Schiedam twee maal verlies >1 m m DHS NIET OP Z'N BEST Quick deelt flinke tikken uit DRZ geheel van slag -m Holy- slagploeg laat het afweten IP wl& ip£ J^flK DINSDAG 1 JUNI 1971 Schiedam Aanvallend honkbal in optima forma. Daarvan was zeker zaterdag te ge nieten, toen Schiedam en Quick tegenover elkaar op het gravel stonden. Aanvallend honkbal, vooral van Quick, dat niet schroomde er flink het hout tegenaan ts zetten. Een verdiende S2 zege was het resultaat zaterdag. Tweede Pinksterdag werd in Amersfoort opnieuw flink geslagen. Schiedam nam twee keer een voorsprong, maar moest opnieuw genoegen nemen met een nederlaag. Nu werd het 1510 voor Quick. i,Voor mij is het de kampioen •waartegen wij vanmiddag speelden.", zegt werper Lou van de Hamer zaterdag, na afloop van het enerverende duel tegen Quick. Hij, de man die het vijf innings op de plaat heeft volge houden en in die periode zeven honkslagen tegen zich kreeg. Daarna werd hij - op de heuvel afgfelost door Hans Vroon, die het weliswaar beter deed, maar toch meer steun kreeg van het Schiedam-veld, dat zeker in de beginfase van de strijd enkele steken liet vallen. Vooral in de tweede en derde innings was het aangooien van de Schie- dam-velders onnauwkeurig, met als gevolg, dat zowel in de tweede als in de derde innings Quick twee punten kon scoren. Deze 40 voorsprong was een gunstige basis om op verder te borduren. Reportages: Bas van Bochove Foto's: Hans de Bakker en Ed Leijten Schiedam kreeg in de vierde in* nings de kans om zo niet gelijk, dan toch op drie punten achter stand te naderen- Drie honken vol en Wïcbe Pannekoek aan slag, bood dat perspectief. Wie- be, vanuit de nachtdienst met een in het honkbalpak, zag het begrijpelijk allemaal niet 20 zuiver met als gevolg, dat Schiedam deze kans tot niets zag gereduceerd. Coach Nico Kolmeijer, die niets aan de prachtige prestatie van Quick wilde afdoen; „Ik sla Giant Diemen hoger aan. Quick heeft inderdaad flink geslagen, maar dat deden wij ook. Het verschil Was, dat onze klappen in hun handschoenen verdwenen en wij steeds een meter naast de plaats standen waar de bal langs kwam. Verder is onze slagploeg minder. Maar dat is geen nieuws dacht ik". Het zag er, zeker toen de vijfde innings achter de rug was, naar uit, dat de strijd maar kort zou duren. Want in die vijfde In nings was Quick met gemak uitgelopen naar een 80 voor sprong. De kans dat voor de ze vende innings de tien punten gehaald zouden worden leek ge rechtvaardigd. Echter, het Schiedam-veld herstelde zich merkbaar. Hans Vroon beklom de heuvel cn op zijn werpen werd niet zó furieus geslagen. Ook aan slag gingen de Schie dammers zich beter instellen op het werpen van Rinchinein. Lubker kwam door gedurfd honklopen op het derde honk, maar daarna niet verder. In de slotfase, die een snel ver loop kreeg omdat de beide slag- ploegen met een minimum aan geworpen hallen aan de kant gingen en omdat ook In het verre veld Schiedam enkele prachtige vangen deed kwam Schiedam toch nog los. In de achtste innings- eerst was Quick via Kinehincin nog op een 90 voorsprong gekomen kreeg Schiedam toch nog twee man over de thuisplaat. Ebben en Roosloot gaven hier mee de stand een iets dragelij ker aanzien. Werpersresultaten Schiedam: Lou van de Hamer 3-1-7 en Hans Vroon 5-0-2. cn Quick via Rinchinein 3-1-7. Schiedam maakte negen fou ten. De strijd in. Amersfoort, gisteren