich dan bij voorkeur zou willen vestigen. Aan de bedrijven wordt ook ge vraagd hoe ze de vpstigings- plaatsfactoren beoordelen. Het gaat er EMPEO om, te weten te komen hoe bedrijven hun lig ging ten opzichte van bijvoor beeld stations, luchthaven, woongebieden, kltenteri, par keergelegenheid, aansluiting op het stadswegennet, bereikbaar heid voor bevoorraders enzo voorts beoordelen, terwijl te vens een opgave wordt ge vraagd van onder andere hu ren, grondprijzen, loonkosten, beschikbaarheid van lager dan wel hoger personeel beoorde len. Tenslotte wordt de mening van do bedrijven gevraagd over vestiging in andere steden als AmsteLveen, Dordrecht, Breda, Ede. Groningen, Den Haag, Leeuwarden, Utrecht, Soest Nijmegen en Spijkenisse. Aan de bedrijven is gevraagd, het hen toegezonden enquêteformulier voor 4 juni in te leveren. Schiedam Zonder veel bezwa ren is de gemeenteraad gister avond akkoord gegaan met het voorstel van b. en w., een kre diet van 8.000 beschikbaar te stellen, voor de Salon van de Maassteden, die eind dit jaar in het Stedelijk Museum zal wor den gehouden. De financiële steun van de raad is tevens de verzekering, dat deze tweejaar lijkse manifestatie van kunste naars uit het Rijnmondgebied kan doorgaan. Enkele maanden geleden nog was dit met zeker. Enkele kunste naars hadden bij monde van hun organisatie bezwaren geuit tegen het prijzensysteem dat aan de Salon, was verbonden. „Ze vonden het tegen el kaar uitgespeeld worden door de gevestigde orde". YVD'er Verhulsdonk wilde wel eens we ten hoeveel kunstenaars zich te gen de gevestigde orde („Daar zijn wij als VVD niet direct vijanden van") hebben afgezet Wethouder Verweij kon hem dat met meedelen, maar wees wel op een enquête die door BBK-Eijnmone is gehouden. Een meerderheid van de onder vraagden toonde zich daarin te gen het competitie-systeem, „Daarom gaan we nu eens geen competitie-systeem doen", zei de wethouder. „Er is nu ook geen hang- of staangeld. Het is gewoon een tegemoetkoming aan de deelnemende kunste naars". De vergoeding voor de kunste naars komt er nu op neer, dat voor één tentoongesteld werk 25 wordt uitgekeerd en voor twee werken 40. Het maxi mum van het aantal ingezon den werken is gesteld op 400. er wordt verderoop. 200 deelne mende kunstenaars gerekend. Schiedam De Stichtingsxaad van de Sehiedamse Gemeen schap komt donderdagavond in een speciale vergadering bij een. Het is niet onwaarschijn lijk dat op deze spoedvergade ring, waartoe de leden per tele gram zijn opgeroepen, de pu blicaties rond het al dan niet openbaar worden van de S.G.- vergaderingen zullen worden besproken. Met name de persoon van het raadslid Kapte in 2ou hierbij m het geding zijn. Enkele leden van de Stichtingsraad hebben hem zijn verslag aan een open bare fractievergadering van p'68 over het besprokene tij dens de laatste SG-vergadering erg kwalijk genomen. Ze hebben ontkend, dat tijdens deze vergadering uitlatingen zijn gedaan zoals de heer Kaptein hiervan verslag heeft uitge bracht. De daaruit voortgeko men publicaties worden even eens onjuist genoemd. Schiedam De commissie voor het Maatschappelijk werk ver gadert op donderdag 3 juni in het stadhuis. Op de agenda van deze vergadering, die om acht uur begint, staan onder andere het voorstel tot intrekking van subsidie aan de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers, een wijziging van de subsidië ring Vereniging Pro JnptHtat* en een verzoek om wtfwMItif mm de sticattm -- Schledana.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 1