gespeeld, bracht opnieuw ver lies voor Schiedam. De strijd, reeds om elf uur aangevangen, gaf opnieuw een goede partij te zien. Twee keer heeft Schiedam kans gezien een voorsprong te nemen, maar beide keren kwam Quick knap terug. Het produceerde in de vijfde in nings twee homeruns en vijf honkslagen, Daarmee de 75 voorsprong van Schiedam te niet doend en een 157 voor sprong nemend. In de eerste in nings moest Schiedam reeds drie runs toestaan. Een misser van Vervloei stelde drie spelers van Quick in de gelegenheid om over de thuisplaat te komen. Maar Schiedam kwam in de derde innings knap terug. Lan- sink. Ebben, Lubker. Falentijn en Vroon lieten Quick duidelijk zien ook in staat te zijn daden te stellen. Een 35 voorsprong was het resultaat. In de gelijk makende slagbeurt moest Schiedam deze voorsprong weer prijs geven, toen Magari- ta een homerun van het hout liet vloeien terwijl één honk was bezet. Derhah'e weer een gelijke stand: 55. Schiedam kwam echter weer terug. In de vijfde innings werd opnieuw Schiedam In een zeer slechte wedstrijd, tevens niet al te best geleid door de arbiter, hdeft een ge havend DRZ, dat met vier invallers moest aan treden wegens ziekte, werkzaamheden en va- liL.i rdige ne derlaag geleden tegen DOb' '62. Log wel tegen het onderaan bengelende DOS. In de eerste innings zag het er zeker met naar uit, dat DRZ met verlies genoe gen zou moeten nemen. Na het afsluiten van de eerste innings stonden de partijen op X1 via pun ten van Den Brinker en Kerst. In de derde in nings werd weer ge scoord. Eerst kwam DRZ op een 41 voorsprong door treffers van Van Doom, Blomsteel en Vo gel. Echter in de gelijk makende slagbeurt kwam DOS opnieuw langszij. Een veel fouten makend DRZ-veld moest toestaan dat DOS via Van den Berg, Stoppelenburg eh Kerst tot 4—-4 kwam. Hierna bleek DRZ geheel van slag te zijn. Aan slag maakten de Schiedam mers hierna mets meer klaar. DOS echter wel. Het maakte gretig ge bruik van de fouten die DRZ hierna zou gaan maken. Van de Berg, Ha- genstein en Van Veen trokken de Rotterdam- mers de stand naar 8—4. In de zevende slagbeurt kwam DRZ nog even te rug en. door Van Groot- veld en Croes werd nog een 8—6 stand bewerk- stelligd. een voorsprong genomen. Lub ker en Falentijn brachten de stand op 57. Hoewel de vijfde innings Schiedam een voor sprong bracht, bleef het toch een moeilijke innings voor de Schiedammers. De derde nul kon maar niet worden gemaakt en toen in die innings Quick via 2 homeruns en vijf honkslagen naar 157 uitliep was het Schiedamse verzet gebroken. Wel scoorde het nog drie pun ten, maar onvoldoende om de achterstand weg te werken. Fa lentijn, Lansink en Van der Vaar* zorgden voor die laatste drie punten. Werpersresultaten Quick: Van der Bunt 9-0-9 en Schiedam door Aad van de Ha mer en Hans Vroon 10-2-13. Falentijn, nummer 13, houdt Margarita van Qu :zk van hoi eerste honk Waar deze slagman- op wachtde balis all ang in de handschoen van de achtervanger verdwenen u tfrfö Ilf j&m Schiedam DHS heeft het zater dag tegen LLC niet kunnen bol werken. De Schiedammers, ge handicapt door een paar inval lers, speelden geen beste wed strijd. De jongens waren er niet helemaal bij, maar toch werd eerst nog een 41 voorsprong opgebouwd aleer de ploeg een forse inzinking kreeg en LLC nitlicp naar een 8—4 voor sprong. De beginfase voor DHS zag er zo prachtig uit. Weliswaar moest in de eerste innings een 1Q achterstand worden geïncas seerd. maar dat werd in de tweede innings dubbel en. dwars goedgemaakt Toen. sloeg DHS fors van zich af met als resul taat een 41 voorsprong. De vreugde duurde slechts kort. In de gelijkmakende slagbeurt barste het Rotterdams geweld los. Niet minder dan ze ven man kwamen over do DHS in vol ornaat thuisplaat. Veldfouten, onoplet- lenheid en een zekere matheid over de Schiedamse ploeg stel de LLC in staat tot deze uit barsting te komen. De zevende innings bood DHS de kans om zich. nog enigszins te herstellen, maar deze kans werd niet benut. Toen ook Piet Roozen nog uitviel met een blessure, bleek het Schiedamse „geweld" tot een minimum be perkt. Niet minder dan twaalf honksla gen kreeg DHS te verwerken waar tegenover staat, dat wer per Swinckeis van LLC met de cijfers 5-1-2 duidelijk de win nende werper was. Bij DHS beklommen Kersemeijer (0-1-7) en Van Vliet (1-1-5) de heuvel. Elf maal ging DHS in de fout en LLC kon dat beper ken tot drie keer. Van onze sportredactie Vlaardïngen/Schiedam Mis schien waren de Holy-werpers wel terecht boos over de slag- of wijd beoordeling van de arbi ter, maar een vaststaand feit is toch dat de Vlaardingse slag ploeg geen enkele maal kans zag om de Gclclrop-werpcr met een honkslag In moeilijkheden te brengen. En als je goed slaat is een minder goede scheids rechter ook minder pijnlijk, want dan kan het team zich aanvallend waar maken. Maar Holy zag tegen Geldrop geen enkele maal kans om een vuist te maken en ging roemloos ten onder. Het was overigens allemaal zo goed begonnen. Een bus vol supporters en spelers die. ge zien de resultaten van de afge lopen weken, hoopvol aan de reis naar Geldrop begonnen Maar in de eerste slagbeurt werd het al spoedig duidelijk dat winst in het verre zuiden heel moeilijk zou zijn. Want alle Holyslagliedpn gingen voor drie slag aan de kant. Geldrop pakte de zaken veel energieker aan en kwam via twee veldfou ten en een honkslag aan de eer ste twee punten. Op dit moment was er nog geen vuiltje aan de lucht, maar een slagbeurt later was Holy volledig geveld. De curves van Jaap Breek konden geen genade vinden in de ogen van de arbiter, waardoor hij ontmoedigd het werpen overliet aan collega Marvin Wood. JaaP Breek die alle vorige duels op zijn gemak en zo succesvol 9 in nings uitwierp, ging door de beoordeling nu reeds in de tweede inning naar de dug-out. Ook Marvin Wood was geen lang leven beschoren op de werpersplaat en ruimde in de zelfde tweede siagbeurt zijn plaats op de werpersplaat in voor de gelegenheidswerper Raymond Morales. Geldrop kon hiervan naar hartelust profite ren en stond in de derde inning reeds op een 100 voorsprong- Weliswaar kwam Holy via Jaap Breek tot 'n tegeupunt, die door een opofferingsstootslag van Wim Pijpers en een doorge schoten bal over de thuispla&i kwam. Een voledige off-d voor de Vlaardingse ploeg die echter veel beter kan en d: t de komende zondag gaat bewijzs*1 in het thuisduel tegen Den Bosch. De werpersresultaten waren: Holy 3-7-8 met 7 veld fouten en Geldrop: 13-3-0 met een foutloos veld. Komende zondag speelt Den Bosch' m Vlaardingen tegen Holy en dan zal het er om gaan spannen pi de Vlaardingers inderdaad rijp zijn voor een ~7aats in de top- De aanvang 3 de Zwaluwen- laan is 14 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1971 | | pagina 4